Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Fristil
2009-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
28:26.170560
81.6p
2
Anna Haag
IFK Mora SK
28:56.173530
+29.2870
80.0p
3
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
29:27.176690
+1:01.6030
78.4p
4
Maria Rydqvist
Östersunds SK
29:57.179660
+1:31.9000
76.9p
5
Sara Lindborg
Östersunds SK
30:14.181330
+1:47.10670
76.1p
6
Hanna Seppas
Eksjö SOK
30:37.183670
+2:11.13010
75.0p
7
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
31:01.186040
+2:34.15380
73.9p
8
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
31:01.186050
+2:34.15390
73.9p
9
Anna Olsson
Åsarna IK
31:16.187590
+2:50.16930
73.2p
10
Therese Svensson
Järpens SK
31:19.187850
+2:52.17190
73.1p
11
Ida Olsson
Åsarna IK
31:25.188460
+2:59.17800
72.8p
12
Carolin Andersson
Gellivare SK
31:38.189730
+3:11.19070
72.3p
13
Ulrica Persson
Sunne SLF
31:45.190410
+3:18.19750
72.0p
14
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
31:50.190900
+3:23.20240
71.8p
15
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
31:51.191030
+3:24.20370
71.7p
16
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
31:52.191170
+3:26.20510
71.7p
17
Mia Eriksson
Väsby SK
32:16.193560
+3:50.22900
70.7p
18
Eva Svensson
IFK Mora SK
32:19.193870
+3:53.23210
70.6p
19
Emma Eriksson
Eksjö SOK
32:22.194170
+3:56.23510
70.4p
20
Anna Simberg
SK Bore
32:31.195080
+4:05.24420
70.1p
21
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
32:31.195090
+4:05.24430
70.1p
22
Jennie Jirhed
Östersunds SK
32:42.196170
+4:16.25510
69.6p
23
Sanna Hallberg
Åsarna IK
32:53.197220
+4:26.26560
69.2p
24
Cecilia Nilsson
Gellivare SK
33:09.198800
+4:42.28140
68.6p
25
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
33:17.199650
+4:50.28990
68.3p
26
Märta Larsen
Sundbybergs IK
33:19.199810
+4:52.29150
68.2p
27
Tonje Rensberg Haanaes
Funäsdalens IF
33:34.201370
+5:08.30710
67.6p
28
Karin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
33:42.202130
+5:15.31470
67.3p
29
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
33:44.202380
+5:18.31720
67.2p
30
Sandra Haglund
Åsarna IK
33:47.202610
+5:20.31950
67.1p
31
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
33:49.202820
+5:22.32160
67.1p
32
Karolina Skoog
Piteå Elit SK
34:33.207290
+6:07.36630
65.4p
33
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
34:37.207620
+6:10.36960
65.3p
34
Ida Indahl
Östersunds SK
34:50.208940
+6:23.38280
64.9p
35
Julia Berglund
IFK Umeå
34:53.209210
+6:26.38550
64.8p
36
Petra Nilsson
Åsarna IK
34:54.209310
+6:27.38650
64.7p
37
Mathilda Thomasdotter Myhr
Funäsdalens IF
35:00.209910
+6:33.39250
64.5p
38
Emilia Eliasson
Gellivare SK
35:03.210280
+6:37.39620
64.4p
39
Sofie Ekberg
Gellivare SK
35:06.210510
+6:39.39850
64.3p
40
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
35:14.211360
+6:48.40700
64.0p
41
Moa Larsson
Tärna IK Fjällvinden
35:18.211750
+6:51.41090
63.9p
42
Amanda Mattsson
Stockviks SF
35:52.215100
+7:25.44440
62.8p
43
Lisa K Svensson
Åsarna IK
36:07.216640
+7:40.45980
62.3p
44
Katja Schwartz
Åsarna IK
36:31.219020
+8:04.48360
61.6p
45
Lina Öberg
Bergeforsens SK
36:54.221300
+8:27.50640
60.9p
46
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
37:44.226310
+9:17.55650
59.4p
47
Anna Nystedt
Stockviks SF
37:55.227450
+9:28.56790
59.0p