Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Skidfestival Holmgrens-Crossen
2019-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 10
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hanna Strand
Sävedalens AIK
1:53.11200
2
Alva Hallin
Ulricehamns IF
2:23.14200
+30.2900
3
Moa Erlandsson
Tranemo IF
2:29.14800
+36.3500
4
Lovisa Slotte Hulden
Borås SK
2:30.14900
+37.3600
5
Stella Björk
Borås SK
2:32.15100
+39.3800
6
Ellen Mohr
Borås SK
2:39.15800
+46.4500
7
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:49.16800
+56.5500
8
Noomi Mönhage
Ulricehamns IF
2:51.17000
+58.5700
9
Elsa Widell
Borås SK
3:02.18100
+1:09.6800
10
Alice Peterson
Borås GIF
3:51.23000
+1:58.11700
D 12
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ester Strand
Sävedalens AIK
1:47.10600
2
Ella Rosengren
Borås SK
1:49.10800
+2.100
3
Hanna Lidström
OK Landehof
1:50.10900
+3.200
4
Ella Mårtensson
Borås SK
1:52.11100
+5.400
4
Elin Axelsson
OK Landehof
1:52.11100
+5.400
6
Edith Carlander
Sya SK
1:53.11200
+6.500
7
Elsa Karlsson
Tranemo IF
1:54.11300
+7.600
7
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
1:54.11300
+7.600
9
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
1:58.11700
+11.1000
10
Alva Johansson
Ulricehamns IF
2:00.11900
+13.1200
11
Elin Quick
Falköpings AIK SK
2:01.12000
+14.1300
12
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
2:02.12100
+15.1400
13
Ella Wahlberg
Borås SK
2:04.12300
+17.1600
14
Edith Davidson
Borås SK
2:09.12800
+22.2100
14
Signe Lyckelid
Borås GIF
2:09.12800
+22.2100
16
Maja Lundgren
Borås GIF
2:12.13100
+25.2400
16
Elsa Hallin
Ulricehamns IF
2:12.13100
+25.2400
16
Andrea Bäckström
Tranemo IF
2:12.13100
+25.2400
19
Ester Lindgren
Tranemo IF
2:13.13200
+26.2500
20
Clara Widell
Borås SK
2:14.13300
+27.2600
21
Alva Peterson
Borås SK
2:17.13600
+30.2900
22
Julia Holmström
Borås GIF
2:18.13700
+31.3000
23
Irma Brandt
Borås SK
2:23.14200
+36.3500
24
Tova Österberg
Tidaholm SOK Sisu
2:24.14300
+37.3600
25
Signe Haag
Tvärreds IF
2:36.15500
+49.4800
D 14
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mira Göransson
Äspereds IF
1:36.9500
1
Maja Axelsson
OK Landehof
1:36.9500
3
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
1:38.9700
+2.100
4
Nike Werner
IK Stern
1:44.10300
+8.700
5
Ester Selander
Grönahögs IK
1:47.10600
+11.1000
5
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
1:47.10600
+11.1000
7
Ida Gotting
Grönahögs IK
1:48.10700
+12.1100
8
Emelie Persson
Borås SK
1:49.10800
+13.1200
8
Alva Bengtsson
Tranemo IF
1:49.10800
+13.1200
8
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:49.10800
+13.1200
11
Elma Rudklint
OK Landehof
1:50.10900
+14.1300
11
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
1:50.10900
+14.1300
13
Kajsa Ekenberg
IK Stern
1:52.11100
+16.1500
14
Lisa Östensson
Tranemo IF
1:53.11200
+17.1600
15
Elin Sjöberg
OK Landehof
1:54.11300
+18.1700
15
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
1:54.11300
+18.1700
15
Ingrid Skiöld
Borås SK
1:54.11300
+18.1700
15
Julie Sylvan
Borås SK
1:54.11300
+18.1700
19
SOL Svensson
Tvärreds IF
1:55.11400
+19.1800
20
Vilma Högman
Ulricehamns IF
1:56.11500
+20.1900
21
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
1:58.11700
+22.2100
21
Rebecca Norling
IK Stern
1:58.11700
+22.2100
23
Ebba Johansson
Borås SK
2:00.11900
+24.2300
23
Stina Widholm
Lidköpings VSK
2:00.11900
+24.2300
25
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
2:01.12000
+25.2400
26
Alice Pettersson
Borås SK
2:02.12100
+26.2500
27
Alice Mohr
Borås SK
2:06.12500
+30.2900
28
Elsa Carlzén
Tvärreds IF
2:08.12700
+32.3100
28
Lova Möller
IK Stern
2:08.12700
+32.3100
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alice Widholm
Lidköpings VSK
1:31.9000
2
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
1:33.9200
+2.100
3
Kristina Finnskog
Tranemo IF
1:39.9800
+8.700
3
Lina Björk
IFK Skövde SK
1:39.9800
+8.700
5
MY Werner
IK Stern
1:42.10100
+11.1000
5
Ida Abrahamson
Äspereds IF
1:42.10100
+11.1000
5
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
1:42.10100
+11.1000
8
Emma Bengtsson
Tranemo IF
1:44.10300
+13.1200
9
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
1:45.10400
+14.1300
9
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
1:45.10400
+14.1300
11
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
1:46.10500
+15.1400
12
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:47.10600
+16.1500
12
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
1:47.10600
+16.1500
14
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
1:49.10800
+18.1700
15
Ida Öjerskog
OK Landehof
2:03.12200
+32.3100
D 18
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
1:36.9500
2
Cora Badh
Falköpings AIK SK
1:40.9900
+4.300
2
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
1:40.9900
+4.300
4
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
1:42.10100
+6.500
5
Emilia Österlund
Borås SK
1:46.10500
+10.900
6
Elin Wiksell
IK Stern
1:47.10600
+11.1000
D 21
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofia Ebermark
Göteborgs SK
1:56.11500
H 10
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
1:56.11500
2
Olle Johansson
IK Stern
2:00.11900
+4.300
3
Oscar Wall
Borås SK
2:03.12200
+7.600
4
Joel Johansson
Borås GIF
2:04.12300
+8.700
4
Filip Weber
Borås GIF
2:04.12300
+8.700
6
Jonathan Edenvik
Borås GIF
2:06.12500
+10.900
7
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
2:11.13000
+15.1400
8
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
2:12.13100
+16.1500
9
Albin Mårts
IK Stern
2:14.13300
+18.1700
10
Hjalmar Skoglund
Tvärreds IF
2:15.13400
+19.1800
11
Wille Sylvan
Borås SK
2:19.13800
+23.2200
12
Jonatan Abrahamson
Äspereds IF
2:21.14000
+25.2400
13
Viggo Eriksson
Borås SK
2:26.14500
+30.2900
14
Gustav Dahlander
Borås SK
2:27.14600
+31.3000
15
Nils Johansson
Borås GIF
2:37.15600
+41.4000
15
Hugo Lindskog
Borås GIF
2:37.15600
+41.4000
17
Noel Jacobsson
IK Stern
2:40.15900
+44.4300
17
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
2:40.15900
+44.4300
19
Edward Fridén
Borås GIF
2:42.16100
+46.4500
20
Alvar Fritzson
Ulricehamns IF
2:43.16200
+47.4600
21
Melvin Wingertz
Borås SK
2:45.16400
+49.4800
21
Anton Fridén
Borås GIF
2:45.16400
+49.4800
23
Axel Nylén
Borås SK
2:52.17100
+56.5500
24
Axel Davidson
Borås SK
2:54.17300
+58.5700
25
Anton Utter
Borås SK
2:58.17700
+1:02.6100
25
Wilhelm Hallander
Trollhättans SOK
2:58.17700
+1:02.6100
27
Felix Tyrén
Borås SK
3:41.22000
+1:45.10400
H 12
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Olsson
Äspereds IF
1:38.9700
2
Viggo Rudklint
OK Landehof
1:43.10200
+5.400
3
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
1:44.10300
+6.500
4
Oscar Dahlander
Borås SK
1:47.10600
+9.800
4
Emil Carlén
OK Landehof
1:47.10600
+9.800
6
Erik Pihl
Borås SK
1:50.10900
+12.1100
6
Isac Berglund
Ulricehamns IF
1:50.10900
+12.1100
8
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
1:53.11200
+15.1400
9
Valter Gerle
OK Landehof
1:54.11300
+16.1500
9
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
1:54.11300
+16.1500
9
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
1:54.11300
+16.1500
9
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
1:54.11300
+16.1500
13
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
1:55.11400
+17.1600
13
Melker Erlandsson
Tranemo IF
1:55.11400
+17.1600
15
Albin Svensson
IK Stern
1:57.11600
+19.1800
16
Vile Torbrink
OK Landehof
1:58.11700
+20.1900
16
Emil Johansson
Borås GIF
1:58.11700
+20.1900
18
Hjalmar Ingelsbo
Tranemo IF
2:00.11900
+22.2100
19
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
2:02.12100
+24.2300
20
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
2:04.12300
+26.2500
20
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
2:04.12300
+26.2500
22
Nils Andreasson
IK Stern
2:06.12500
+28.2700
23
Otis Richardsson
Borås GIF
2:07.12600
+29.2800
23
Simon Persson
Borås SK
2:07.12600
+29.2800
25
Oliver Larsson
Borås SK
2:09.12800
+31.3000
26
James Johnson
Tvärreds IF
2:18.13700
+40.3900
26
Melvin Tyrén
Borås SK
2:18.13700
+40.3900
28
Vincent Axelsson
Tvärreds IF
2:20.13900
+42.4100
H 14
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
1:34.9300
1
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
1:34.9300
3
Anton Weber
Borås GIF
1:35.9400
+1
4
Anton Wahlberg
Borås SK
1:37.9600
+3.200
4
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
1:37.9600
+3.200
6
Elias Nyqvist
OK Landehof
1:40.9900
+6.500
7
Viktor Persson
Borås SK
1:42.10100
+8.700
8
Oskar Österlund
Borås SK
1:43.10200
+9.800
9
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
1:44.10300
+10.900
10
Ludvig Åkvist
Borås GIF
1:45.10400
+11.1000
10
Albin Sundström
Hestra IF
1:45.10400
+11.1000
12
Lucas Mårts
IK Stern
1:48.10700
+14.1300
13
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
1:49.10800
+15.1400
13
Pål Hassellöf
IK Stern
1:49.10800
+15.1400
13
Melvin Brandt
Borås SK
1:49.10800
+15.1400
13
Wilmer Wall
Borås SK
1:49.10800
+15.1400
17
Linus Holmström
Borås GIF
1:52.11100
+18.1700
18
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
1:53.11200
+19.1800
19
Erik Kindlund
Tranemo IF
1:54.11300
+20.1900
19
Melvin Rydin
Tranemo IF
1:54.11300
+20.1900
21
Bobo Johnson
Tvärreds IF
2:08.12700
+34.3300
22
Emil Edenvik
Borås GIF
2:15.13400
+41.4000
H 16
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Harald Ekenberg
IK Stern
1:24.8300
2
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:26.8500
+2.100
3
Adrian Skiöld
Borås SK
1:27.8600
+3.200
4
Eskil Peterson
Borås GIF
1:28.8700
+4.300
5
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
1:29.8800
+5.400
5
David Musslinder
Falköpings AIK SK
1:29.8800
+5.400
5
Simon Claesson
Ulricehamns IF
1:29.8800
+5.400
5
Edvin Högman
Ulricehamns IF
1:29.8800
+5.400
9
Simon Wiksell
IK Stern
1:30.8900
+6.500
10
Melker Hendén
Ulricehamns IF
1:31.9000
+7.600
10
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
1:31.9000
+7.600
10
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
1:31.9000
+7.600
13
Axel Sandberg
OK Landehof
1:32.9100
+8.700
14
Axel Broms
FK Friskus Varberg
1:34.9300
+10.900
15
Filip Berglund
Ulricehamns IF
1:35.9400
+11.1000
15
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
1:35.9400
+11.1000
15
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
1:35.9400
+11.1000
18
Nils Sjöberg
OK Landehof
1:36.9500
+12.1100
19
Viktor Karlsson
Borås SK
1:38.9700
+14.1300
19
Albin Nyqvist
OK Landehof
1:38.9700
+14.1300
21
Filip Lyckelid
Borås GIF
1:39.9800
+15.1400
22
Michael Chao Pettersson
IK Stern
1:43.10200
+19.1800
23
William Johannesson
Ulricehamns IF
2:38.15700
+1:14.7300
H 18
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alfons Peterson
Borås GIF
1:23.8200
1
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:23.8200
3
Oskar Lundberg
Borås SK
1:24.8300
+1
4
Linus Rydin
Tranemo IF
1:25.8400
+2.100
4
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
1:25.8400
+2.100
6
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:26.8500
+3.200
7
Erik Backlund
Äspereds IF
1:27.8600
+4.300
8
Erik Fransson
Borås SK
1:28.8700
+5.400
9
Rasmus Rudberg
Sya SK
1:30.8900
+7.600
10
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
1:38.9700
+15.1400
11
Albin Svenske
IK Stern
1:44.10300
+21.2000
H 20
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:25.8400
H 21
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
1:20.7900
2
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:30.8900
+10.900
H 35
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Andreas Schöndell
Hestra IF
1:38.9700
H 40
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Niklas Åkerlind
IFK Skövde SK
1:23.8200
2
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
1:35.9400
+12.1100
3
Per Larsson
Borås SK
1:37.9600
+14.1300
4
Mikael Svensson
FK Herkules
1:42.10100
+19.1800
5
Mikael Corbé
Borås GIF
1:43.10200
+20.1900
6
Peter Eriksson
Borås SK
1:45.10400
+22.2100
H 50
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:36.9500
2
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
1:37.9600
+1