Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Moraloppet
2019-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 905[
1
2
]
44km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:48:46.652500
88.7p
2
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:48:50.652900
+4.300
88.6p
3
H 21
Vinjar Skogsholm
Norway
1:49:41.658000
+55.5400
87.8p
4
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:51:57.671600
+3:11.19000
85.6p
5
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
1:51:58.671700
+3:12.19100
85.5p
5
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:51:58.671700
+3:12.19100
85.5p
7
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:51:59.671800
+3:13.19200
85.5p
8
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:52:00.671900
+3:14.19300
85.5p
9
H 21
Adam Steen
Axa SC
1:52:01.672000
+3:15.19400
85.5p
9
H 21
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
1:52:01.672000
+3:15.19400
85.5p
11
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:52:05.672400
+3:19.19800
85.4p
12
H 21
Ole Eirik Fuglehaug Ekrem
Norway
1:52:20.673900
+3:34.21300
85.2p
13
H 21
Mikael Andersson
IFK Mora SK
1:52:38.675700
+3:52.23100
84.9p
14
H 21
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
1:52:46.676500
+4:00.23900
84.8p
15
H 21
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
1:52:59.677800
+4:13.25200
84.6p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:53:00
16
H 21
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
1:55:19.691800
+6:33.39200
82.5p
17
H 21
Pål Åge Joten
Norway
1:55:29.692800
+6:43.40200
82.3p
18
H 21
Tobias Åhman
1life IF
1:56:03.696200
+7:17.43600
81.8p
19
H 21
Tony Persson
SK Bore
1:56:04.696300
+7:18.43700
81.8p
19
H 21
Ronny Wedin
Pumpen SK
1:56:04.696300
+7:18.43700
81.8p
21
H 21
Jonatan Steen
Team Ormsalva
1:56:05.696400
+7:19.43800
81.8p
21
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:56:05.696400
+7:19.43800
81.8p
23
H 21
Johan Stridh
Ockelbo SK
1:56:06.696500
+7:20.43900
81.8p
24
H 21
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:56:10.696900
+7:24.44300
81.7p
25
H 50
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:57:44.706300
+8:58.53700
80.4p
26
H 21
Nils Augustsson
IFK Mora SK
1:58:49.712800
+10:03.60200
79.5p
27
H 21
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
1:58:50.712900
+10:04.60300
79.5p
28
H 40
Ronnie Löf
Högbo GIF
1:59:05.714400
+10:19.61800
79.3p
29
H 21
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
1:59:06.714500
+10:20.61900
79.2p
30
H 21
Samuel Carlsson
Sundbybergs IK
1:59:07.714600
+10:21.62000
79.2p
31
H 21
Kristian Ek
XC Sthlm Ski Club
1:59:08.714700
+10:22.62100
79.2p
32
H 40
Jakob Hjelmåker
Umara SC
1:59:13.715200
+10:27.62600
79.2p
33
H 21
Henrik Albertsson
Sya SK
1:59:21.716000
+10:35.63400
79.0p
34
H 21
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
1:59:23.716200
+10:37.63600
79.0p
35
H 21
Gustav Johnsson
IFK Mora SK
1:59:29.716800
+10:43.64200
78.9p
35
H 21
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
1:59:29.716800
+10:43.64200
78.9p
37
H 40
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
1:59:38.717700
+10:52.65100
78.8p
38
H 21
Rasmus Ax
Boxholm-Ekeby SK
2:00:34.723300
+11:48.70700
78.1p
39
H 21
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
2:00:41.724000
+11:55.71400
78.0p
40
H 21
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
2:00:45.724400
+11:59.71800
77.9p
41
H 40
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:01:14.727300
+12:28.74700
77.5p
42
H 21
Tobias Köpman
IFK Mora SK
2:01:48.730700
+13:02.78100
77.1p
43
H 40
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
2:02:08.732700
+13:22.80100
76.8p
44
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:02:11.733000
+13:25.80400
76.8p
45
H 21
Andreas Nilsson
IK Stern
2:02:12.733100
+13:26.80500
76.8p
45
H 40
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
2:02:12.733100
+13:26.80500
76.8p
47
H 40
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:02:16.733500
+13:30.80900
76.7p
48
H 21
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:02:26.734500
+13:40.81900
76.6p
49
H 21
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
2:02:43.736200
+13:57.83600
76.4p
50
H 21
Pontus Karlsson
Turebergs IF
2:02:45.736400
+13:59.83800
76.4p
51
H 40
David Flinkfelt
IFK Mora SK
2:02:47.736600
+14:01.84000
76.3p
52
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
2:02:52.737100
+14:06.84500
76.3p
53
H 21
Kristian Dahlström
Åmåls OK
2:02:55.737400
+14:09.84800
76.2p
54
H 21
Jørgen Stensløkken
Norway
2:02:56.737500
+14:10.84900
76.2p
55
H 40
Dan Larsson
Karlslunds IF SF
2:02:59.737800
+14:13.85200
76.2p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:03:00
56
H 21
Anders Holmer
Stockholms RK
2:03:13.739200
+14:27.86600
76.0p
57
H 40
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
2:03:48.742700
+15:02.90100
75.6p
58
H 21
Adam Rohr
SK Bore
2:03:59.743800
+15:13.91200
75.4p
58
H 40
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
2:03:59.743800
+15:13.91200
75.4p
60
H 50
Tore Bjerkrheim
Pumpen SK
2:04:01.744000
+15:15.91400
75.4p
61
H 21
Johan Klinga
Pumpen SK
2:04:11.745000
+15:25.92400
75.3p
62
H 21
Fredrik Nylund
Älvdalens IF SK
2:04:14.745300
+15:28.92700
75.3p
63
H 40
David Holm
Turebergs IF
2:04:57.749600
+16:11.97000
74.7p
64
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:06:27.758600
+17:41.106000
73.7p
64
H 21
Jacob Söderqvist
Pumpen SK
2:06:27.758600
+17:41.106000
73.7p
66
H 21
Mathias Myrén
OK Alehof
2:06:30.758900
+17:44.106300
73.6p
67
H 21
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:07:01.762000
+18:15.109400
73.3p
67
H 21
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:07:01.762000
+18:15.109400
73.3p
69
H 21
Lukas Lindberg
Finland
2:07:28.764700
+18:42.112100
73.0p
70
H 21
Kristian Tufvesson
IK Rex
2:07:55.767400
+19:09.114800
72.6p
70
H 21
Johan Pålsson
IF Ski Team Skåne
2:07:55.767400
+19:09.114800
72.6p
72
H 21
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
2:07:57.767600
+19:11.115000
72.6p
72
H 40
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:07:57.767600
+19:11.115000
72.6p
74
H 40
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:08:13.769200
+19:27.116600
72.4p
75
D 21
Lena Wiklund
Högbo GIF
2:08:16.769500
+19:30.116900
72.4p
76
H 21
Johan Larsson
Berber IS
2:08:40.771900
+19:54.119300
72.1p
77
H 40
Anders Allard Lindström
Sundborns GOIF
2:08:56.773500
+20:10.120900
72.0p
78
H 21
Nils Svensson
Axa SC
2:09:10.774900
+20:24.122300
71.8p
79
H 21
Henrik Brøvig
Vibyggerå SK
2:09:21.776000
+20:35.123400
71.7p
80
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:09:43.778200
+20:57.125600
71.4p
81
H 21
Fredrik Björck
IK Rex
2:09:45.778400
+20:59.125800
71.4p
81
H 21
Mathias Söderberg
Vandrarringen Västerås
2:09:45.778400
+20:59.125800
71.4p
83
H 21
Matti Näslund
Scania IF
2:09:52.779100
+21:06.126500
71.3p
84
H 40
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:09:55.779400
+21:09.126800
71.3p
85
H 50
Kennet Berglund
Bravur Sports Club
2:10:00.779900
+21:14.127300
71.2p
86
H 21
Björn Jingfors
Axa SC
2:10:02.780100
+21:16.127500
71.2p
87
H 21
Carl Magnusson
IFK Mora SK
2:11:06.786500
+22:20.133900
70.5p
88
H 21
Oscar Pettersson
XC Sthlm Ski Club
2:11:20.787900
+22:34.135300
70.4p
89
H 40
Daniel Ehn
Pumpen SK
2:11:24.788300
+22:38.135700
70.3p
89
H 50
Mikael Markstedt
Stockholms RK
2:11:24.788300
+22:38.135700
70.3p
91
H 50
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:11:28.788700
+22:42.136100
70.3p
92
H 50
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
2:12:03.792200
+23:17.139600
69.9p
93
H 21
Tomas Wiklund
IK Jarl Rättvik
2:12:06.792500
+23:20.139900
69.9p
94
H 21
Carl-august Westberg
Sundborns GOIF
2:12:42.796100
+23:56.143500
69.5p
95
H 40
Jonas Hägglund
Sya SK
2:12:52.797100
+24:06.144500
69.4p
96
H 21
David Larsson
Lillhärdals IF
2:12:55.797400
+24:09.144800
69.4p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:13:00
97
H 21
Michael Eklöf
Tunafors SK
2:13:02.798100
+24:16.145500
69.3p
97
H 40
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
2:13:02.798100
+24:16.145500
69.3p
99
H 21
Joakim Frisk
Västerås Skidklubb
2:13:03.798200
+24:17.145600
69.3p
100
H 40
Mattias Forsberg
Turebergs IF
2:13:07.798600
+24:21.146000
69.2p
101
H 40
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
2:13:26.800500
+24:40.147900
69.0p
102
H 50
Håkan Degselius
Svegs IK
2:14:00.803900
+25:14.151300
68.7p
103
H 40
Mikael Lange
Storvreta IK
2:14:02.804100
+25:16.151500
68.7p
103
H 50
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:14:02.804100
+25:16.151500
68.7p
105
H 21
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
2:14:04.804300
+25:18.151700
68.7p
105
H 40
Tomas Hagström
Sya SK
2:14:04.804300
+25:18.151700
68.7p
107
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
2:14:06.804500
+25:20.151900
68.6p
108
D 21
Franziska Skogsholm
Norway
2:14:07.804600
+25:21.152000
68.6p
108
H 50
Terje Bøygard
Foreign Citizen
2:14:07.804600
+25:21.152000
68.6p
110
H 21
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
2:14:14.805300
+25:28.152700
68.6p
111
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
2:14:24.806300
+25:38.153700
68.4p
112
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
2:14:26.806500
+25:40.153900
68.4p
113
H 50
Kent Lindgren
Östansjö SK
2:14:45.808400
+25:59.155800
68.2p
114
H 40
Oscar Eriksson Ekdahl
Ulricehamns IF
2:15:03.810200
+26:17.157600
68.1p
115
H 21
Jonas Sjölin
Bravur Sports Club
2:15:16.811500
+26:30.158900
67.9p
116
H 21
Johannes Carlsson Matti
Borås SK
2:15:21.812000
+26:35.159400
67.9p
117
D 21
Karin Wallén
Falun Borlänge SK
2:15:23.812200
+26:37.159600
67.9p
118
H 50
ulf lövgren
Volvo IF
2:15:29.812800
+26:43.160200
67.8p
119
H 21
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:15:39.813800
+26:53.161200
67.7p
120
H 21
Andreas Bengtsson
Hestra IF
2:15:51.815000
+27:05.162400
67.6p
121
H 21
Pontus Olofssonbierfeldt
Hällbybrunns IF
2:16:00.815900
+27:14.163300
67.5p
122
H 21
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
2:16:07.816600
+27:21.164000
67.4p
123
H 21
Ted Hagansbo
Axa SC
2:16:15.817400
+27:29.164800
67.3p
124
H 21
Thomas Byrberg
IFK Mora SK
2:16:19.817800
+27:33.165200
67.3p
125
H 21
Damien Dugne
IFK Mora SK
2:16:22.818100
+27:36.165500
67.3p
126
H 50
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:16:26.818500
+27:40.165900
67.2p
127
H 21
Henrik Ärlig
Borås SK
2:16:34.819300
+27:48.166700
67.2p
128
D 21
Maren Thomasgaard
Norway
2:16:37.819600
+27:51.167000
67.1p
128
H 21
Christoffer Nordqvist Åberg
Falun Borlänge SK
2:16:37.819600
+27:51.167000
67.1p
130
H 50
Patrik Lehtonen
Foreign Citizen
2:16:54.821300
+28:08.168700
67.0p
131
H 21
Jonas Nyberg
Vasaloppsklubben Hedemora
2:16:57.821600
+28:11.169000
66.9p
132
H 50
Thomas Gustafsson
IK Rex
2:17:05.822400
+28:19.169800
66.9p
133
H 50
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:17:14.823300
+28:28.170700
66.8p
134
H 40
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:17:26.824500
+28:40.171900
66.6p
135
H 40
Mikael Lindkvist
Nacka Värmdö SK
2:17:30.824900
+28:44.172300
66.6p
136
H 40
Magnus Mattsson Granlund
FM Mattsson Sport och FK
2:17:31.825000
+28:45.172400
66.6p
136
H 60
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:17:31.825000
+28:45.172400
66.6p
138
H 21
Knut-Eric Neset Joslin
Ufk
2:17:39.825800
+28:53.173200
66.5p
139
H 40
Johan Käll
Borås GIF
2:17:43.826200
+28:57.173600
66.5p
140
H 21
Håkan Tunander
Turebergs IF
2:17:44.826300
+28:58.173700
66.5p
141
H 21
Erik Engström
Tunafors SK
2:17:47.826600
+29:01.174000
66.4p
142
H 21
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:17:56.827500
+29:10.174900
66.4p
143
H 60
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:18:10.828900
+29:24.176300
66.2p
144
H 21
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:18:11.829000
+29:25.176400
66.2p
145
H 50
Stefan Johansson
IFK Sala
2:18:17.829600
+29:31.177000
66.2p
146
H 50
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:18:39.831800
+29:53.179200
66.0p
147
H 50
Anders Stöt
IFK Mora SK
2:18:43.832200
+29:57.179600
65.9p
148
H 21
Christian Holm
Karlslunds IF SF
2:18:51.833000
+30:05.180400
65.8p
149
H 40
Daniel Arvidsson
Athletic Club Salt Lake
2:18:54.833300
+30:08.180700
65.8p
150
H 40
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:18:55.833400
+30:09.180800
65.8p
151
H 21
Thomas Brunkert
Hällbybrunns IF
2:19:00.833900
+30:14.181300
65.8p
152
H 21
David Blecko
Axa SC
2:19:01.834000
+30:15.181400
65.7p
153
H 40
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:19:07.834600
+30:21.182000
65.7p
154
H 21
Fredrik Murray
Ufk
2:19:12.835100
+30:26.182500
65.6p
155
H 21
Carl Lönnbark
Falu IK
2:19:22.836100
+30:36.183500
65.5p
156
H 21
Richard Persson
OK Skogshjortarna
2:19:24.836300
+30:38.183700
65.5p
157
D 21
Linda Hansson
Axa SC
2:19:27.836600
+30:41.184000
65.5p
158
H 21
Mikael Karlehag
Sundbybergs IK
2:19:38.837700
+30:52.185100
65.4p
159
H 21
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
2:19:56.839500
+31:10.186900
65.2p
160
H 21
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben Hedemora
2:20:02.840100
+31:16.187500
65.2p
161
H 40
Magnus Boberg
Axa SC
2:20:03.840200
+31:17.187600
65.2p
162
H 21
Johan Öhrn
Axa SC
2:20:05.840400
+31:19.187800
65.2p
163
H 21
David Renman
Hotagens SC
2:20:13.841200
+31:27.188600
65.1p
164
D 21
Sanna Forsman
Öje IF
2:20:14.841300
+31:28.188700
65.1p
165
H 50
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:20:16.841500
+31:30.188900
65.1p
166
H 21
Mikael Hellsten
Dala XC Ski Team
2:20:31.843000
+31:45.190400
64.9p
167
H 40
Erik Bondesson
IK Stern
2:20:35.843400
+31:49.190800
64.9p
168
H 21
Johan Thalin
Östervåla IF
2:20:44.844300
+31:58.191700
64.8p
169
D 21
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:20:57.845600
+32:11.193000
64.7p
170
H 21
Henrik Jonsson
Axa SC
2:21:13.847200
+32:27.194600
64.5p
170
H 40
Daniel Larson
Falu IK
2:21:13.847200
+32:27.194600
64.5p
172
H 40
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:21:23.848200
+32:37.195600
64.4p
172
H 50
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:21:23.848200
+32:37.195600
64.4p
174
H 50
Niklas Kåvius
Tullinge SK
2:21:24.848300
+32:38.195700
64.4p
175
H 50
Lars Gustafsson
Stockholms RK
2:21:33.849200
+32:47.196600
64.4p
176
H 50
Mattias Klintemar
Stockholms RK
2:21:42.850100
+32:56.197500
64.3p
177
H 50
Staffan Magnius
Axa SC
2:21:55.851400
+33:09.198800
64.2p
178
H 50
Tobbe Hägglund
Östervåla IF
2:22:06.852500
+33:20.199900
64.1p
179
H 40
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:22:07.852600
+33:21.200000
64.0p
180
H 40
Fredrik Larsson
Borås SK
2:22:40.855900
+33:54.203300
63.8p
181
H 50
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
2:22:43.856200
+33:57.203600
63.7p
182
D 21
Emma Bergström
Kalix SK
2:22:53.857200
+34:07.204600
63.6p
182
H 40
Markus Hedlund
Team Ormsalva
2:22:53.857200
+34:07.204600
63.6p
184
H 21
Jakob Junker
Tunafors SK
2:22:56.857500
+34:10.204900
63.6p
185
H 40
Fredrik Lennmark
Skeriol IF
2:22:57.857600
+34:11.205000
63.6p
186
H 50
Ingemar Pihl
Borås SK
2:22:58.857700
+34:12.205100
63.6p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:23:00
187
H 21
Jens Filipsson
Sunne SLF
2:23:01.858000
+34:15.205400
63.6p
188
H 40
Patrik Björling
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:23:13.859200
+34:27.206600
63.5p
189
H 40
Tobias Hendén
Högaborgs Athleter
2:23:31.861000
+34:45.208400
63.3p
190
H 21
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:23:40.861900
+34:54.209300
63.2p
191
H 50
Stefan Ericsson
Västerås Skidklubb
2:23:47.862600
+35:01.210000
63.2p
192
H 50
Peter Jellwert
Karlslunds IF SF
2:23:51.863000
+35:05.210400
63.1p
193
H 40
Ola Backlund
Orsa SK
2:23:53.863200
+35:07.210600
63.1p
194
H 50
Göran Westman
Turebergs IF
2:23:56.863500
+35:10.210900
63.1p
195
H 21
Linus Dudal
Garphyttans IF
2:23:57.863600
+35:11.211000
63.1p
196
H 21
Anders Santoff
IFK Mora SK
2:24:11.865000
+35:25.212400
63.0p
197
H 40
Stefan Blomberg
Abb IF SK
2:24:14.865300
+35:28.212700
62.9p
198
H 21
Filip Kullenberg
IK Stern
2:24:31.867000
+35:45.214400
62.8p
199
H 21
Gustaf Jacobson
IFK Mora SK
2:24:34.867300
+35:48.214700
62.8p
200
H 21
Alexander Sundin
Sundbybergs IK
2:24:40.867900
+35:54.215300
62.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 21
Ellinor Bäckman
Hede SK
2:24:45.868400
+35:59.215800
62.7p
202
H 21
Robin Eriksson
Kristinehamns OK
2:24:54.869300
+36:08.216700
62.6p
203
H 21
Christoffer Eskilsson
Föreningen IKJ Haninge
2:24:55.869400
+36:09.216800
62.6p
204
H 21
Emil Svedin
Domnarvets GOIF
2:25:04.870300
+36:18.217700
62.5p
205
H 50
Robert Larsson
Högaborgs Athleter
2:25:11.871000
+36:25.218400
62.5p
206
H 50
Jonas Bohlin
Bjursås IK
2:25:23.872200
+36:37.219600
62.3p
207
D 21
Anja Tjärdal
XC Sthlm Ski Club
2:25:39.873800
+36:53.221200
62.2p
208
H 21
Karl Bergman
Brudpiga RK
2:25:43.874200
+36:57.221600
62.2p
209
H 21
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:25:46.874500
+37:00.221900
62.2p
210
H 40
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:25:51.875000
+37:05.222400
62.1p
211
H 40
Martin Westlund
Axa SC
2:25:58.875700
+37:12.223100
62.1p
212
H 40
Tomas Boman
Sya SK
2:26:10.876900
+37:24.224300
62.0p
213
H 40
Peter Gustafsson
Saléns IF
2:26:17.877600
+37:31.225000
61.9p
214
H 21
Crelle Ekstrand
Broby GOIF
2:26:22.878100
+37:36.225500
61.9p
215
H 50
Tommy Holgersson
Forsa IF
2:26:23.878200
+37:37.225600
61.8p
216
H 21
Daniel Fredhe
Karlslunds IF SF
2:26:33.879200
+37:47.226600
61.8p
217
H 40
Johan Höjskeld
Grava SK
2:26:42.880100
+37:56.227500
61.7p
218
H 21
Alexander Stenhols-Lundemo
IK Jarl Rättvik
2:27:11.883000
+38:25.230400
61.5p
219
H 21
Johan Sandgren
Axa SC
2:27:13.883200
+38:27.230600
61.4p
220
H 50
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:27:17.883600
+38:31.231000
61.4p
221
H 21
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:27:19.883800
+38:33.231200
61.4p
222
D 21
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
2:27:22.884100
+38:36.231500
61.4p
223
H 40
Henrik Bäckstrand
Abb IF SK
2:27:26.884500
+38:40.231900
61.3p
224
D 21
Jenny Ramstedt
XC Sthlm Ski Club
2:27:27.884600
+38:41.232000
61.3p
225
H 21 Motion
Casper Hedar
Hällbybrunns IF
2:27:41.886000
+38:55.233400
61.2p
226
H 40
Jens Ola Regnström
Umara SC
2:27:44.886300
+38:58.233700
61.2p
227
H 21
Jonas Hutter
Säters IF SK
2:27:47.886600
+39:01.234000
61.2p
228
H 21
Johan Hedenberg
IFK Helsingborg
2:27:49.886800
+39:03.234200
61.1p
229
H 50
Göran Klinga
Pumpen SK
2:27:59.887800
+39:13.235200
61.1p
230
H 40
Mikael Åström
Ronneby OK
2:28:03.888200
+39:17.235600
61.0p
231
H 40
Martin Lagerstedt
Axa SC
2:28:04.888300
+39:18.235700
61.0p
232
H 21
Viktor Johansson
Axa SC
2:28:05.888400
+39:19.235800
61.0p
233
H 40
Anders Jakobsson
Nybro Ski
2:28:06.888500
+39:20.235900
61.0p
234
H 50
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:28:10.888900
+39:24.236300
61.0p
235
H 50
Jan Lindkvist
IFK Mora SK
2:28:13.889200
+39:27.236600
60.9p
236
H 40
Thomas Brenni
Norway
2:28:24.890300
+39:38.237700
60.9p
237
H 21
Pär Lindh
Vallsta SK
2:28:32.891100
+39:46.238500
60.8p
238
H 21
Fredrik Hedbys
Nusnäs IF
2:28:34.891300
+39:48.238700
60.8p
239
H 21
Henrik Westberg
SK Bore
2:28:43.892200
+39:57.239600
60.7p
240
H 40
Ola Strandbakken
Bovallstrands SK
2:28:47.892600
+40:01.240000
60.7p
241
H 50
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:28:48.892700
+40:02.240100
60.7p
242
D 21
Malin Barrulf
IFK Mora SK
2:28:50.892900
+40:04.240300
60.7p
243
H 21
Andreas Karlsson
OK Kolmården
2:28:54.893300
+40:08.240700
60.6p
244
H 40
Arne Nordli
XC Sthlm Ski Club
2:29:06.894500
+40:20.241900
60.5p
245
H 50
Richard Jansson
Scania IF
2:29:10.894900
+40:24.242300
60.5p
246
H 50
Per Vikström
Långshyttans AIK SK
2:29:25.896400
+40:39.243800
60.4p
247
H 50
Magnus Dahlin
Turebergs IF
2:29:43.898200
+40:57.245600
60.2p
248
H 21
Gustav Skoog
IFK Sala
2:29:56.899500
+41:10.246900
60.1p
249
H 21
Tobias Krümmling
Axa SC
2:30:00.899900
+41:14.247300
60.1p
250
H 50
Krister Jonsson
IFK Mariefred
2:30:01.900000
+41:15.247400
60.1p
251
H 50
Jonas Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
2:30:02.900100
+41:16.247500
60.1p
252
H 21
Erik Westberg
Vallsta SK
2:30:14.901300
+41:28.248700
60.0p
253
H 21
Henrik Ling
Tärnsjö IF
2:30:15.901400
+41:29.248800
60.0p
254
H 50
Johan Hallin
SOK 68
2:30:16.901500
+41:30.248900
60.0p
255
H 60
Jarle Thonstad
Norway
2:30:19.901800
+41:33.249200
59.9p
256
H 50
David Pettersson
IFK Mora SK
2:30:31.903000
+41:45.250400
59.9p
257
H 40
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
2:30:35.903400
+41:49.250800
59.8p
258
H 50
Ulf Edsfors
IFK Mora SK
2:30:41.904000
+41:55.251400
59.8p
259
H 21
John Sterner
XC Sthlm Ski Club
2:30:42.904100
+41:56.251500
59.8p
260
H 50
Tarmo Karjalainen
Borås SK
2:30:44.904300
+41:58.251700
59.8p
261
H 40
Fredrik Malmberg
Halmstads Skidklubb
2:30:47.904600
+42:01.252000
59.7p
262
H 21
Niclas Hansson
Dalregementets IF
2:30:51.905000
+42:05.252400
59.7p
263
H 50
Jan Willman
Vansbro AIK SK
2:31:06.906500
+42:20.253900
59.6p
264
H 21
Carl Westgren
Gagnefs IF
2:31:07.906600
+42:21.254000
59.6p
265
H 21
Mattias Karlsson
IFK Mora SK
2:31:10.906900
+42:24.254300
59.6p
266
H 50
Stefan Rodheim
Axa SC
2:31:16.907500
+42:30.254900
59.5p
267
H 21
Anders Sjöberg
Källbottens IK
2:31:17.907600
+42:31.255000
59.5p
268
H 40
Tom Selvik
Roslagsbro IF
2:31:19.907800
+42:33.255200
59.5p
268
H 50
Gjermund Skaaret
Norway
2:31:19.907800
+42:33.255200
59.5p
270
H 40
Thomas Berggren
Falu IK
2:31:20.907900
+42:34.255300
59.5p
271
H 40
Mats Svensson
ASK Växjö
2:31:26.908500
+42:40.255900
59.4p
271
H 60
Gunnar Lejdholt
Karlslunds IF SF
2:31:26.908500
+42:40.255900
59.4p
273
H 21
Simon Jörgensen
Athletic Club Salt Lake
2:31:28.908700
+42:42.256100
59.4p
274
H 50
Andreas Nordström
Orsa SK
2:31:30.908900
+42:44.256300
59.4p
275
H 21
Bujar Bunjaku
XC Sthlm Ski Club
2:31:32.909100
+42:46.256500
59.4p
276
H 21
Johan Wengbrand
Högaborgs Athleter
2:31:37.909600
+42:51.257000
59.3p
277
D 21
Anna Nystedt
Ufk
2:31:40.909900
+42:54.257300
59.3p
278
H 40
Henrik Andersson
Nybro Ski
2:32:00.911900
+43:14.259300
59.2p
279
H 50
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:32:01.912000
+43:15.259400
59.2p
280
H 60
Lars Ericson
Malungs IF
2:32:10.912900
+43:24.260300
59.1p
281
H 40
Niklas Drakfors
Falköpings AIK SK
2:32:23.914200
+43:37.261600
59.0p
282
H 21
Hans Johansson
Axa SC
2:32:33.915200
+43:47.262600
58.9p
283
H 21
Alexander Svensson
Gnosjö FK
2:32:39.915800
+43:53.263200
58.9p
284
H 40
Lars-Erik Hasler
Surahammars SOK
2:32:40.915900
+43:54.263300
58.9p
285
H 21
Johan Kenneth Johansson
XC Sthlm Ski Club
2:32:43.916200
+43:57.263600
58.8p
286
H 40
Martin Holkedahl
Turebergs IF
2:32:44.916300
+43:58.263700
58.8p
287
H 40
Torben Okkels
Axa SC
2:32:49.916800
+44:03.264200
58.8p
288
H 50
Stefan Tansbo
Bjursås IK
2:32:54.917300
+44:08.264700
58.8p
289
H 40
Johan Thomson
Korsnäs IF SK
2:32:57.917600
+44:11.265000
58.7p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:33:00
290
H 21
Elias Kayal
Stockholm
2:33:03.918200
+44:17.265600
58.7p
291
H 21
Jimmy Spolander
Norbergs OK
2:33:21.920000
+44:35.267400
58.6p
292
H 21 Motion
Michael Asplund
Täby
2:33:29.920800
+44:43.268200
58.5p
293
H 21
Daniel Englin
Gävle SK
2:33:31.921000
+44:45.268400
58.5p
294
H 50
Morgan Lindstam
Sya SK
2:33:36.921500
+44:50.268900
58.5p
295
H 50
Joakim Rölander
Borås SK
2:33:40.921900
+44:54.269300
58.4p
296
H 40
Mikael Erlandsson
Magra IS
2:33:50.922900
+45:04.270300
58.3p
297
H 21
Jakob Uhlin
Bålsta SK
2:33:54.923300
+45:08.270700
58.3p
298
H 60
Nils-Göran Berglund
Näshulta GOIF
2:34:08.924700
+45:22.272100
58.2p
299
H 40
Martin Othozon
Falu IK
2:34:23.926200
+45:37.273600
58.1p
300
H 21
Carl Christian Ryberg
Axa SC
2:34:44.928300
+45:58.275700
58.0p
301
H 40
Christian Pedersen
Athletic Club Salt Lake
2:35:15.931400
+46:29.278800
57.7p
302
H 40
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team
2:35:36.933500
+46:50.280900
57.6p
303
H 21
Jonas Jung
Ufk
2:35:37.933600
+46:51.281000
57.6p
304
H 40
Jesper Hävermark
IFK Mora SK
2:35:40.933900
+46:54.281300
57.5p
305
H 21
David Olsson
Österfärnebo IF
2:35:53.935200
+47:07.282600
57.5p
306
H 50
Bent Evensen
Sunne SLF
2:36:03.936200
+47:17.283600
57.4p
307
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:36:05.936400
+47:19.283800
57.4p
308
H 40
Markus Petré
IK Nocout.se
2:36:07.936600
+47:21.284000
57.4p
309
H 21
Jesper Frisk
XC Sthlm Ski Club
2:36:13.937200
+47:27.284600
57.3p
310
H 40
Markus Eskilson
IK Nocout.se
2:36:31.939000
+47:45.286400
57.2p
311
H 21
Max Bäckström
Karlslunds IF SF
2:37:04.942300
+48:18.289700
57.0p
312
H 50
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:37:07.942600
+48:21.290000
56.9p
313
H 40
Mattias Nittedal Nurmi
Axa SC
2:37:09.942800
+48:23.290200
56.9p
314
H 50
Fredric Dahlgren
Svaide-Roma SOK
2:37:38.945700
+48:52.293100
56.7p
315
D 40
Jill Nordby
Åmotfors IF
2:37:44.946300
+48:58.293700
56.7p
316
H 50
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
2:37:50.946900
+49:04.294300
56.6p
317
H 50
Magnus Eriksson
Fredrikshofs IF SOK
2:37:53.947200
+49:07.294600
56.6p
318
H 21
Johan Valinder
Turebergs IF
2:38:08.948700
+49:22.296100
56.5p
319
H 40
Fredrik Wiklund
IK Jarl Rättvik
2:38:15.949400
+49:29.296800
56.5p
320
H 21
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:38:28.950700
+49:42.298100
56.4p
321
H 21 Motion
Håkan Westin
Bålsta SK
2:38:31.951000
+49:45.298400
56.3p
322
H 21
Andreas Nehvonen
Järbo IF
2:38:33.951200
+49:47.298600
56.3p
323
H 50
Håkan Martinsson
Västerås Skidklubb
2:38:36.951500
+49:50.298900
56.3p
324
H 60
Per Ågren
Västerås Skidklubb
2:38:44.952300
+49:58.299700
56.3p
325
H 21
Fredrik Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:38:46.952500
+50:00.299900
56.2p
325
H 40
Anders Johansson
Ericsson IK
2:38:46.952500
+50:00.299900
56.2p
327
H 40
Daniel Abrahamsson
Graninge-Alliansen
2:38:48.952700
+50:02.300100
56.2p
328
H 50
BO Lundgren
Åmåls OK
2:38:53.953200
+50:07.300600
56.2p
329
H 21
Wiklund Wiklund
IK Jarl Rättvik
2:39:20.955900
+50:34.303300
56.0p
330
H 21
Jacob Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:39:29.956800
+50:43.304200
55.9p
331
H 21 Motion
Laurent Soufflet
Mora
2:39:35.957400
+50:49.304800
55.9p
332
H 40
Harri Sjöblom
Svenljunga IK
2:39:51.959000
+51:05.306400
55.8p
333
H 40
Andreas Johansson
Bålsta SK
2:39:57.959600
+51:11.307000
55.8p
334
H 40
Jonas Axelsson
Intersport IF
2:40:16.961500
+51:30.308900
55.6p
334
H 40
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:40:16.961500
+51:30.308900
55.6p
336
D 21
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:40:27.962600
+51:41.310000
55.6p
337
H 40
Joakim Lilja
Trollhättans SOK
2:40:30.962900
+51:44.310300
55.5p
338
D 21
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
2:40:40.963900
+51:54.311300
55.5p
339
H 21
Charlie Elf
Axa SC
2:40:48.964700
+52:02.312100
55.4p
340
H 21
Tommy Hammarström
IK Jarl Rättvik
2:40:54.965300
+52:08.312700
55.4p
341
D 40
Katja Larsson
Borås SK
2:40:56.965500
+52:10.312900
55.4p
342
H 21
Christian Grane
träningskonsulten sports club
2:41:02.966100
+52:16.313500
55.3p
343
H 21
Carl Bonnier
Bonbiz SK
2:41:05.966400
+52:19.313800
55.3p
344
D 40
Angela Johansson
Axa SC
2:41:06.966500
+52:20.313900
55.3p
345
H 21 Motion
Johan Sandberg
Axa SC
2:41:08.966700
+52:22.314100
55.3p
346
H 50
Kenneth Lindkvist
IFK Mora SK
2:41:09.966800
+52:23.314200
55.3p
347
H 21 Motion
Simon Wikström
Saléns IF
2:41:26.968500
+52:40.315900
55.2p
348
D 50
Ingela Gahne
XC Sthlm Ski Club
2:41:31.969000
+52:45.316400
55.1p
349
H 40
Daniel Eriksson
Roslagsbro IF
2:41:32.969100
+52:46.316500
55.1p
350
H 21
Nicklas Winestedt
Järbo IF
2:41:41.970000
+52:55.317400
55.1p
351
H 21
Fredrik Helander
Turebergs IF
2:41:44.970300
+52:58.317700
55.0p
352
H 21 Motion
Kari Vismanen
Turku
2:41:54.971300
+53:08.318700
55.0p
353
H 50
Niklas Fredriksson
IK Stern
2:41:57.971600
+53:11.319000
55.0p
354
H 21
Jesper Schüllerqvist
Västerviks OK
2:42:10.972900
+53:24.320300
54.9p
355
H 60
Roland Börjesson
Tranemo IF
2:42:19.973800
+53:33.321200
54.8p
356
H 21
Dennis Lindholm
Fagersta Södra IK
2:42:21.974000
+53:35.321400
54.8p
357
H 50
Nils Moen
Mälarö SOK
2:42:23.974200
+53:37.321600
54.8p
358
H 50
Christer Lindberg
Finland
2:42:24.974300
+53:38.321700
54.8p
359
H 21 Motion
Anders Björklund
Västerås
2:42:33.975200
+53:47.322600
54.7p
360
H 40
Johan Rune
Brandkårens IK
2:42:42.976100
+53:56.323500
54.7p
361
D 21
Lina Fransson
XC Sthlm Ski Club
2:42:44.976300
+53:58.323700
54.7p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:43:00
362
H 21
Johan Mattsson
IFK Mora SK
2:43:10.978900
+54:24.326300
54.5p
363
H 50
Lars Dag Gunnarsson
Malungs IF
2:43:18.979700
+54:32.327100
54.4p
364
H 21
Olof Höglin
Gävle SK
2:43:20.979900
+54:34.327300
54.4p
365
H 40
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:43:23.980200
+54:37.327600
54.4p
366
H 21
Andreas Gröning
IFK Mora SK
2:43:29.980800
+54:43.328200
54.4p
367
D 40
Sandra Larsson
Högaborgs Athleter
2:43:35.981400
+54:49.328800
54.3p
368
H 40
Andreas Nyhlén
Sundbybergs IK
2:43:38.981700
+54:52.329100
54.3p
369
H 40
Mattias Jenefeldt
Gimo IF SK
2:43:39.981800
+54:53.329200
54.3p
370
H 50
Pontus Fritzell
Mullsjö SOK
2:43:40.981900
+54:54.329300
54.3p
371
H 21
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
2:43:44.982300
+54:58.329700
54.3p
372
H 50
Johan Strömdahl
Täby IS SK
2:43:53.983200
+55:07.330600
54.2p
373
H 21 Motion
Rikard Söderberg
Axa SC
2:43:56.983500
+55:10.330900
54.2p
374
H 40
Elley Mads
Danmark
2:43:59.983800
+55:13.331200
54.2p
375
D 21
Malin Hedlund
Grava SK
2:44:00.983900
+55:14.331300
54.2p
376
H 21
Christian Brink
Gävle SK
2:44:01.984000
+55:15.331400
54.2p
376
H 21
Anton Emanuel Kristiansen
Norway
2:44:01.984000
+55:15.331400
54.2p
376
H 50
Per Lehto
Jönköpings SLK
2:44:01.984000
+55:15.331400
54.2p
379
H 21
Martin Hörtin
Svaide-Roma SOK
2:44:08.984700
+55:22.332100
54.1p
380
H 50
Kent Nilsson
Hallstahammars SK SOFK
2:44:12.985100
+55:26.332500
54.1p
381
H 21 Motion
Daniel Westerlund
Avesta
2:44:19.985800
+55:33.333200
54.0p
382
H 21 Motion
Jonny Hedberg
Borlänge
2:44:22.986100
+55:36.333500
54.0p
382
H 21
Ulf Runum
Värnamo
2:44:22.986100
+55:36.333500
54.0p
384
H 50
Leif Nilsson
IFK Mora SK
2:44:25.986400
+55:39.333800
54.0p
385
H 40
Magnus Nyström
Svärdsjö IF
2:44:28.986700
+55:42.334100
54.0p
386
H 50
Thomas Johansson
Ställbergs IK
2:44:46.988500
+56:00.335900
53.9p
387
H 21
Mikael Isaksson
Axa SC
2:44:47.988600
+56:01.336000
53.9p
387
H 40
Martin Berntsson
Hindås SK
2:44:47.988600
+56:01.336000
53.9p
389
H 21
Anders Lindberg
Järfälla SK
2:44:56.989500
+56:10.336900
53.8p
390
H 21
Patrik Käll
IK Rex
2:45:14.991300
+56:28.338700
53.7p
391
H 50
Claes Hedström
Nybro Ski
2:45:20.991900
+56:34.339300
53.7p
392
H 40
Fredrik Nilsson
Gnosjö FK
2:45:33.993200
+56:47.340600
53.6p
393
H 40
Stefan Röstlund
Karlslunds IF SF
2:45:37.993600
+56:51.341000
53.6p
394
H 50
Ulf Rosen
Ufk
2:45:41.994000
+56:55.341400
53.5p
395
D 21
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
2:46:05.996400
+57:19.343800
53.4p
395
H 21
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:46:05.996400
+57:19.343800
53.4p
397
H 60
Bengt Levin
IFK Mora SK
2:46:19.997800
+57:33.345200
53.3p
398
H 21
Tomas Zaal
IFK Mora SK
2:46:21.998000
+57:35.345400
53.3p
399
H 21 Motion
Robert Hanning
Nacka Värmdö SK
2:46:24.998300
+57:38.345700
53.3p
400
H 21
Jonas Andersson
Jönköpings SLK
2:46:38.999700
+57:52.347100
53.2p
401
H 50
Torbjörn Norlund
Karlslunds IF SF
2:46:44.1000300
+57:58.347700
53.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 40
Lars-Erik Heed
Oxbergs IF
2:46:46.1000500
+58:00.347900
53.1p
403
H 40
Anders Rehn
Högbo GIF
2:46:55.1001400
+58:09.348800
53.1p
404
H 21
Edvin Ekblad
Axa SC
2:47:00.1001900
+58:14.349300
53.0p
405
H 21
Henrik Grenås
Sundborns GOIF
2:47:16.1003500
+58:30.350900
52.9p
406
H 40
Johan Jonsson
Fagersta Södra IK
2:47:30.1004900
+58:44.352300
52.9p
407
H 40
Daniel Svensson
Borgstena IF
2:47:37.1005600
+58:51.353000
52.8p
408
H 50
Per Taube
FK Finn
2:47:39.1005800
+58:53.353200
52.8p
409
H 40
Johan Elvermåhr
Axa SC
2:47:46.1006500
+59:00.353900
52.8p
410
H 21 Motion
Anders Loré
Falu IK
2:47:53.1007200
+59:07.354600
52.7p
411
H 40
Tommi Ratilainen
IFK Mora SK
2:47:54.1007300
+59:08.354700
52.7p
412
D 21
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
2:48:00.1007900
+59:14.355300
52.7p
413
H 21
Ola Hållmarker
Stockholms RK
2:48:04.1008300
+59:18.355700
52.7p
414
H 50
Anders Nordenfors
Gävle SK
2:48:11.1009000
+59:25.356400
52.6p
415
H 50
Håkan Carefall
IK Westmannia Frisk
2:48:13.1009200
+59:27.356600
52.6p
416
H 21
Victor Johansson
Lillhärdals IF
2:48:16.1009500
+59:30.356900
52.6p
417
H 50
Timo Holopainen
IFK Mora SK
2:48:29.1010800
+59:43.358200
52.5p
418
H 40
Roine Schölin
Vindrarps SK
2:48:39.1011800
+59:53.359200
52.4p
419
H 21
Fredrik Höglund Rosén
Falun Borlänge SK
2:48:43.1012200
+59:57.359600
52.4p
420
H 40
Per Wellert
IFK Mora SK
2:48:46.1012500
+1:00:00.359900
52.4p
421
H 50
Jonas Pontén
IFK Mora SK
2:48:53.1013200
+1:00:07.360600
52.4p
422
H 40
Rickard Hillarp
Ica-Handlarnas IF
2:48:54.1013300
+1:00:08.360700
52.4p
423
H 21
Aleksander Larsson
Axa SC
2:48:55.1013400
+1:00:09.360800
52.4p
424
H 40
Erik Öhrner
Axa SC
2:49:11.1015000
+1:00:25.362400
52.3p
425
D 21
Nina Hagman
Högaborgs Athleter
2:49:32.1017100
+1:00:46.364500
52.1p
426
H 21
Christian Calvert
Team Triathlon o Multisport Club
2:49:46.1018500
+1:01:00.365900
52.1p
427
H 50
Christer Nyman
Axa SC
2:49:47.1018600
+1:01:01.366000
52.0p
428
H 21
Robin Lagergren
Falun Borlänge SK
2:49:57.1019600
+1:01:11.367000
52.0p
429
H 50
Lars Karlsson
Oxvretens SK
2:50:18.1021700
+1:01:32.369100
51.9p
430
H 40
Martin Andersson
Brattås Ck
2:50:38.1023700
+1:01:52.371100
51.7p
431
H 50
Johan Blomstrand
Axa SC
2:50:42.1024100
+1:01:56.371500
51.7p
432
H 21
Elias Lundberg
Långshyttans AIK SK
2:50:43.1024200
+1:01:57.371600
51.7p
433
H 21 Motion
Anders Bertilsson
Skövde
2:50:50.1024900
+1:02:04.372300
51.7p
434
D 40
Cecilia Bonander
Ulricehamns IF
2:51:14.1027300
+1:02:28.374700
51.5p
435
H 21
Bo Gustavsson
Karlslunds IF SF
2:51:18.1027700
+1:02:32.375100
51.5p
436
D 21
Erika Sundin
IFK Mora SK
2:51:47.1030600
+1:03:01.378000
51.4p
437
H 21 Motion
Rickard Ryen
Saléns IF
2:51:58.1031700
+1:03:12.379100
51.3p
437
H 40
Stefan Andersson
Domnarvets GOIF
2:51:58.1031700
+1:03:12.379100
51.3p
437
H 40
Andreas Larsson
OK Nackhe
2:51:58.1031700
+1:03:12.379100
51.3p
440
H 21
Rikard Larsson
OK Kullingshof
2:52:10.1032900
+1:03:24.380300
51.2p
441
H 21
Robert Mohammar
Axa SC
2:52:12.1033100
+1:03:26.380500
51.2p
442
H 21 Motion
Anton Pettersson
Arboga SK
2:52:40.1035900
+1:03:54.383300
51.0p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:53:00
443
D 40
Sirkka Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
2:53:08.1038700
+1:04:22.386100
50.9p
443
H 21
Erik Jaensson
Scania IF
2:53:08.1038700
+1:04:22.386100
50.9p
445
H 40
Andreas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
2:53:09.1038800
+1:04:23.386200
50.9p
446
H 50
Gunnar Johannes
Karlslunds IF SF
2:53:17.1039600
+1:04:31.387000
50.8p
447
H 21
Peter Ingemansson
Axa SC
2:53:38.1041700
+1:04:52.389100
50.7p
448
H 50
Torbjörn Söderlund
SK Leksand
2:53:39.1041800
+1:04:53.389200
50.7p
449
H 40
Jon Malmsten
Stenkyrka IF
2:53:50.1042900
+1:05:04.390300
50.7p
450
H 60
Hans Karlsson
Almunge IK
2:54:06.1044500
+1:05:20.391900
50.6p
451
H 21 Motion
Peter Ericson
Arboga SK
2:54:11.1045000
+1:05:25.392400
50.5p
452
H 21 Motion
Tommy Vestlund
Gagnefs IF
2:54:12.1045100
+1:05:26.392500
50.5p
453
H 21 Motion
Hans Krigh
Axa SC
2:54:15.1045400
+1:05:29.392800
50.5p
454
H 21
Karl Ek
Axa SC
2:54:19.1045800
+1:05:33.393200
50.5p
455
D 50
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
2:54:28.1046700
+1:05:42.394100
50.4p
456
H 21
Thomas Persson
Malungs IF
2:54:42.1048100
+1:05:56.395500
50.4p
457
H 21
Johannes Bengtsson
Axa SC
2:54:54.1049300
+1:06:08.396700
50.3p
458
H 50
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:55:02.1050100
+1:06:16.397500
50.3p
459
H 21
Daniel Olsson
Lerums SOK
2:55:03.1050200
+1:06:17.397600
50.3p
460
H 50
Tony Schröder
IFK Mora SK
2:55:07.1050600
+1:06:21.398000
50.2p
461
H 40
Mikael Östberg
Axa SC
2:55:17.1051600
+1:06:31.399000
50.2p
462
H 21
Håkan Ståleby
Axa SC
2:55:20.1051900
+1:06:34.399300
50.2p
463
H 21
Adam Hultman
Axa SC
2:55:25.1052400
+1:06:39.399800
50.1p
464
H 21
Joachim Hansson
Halmstads Skidklubb
2:55:26.1052500
+1:06:40.399900
50.1p
465
H 21
Marcus Jodin
Stadium IF
2:55:49.1054800
+1:07:03.402200
50.0p
466
H 21 Motion
Johannes Säfström
Vallentuna
2:55:52.1055100
+1:07:06.402500
50.0p
466
H 40
Martin Lampinen
Oxvretens SK
2:55:52.1055100
+1:07:06.402500
50.0p
468
D 40
Lina Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:55:59.1055800
+1:07:13.403200
49.9p
469
D 21
Emma Jansson
Sundbybergs IK
2:56:21.1058000
+1:07:35.405400
49.8p
470
H 21 Motion
Jonas Rydén
Ufk
2:56:25.1058400
+1:07:39.405800
49.8p
471
H 21
Erik Carlsson
Axa SC
2:56:31.1059000
+1:07:45.406400
49.8p
471
H 50
Peter Magnusson
IFK Mora SK
2:56:31.1059000
+1:07:45.406400
49.8p
473
H 50
Jan Allard
Saab FF Järfälla
2:56:34.1059300
+1:07:48.406700
49.8p
474
H 21
Jonas Lönnroth
Korsnäs IF SK
2:56:36.1059500
+1:07:50.406900
49.7p
475
H 21 Motion
Stellan Österberg
Ufk
2:56:40.1059900
+1:07:54.407300
49.7p
476
H 21
Joakim Lantz
Västerås Skidklubb
2:56:49.1060800
+1:08:03.408200
49.7p
477
H 21
Pontus Larsson
Västerås Skidklubb
2:56:56.1061500
+1:08:10.408900
49.6p
478
H 21 Motion
Jonas Enkvist
Sälen
2:56:57.1061600
+1:08:11.409000
49.6p
479
H 50
Ulf Söder
Ericsson IK
2:57:05.1062400
+1:08:19.409800
49.6p
480
D 40
Maria Thelin
Jönköpings OK
2:57:07.1062600
+1:08:21.410000
49.6p
481
H 40
Patrik Bodegren
Broby GOIF
2:57:14.1063300
+1:08:28.410700
49.5p
482
H 40
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
2:57:26.1064500
+1:08:40.411900
49.5p
483
H 40
Richard Sylwander
Bålsta SK
2:57:28.1064700
+1:08:42.412100
49.5p
484
H 21 Motion
Stig Erik Johan Wanke
Kungsgårdens SK
2:57:40.1065900
+1:08:54.413300
49.4p
484
H 40
John Thörling
Axa SC
2:57:40.1065900
+1:08:54.413300
49.4p
486
H 21
Anton Nylund
Axa SC
2:57:44.1066300
+1:08:58.413700
49.4p
487
H 21
Mikael Kulanko
Eldsberga
2:57:47.1066600
+1:09:01.414000
49.4p
488
H 21
Johan Engström
Tunafors SK
2:57:48.1066700
+1:09:02.414100
49.4p
489
H 21
Eric Widerström
Norrköpings SK
2:57:50.1066900
+1:09:04.414300
49.4p
490
H 40
Anders Frånberg
Halmstads Skidklubb
2:57:51.1067000
+1:09:05.414400
49.3p
491
H 40
Johan Petersson
Nybro Ski
2:57:53.1067200
+1:09:07.414600
49.3p
492
H 50
Ulf Axelsson
Axa SC
2:58:35.1071400
+1:09:49.418800
49.1p
493
H 50
Erik Rasimus
Korsnäs IF SK
2:58:38.1071700
+1:09:52.419100
49.1p
494
H 40
Robert Gehring
Axa SC
2:58:42.1072100
+1:09:56.419500
49.1p
495
H 50
Staffan Ljung
Spirit IF
2:58:51.1073000
+1:10:05.420400
49.0p
496
H 40
Mattias Andersson
Spirit IF
2:58:56.1073500
+1:10:10.420900
49.0p
497
H 21 Motion
Johan Rosengren
Garda IK
2:59:00.1073900
+1:10:14.421300
49.0p
498
H 21
Simon Lindh
Västerås Skidklubb
2:59:05.1074400
+1:10:19.421800
49.0p
499
H 21
Karl Holmström
Stockholm
2:59:07.1074600
+1:10:21.422000
49.0p
500
H 40
Peter Lundquist
IK Jarl Rättvik
2:59:15.1075400
+1:10:29.422800
48.9p
Visar resultat 1 till 500 av 905[
1
2
]