Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Skidfestival DM fristil
2019-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
12:59.77800
81.4p
2
H 18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
13:18.79700
+19.1800
79.0p
3
H 21
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
13:35.81400
+36.3500
77.0p
4
H 18
Oskar Lundberg
Borås SK
13:37.81600
+38.3700
76.7p
5
H 18
Erik Fransson
Borås SK
13:41.82000
+42.4100
76.3p
5
H 18
Hugo Sjögren
Tranemo IF
13:41.82000
+42.4100
76.3p
7
H 18
Erik Backlund
Äspereds IF
13:57.83600
+58.5700
74.5p
8
H 21
Samuel Hahnsson
IK Stern
14:06.84500
+1:07.6600
73.5p
9
H 18
Alfons Peterson
Borås GIF
14:11.85000
+1:12.7100
73.0p
10
H 18
Rasmus Rudberg
Sya SK
14:13.85200
+1:14.7300
72.8p
10
H 50
Jonas Blom
IFK Skövde SK
14:13.85200
+1:14.7300
72.8p
12
H 18
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
14:14.85300
+1:15.7400
72.7p
13
H 18
Linus Rydin
Tranemo IF
14:19.85800
+1:20.7900
72.1p
14
H 40
Niklas Åkerlind
IFK Skövde SK
14:42.88100
+1:43.10200
69.9p
15
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
15:05.90400
+2:06.12500
67.7p
16
H 50
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
15:18.91700
+2:19.13800
66.6p
17
H 35
Andreas Schöndell
Hestra IF
15:32.93100
+2:33.15200
65.4p
18
D 18
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
15:42.94100
+2:43.16200
64.5p
19
D 18
Cora Badh
Falköpings AIK SK
15:54.95300
+2:55.17400
63.6p
20
H 40
Per Larsson
Borås SK
15:56.95500
+2:57.17600
63.4p
21
H 18
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
15:59.95800
+3:00.17900
63.2p
22
D 18
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
16:04.96300
+3:05.18400
62.8p
23
H 40
Mikael Svensson
FK Herkules
16:25.98400
+3:26.20500
61.2p
24
H 40
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
16:42.100100
+3:43.22200
60.0p
25
D 18
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
16:44.100300
+3:45.22400
59.8p
26
D 18
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
17:00.101900
+4:01.24000
58.7p
27
H 18
Albin Svenske
IK Stern
17:03.102200
+4:04.24300
58.5p
28
D 18
Emilia Österlund
Borås SK
17:13.103200
+4:14.25300
57.8p
28
D 21
Sofia Ebermark
Göteborgs SK
17:13.103200
+4:14.25300
57.8p
30
H 50
Magnus Aasa
OK Kullingshof
17:25.104400
+4:26.26500
57.1p
31
H 40
Peter Eriksson
Borås SK
17:29.104800
+4:30.26900
56.8p
32
D 18
Elin Wiksell
IK Stern
17:51.107000
+4:52.29100
55.4p
33
H 40
Mikael Corbé
Borås GIF
18:20.109900
+5:21.32000
53.7p
3.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Harald Ekenberg
IK Stern
6:31.39000
2
H 16
Edvin Högman
Ulricehamns IF
6:44.40300
+13.1200
3
H 16
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
6:54.41300
+23.2200
4
H 16
Eskil Peterson
Borås GIF
6:57.41600
+26.2500
5
H 16
Axel Broms
FK Friskus Varberg
7:00.41900
+29.2800
6
H 16
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
7:03.42200
+32.3100
7
H 16
Simon Claesson
Ulricehamns IF
7:04.42300
+33.3200
8
H 16
Adrian Skiöld
Borås SK
7:07.42600
+36.3500
9
H 16
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
7:08.42700
+37.3600
10
H 16
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
7:17.43600
+46.4500
10
H 16
David Musslinder
Falköpings AIK SK
7:17.43600
+46.4500
12
D 16
Alice Widholm
Lidköpings VSK
7:22.44100
+51.5000
13
H 16
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
7:23.44200
+52.5100
14
H 16
Simon Wiksell
IK Stern
7:24.44300
+53.5200
15
H 16
Melker Hendén
Ulricehamns IF
7:25.44400
+54.5300
16
H 16
Axel Sandberg
OK Landehof
7:29.44800
+58.5700
17
H 16
Albin Nyqvist
OK Landehof
7:33.45200
+1:02.6100
18
H 16
Filip Berglund
Ulricehamns IF
7:35.45400
+1:04.6300
19
H 16
Nils Sjöberg
OK Landehof
7:37.45600
+1:06.6500
20
D 16
Lina Björk
IFK Skövde SK
7:38.45700
+1:07.6600
21
H 16
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
7:41.46000
+1:10.6900
22
D 16
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
7:46.46500
+1:15.7400
23
D 16
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
7:50.46900
+1:19.7800
24
H 16
Viktor Karlsson
Borås SK
7:51.47000
+1:20.7900
25
D 16
Kristina Finnskog
Tranemo IF
8:02.48100
+1:31.9000
26
H 16
Michael Chao Pettersson
IK Stern
8:07.48600
+1:36.9500
27
D 16
Ida Abrahamson
Äspereds IF
8:09.48800
+1:38.9700
28
D 16
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
8:14.49300
+1:43.10200
29
D 16
MY Werner
IK Stern
8:16.49500
+1:45.10400
29
D 16
Emma Bengtsson
Tranemo IF
8:16.49500
+1:45.10400
31
D 16
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
8:19.49800
+1:48.10700
32
H 16
Filip Lyckelid
Borås GIF
8:20.49900
+1:49.10800
33
D 16
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
8:21.50000
+1:50.10900
34
D 16
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
8:33.51200
+2:02.12100
35
D 16
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
8:46.52500
+2:15.13400
36
D 16
Ida Öjerskog
OK Landehof
9:30.56900
+2:59.17800
37
H 16
William Johannesson
Ulricehamns IF
11:30.68900
+4:59.29800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
3:35.21400
2
H 14
Anton Weber
Borås GIF
3:40.21900
+5.400
2
H 14
Carl Björk
IFK Skövde SK
3:40.21900
+5.400
4
D 14
Mira Göransson
Äspereds IF
3:44.22300
+9.800
4
D 14
Maja Axelsson
OK Landehof
3:44.22300
+9.800
6
H 12
Oskar Olsson
Äspereds IF
3:45.22400
+10.900
7
H 14
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
3:46.22500
+11.1000
8
D 14
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
3:47.22600
+12.1100
8
H 14
Anton Wahlberg
Borås SK
3:47.22600
+12.1100
10
H 14
Elias Nyqvist
OK Landehof
3:54.23300
+19.1800
11
D 12
Ester Strand
Sävedalens AIK
4:00.23900
+25.2400
11
H 14
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
4:00.23900
+25.2400
13
H 12
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
4:02.24100
+27.2600
14
H 14
Viktor Persson
Borås SK
4:03.24200
+28.2700
14
H 14
Lucas Mårts
IK Stern
4:03.24200
+28.2700
16
D 14
SOL Svensson
Tvärreds IF
4:04.24300
+29.2800
16
H 14
Oskar Österlund
Borås SK
4:04.24300
+29.2800
18
D 14
Ester Selander
Grönahögs IK
4:05.24400
+30.2900
19
H 12
Oscar Dahlander
Borås SK
4:07.24600
+32.3100
20
H 14
Albin Sundström
Hestra IF
4:08.24700
+33.3200
21
D 14
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
4:11.25000
+36.3500
22
D 14
Lisa Östensson
Tranemo IF
4:13.25200
+38.3700
22
D 14
Nike Werner
IK Stern
4:13.25200
+38.3700
22
H 14
Ludvig Åkvist
Borås GIF
4:13.25200
+38.3700
25
H 12
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
4:14.25300
+39.3800
25
H 14
Pål Hassellöf
IK Stern
4:14.25300
+39.3800
27
D 12
Hanna Lidström
OK Landehof
4:15.25400
+40.3900
28
D 14
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
4:17.25600
+42.4100
29
D 12
Ella Rosengren
Borås SK
4:18.25700
+43.4200
29
H 14
Melvin Brandt
Borås SK
4:18.25700
+43.4200
31
D 12
Edith Carlander
Sya SK
4:19.25800
+44.4300
31
D 14
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
4:19.25800
+44.4300
31
D 14
Kajsa Ekenberg
IK Stern
4:19.25800
+44.4300
31
H 14
Melvin Rydin
Tranemo IF
4:19.25800
+44.4300
35
H 14
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
4:20.25900
+45.4400
36
D 10
Hanna Strand
Sävedalens AIK
4:21.26000
+46.4500
36
D 14
Elma Rudklint
OK Landehof
4:21.26000
+46.4500
36
D 14
Emelie Persson
Borås SK
4:21.26000
+46.4500
36
D 14
Stina Widholm
Lidköpings VSK
4:21.26000
+46.4500
36
H 14
Wilmer Wall
Borås SK
4:21.26000
+46.4500
41
D 14
Ida Gotting
Grönahögs IK
4:22.26100
+47.4600
42
H 12
Valter Gerle
OK Landehof
4:23.26200
+48.4700
42
H 12
Emil Carlén
OK Landehof
4:23.26200
+48.4700
42
D 14
Alva Bengtsson
Tranemo IF
4:23.26200
+48.4700
45
D 12
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
4:24.26300
+49.4800
45
H 12
Erik Pihl
Borås SK
4:24.26300
+49.4800
47
H 12
Viggo Rudklint
OK Landehof
4:25.26400
+50.4900
47
H 12
Isac Berglund
Ulricehamns IF
4:25.26400
+50.4900
49
D 12
Elin Axelsson
OK Landehof
4:26.26500
+51.5000
50
H 12
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
4:27.26600
+52.5100
50
D 14
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
4:27.26600
+52.5100
52
D 14
Julie Sylvan
Borås SK
4:28.26700
+53.5200
53
H 12
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
4:30.26900
+55.5400
53
H 12
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
4:30.26900
+55.5400
55
D 12
Ella Mårtensson
Borås SK
4:32.27100
+57.5600
55
H 14
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
4:32.27100
+57.5600
57
H 12
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
4:33.27200
+58.5700
57
H 12
Melker Erlandsson
Tranemo IF
4:33.27200
+58.5700
57
H 14
Erik Kindlund
Tranemo IF
4:33.27200
+58.5700
60
D 14
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
4:34.27300
+59.5800
60
D 14
Ingrid Skiöld
Borås SK
4:34.27300
+59.5800
62
D 12
Elsa Karlsson
Tranemo IF
4:35.27400
+1:00.5900
63
D 14
Vilma Högman
Ulricehamns IF
4:36.27500
+1:01.6000
64
D 14
Elin Sjöberg
OK Landehof
4:37.27600
+1:02.6100
65
H 10
Filip Weber
Borås GIF
4:38.27700
+1:03.6200
65
H 10
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
4:38.27700
+1:03.6200
65
H 12
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
4:38.27700
+1:03.6200
68
D 12
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
4:39.27800
+1:04.6300
68
H 12
Emil Johansson
Borås GIF
4:39.27800
+1:04.6300
68
H 14
Linus Holmström
Borås GIF
4:39.27800
+1:04.6300
71
H 12
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
4:41.28000
+1:06.6500
72
D 14
Ebba Johansson
Borås SK
4:42.28100
+1:07.6600
73
H 12
Albin Svensson
IK Stern
4:43.28200
+1:08.6700
73
D 14
Lova Möller
IK Stern
4:43.28200
+1:08.6700
75
H 12
Nils Andreasson
IK Stern
4:44.28300
+1:09.6800
75
D 14
Alice Pettersson
Borås SK
4:44.28300
+1:09.6800
77
D 12
Ella Wahlberg
Borås SK
4:46.28500
+1:11.7000
77
D 14
Alice Mohr
Borås SK
4:46.28500
+1:11.7000
79
D 12
Elsa Hallin
Ulricehamns IF
4:47.28600
+1:12.7100
80
D 14
Elsa Carlzén
Tvärreds IF
4:50.28900
+1:15.7400
81
H 10
Oscar Wall
Borås SK
4:51.29000
+1:16.7500
81
D 12
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
4:51.29000
+1:16.7500
81
H 12
Vile Torbrink
OK Landehof
4:51.29000
+1:16.7500
84
D 12
Alva Johansson
Ulricehamns IF
4:52.29100
+1:17.7600
85
H 10
Albin Mårts
IK Stern
4:53.29200
+1:18.7700
86
H 10
Olle Johansson
IK Stern
4:54.29300
+1:19.7800
86
H 12
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
4:54.29300
+1:19.7800
88
H 12
Oliver Larsson
Borås SK
4:56.29500
+1:21.8000
88
H 12
Simon Persson
Borås SK
4:56.29500
+1:21.8000
88
D 14
Rebecca Norling
IK Stern
4:56.29500
+1:21.8000
91
H 10
Jonathan Edenvik
Borås GIF
4:57.29600
+1:22.8100
92
H 12
Otis Richardsson
Borås GIF
4:59.29800
+1:24.8300
92
H 12
Hjalmar Ingelsbo
Tranemo IF
4:59.29800
+1:24.8300
94
H 10
Joel Johansson
Borås GIF
5:01.30000
+1:26.8500
95
H 10
Gustav Dahlander
Borås SK
5:06.30500
+1:31.9000
95
D 12
Tova Österberg
Tidaholm SOK Sisu
5:06.30500
+1:31.9000
97
H 10
Wille Sylvan
Borås SK
5:07.30600
+1:32.9100
98
D 12
Alva Peterson
Borås SK
5:12.31100
+1:37.9600
98
D 12
Signe Lyckelid
Borås GIF
5:12.31100
+1:37.9600
100
H 14
Bobo Johnson
Tvärreds IF
5:13.31200
+1:38.9700
101
D 12
Andrea Bäckström
Tranemo IF
5:17.31600
+1:42.10100
102
D 12
Ester Lindgren
Tranemo IF
5:18.31700
+1:43.10200
103
H 10
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
5:19.31800
+1:44.10300
104
D 10
Alva Hallin
Ulricehamns IF
5:21.32000
+1:46.10500
105
D 12
Maja Lundgren
Borås GIF
5:22.32100
+1:47.10600
106
D 12
Clara Widell
Borås SK
5:23.32200
+1:48.10700
107
H 10
Hjalmar Skoglund
Tvärreds IF
5:25.32400
+1:50.10900
107
H 14
Emil Edenvik
Borås GIF
5:25.32400
+1:50.10900
109
H 12
Melvin Tyrén
Borås SK
5:28.32700
+1:53.11200
109
H 12
Vincent Axelsson
Tvärreds IF
5:28.32700
+1:53.11200
111
H 10
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
5:36.33500
+2:01.12000
111
H 10
Jonatan Abrahamson
Äspereds IF
5:36.33500
+2:01.12000
113
D 12
Edith Davidson
Borås SK
5:40.33900
+2:05.12400
114
D 10
Alice Pettersson
Borås GIF
5:42.34100
+2:07.12600
114
H 10
Hugo Lindskog
Borås GIF
5:42.34100
+2:07.12600
116
D 12
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
5:44.34300
+2:09.12800
117
H 10
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
5:46.34500
+2:11.13000
117
D 12
Julia Holmström
Borås GIF
5:46.34500
+2:11.13000
117
D 12
Irma Brandt
Borås SK
5:46.34500
+2:11.13000
120
H 10
Viggo Eriksson
Borås SK
5:49.34800
+2:14.13300
120
H 12
James Johnson
Tvärreds IF
5:49.34800
+2:14.13300
122
D 10
Moa Erlandsson
Tranemo IF
5:57.35600
+2:22.14100
123
D 10
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
5:59.35800
+2:24.14300
124
D 10
Stella Björk
Borås SK
6:03.36200
+2:28.14700
125
D 10
Lovisa Slotte Hulden
Borås SK
6:15.37400
+2:40.15900
125
H 10
Nils Johansson
Borås GIF
6:15.37400
+2:40.15900
125
D 12
Signe Haag
Tvärreds IF
6:15.37400
+2:40.15900
128
D 10
Ellen Mohr
Borås SK
6:20.37900
+2:45.16400
129
H 10
Melvin Wingertz
Borås SK
6:24.38300
+2:49.16800
130
H 10
Axel Nylén
Borås SK
6:30.38900
+2:55.17400
131
H 10
Noel Jacobsson
IK Stern
6:31.39000
+2:56.17500
132
H 10
Edward Fridén
Borås GIF
6:40.39900
+3:05.18400
133
H 10
Anton Fridén
Borås GIF
6:42.40100
+3:07.18600
134
D 10
Noomi Mönhage
Ulricehamns IF
6:43.40200
+3:08.18700
135
H 10
Wilhelm Hallander
Trollhättans SOK
7:11.43000
+3:36.21500
136
H 10
Alvar Fritzson
Ulricehamns IF
7:15.43400
+3:40.21900
137
D 10
Elsa Widell
Borås SK
7:18.43700
+3:43.22200
138
H 10
Anton Utter
Borås SK
7:19.43800
+3:44.22300
139
H 10
Axel Davidson
Borås SK
7:25.44400
+3:50.22900
140
H 10
Felix Tyrén
Borås SK
9:18.55700
+5:43.34200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)