Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Vattenfall Cup
2009-04-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 19
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
50:31.303080
82.7p
2
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
50:56.305590
+25.2410
81.9p
3
Gustav Nordström
Gävle SK
51:19.307870
+47.4690
81.2p
4
Tobias Engblom
Stöde IF
51:44.310300
+1:12.7120
80.5p
5
Erik Söderman
Stockviks SF
51:54.311380
+1:23.8200
80.2p
6
Jim Åhl
Gellivare SK
52:07.312690
+1:36.9510
79.8p
7
Anton Karlsson
Alnö SK
52:13.313240
+1:41.10060
79.6p
8
Anton Lindblad
OK Landehof
52:20.313930
+1:48.10750
79.4p
9
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
52:21.314060
+1:49.10880
79.4p
10
Bill Impola
Norbergs SK
52:32.315120
+2:00.11940
79.1p
11
Simon Sveder
Hällefors SK
52:34.315350
+2:02.12170
79.0p
12
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
52:37.315620
+2:05.12440
78.9p
13
Niklas Persson
Falu IK
52:44.316350
+2:12.13170
78.7p
14
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
52:47.316630
+2:15.13450
78.6p
15
Jens Andersson
Kalix SK
52:49.316880
+2:18.13700
78.6p
16
Emil Linell
Högbo GOIF
53:08.318770
+2:36.15590
78.0p
17
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
53:10.318950
+2:38.15770
78.0p
18
Marcus Svelander
Åsarna IK
53:16.319550
+2:44.16370
77.8p
19
Jack Impola
Domnarvets GOIF
53:22.320180
+2:51.17000
77.6p
20
Adam Larsson
Domnarvets GOIF
53:22.320190
+2:51.17010
77.6p
21
Oscar Quicklund
Östersunds SK
53:27.320620
+2:55.17440
77.5p
22
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
53:27.320620
+2:55.17440
77.5p
23
Erik Lindgren
Strömnäs GIF
53:41.322030
+3:09.18850
77.1p
24
Martin Lindblad
OK Landehof
53:59.323850
+3:27.20670
76.6p
25
Anders Solin
IFK Mora SK
54:05.324430
+3:33.21250
76.4p
26
Karl-Johan Westberg
Borås SK
54:06.324560
+3:34.21380
76.4p
27
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
54:07.324670
+3:35.21490
76.4p
28
Arvid Elffors
Lucksta IF
54:08.324750
+3:36.21570
76.4p
29
Daniel Halvarsson
Bodens SK
54:12.325190
+3:41.22010
76.2p
30
Daniel Svensson
IFK Mora SK
54:14.325310
+3:42.22130
76.2p
31
Johan Häggström
Kalix SK
54:26.326540
+3:54.23360
75.9p
32
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
54:32.327140
+4:00.23960
75.7p
33
Erik Simberg
SK Bore
54:43.328200
+4:11.25020
75.4p
34
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
54:44.328360
+4:12.25180
75.4p
35
Oscar Kardin
Offerdals SK
54:45.328440
+4:13.25260
75.4p
36
Oskar Forsman
SK Bore
54:53.329230
+4:21.26050
75.2p
37
Linus Persson
Hudiksvalls IF
55:15.331400
+4:43.28220
74.6p
38
Bob Impola
Domnarvets GOIF
55:16.331570
+4:44.28390
74.6p
39
Johan Eriksson
Åsarna IK
55:22.332190
+4:51.29010
74.4p
40
Mathias Jonasson
Östersunds SK
55:24.332350
+4:52.29170
74.4p
41
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
55:26.332530
+4:54.29350
74.3p
42
Jens Hulgaard
Danmark
55:39.333830
+5:07.30650
74.0p
43
Carl Olander
OK Landehof
55:40.333920
+5:08.30740
74.0p
44
Ronny Wedin
Norbergs SK
55:40.333970
+5:08.30790
73.9p
45
Jesper Nyström
Falu IK
55:40.333990
+5:09.30810
73.9p
46
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
55:48.334730
+5:16.31550
73.7p
47
Henrik Rosén
Lucksta IF
56:08.336750
+5:36.33570
73.2p
48
Dylan Grald
Usa
56:16.337540
+5:44.34360
73.0p
49
Per Lindgren
Strömnäs GIF
56:20.337950
+5:48.34770
72.9p
50
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
56:22.338160
+5:50.34980
72.9p
51
Tobias Nilsson
IFK Umeå
56:26.338530
+5:54.35350
72.8p
52
Petter Hedman
IFK Umeå
56:27.338670
+5:55.35490
72.8p
53
Viktor Lund Mikko
Jukkasjärvi IF
56:37.339680
+6:06.36500
72.5p
54
Johan Ilhamn
Östersunds SK
56:48.340710
+6:16.37530
72.3p
55
Andrew Pohl
New Zealand
56:57.341660
+6:25.38480
72.0p
56
Andreas Lindström
IFK Mora SK
57:04.342300
+6:32.39120
71.9p
57
Adam Karlsson
Garphyttans IF
57:17.343630
+6:45.40450
71.6p
58
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
57:17.343670
+6:45.40490
71.5p
59
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
57:19.343850
+6:47.40670
71.5p
60
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
57:24.344380
+6:53.41200
71.4p
61
Niklas Niska
Pajala IF
57:25.344420
+6:53.41240
71.4p
62
Patrik Tallbom
Östersunds SK
57:38.345760
+7:06.42580
71.1p
63
David Nordström
Täfteå IK
57:42.346180
+7:11.43000
71.0p
64
Martin Bodin
Sävast Ski Team IF
57:59.347800
+7:27.44620
70.6p
65
Andre Larsson
Svegs IK
57:59.347850
+7:27.44670
70.6p
66
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
58:12.349110
+7:40.45930
70.3p
67
Carl Andersson
Stockviks SF
58:26.350550
+7:54.47370
69.9p
68
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
58:28.350760
+7:56.47580
69.9p
69
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
58:29.350870
+7:57.47690
69.9p
70
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
58:34.351380
+8:03.48200
69.8p
71
Andreas Åhman
Gävle SK
58:47.352670
+8:15.49490
69.5p
72
Emil Lagergren
Tynderö IK
58:51.353050
+8:19.49870
69.4p
73
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
58:52.353120
+8:20.49940
69.4p
74
Henrik Forsberg
Bodens SK
58:54.353390
+8:23.50210
69.3p
75
Erik Stark
Nordingrå SK
59:05.354450
+8:33.51270
69.1p
76
Simon Lindehag
Strömnäs GIF
59:21.356030
+8:49.52850
68.7p
77
Tobias Ryberg
Leksands SK
59:37.357610
+9:05.54430
68.4p
78
Rickard Börjesson
Borås SK
59:59.359870
+9:27.56690
67.9p
79
Tom Ankerstål
Ramsjö SK
1:00:21.362010
+9:49.58830
67.4p
80
Torsten Kempe
Tynderö IK
1:00:22.362100
+9:50.58920
67.4p
81
Max Själin
Storumans IK
1:00:55.365420
+10:23.62240
66.7p
82
Jakob Sundin
Nordingrå SK
1:01:06.366550
+10:34.63370
66.5p
83
Linus Palolampi
Tynderö IK
1:02:15.373490
+11:44.70310
65.1p
84
Niklas Henriksson
Bodens SK
1:02:16.373580
+11:45.70400
65.1p
85
Daniel Karlsson
Östersunds SK
1:02:17.373620
+11:45.70440
65.1p
86
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
1:02:24.374380
+11:53.71200
64.9p
87
Johan Sjödin
Lycksele IF
1:02:26.374550
+11:54.71370
64.9p
88
Endre Stjernström
Sundbybergs IK
1:04:21.386060
+13:49.82880
62.7p
89
Jonas Langman
Bålsta SK
1:04:41.388060
+14:09.84880
62.3p
90
Alexander Sundström
Strömnäs GIF
1:04:47.388670
+14:15.85490
62.2p
91
Carl Rapp
Linköpings SK
1:07:05.402470
+16:33.99290
59.8p