Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skistart Ski Marathon
2019-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:52:34.675300
88.3p
2
Oscar Persson
SK Bore
1:52:34.675300
88.3p
3
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:56:35.699400
+4:01.24000
84.7p
4
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:56:41.700000
+4:07.24600
84.6p
5
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:56:48.700700
+4:14.25300
84.5p
6
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:57:23.704200
+4:49.28800
84.1p
7
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:58:29.710800
+5:55.35400
83.1p
8
Tony Persson
SK Bore
2:00:23.722200
+7:49.46800
81.6p
9
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:01:32.729100
+8:58.53700
80.7p
10
Rasmus Blom
SK Bore
2:01:56.731500
+9:22.56100
80.4p
11
Gabriel Strid
IFK Mora SK
2:03:39.741800
+11:05.66400
79.1p
12
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:04:09.744800
+11:35.69400
78.8p
14
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:04:23.746200
+11:49.70800
78.6p
15
Simon Magnusson
OK Stigen
2:05:13.751200
+12:39.75800
78.0p
16
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:05:15.751400
+12:41.76000
78.0p
18
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:06:59.761800
+14:25.86400
76.7p
19
Andreas Nilsson
IK Stern
2:07:01.762000
+14:27.86600
76.7p
20
Peter Gustavsson Josephson
OK Stigen
2:10:00.779900
+17:26.104500
74.7p
22
Per Einar Kalnes
Norway
2:10:09.780800
+17:35.105400
74.6p
25
Adam Rohr
SK Bore
2:12:04.792300
+19:30.116900
73.3p
26
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:13:46.802500
+21:12.127100
72.3p
27
Daniel Härström
IFK Skövde SK
2:14:54.809300
+22:20.133900
71.6p
28
David Bergkvist
SK Bore
2:15:29.812800
+22:55.137400
71.2p
30
Johan Englund
OK Stigen
2:15:39.813800
+23:05.138400
71.1p
32
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
2:17:49.826800
+25:15.151400
69.9p
33
Lukas Lindberg
IF Sibbo Vargarne
2:17:50.826900
+25:16.151500
69.8p
35
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
2:18:34.831300
+26:00.155900
69.4p
38
Johan Lind
OK Stigen
2:20:16.841500
+27:42.166100
68.5p
39
Gustav Nilsson
OK Stigen
2:20:17.841600
+27:43.166200
68.5p
41
Henric Johansson
Grava SK
2:20:38.843700
+28:04.168300
68.3p
42
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
2:20:41.844000
+28:07.168600
68.2p
43
Carl Lönnbark
Falu IK
2:20:46.844500
+28:12.169100
68.2p
46
Rickard Kjelkenes
Ekshärads SF
2:22:57.857600
+30:23.182200
67.0p
48
Jonas Nyberg
Vasaloppsklubben Hedemora
2:23:00.857900
+30:26.182500
67.0p
57
Johannes Hellström
IK Stern
2:26:16.877500
+33:42.202100
65.3p
59
Fredrik Samuelsson
Team Skoglövs Bil IF
2:28:13.889200
+35:39.213800
64.3p
65
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:31:08.906700
+38:34.231300
62.9p
69
Martin Gustafsson
Axa SC
2:32:16.913500
+39:42.238100
62.4p
71
Ulf Nilson
Karlslunds IF SF
2:34:19.925800
+41:45.250400
61.5p
74
Rasmus Westberg
SK Bore
2:34:36.927500
+42:02.252100
61.3p
79
Markus Eriksson
AnnaEmil Sportklubb
2:35:44.934300
+43:10.258900
60.8p
81
Martin Rosvall
Sunne SLF
2:36:25.938400
+43:51.263000
60.5p
82
Anders Ljungberg
Göteborgs SK
2:37:38.945700
+45:04.270300
60.0p
83
Jens Filipsson
Sunne SLF
2:37:56.947500
+45:22.272100
59.9p
86
Johan Östman
Axa SC
2:38:27.950600
+45:53.275200
59.7p
88
Andreas Persson
Råda IK
2:39:26.956500
+46:52.281100
59.3p
90
Henrik Hellström
IK Stern
2:40:09.960800
+47:35.285400
59.0p
101
David Olsson
Österfärnebo IF
2:44:16.985500
+51:42.310100
57.3p
104
Martin Bäck
Ludvika
2:44:41.988000
+52:07.312600
57.2p
106
Erik Isaksson
Lima IF
2:46:23.998200
+53:49.322800
56.5p
107
Måns Jansson
Filipstads SF
2:46:24.998300
+53:50.322900
56.5p
110
Johan Larsson
SK Bore
2:47:51.1007000
+55:17.331600
56.0p
116
Dan Göransson
Finnskogarnas SK
2:50:46.1024500
+58:12.349100
54.9p
117
Mattias Linell
IK Stern
2:51:00.1025900
+58:26.350500
54.8p
123
Andreas Molin
Karlslunds IF SF
2:58:25.1070400
+1:05:51.395000
52.3p
126
Henrik Egerbo
Umara SC
3:00:20.1081900
+1:07:46.406500
51.7p
129
Robin Berggren
Råda IK
3:01:31.1089000
+1:08:57.413600
51.3p
137
Erik Lindberg
SK Bore
3:07:04.1122300
+1:14:30.446900
49.6p
140
Henrik Nord
Filipstads SF
3:09:55.1139400
+1:17:21.464000
48.8p
147
Fredrik Ingmarsson
Axa SC
3:15:36.1173500
+1:23:02.498100
47.3p
151
Björn Lennartsson
Finnskogarnas SK
3:20:03.1200200
+1:27:29.524800
46.1p
156
Andreas Persson
Råda IK
3:39:46.1318500
+1:47:12.643100
41.6p
166
Michael Meijer
Grava SK
4:45:14.1711300
+2:52:40.1035900
31.5p
-
Anton Emanuel Kristiansen
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Magnus Jansson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Karl Ericsson
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
-
Johan Hansson
Lima IF
23:59:58.8639700
-
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
Henrik Alm
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
23:59:59.8639800
-
Marcus Johansson
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)