Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skistart Ski Marathon
2019-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:52:34.675300
88.3p
1
H 21
Oscar Persson
SK Bore
1:52:34.675300
88.3p
3
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:56:35.699400
+4:01.24000
84.7p
4
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:56:41.700000
+4:07.24600
84.6p
5
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:56:48.700700
+4:14.25300
84.5p
6
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:57:23.704200
+4:49.28800
84.1p
7
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:58:29.710800
+5:55.35400
83.1p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:00:00
8
H 21
Tony Persson
SK Bore
2:00:23.722200
+7:49.46800
81.6p
9
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:01:32.729100
+8:58.53700
80.7p
10
H 21
Rasmus Blom
SK Bore
2:01:56.731500
+9:22.56100
80.4p
11
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
2:03:39.741800
+11:05.66400
79.1p
12
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:04:09.744800
+11:35.69400
78.8p
13
H 40
Jakob Hjelmåker
Umara SC
2:04:21.746000
+11:47.70600
78.6p
14
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:04:23.746200
+11:49.70800
78.6p
15
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
2:05:13.751200
+12:39.75800
78.0p
16
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:05:15.751400
+12:41.76000
78.0p
17
H 40
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
2:06:07.756600
+13:33.81200
77.3p
18
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:06:59.761800
+14:25.86400
76.7p
19
H 21
Andreas Nilsson
IK Stern
2:07:01.762000
+14:27.86600
76.7p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:10:00
20
H 21
Peter Gustavsson Josephson
OK Stigen
2:10:00.779900
+17:26.104500
74.7p
20
H 40
John Arne Holtet
Norway
2:10:00.779900
+17:26.104500
74.7p
22
H 21
Per Einar Kalnes
Norway
2:10:09.780800
+17:35.105400
74.6p
23
H 50
Staffan Thörne
Hagfors SF
2:10:22.782100
+17:48.106700
74.4p
24
H 50
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:11:02.786100
+18:28.110700
74.0p
25
H 21
Adam Rohr
SK Bore
2:12:04.792300
+19:30.116900
73.3p
26
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:13:46.802500
+21:12.127100
72.3p
27
H 21
Daniel Härström
IFK Skövde SK
2:14:54.809300
+22:20.133900
71.6p
28
H 21
David Bergkvist
SK Bore
2:15:29.812800
+22:55.137400
71.2p
29
D 21
Lena Wiklund
Högbo GIF
2:15:35.813400
+23:01.138000
71.2p
30
H 21
Johan Englund
OK Stigen
2:15:39.813800
+23:05.138400
71.1p
31
H 50
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:16:19.817800
+23:45.142400
70.7p
32
H 21
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
2:17:49.826800
+25:15.151400
69.9p
33
H 21
Lukas Lindberg
IF Sibbo Vargarne
2:17:50.826900
+25:16.151500
69.8p
34
H 40
Magnus Nygren
Väsby SK
2:17:52.827100
+25:18.151700
69.8p
35
H 21
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
2:18:34.831300
+26:00.155900
69.4p
36
H 40
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:19:41.838000
+27:07.162600
68.8p
37
H 50
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:19:45.838400
+27:11.163000
68.8p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:20:00
38
H 21
Johan Lind
OK Stigen
2:20:16.841500
+27:42.166100
68.5p
39
H 21
Gustav Nilsson
OK Stigen
2:20:17.841600
+27:43.166200
68.5p
40
H 40
Patrik Ericsson
OK Kolmården
2:20:32.843100
+27:58.167700
68.3p
41
H 21
Henric Johansson
Grava SK
2:20:38.843700
+28:04.168300
68.3p
42
H 21
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
2:20:41.844000
+28:07.168600
68.2p
43
H 21
Carl Lönnbark
Falu IK
2:20:46.844500
+28:12.169100
68.2p
44
H 40
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:22:29.854800
+29:55.179400
67.3p
45
D 21
Susanne Hedlund
Bjursås IK
2:22:36.855500
+30:02.180100
67.2p
46
H 21
Rickard Kjelkenes
Ekshärads SF
2:22:57.857600
+30:23.182200
67.0p
47
H 60
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:22:58.857700
+30:24.182300
67.0p
48
H 21
Jonas Nyberg
Vasaloppsklubben Hedemora
2:23:00.857900
+30:26.182500
67.0p
49
H 40
Mattias Forsberg
Turebergs IF
2:23:13.859200
+30:39.183800
66.9p
50
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:23:22.860100
+30:48.184700
66.8p
51
H 50
Olle Olsson
SK Bore
2:24:01.864000
+31:27.188600
66.4p
52
H 50
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:24:19.865800
+31:45.190400
66.3p
53
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
2:24:22.866100
+31:48.190700
66.3p
54
H 40
David Ranfalk
IK Stern
2:25:51.875000
+33:17.199600
65.5p
55
D 21
Linda Hansson
Axa SC
2:25:52.875100
+33:18.199700
65.5p
56
H 40
Petter Skåret
Hamar SK
2:26:00.875900
+33:26.200500
65.4p
57
H 21
Johannes Hellström
IK Stern
2:26:16.877500
+33:42.202100
65.3p
58
D 21
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:26:32.879100
+33:58.203700
65.2p
59
H 21
Fredrik Samuelsson
Team Skoglövs Bil IF
2:28:13.889200
+35:39.213800
64.3p
59
H 40
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:28:13.889200
+35:39.213800
64.3p
61
H 40
Lars Kullman
OK Alehof
2:28:17.889600
+35:43.214200
64.3p
62
H 50
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:28:53.893200
+36:19.217800
64.0p
63
H 21 Motion
Johan Öhrn
Borlänge
2:29:37.897600
+37:03.222200
63.6p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:30:00
64
H 40
Bengt Djurholm
Filipstads SF
2:30:05.900400
+37:31.225000
63.4p
65
D 21
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:30:22.902100
+37:48.226700
63.3p
66
H 21
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:31:08.906700
+38:34.231300
62.9p
67
H 40
Eivind Lande
Norway
2:31:34.909300
+39:00.233900
62.7p
68
H 50
Magnus Svensson
Granbergsdals IF
2:32:00.911900
+39:26.236500
62.5p
69
H 21 Motion
Olof Lundbäck
Molkoms SK
2:32:14.913300
+39:40.237900
62.4p
70
H 21
Martin Gustafsson
Axa SC
2:32:16.913500
+39:42.238100
62.4p
71
H 50
ulf lövgren
Volvo IF
2:32:22.914100
+39:48.238700
62.4p
72
H 21
Ulf Nilson
Karlslunds IF SF
2:34:19.925800
+41:45.250400
61.5p
73
H 60
Tryggve Nilssson
Göteborgs SK
2:34:28.926700
+41:54.251300
61.4p
74
H 40
Mattias Johansson
Team Swedemount SC
2:34:29.926800
+41:55.251400
61.4p
75
H 21
Rasmus Westberg
SK Bore
2:34:36.927500
+42:02.252100
61.3p
76
H 40
Martin Danklint
Tranemo IF
2:35:02.930100
+42:28.254700
61.2p
77
H 40
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
2:35:10.930900
+42:36.255500
61.1p
78
H 40
Martin Eriksson
Lima IF
2:35:30.932900
+42:56.257500
60.9p
79
H 21 Motion
Fredrik Häggmark
Sunne SLF
2:35:32.933100
+42:58.257700
60.9p
80
H 21
Markus Eriksson
AnnaEmil Sportklubb
2:35:44.934300
+43:10.258900
60.8p
81
H 60
Bertil Dannberg
Bortans IK
2:35:48.934700
+43:14.259300
60.8p
82
H 21
Martin Rosvall
Sunne SLF
2:36:25.938400
+43:51.263000
60.5p
83
H 21
Anders Ljungberg
Göteborgs SK
2:37:38.945700
+45:04.270300
60.0p
84
H 21
Jens Filipsson
Sunne SLF
2:37:56.947500
+45:22.272100
59.9p
85
H 21 Motion
Jonas Wikström
Molkoms SK
2:38:03.948200
+45:29.272800
59.8p
86
H 50
Larsson Anders
Axa SC
2:38:19.949800
+45:45.274400
59.7p
87
H 21
Johan Östman
Axa SC
2:38:27.950600
+45:53.275200
59.7p
88
H 50
Magnus Julin
Karlslunds IF SF
2:39:05.954400
+46:31.279000
59.4p
89
H 21
Andreas Persson
Råda IK
2:39:26.956500
+46:52.281100
59.3p
90
H 40
Stefan Johansson
Kils OK
2:39:34.957300
+47:00.281900
59.2p
91
H 21 Motion
Daniel Johansson
Hagfors SF
2:39:36.957500
+47:02.282100
59.2p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:40:00
92
H 21
Henrik Hellström
IK Stern
2:40:09.960800
+47:35.285400
59.0p
93
H 21 Motion
Per Troedson
Axa SC
2:40:23.962200
+47:49.286800
58.9p
94
H 50
Michael Johansson
IK Stern
2:41:24.968300
+48:50.292900
58.5p
95
H 50
Roger Jacobsson
Filipstads SF
2:41:25.968400
+48:51.293000
58.5p
96
H 40
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:41:27.968600
+48:53.293200
58.4p
96
H 60
Mikael Slotte
Envikens IF
2:41:27.968600
+48:53.293200
58.4p
98
H 40
Jonas Björck
IK Albion
2:42:28.974700
+49:54.299300
58.0p
99
H 60
Allan Einarsson
Malungs IF
2:42:30.974900
+49:56.299500
58.0p
100
H 60
Olle Adolfsson
SK Bore
2:42:33.975200
+49:59.299800
58.0p
101
H 40
Anders Engström
Sisu Forshaga SK
2:42:58.977700
+50:24.302300
57.8p
102
H 60
Håvard Nyhus
Axa SC
2:43:18.979700
+50:44.304300
57.7p
103
H 21 Motion
Oskar Talsi
Axa SC
2:43:38.981700
+51:04.306300
57.6p
104
H 21
David Olsson
Österfärnebo IF
2:44:16.985500
+51:42.310100
57.3p
105
H 40
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:44:22.986100
+51:48.310700
57.3p
106
H 50
Hans Karlsson
Strömtorps IK
2:44:34.987300
+52:00.311900
57.2p
107
H 21
Martin Bäck
Ludvika
2:44:41.988000
+52:07.312600
57.2p
108
H 50
Håkan Christiansson
IK Stern
2:44:57.989600
+52:23.314200
57.1p
109
H 21 Motion
Alexander Liljeblad
OK Alehof
2:45:17.991600
+52:43.316200
56.9p
110
H 21
Erik Isaksson
Lima IF
2:46:23.998200
+53:49.322800
56.5p
111
H 21
Måns Jansson
Filipstads SF
2:46:24.998300
+53:50.322900
56.5p
112
H 21 Motion
Lukas Josefsson
OK Alehof
2:47:30.1004900
+54:56.329500
56.1p
113
H 50
Ulf Carlstedt
Ulvsby IF
2:47:43.1006200
+55:09.330800
56.0p
114
H 21
Johan Larsson
SK Bore
2:47:51.1007000
+55:17.331600
56.0p
115
H 21 Motion
Ola Axelsson
Råda IK
2:47:54.1007300
+55:20.331900
55.9p
116
H 40
Mikael Larsson
Sisu Forshaga SK
2:48:34.1011300
+56:00.335900
55.7p
117
H 40
Björn Adler
IK Stern
2:49:18.1015700
+56:44.340300
55.4p
118
H 60
Lars Samuelsson
Bålsta SK
2:49:40.1017900
+57:06.342500
55.3p
119
H 21 Motion
Petter Hjärtström
Finnskoga IF
2:49:49.1018800
+57:15.343400
55.2p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:50:00
120
H 40
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:50:00.1019900
+57:26.344500
55.2p
121
H 21
Dan Göransson
Finnskogarnas SK
2:50:46.1024500
+58:12.349100
54.9p
122
H 21
Mattias Linell
IK Stern
2:51:00.1025900
+58:26.350500
54.8p
123
D 40
Patricia Badh
Falköpings AIK SK
2:51:51.1031000
+59:17.355600
54.5p
124
H 50
Christer Olsson
Idefjordens SK
2:53:04.1038300
+1:00:30.362900
54.1p
125
H 40
Hans Larsson
Eds SK
2:53:36.1041500
+1:01:02.366100
53.9p
126
H 40
Örjan Dagobert
Skattkärrs SOK
2:54:46.1048500
+1:02:12.373100
53.5p
127
H 50
Martin Synneby
IK Stern
2:55:30.1052900
+1:02:56.377500
53.3p
128
H 21
Andreas Molin
Karlslunds IF SF
2:58:25.1070400
+1:05:51.395000
52.3p
129
H 40
Johan Viking
Mölnbacka Ais
2:59:03.1074200
+1:06:29.398800
52.1p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:00:00
130
H 40
Jonathan Egerbo
IK Livsnerven
3:00:19.1081800
+1:07:45.406400
51.7p
131
H 21
Henrik Egerbo
Umara SC
3:00:20.1081900
+1:07:46.406500
51.7p
132
H 21 Motion
Alfred Magnusson
Sunne SLF
3:00:23.1082200
+1:07:49.406800
51.7p
133
D 21
Erika Andersson
IK Fryken
3:00:31.1083000
+1:07:57.407600
51.6p
134
H 21
Robin Berggren
Råda IK
3:01:31.1089000
+1:08:57.413600
51.3p
135
H 21 Motion
Joel Anttonen
Axa SC
3:02:35.1095400
+1:10:01.420000
51.0p
136
H 50
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
3:03:08.1098700
+1:10:34.423300
50.8p
137
D 40
Catharina Söderström
Axa SC
3:04:16.1105500
+1:11:42.430100
50.5p
138
H 21 Motion
Lars Paulsson
IK Stern
3:04:41.1108000
+1:12:07.432600
50.3p
139
H 50
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
3:05:24.1112300
+1:12:50.436900
50.1p
140
D 40
Birgitta Ljunggren
IK Stern
3:05:27.1112600
+1:12:53.437200
50.1p
141
H 60
Leif Andersson
IK Fryken
3:06:16.1117500
+1:13:42.442100
49.9p
142
H 21
Erik Lindberg
SK Bore
3:07:04.1122300
+1:14:30.446900
49.6p
143
H 21 Motion
Fredric Jansson
Kumla SF
3:07:49.1126800
+1:15:15.451400
49.4p
144
H 21 Motion
Richard Östh
IFK Österbymo
3:07:50.1126900
+1:15:16.451500
49.4p
145
H 50
Anders Gunnarsson
IFK Österbymo
3:07:52.1127100
+1:15:18.451700
49.4p
146
H 21
Henrik Nord
Filipstads SF
3:09:55.1139400
+1:17:21.464000
48.8p
147
H 50
Bo Christian Brekke
Eds SK
3:11:12.1147100
+1:18:38.471700
48.5p
148
H 50
Hans Källsmyr
Sunne SLF
3:11:17.1147600
+1:18:43.472200
48.4p
149
D 40
Inger Walfridson
Ica-Handlarnas IF
3:12:19.1153800
+1:19:45.478400
48.2p
150
H 60
Jan Carlsson
Skattkärrs SOK
3:12:52.1157100
+1:20:18.481700
48.0p
151
H 21 Motion
Erik Emanuel Steinmetz
OK Alehof
3:14:21.1166000
+1:21:47.490600
47.6p
152
H 21 Motion
Johan Forsberg
Kumla SF
3:14:27.1166600
+1:21:53.491200
47.6p
153
H 50
Thomas Wedin
Mariestads FK
3:14:36.1167500
+1:22:02.492100
47.5p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:15:00
154
H 21
Fredrik Ingmarsson
Axa SC
3:15:36.1173500
+1:23:02.498100
47.3p
155
D 21
Viktoria Moberg
Axa SC
3:17:04.1182300
+1:24:30.506900
46.9p
156
H 60
Lennart Klingberg
IFK Mora SK
3:18:01.1188000
+1:25:27.512600
46.6p
157
H 40
Mattias Gustavsson
IK Stern
3:19:49.1198800
+1:27:15.523400
46.2p
158
H 21
Björn Lennartsson
Finnskogarnas SK
3:20:03.1200200
+1:27:29.524800
46.1p
159
H 21 Motion
Mikael Theliander
IK Stern
3:20:50.1204900
+1:28:16.529500
45.9p
160
H 21 Motion
Frode Alfheim
Foreign Citizen
3:21:40.1209900
+1:29:06.534500
45.7p
161
H 21 Motion
Robert Frederiksen
IK Stern
3:23:59.1223800
+1:31:25.548400
45.2p
162
H 21 Motion
Mats Rostedt
IK Stern
3:24:56.1229500
+1:32:22.554100
44.9p
163
D 21 Motion
Camilla Lindström
SK Bore
3:25:00.1229900
+1:32:26.554500
44.9p
164
H 21 Motion
Christian Jepsen
IK Stern
3:25:14.1231300
+1:32:40.555900
44.9p
165
D 21
Anna Hagelberg
IK Stern
3:27:21.1244000
+1:34:47.568600
44.4p
166
H 21 Motion
Magnus Rydin
Axa SC
3:28:13.1249200
+1:35:39.573800
44.2p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:30:00
167
D 21 Motion
Anna Nordsäter
Eds SK
3:31:33.1269200
+1:38:59.593800
43.4p
168
H 21 Motion
Mattias Gustavsson
IK Stern
3:33:07.1278600
+1:40:33.603200
43.1p
169
H 21 Motion
Magnus Bergman
Kumla SF
3:35:58.1295700
+1:43:24.620300
42.4p
170
H 21
Andreas Persson
Råda IK
3:39:46.1318500
+1:47:12.643100
41.6p
170
H 40
Nicklas Persson
Råda IK
3:39:46.1318500
+1:47:12.643100
41.6p
172
H 40
Mattias Ahlstedt
Grava SK
3:42:25.1334400
+1:49:51.659000
41.1p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:45:00
173
H 50
Anders Johansson
Skattkärrs SOK
3:45:14.1351300
+1:52:40.675900
40.6p
174
H 50
Holger Bernhardsson
IK Stern
3:48:10.1368900
+1:55:36.693500
40.0p
175
H 21 Motion
Patrik Kolmodin
OK Alehof
3:51:54.1391300
+1:59:20.715900
39.3p
176
H 21 Motion
Tomas Lindén
IK Stern
3:51:59.1391800
+1:59:25.716400
39.3p
177
D 21
Helena Andersson
Grava SK
3:54:02.1404100
+2:01:28.728700
38.9p
178
H 50
Robert Lindgren
IK Stern
4:07:34.1485300
+2:15:00.809900
36.6p
179
H 21 Motion
Tony Frisk
IK Stern
4:07:35.1485400
+2:15:01.810000
36.6p
180
H 21 Motion
Per Tunstad
IK Stern
4:08:02.1488100
+2:15:28.812700
36.6p
181
D 21 Motion
Sonja Arvidsson
Arvika
4:13:25.1520400
+2:20:51.845000
35.7p
182
H 50
Radu Constantinescu
IK Stern
4:13:51.1523000
+2:21:17.847600
35.7p
183
D 21 Motion
Viktoria Eriksson
Kungsör
4:15:36.1533500
+2:23:02.858100
35.4p
184
D 40
Elisabet Boijebrink
Grava SK
4:19:26.1556500
+2:26:52.881100
34.8p
185
H 21 Motion
Mats Jansson
Axa SC
4:23:21.1580000
+2:30:47.904600
34.3p
186
H 21
Michael Meijer
Grava SK
4:45:14.1711300
+2:52:40.1035900
31.5p
187
D 21 Motion
Stina Sundin
Telia IoFF
4:56:58.1781700
+3:04:24.1106300
30.2p
188
H 21 Motion
Joakim Hallberg
IK Stern
23:59:58.8639700
188
H 21 Motion
Kjell Lindblom
Axa SC
23:59:58.8639700
188
H 21 Motion
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
188
H 21 Motion
Tommi Svanbäck
Athletic Club Salt Lake
23:59:58.8639700
188
D 21 Motion
Emma Björklund
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
188
D 21 Motion
Annika Ewreskär Lövgren
IK Stern
23:59:58.8639700
188
H 21
Anton Emanuel Kristiansen
SK Bore
23:59:58.8639700
188
H 21
Johan Hansson
Lima IF
23:59:58.8639700
188
H 21
Karl Ericsson
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
188
H 21
Magnus Jansson
IK Stern
23:59:58.8639700
188
H 40
Jan Lundberg
IK Stern
23:59:58.8639700
188
H 50
Mikael Johansson
Gillberga SK
23:59:58.8639700
188
H 50
Niclas Vikström
Axa SC
23:59:58.8639700
Logga in för att slippa de här annonserna
188
D 21
Emmelie Pedersen
Axa SC
23:59:58.8639700
188
D 21
Sanna Forsman
Öje IF
23:59:58.8639700
188
H 60
Olav Illøkken
Norabygdens SK
23:59:58.8639700
188
D 40
Karin Ewreskär
IK Stern
23:59:58.8639700
205
H 21 Motion
Anton Pettersson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
205
H 21 Motion
Oscar Westerlund
Astrazeneca IF
23:59:59.8639800
205
H 21 Motion
Ulrik Bonnevier
Lidingö
23:59:59.8639800
205
H 21 Motion
Andreas Eirefelt Göthamn
Falkenbergs OK
23:59:59.8639800
205
H 21 Motion
Erik Thorsson
Axa SC
23:59:59.8639800
205
H 21 Motion
Johan Björn
SK Bore
23:59:59.8639800
205
H 21 Motion
Mattias Norell
Axa SC
23:59:59.8639800
205
D 21 Motion
Ann Britt Averborn
Finnskoga IF
23:59:59.8639800
205
D 21 Motion
Beatrice Mårtensson
SK Bore
23:59:59.8639800
205
H 21
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
205
H 21
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
205
H 21
Henrik Alm
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
205
H 21
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
23:59:59.8639800
205
H 21
Marcus Johansson
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
205
H 40
Lennart Holmer
Lima IF
23:59:59.8639800
205
H 40
Magnus Hamp
IK Stern
23:59:59.8639800
205
H 50
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
205
H 50
Per Jemth
Arvika IS
23:59:59.8639800
205
H 50
Steffen Dettmann
Orsa SK
23:59:59.8639800
205
H 50
Urban Johansson
Väsby SK
23:59:59.8639800
205
H 60
Corswant Von
Astrazeneca IF
23:59:59.8639800
205
H 60
Dan Sjölander
IK Stern
23:59:59.8639800
205
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
23:59:59.8639800
205
D 40
Inga-Lill Persson
Foreign Citizen
23:59:59.8639800
205
D 40
Sara Lundin
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
205
D 40
Ylva Axelsson
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Mikael Åström
Ronneby OK
1:14:05.444400
62.0p
2
H 21 Motion
Thomas Paulsson
Idefjordens SK
1:25:31.513000
+11:26.68500
53.7p
3
H 21 Motion
Patrik Thuresson
Lima IF
1:28:15.529400
+14:10.84900
52.1p
3
D 21 Motion
Linnea Turesson
Lima IF
1:28:15.529400
+14:10.84900
52.1p
5
D 21 Motion
Anna Karlsson
träningskonsulten sports club
1:29:03.534200
+14:58.89700
51.6p
6
H 21 Motion
Stig Karlsson
Bortans IK
1:33:28.560700
+19:23.116200
49.2p
7
H 21 Motion
Christer Desmo
Strömstad Lk
1:33:33.561200
+19:28.116700
49.1p
8
D 21 Motion
Elin Entin
IK Stern
1:34:54.569300
+20:49.124800
48.4p
9
H 21 Motion
Magnus Berggren
Råda IK
1:37:22.584100
+23:17.139600
47.2p
10
H 21 Motion
Daniel Frykemo
SK Bore
1:39:14.595300
+25:09.150800
46.3p
11
H 21 Motion
Eric Andersson
Lima IF
1:39:58.599700
+25:53.155200
46.0p
12
D 21 Motion
Stina Nilsson
Brandsbols SK
1:40:04.600300
+25:59.155800
45.9p
13
D 21 Motion
Heléne Nilsson
Brandsbols SK
1:40:56.605500
+26:51.161000
45.5p
14
D 21 Motion
Caroline Larsson
Sunnemo IF
1:42:34.615300
+28:29.170800
44.8p
15
D 21 Motion
Anna Anderberg
träningskonsulten sports club
1:44:17.625600
+30:12.181100
44.1p
16
H 21 Motion
Tomas Nordbye
Mölndal
1:44:22.626100
+30:17.181600
44.0p
17
D 21 Motion
Lina Andersson
Lima IF
1:52:26.674500
+38:21.230000
40.9p
18
D 21 Motion
Terese Amundin
Göteborg
2:00:27.722600
+46:22.278100
38.1p
19
H 21 Motion
Hans Andersson
Lima IF
2:00:32.723100
+46:27.278600
38.1p
20
D 21 Motion
Lena Kollen
Västra Frölunda
2:00:47.724600
+46:42.280100
38.0p
21
D 21 Motion
Caroline Samuelsson
Ekshärad
2:02:26.734500
+48:21.290000
37.5p
22
D 21 Motion
Anna Wallman
IK Stern
2:04:07.744600
+50:02.300100
37.0p
23
D 21 Motion
Elma Durakovic
IK Stern
2:10:51.785000
+56:46.340500
35.1p
24
D 21 Motion
Mette Christensen
IK Stern
2:16:39.819800
+1:02:34.375300
33.6p
25
H 21 Motion
Kent Ola Björklund
SK Bore
23:59:58.8639700
26
D 21 Motion
Carina Persson
Kullavik IF
23:59:59.8639800
26
D 21 Motion
Kerstin Kilenius
Länsförsäkringar IF
23:59:59.8639800
26
D 21 Motion
Lisbeth Lundin
OK Alehof
23:59:59.8639800
26
D 21 Motion
Maria Wånghenriksson
Sävedalen
23:59:59.8639800
26
D 21 Motion
Maria Hederstierna
OK Alehof
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Cora Badh
Falköping
38:44.232300
2
H 21 Motion
Tom Bertils
Vansbro AIK SK
52:45.316400
+14:01.84000
3
D 21 Motion
Martina Bertils
Vansbro AIK SK
53:17.319600
+14:33.87200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)