20.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Johannes Eklöf | IF Hallby SOK | 51:18.307700 | 89.2p | ||||
2 | Alfred Buskqvist | IK Stern | 51:34.309360 | 88.5p | ||||
3 | Markus Jönsson | Tranemo IF Skidklubb | 51:41.310050 | 88.3p | ||||
15.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Linnea Johansson | Linköpings SK | 48:31.291070 | 67.2p | ||||
2 | Emma Eriksson | Eksjö SOK | 50:48.304700 | 64.0p | ||||
3 | Amanda Norrby- Rydin | Tranemo IF Skidklubb | 51:17.307640 | 63.3p | ||||
15.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Linnéa Friberg | Blackstads IF | 1:02:03.372210 | 51.6p | ||||
2 | Alma Haag | IF Hallby SOK | 1:02:52.377100 | 50.9p | ||||
15.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Hansson | Landsbro IF SK | 43:15.259470 | 76.2p | ||||
2 | Hanna Abrahamsson | Eksjö SOK | 46:13.277240 | 70.9p | ||||
3 | Erika Karlsson | Nybro Skidklubb | 48:35.291460 | 67.1p | ||||
15.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Carin Rosjö | IF Hallby SOK | 52:09.312820 | 62.2p | ||||
2 | Charlotte Fällgren | Burseryds IF | 52:29.314890 | 61.7p | ||||
3 | Anna Martinson | IK Hakarpspojkarna | 54:49.328810 | 58.9p | ||||
15.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Mårten Gedda | IK Stern | 40:43.244280 | 81.5p | ||||
2 | Axel Werner | IK Stern | 41:29.248800 | 79.8p | ||||
3 | Olle Andersson | Tidaholm SOK Sisu | 41:36.249530 | 79.6p | ||||
15.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Linus Nygren | Ulricehamns IF | 41:32.249180 | 79.7p | ||||
2 | Harald Eklöf | IF Hallby SOK | 42:56.257560 | 76.8p | ||||
3 | Axel Svensson | Landsbro IF SK | 43:21.260000 | 76.0p | ||||
15.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Erik Wilhemsson | Lidköpings VSK | 41:07.246690 | 80.6p | ||||
2 | Gustaf Ljungberg | Ulricehamns IF | 41:48.250770 | 79.1p | ||||
3 | Mikael Magnusson | Nybro Skidklubb | 43:00.257910 | 76.7p | ||||
15.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Niclas Hansson | Burseryds IF | 43:26.260500 | 75.9p | ||||
2 | Adam Blomberg | Göteborgs SK | 44:29.266870 | 73.9p | ||||
3 | HG Arvidsson | Sya SK | 46:24.278320 | 70.6p | ||||
10.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jan Johansson | Uddevalla IS | 32:23.194280 | |||||
2 | Bertil Persson | Göteborgs SK | 36:38.219730 | |||||
3 | Kent Nero | Mullsjö SOK | 38:35.231410 | |||||
5.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ida Abrahamson | Äspereds IF | 16:01.96070 | |||||
2 | Ida Rosjö | IF Hallby SOK | 16:14.97310 | |||||
3 | Louise Hallander | Vreta Skid O MK | 16:58.101700 | |||||
5.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alice Widholm | Lidköpings VSK | 15:27.92600 | |||||
2 | Ella Selmosson | Lidköpings VSK | 15:38.93780 | |||||
3 | Lina Björk | IFK Skövde SK | 15:41.94050 | |||||
5.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Simon Claesson | Ulricehamns IF | 14:31.87040 | |||||
2 | Anton Grahn | IF Hallby SOK | 14:34.87360 | |||||
3 | Melker Åkerström | IFK Skövde SK | 14:35.87440 | |||||
5.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Harald Ekenberg | IK Stern | 13:39.81820 | |||||
2 | Ludvig Anderberg | IFK Skövde SK | 14:04.84360 | |||||
3 | Malte Jutterdal | Vreta Skid O MK | 14:10.84900 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Stella Vilhelmsson | Lidköpings VSK | 8:54.53380 | |||||
2 | Agnes Gustafsson | Åmåls OK | 9:01.54040 | |||||
3 | Lisa Alrik | Tidaholm SOK Sisu | 9:14.55390 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ester Strand | Sävedalens AIK | 8:29.50840 | |||||
2 | Alva Olsson | Åmåls OK | 8:29.50890 | |||||
3 | Edith Carlander | Sya SK | 8:54.53370 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ester Selander | Grönahögs IK | 8:12.49100 | |||||
2 | Klara Pettersson | Åmåls OK | 8:21.50020 | |||||
3 | Ida Swärd | Tidaholm SOK Sisu | 8:28.50790 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maja Axelsson | OK Landehof | 7:40.45970 | |||||
2 | Mira Göransson | Äspereds IF | 7:46.46560 | |||||
3 | Emelie Olsson | Åmåls OK | 7:54.47310 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ville Jutterdal | Vreta Skid O MK | 8:09.48850 | |||||
2 | Viggo Rudklint | OK Landehof | 8:26.50520 | |||||
3 | Melker Erlandsson | Tranemo IF Skidklubb | 8:41.52040 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Oskar Olsson | Äspereds IF | 7:46.46540 | |||||
2 | Tage Börjesson | Vreta Skid O MK | 7:50.46930 | |||||
3 | Arvid Trofast | Vreta Skid o Mk | 7:54.47380 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Carl Björk | IFK Skövde SK | 7:38.45710 | |||||
2 | Anton Weber | Borås GIF | 7:49.46840 | |||||
3 | Joel Hoflund Martinsson | IK Hakarpspojkarna | 8:03.48260 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Olle Börjesson | Vreta Skid O MK | 7:23.44290 | |||||
2 | Samuel Gustafsson | Åmåls OK | 7:25.44440 | |||||
3 | Martin Höiby | OK Landehof | 7:29.44880 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Eira Olsson | Åmåls OK | 5:02.30130 | |||||
2 | Hanna Strand | Sävedalens AIK | 5:07.30670 | |||||
3 | Lova Braam | Kimstad Goif | 5:53.35230 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Olle Johansson | IK Stern | 5:21.32020 | |||||
2 | Jonathan Edenvik | Borås GIF | 5:22.32160 | |||||
3 | Filip Weber | Borås GIF | 5:27.32670 |