Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
X-Drive Racet Masstart
2019-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
4km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Arve Lignell
Lucksta IF
7:49.46800
2
H 16
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
7:50.46900
+1
3
H 16
Nils Norberg
Lucksta IF
8:02.48100
+13.1200
4
H 14
David Palmgren
Bergeforsens SK
8:13.49200
+24.2300
5
H 15
Hilmer Grenedal
Hudiksvalls IF
8:19.49800
+30.2900
6
H 15
Valter Ljungdahl
Matfors SK
8:21.50000
+32.3100
7
H 14
Simon Nordlander
Stockviks SF
8:24.50300
+35.3400
8
H 14
Tomas Holmgren
Matfors SK
8:27.50600
+38.3700
9
H 14
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
8:28.50700
+39.3800
10
H 14
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
8:29.50800
+40.3900
11
H 14
Elias Bengtsson
Tynderö IK
8:31.51000
+42.4100
12
H 14
Hugo Nordlander
Stockviks SF
8:33.51200
+44.4300
13
D 16
Ebba Englund
Bergeforsens SK
8:36.51500
+47.4600
14
H 14
Jason Blomqvist
Matfors SK
8:38.51700
+49.4800
15
H 14
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
8:39.51800
+50.4900
16
D 16
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
8:40.51900
+51.5000
17
D 15
Tuva Lundin
Alnö SK
8:44.52300
+55.5400
17
D 15
Louise Jonsson
Alnö SK
8:44.52300
+55.5400
19
D 15
Elsa Granholm
Stockviks SF
8:49.52800
+1:00.5900
20
D 14
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
8:52.53100
+1:03.6200
21
D 14
Irma Burman
Alnö SK
8:53.53200
+1:04.6300
22
D 16
Agnes Westrin
Trönö IK
8:54.53300
+1:05.6400
23
H 14
Hampus Bergkvist
Matfors SK
8:57.53600
+1:08.6700
24
H 14
Mattias Larsson
Matfors SK
8:58.53700
+1:09.6800
25
H 15
Johan Lindén
Matfors SK
8:59.53800
+1:10.6900
25
H 15
Victor Lundh
Bergeforsens SK
8:59.53800
+1:10.6900
27
H 15
Sebastian Lidström
Tynderö IK
9:03.54200
+1:14.7300
28
H 14
Helmer Nordvall
Matfors SK
9:09.54800
+1:20.7900
29
D 15
Klara Forslund
Stockviks SF
9:20.55900
+1:31.9000
30
D 15
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
9:21.56000
+1:32.9100
31
D 14
Emma Strand
Selånger SOK
9:24.56300
+1:35.9400
32
D 16
Trude Burman
Alnö SK
9:25.56400
+1:36.9500
33
D 16
Lina Lundgren
Bergeforsens SK
9:27.56600
+1:38.9700
34
H 15
Lukas Walther
Matfors SK
9:48.58700
+1:59.11800
35
D 15
Ebba Andersson
Stockviks SF
9:51.59000
+2:02.12100
36
D 14
Julia Byvall
Matfors SK
10:05.60400
+2:16.13500
37
D 16
Emelie Eriksson
Stockviks SF
10:07.60600
+2:18.13700
38
D 16
Signe Fannkvist
Stockviks SF
10:22.62100
+2:33.15200
39
D 14
Moa Flodin
Alnö SK
10:24.62300
+2:35.15400
40
D 15
Wilma Åkebring
Matfors SK
10:25.62400
+2:36.15500
41
D 16
Ella Granås
Hudiksvalls IF
10:41.64000
+2:52.17100
42
D 16
Viktoria Forslin
Hudiksvalls IF
10:46.64500
+2:57.17600
43
D 15
Amanda Andersson
Tynderö IK
10:59.65800
+3:10.18900
44
H 15
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
44
H 15
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
44
D 15
Ylva Sandström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
44
D 15
Sara Henriksson
Tynderö IK
23:59:59.8639800
44
D 15
Alva Bergkvist
Matfors SK
23:59:59.8639800
44
H 14
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
44
D 14
Anna Granås
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
44
D 14
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 13
Joel Nilsson
Matfors SK
4:36.27500
2
H 12
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
4:43.28200
+7.600
3
H 12
Erik Borg
Hudiksvalls IF
4:44.28300
+8.700
4
H 13
Max Zetterberg
Hudiksvalls IF
4:51.29000
+15.1400
5
H 11
Albin Persson
Lucksta IF
4:52.29100
+16.1500
6
H 13
August Lilja
Matfors SK
4:56.29500
+20.1900
6
D 13
Julia Jonsson
Alnö SK
4:56.29500
+20.1900
8
D 13
Ebba Westrin
Trönö IK
4:57.29600
+21.2000
9
H 12
Isak Lind
Selånger SOK
5:01.30000
+25.2400
10
H 13
Emil Lundgren
Stockviks SF
5:04.30300
+28.2700
10
D 13
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
5:04.30300
+28.2700
12
D 13
Alva Norgren
Selånger SOK
5:07.30600
+31.3000
12
D 13
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
5:07.30600
+31.3000
14
H 13
William Forslund
Stockviks SF
5:08.30700
+32.3100
15
H 13
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
5:09.30800
+33.3200
16
H 13
Vilmer Lindgren
Alnö SK
5:10.30900
+34.3300
16
H 12
Vilgot Lundin
Alnö SK
5:10.30900
+34.3300
18
D 13
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
5:11.31000
+35.3400
19
D 12
Klara Edström
Stockviks SF
5:13.31200
+37.3600
20
D 12
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
5:14.31300
+38.3700
20
D 12
Wilma Lindström
Alnö SK
5:14.31300
+38.3700
20
D 11
Agnes Boström
Kovlands IF
5:14.31300
+38.3700
23
H 13
Carl Erngrund
Alnö SK
5:16.31500
+40.3900
24
H 13
Max Svensson
Matfors SK
5:17.31600
+41.4000
24
D 13
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
5:17.31600
+41.4000
24
H 12
Axel Tjärnlund
Stockviks SF
5:17.31600
+41.4000
24
D 12
Alva Strand
Selånger SOK
5:17.31600
+41.4000
28
H 13
Robin Röckner
Alnö SK
5:20.31900
+44.4300
28
H 12
Pontus Westfal
Alnö SK
5:20.31900
+44.4300
28
H 12
Alex Andersson
Stockviks SF
5:20.31900
+44.4300
31
H 11
Albin Tuvesson
Stockviks SF
5:21.32000
+45.4400
32
H 12
Alvin Nordensson
Lucksta IF
5:23.32200
+47.4600
32
H 10
Axel Danielsson
Stockviks SF
5:23.32200
+47.4600
34
H 12
Joel Lindqvist
Matfors SK
5:24.32300
+48.4700
35
H 12
Ivar Granholm
Stockviks SF
5:27.32600
+51.5000
36
D 11
Molly Sandin
Stockviks SF
5:28.32700
+52.5100
37
D 9
Mira Sandin
Stockviks SF
5:37.33600
+1:01.6000
38
H 10
Isak Norgren
Selånger SOK
5:39.33800
+1:03.6200
39
H 11
Hugo Bergström
Selånger SOK
5:41.34000
+1:05.6400
39
H 10
Colin Abrahamsson
Kovlands IF
5:41.34000
+1:05.6400
39
H 10
Vidar Sjöblom
Stockviks SF
5:41.34000
+1:05.6400
42
D 12
Enola Jonsson
Alnö SK
5:43.34200
+1:07.6600
43
H 12
Jonatan Walther
Matfors SK
5:44.34300
+1:08.6700
43
H 9
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
5:44.34300
+1:08.6700
45
H 11
Henning Nordvall
Matfors SK
5:45.34400
+1:09.6800
45
D 10
Selma Ullberg
Näsvikens IK
5:45.34400
+1:09.6800
47
D 13
Maja Olsson
Lucksta IF
5:48.34700
+1:12.7100
47
D 11
Lina Lingman
Trönö IK
5:48.34700
+1:12.7100
47
D 9
Lina Grahn-birve
Alnö SK
5:48.34700
+1:12.7100
50
D 11
Nora Strid
Stockviks SF
5:50.34900
+1:14.7300
51
D 10
Emilia Larsson
Näsvikens IK
5:51.35000
+1:15.7400
52
H 11
Melker Jakobsson
Alnö SK
5:53.35200
+1:17.7600
53
D 12
Noelia Frank
Alnö SK
5:55.35400
+1:19.7800
54
H 10
Felix Dahlin
Kovlands IF
5:58.35700
+1:22.8100
55
H 10
Erik Lind
Selånger SOK
6:00.35900
+1:24.8300
55
D 10
Meja Holmgren-grahn
Stockviks SF
6:00.35900
+1:24.8300
57
H 13
Isak Jeppling
Alnö SK
6:02.36100
+1:26.8500
58
H 11
Martin Lundh
Bergeforsens SK
6:09.36800
+1:33.9200
58
D 11
Ida-maria Hugozon
Stockviks SF
6:09.36800
+1:33.9200
60
D 12
Kajsa Eklund
Bergeforsens SK
6:10.36900
+1:34.9300
61
D 11
Nellie Andersson
Lucksta IF
6:12.37100
+1:36.9500
62
H 9
Theo Nordensson
Lucksta IF
6:13.37200
+1:37.9600
63
H 9
Adrian Cabrajic
Lucksta IF
6:18.37700
+1:42.10100
64
H 9
Milton Sjöberg
Kovlands IF
6:22.38100
+1:46.10500
65
D 10
Lina Nilsson
Näsvikens IK
6:23.38200
+1:47.10600
66
D 9
Märta Ljungdahl
Matfors SK
6:27.38600
+1:51.11000
67
D 12
Lina Birberg
Bergeforsens SK
6:29.38800
+1:53.11200
68
H 10
David Walther
Matfors SK
6:32.39100
+1:56.11500
69
H 11
Eskil Lindblom Yttergård
Bergeforsens SK
6:35.39400
+1:59.11800
69
D 11
Maja Widell
Matfors SK
6:35.39400
+1:59.11800
71
H 11
Edvin Heurgren
Alnö SK
6:36.39500
+2:00.11900
71
H 10
Alexander Dufva
Stockviks SF
6:36.39500
+2:00.11900
73
D 10
Emma Gärd
Stockviks SF
6:37.39600
+2:01.12000
74
D 11
Julia Rubensson
Bergeforsens SK
6:44.40300
+2:08.12700
75
H 10
Herman Eliasson
Lucksta IF
6:49.40800
+2:13.13200
75
D 10
Hanna Molinder
Selånger SOK
6:49.40800
+2:13.13200
77
D 10
Julia Wikander
Alnö SK
6:53.41200
+2:17.13600
78
H 12
Jordan Blomqvist
Matfors SK
6:54.41300
+2:18.13700
78
H 10
Jonas Lind
Stockviks SF
6:54.41300
+2:18.13700
78
D 10
Selma Normelli
Selånger SOK
6:54.41300
+2:18.13700
78
D 9
Linnea Jonsson
Alnö SK
6:54.41300
+2:18.13700
82
D 9
Freja Jeppling
Alnö SK
6:55.41400
+2:19.13800
83
H 10
Oskar Hjeltström
Matfors SK
6:59.41800
+2:23.14200
84
H 9
Oliver Bergkvist
Matfors SK
7:04.42300
+2:28.14700
85
H 10
Anton Nolberg
Matfors SK
7:06.42500
+2:30.14900
86
H 11
Assar Eden
Bergeforsens SK
7:07.42600
+2:31.15000
87
D 9
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
7:12.43100
+2:36.15500
88
D 12
Sofia Hjeltström
Matfors SK
7:13.43200
+2:37.15600
89
D 9
Lisen Lindgren
Alnö SK
7:19.43800
+2:43.16200
90
D 9
Tilde Grahn
Stockviks SF
7:21.44000
+2:45.16400
91
H 11
Jeremias Melander Viksten
Matfors SK
7:35.45400
+2:59.17800
92
D 10
Jonna Viksell
Bergeforsens SK
7:44.46300
+3:08.18700
92
D 9
Felicia Rautila
Bergeforsens SK
7:44.46300
+3:08.18700
94
D 9
Ella Rubensson
Bergeforsens SK
7:52.47100
+3:16.19500
95
D 10
Astrid Cardell
Sundsvall
7:54.47300
+3:18.19700
96
D 9
Hilma Näsman
Bergeforsens SK
8:00.47900
+3:24.20300
97
H 10
Hjalmar Unger
Matfors SK
8:05.48400
+3:29.20800
98
H 10
Jacob Birberg
Bergeforsens SK
8:07.48600
+3:31.21000
99
D 9
Sandra Karunarathna
Matfors SK
8:12.49100
+3:36.21500
100
D 9
Ella Heldring
Alnö SK
8:19.49800
+3:43.22200
101
D 9
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
8:20.49900
+3:44.22300
102
H 9
Cedric Holmbom
Matfors SK
9:24.56300
+4:48.28700
103
D 10
Elin Stengard
Matfors SK
9:29.56800
+4:53.29200
104
D 9
Signe Hellgren
Matfors SK
10:37.63600
+6:01.36000
105
D 9
Ebba Sjölén
Matfors SK
11:02.66100
+6:26.38500
106
D 9
Amanda Nilsson
Alnö SK
12:16.73500
+7:40.45900
107
D 13
Joline Landqvist
Matfors SK
23:59:59.8639800
107
H 12
Einar Ljungdahl
Matfors SK
23:59:59.8639800
107
H 12
Isak Ejvinsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
107
H 12
Andreas Walldén
Stockviks SF
23:59:59.8639800
107
H 12
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
107
D 12
Tora Lidenmark
Matfors SK
23:59:59.8639800
107
D 12
Ellen Mikaelsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
107
D 12
Astrid Forslund
Stockviks SF
23:59:59.8639800
107
D 12
Amanda Karunarathna
Matfors SK
23:59:59.8639800
107
H 11
Oskar Jansson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
107
D 11
Lovisa Lilja
Matfors SK
23:59:59.8639800
107
H 10
Hampus Sjöström
Matfors SK
23:59:59.8639800
107
H 10
Alfred Forsberg
Matfors SK
23:59:59.8639800
107
H 9
Hugo Lindström
Alnö SK
23:59:59.8639800
107
D 9
Selma Nordensson
Lucksta IF
23:59:59.8639800
107
D 9
Meja Forsberg
Matfors SK
23:59:59.8639800
107
D 9
Tyra Östlin
Alnö SK
23:59:59.8639800
107
D 9
Freja Jakobsson
Alnö SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)