Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
BIK Skidspel
2019-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
11.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
25:50.154940
84.0p
2
H 20
Albin Sjölén
Stockviks SF
26:32.159170
+42.4130
81.3p
3
H 18
Filip Borgström
IF Strategen
26:33.159250
+43.4210
81.2p
4
H 18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
27:23.164240
+1:33.9200
78.3p
5
H 18
Joel Jänes
Stockviks SF
27:32.165100
+1:41.10060
77.8p
6
H 21
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
27:48.166730
+1:57.11690
76.9p
7
H 18
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
27:54.167320
+2:03.12280
76.6p
8
H 21
Niklas Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
27:54.167340
+2:04.12300
76.6p
9
H 18
Melker Eklund
Vårby IK
28:15.169400
+2:24.14360
75.5p
10
H 21
Henrik Dahlén
Tynderö IK
28:15.169410
+2:24.14370
75.5p
11
H 21
Emil Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
28:32.171190
+2:42.16150
74.5p
12
H 18
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
29:08.174780
+3:18.19740
72.7p
13
H 35
Kent Rovio
Ski Masters club XC
29:16.175540
+3:26.20500
72.3p
14
H 35
Anders Mannelqvist
Vårby IK
29:19.175860
+3:29.20820
72.2p
15
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
29:21.176040
+3:31.21000
72.1p
16
H 18
Love Kreij
IF Strategen
29:24.176340
+3:34.21300
72.0p
17
H 21
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
29:51.179030
+4:00.23990
70.7p
18
H 35
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
30:05.180470
+4:15.25430
70.0p
19
H 35
Jonas Norberg
Hägglunds Ski Team SK
30:45.184470
+4:55.29430
68.3p
20
H 35
Johan Miller
Alnö Race Team
31:25.188450
+5:35.33410
66.6p
21
H 35
Daniel J Norenius
Hägglunds Ski Team SK
31:31.189080
+5:41.34040
66.3p
22
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
31:32.189180
+5:42.34140
66.3p
23
H 35
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
31:50.190950
+6:00.35910
65.6p
24
H 35
Mikael Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
32:32.195150
+6:42.40110
63.9p
25
H 18
Njord Spovmark
Husums IF SK
33:28.200750
+7:38.45710
61.9p
26
H 35
Björn Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
33:48.202740
+7:58.47700
61.2p
27
H 35
Björn Byström
Vårby IK
33:51.203080
+8:01.48040
61.1p
28
H 35
Benny Nordlander
Tynderö IK
36:32.219150
+10:42.64110
56.0p
29
H 35
Urban Edlund
Hägglunds Ski Team SK
40:20.241950
+14:30.86910
50.0p
30
H 35
Andreas Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
43:55.263410
+18:04.108370
45.5p
31
H 35
Nils-olov Nilsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
31
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
23:59:59.8639800
31
H 18
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
5.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 16
Tove Eriksson
Stockviks SF
13:44.82360
2
H 15
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
14:04.84360
+20.1900
3
H 16
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
14:10.84930
+25.2470
4
H 16
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
14:11.85040
+26.2580
5
D 20
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
14:14.85370
+30.2910
68.1p
6
D 18
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
14:16.85530
+31.3070
67.9p
7
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
14:26.86520
+41.4060
67.1p
8
H 16
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
14:27.86660
+43.4200
9
H 15
Carl Gustafsson
Vårby IK
14:35.87410
+50.4950
10
D 15
Elin Näslund
Vårby IK
14:36.87500
+51.5040
11
H 15
Erik Byström
Vårby IK
14:38.87770
+54.5310
12
H 15
Hilmer Grenedal
Hudiksvalls IF
14:39.87810
+54.5350
13
D 16
Elin Forsgren
Vårby IK
14:42.88110
+57.5650
14
D 21
Sanna Näslund
Bondsjöhöjdens IK
14:44.88340
+59.5880
65.6p
15
H 15
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
14:51.89030
+1:06.6570
16
D 16
Amanda Pallin
Alnö SK
14:55.89470
+1:11.7010
17
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
14:56.89580
+1:12.7120
64.6p
18
D 21
Vendela Blom
Stockviks SF
15:01.90000
+1:16.7540
64.3p
19
D 21
Jessika Ericsson
Stockviks SF
15:03.90290
+1:19.7830
64.1p
20
H 15
Valter Ljungdahl
Matfors SK
15:04.90330
+1:19.7870
21
H 15
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
15:04.90370
+1:20.7910
22
H 16
Axel Mannelqvist
Vårby IK
15:08.90730
+1:23.8270
23
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
15:10.90920
+1:25.8460
63.6p
24
D 18
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
15:16.91520
+1:31.9060
63.2p
25
D 15
Tuva Lundin
Alnö SK
15:38.93710
+1:53.11250
26
H 15
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
15:42.94140
+1:57.11680
27
D 20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
15:42.94170
+1:58.11710
61.3p
28
H 15
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
15:48.94720
+2:03.12260
29
D 20
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
15:49.94870
+2:05.12410
60.8p
30
D 16
Ebba Englund
Bergeforsens SK
15:49.94880
+2:05.12420
31
D 35
Sara Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
15:50.94920
+2:05.12460
60.7p
32
D 35
Maria Gustafsson
Vårby IK
15:55.95460
+2:11.13000
60.4p
33
D 18
Julia Sjödin
Matfors SK
15:57.95650
+2:12.13190
60.2p
34
H 16
Eric Engberg
Bergeforsens SK
16:00.95910
+2:15.13450
35
D 16
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
16:02.96130
+2:17.13670
36
D 15
Nora Westerlund
Vårby IK
16:08.96720
+2:23.14260
37
D 16
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
16:11.97030
+2:26.14570
38
D 15
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
16:11.97040
+2:26.14580
39
D 15
Louise Jonsson
Alnö SK
16:17.97660
+2:33.15200
40
H 15
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
16:19.97850
+2:34.15390
41
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
16:22.98130
+2:37.15670
58.6p
42
D 18
Maja Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
16:23.98230
+2:38.15770
58.6p
43
D 16
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
16:27.98650
+2:42.16190
44
D 18
Jenny Edin
Matfors SK
16:32.99170
+2:48.16710
58.0p
45
D 18
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
16:34.99300
+2:49.16840
57.9p
46
H 15
Johan Lindén
Matfors SK
16:40.99950
+2:55.17490
47
H 15
Lukas Walther
Matfors SK
16:48.100710
+3:03.18250
48
H 15
Erik Sundberg
Vårby IK
16:52.101180
+3:08.18720
49
D 15
Belle Spets
Vårby IK
16:53.101240
+3:08.18780
50
D 15
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
16:57.101620
+3:12.19160
51
D 15
Tova Grahn
Alnö SK
17:04.102380
+3:20.19920
52
D 21
Louise Roslin
Strömnäs GIF
17:25.104400
+3:40.21940
54.9p
53
D 35
Monika Westerlund
Vårby IK
17:25.104470
+3:41.22010
54.8p
54
D 16
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
17:36.105520
+3:51.23060
55
D 15
Klara Forslund
Stockviks SF
17:46.106560
+4:01.24100
56
D 16
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
17:46.106570
+4:02.24110
57
D 35
Marie Molander
Härnösands Draghund
17:55.107460
+4:10.25000
53.2p
58
D 15
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
17:57.107680
+4:13.25220
59
D 18
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
18:04.108310
+4:19.25850
52.8p
60
H 15
Oliver Bogren
Bondsjöhöjdens IK
18:09.108860
+4:24.26400
61
D 35
Irene Larsson
Matfors SK
18:16.109510
+4:31.27050
52.2p
62
D 35
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
18:36.111500
+4:51.29040
51.2p
63
D 35
Anna Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
18:42.112190
+4:58.29730
50.8p
64
D 35
Maria Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
18:48.112710
+5:03.30250
50.6p
65
D 15
Kristina Vestman
Bondsjöhöjdens IK
19:49.118870
+6:05.36410
66
D 35
Anna Gomez
Bondsjöhöjdens IK
19:54.119300
+6:09.36840
47.6p
67
D 18
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
67
D 18
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
67
D 16
Anna Sundell
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
67
D 16
Klara Torshage
Vårby IK
23:59:59.8639800
67
D 16
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
67
H 15
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
67
D 15
Sara Henriksson
Tynderö IK
23:59:59.8639800
67
D 15
Ylva Sandström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
67
D 35
Maria Norenius
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
6:36.39540
2
H 14
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
6:48.40720
+11.1080
3
H 14
Jason Blomqvist
Matfors SK
7:15.43410
+38.3770
4
D 13
Moa Lindgren
Täfteå IK
7:16.43570
+40.3930
5
D 14
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
7:19.43850
+43.4210
6
H 14
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
7:25.44480
+49.4840
7
D 13
Maja Pålsson
Utrikes SK
7:29.44830
+52.5190
8
H 12
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
7:30.44990
+54.5350
9
H 14
Elias Bengtsson
Tynderö IK
7:31.45050
+55.5410
10
H 11
Albin Persson
Lucksta IF
7:42.46110
+1:05.6470
11
H 14
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
7:42.46190
+1:06.6550
12
H 14
Knut Saitton
Vårby IK
7:50.46950
+1:14.7310
13
D 14
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
7:50.46970
+1:14.7330
14
D 13
Emma Forsgren
Vårby IK
7:51.47040
+1:15.7400
15
H 12
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
7:53.47280
+1:17.7640
16
H 14
Helmer Nordvall
Matfors SK
7:56.47510
+1:19.7870
17
D 13
Minna Mikaelsson
Vårby IK
7:56.47560
+1:20.7920
18
H 14
Mattias Larsson
Matfors SK
7:56.47580
+1:20.7940
19
H 12
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
7:57.47600
+1:20.7960
20
D 14
Emma Strand
Selånger SOK
7:58.47770
+1:22.8130
21
H 12
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:00.47970
+1:24.8330
22
H 14
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
8:04.48340
+1:28.8700
23
D 14
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
8:10.48920
+1:33.9280
24
H 12
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
8:16.49590
+1:40.9950
25
D 14
Saga Östling
Bergeforsens SK
8:17.49630
+1:40.9990
26
H 13
Joel Byström
Vårby IK
8:17.49650
+1:41.10010
27
H 13
August Lilja
Matfors SK
8:18.49740
+1:42.10100
28
D 13
Julia Jonsson
Alnö SK
8:21.50070
+1:45.10430
28
H 12
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
8:21.50070
+1:45.10430
30
D 14
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
8:22.50170
+1:46.10530
31
H 11
Samuel Henriksson
Tynderö IK
8:24.50300
+1:47.10660
32
D 14
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
8:29.50860
+1:53.11220
33
H 12
Erik Gustafsson
Vårby IK
8:29.50870
+1:53.11230
34
D 14
Julia Byvall
Matfors SK
8:30.50980
+1:54.11340
34
H 13
William Forslund
Stockviks SF
8:30.50980
+1:54.11340
36
H 11
Fred Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
8:34.51320
+1:57.11680
37
D 14
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
8:42.52180
+2:06.12540
38
H 12
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
8:43.52250
+2:07.12610
39
H 13
Linus Källman
Sollefteå SK
8:45.52400
+2:08.12760
40
D 11
Agnes Boström
Kovlands IF
8:47.52690
+2:11.13050
41
D 12
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
8:48.52740
+2:12.13100
42
H 12
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
8:49.52860
+2:13.13220
43
D 13
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
8:56.53560
+2:20.13920
44
D 12
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
8:57.53650
+2:21.14010
45
H 11
Maximus Stom
Lucksta IF
8:58.53700
+2:21.14060
46
D 12
Ida Gradin
Stöde IF
9:00.53900
+2:23.14260
47
D 11
Hannah Karlsson
Sollefteå SK
9:00.53920
+2:23.14280
48
D 12
Wilma Lindström
Alnö SK
9:02.54120
+2:25.14480
49
D 12
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
9:02.54180
+2:26.14540
50
D 14
Moa Flodin
Alnö SK
9:04.54310
+2:27.14670
51
D 11
Filippa Källman
Sollefteå SK
9:08.54740
+2:32.15100
52
H 12
Zack Söderholm
Alnö SK
9:09.54840
+2:33.15200
53
D 13
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
9:13.55280
+2:37.15640
53
D 12
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
9:13.55280
+2:37.15640
55
D 13
Penny Spets
Vårby IK
9:14.55340
+2:38.15700
55
H 12
Alvin Nordensson
Lucksta IF
9:14.55340
+2:38.15700
57
D 14
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
9:16.55570
+2:40.15930
58
H 14
Nilas Johansson
Bondsjöhöjdens IK
9:17.55620
+2:40.15980
59
D 11
Molly Sandin
Stockviks SF
9:18.55780
+2:42.16140
60
D 11
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
9:19.55810
+2:42.16170
61
D 14
Alva Perbo
Vårby IK
9:20.55920
+2:43.16280
62
D 13
Märta Hübenette
Husums IF SK
9:21.56060
+2:45.16420
62
H 12
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
9:21.56060
+2:45.16420
64
D 13
Ida Hallin
Husums IF SK
9:26.56580
+2:50.16940
65
H 12
Albert Östlund
Alnö SK
9:29.56850
+2:53.17210
66
D 12
Alva Strand
Selånger SOK
9:31.57070
+2:55.17430
67
D 13
Skade Spovmark
Husums IF SK
9:36.57590
+3:00.17950
68
D 13
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
9:39.57870
+3:03.18230
69
H 11
Samuel Nordlund
Alnö SK
9:45.58400
+3:08.18760
70
D 11
MY Mikaelsson
Vårby IK
9:45.58440
+3:09.18800
71
D 13
Maja Olsson
Lucksta IF
9:51.59010
+3:14.19370
72
D 12
Hedvig Ulander
Husums IF SK
9:54.59300
+3:17.19660
73
D 13
Amanda Viklund
Bondsjöhöjdens IK
10:01.60070
+3:25.20430
74
D 11
Nora Strid
Stockviks SF
10:07.60640
+3:31.21000
75
H 11
Sigge Saitton
Vårby IK
10:08.60760
+3:32.21120
76
H 12
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
10:12.61110
+3:35.21470
77
H 11
Elmer Nordlander
Bondsjöhöjdens IK
10:17.61620
+3:40.21980
78
H 11
Ture Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
10:25.62420
+3:48.22780
79
D 12
Ellen Fränckel
Husums IF SK
10:29.62860
+3:53.23220
80
H 12
Jakob Engström
Bondsjöhöjdens IK
10:31.63050
+3:55.23410
81
D 11
Tuva Norberg
Hägglunds Ski Team SK
10:32.63120
+3:55.23480
82
D 13
Alma Horneij Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
10:38.63720
+4:01.24080
83
H 11
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
10:40.63910
+4:03.24270
84
H 11
Eskil Lindblom Yttergård
Bergeforsens SK
11:06.66520
+4:29.26880
85
D 11
Emmy Gustafsson
Vårby IK
11:18.67780
+4:42.28140
86
D 11
Ester Sundberg
Vårby IK
11:23.68280
+4:47.28640
87
D 12
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
11:40.69900
+5:03.30260
88
D 11
Tyra Stattin
Bondsjöhöjdens IK
11:56.71590
+5:20.31950
89
H 11
Assar Eden
Bergeforsens SK
12:00.71940
+5:24.32300
90
H 11
Edvin Olofsson
Vårby IK
12:02.72110
+5:25.32470
91
D 11
Emma Perbo
Vårby IK
12:53.77210
+6:16.37570
92
D 11
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
13:33.81210
+6:56.41570
93
H 14
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
93
D 12
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
93
D 12
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
93
D 12
Vera Bergqvist
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
93
D 12
Astrid Forslund
Stockviks SF
23:59:59.8639800
93
D 11
Jennifer Carlén
Tynderö IK
23:59:59.8639800
93
D 11
Lovisa Berg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)