Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Åsarna Distans
2019-01-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Simon Åstot
IFK Umeå
25:36.153580
88.3p
2
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
25:39.153840
+2.160
88.1p
3
Leo Johansson
Skillingaryds FK
25:50.154950
+13.1270
87.6p
4
William Poromaa
Åsarna IK
25:54.155370
+17.1690
87.3p
5
Johan Herbert
IFK Mora SK
26:06.156540
+29.2860
86.7p
6
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
26:08.156790
+32.3110
86.6p
7
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
26:17.157670
+40.3990
86.2p
8
Oskar Årebäck
Bolidens SK
26:28.158710
+51.5030
85.6p
9
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
26:37.159640
+1:00.5960
85.2p
10
Jesper Persson
Åsarna IK
26:39.159830
+1:02.6150
85.1p
11
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
26:43.160260
+1:06.6580
84.9p
12
Emil Hagström
Garphyttans IF
26:51.161090
+1:15.7410
84.5p
13
Erik Granström
Strömnäs GIF
26:56.161550
+1:19.7870
84.3p
14
Petter Dahl
IF Strategen
27:02.162130
+1:25.8450
84.0p
15
Emil Talsi
Åsarna IK
27:10.162960
+1:33.9280
83.6p
16
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
27:13.163280
+1:37.9600
83.4p
17
Emrik Nordgren
IFK Umeå
27:15.163420
+1:38.9740
83.4p
18
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
27:16.163510
+1:39.9830
83.3p
19
William Schultz
IFK Umeå
27:20.163990
+1:44.10310
83.1p
20
Anton Laine
Kalix SK
27:22.164140
+1:45.10460
83.0p
21
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
27:38.165710
+2:01.12030
82.3p
22
Simon Karlsson
IFK Umeå
27:39.165860
+2:02.12180
82.2p
23
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
27:40.165920
+2:03.12240
82.2p
24
Andreas Karlsson
Kalix SK
27:41.166020
+2:04.12340
82.2p
25
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
27:43.166210
+2:06.12530
82.1p
26
Emil Logård
Rehns BK
27:45.166440
+2:08.12760
82.0p
27
Albin Sjölén
Stockviks SF
27:55.167430
+2:18.13750
81.5p
28
Linus Nygren
Ulricehamns IF
28:13.169270
+2:36.15590
80.7p
29
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
28:15.169410
+2:38.15730
80.6p
30
Filip Öberg
Kalix SK
28:25.170420
+2:48.16740
80.2p
31
Albin Johansson
Sätra IF
28:26.170550
+2:49.16870
80.2p
32
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
28:29.170850
+2:52.17170
80.0p
33
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
28:34.171300
+2:57.17620
79.8p
34
Joel Andersson
IFK Mora SK
28:40.171900
+3:03.18220
79.6p
35
Loke Östangård
Eksjö SOK
28:42.172110
+3:05.18430
79.5p
36
Alfred Nilsson
Filipstads SF
28:56.173510
+3:19.19830
78.9p
37
Sven Leander
Åsarna IK
28:59.173840
+3:22.20160
78.7p
38
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
29:00.173980
+3:24.20300
78.7p
39
Adam Westman
Hudiksvalls IF
29:01.174090
+3:25.20410
78.6p
40
Thomas Fällgren
Arvika IS
29:02.174130
+3:25.20450
78.6p
41
Max Andersson
Domnarvets GOIF
29:04.174310
+3:27.20630
78.5p
42
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
29:06.174500
+3:29.20820
78.5p
43
Erik Engelin
Offerdals SK
29:07.174660
+3:30.20980
78.4p
44
Oliver Newman
Storbritannien
29:08.174780
+3:32.21100
78.4p
45
Nicholas Blackwell
Australia
29:17.175620
+3:40.21940
78.0p
46
William Selander
Östersunds SK
29:19.175860
+3:42.22180
77.9p
47
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
29:20.175920
+3:43.22240
77.9p
48
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
29:26.176560
+3:49.22880
77.6p
49
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
29:31.177060
+3:54.23380
77.4p
50
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
29:39.177890
+4:03.24210
77.1p
51
Axel Svensson
Landsbro IF SK
29:48.178710
+4:11.25030
76.8p
52
William Karlsson
IFK Mora SK
29:49.178840
+4:12.25160
76.7p
53
Henrik Millestu
Utrikes SK
29:49.178870
+4:12.25190
76.7p
54
Nick Berg
Orsa SK
30:08.180710
+4:31.27030
76.0p
55
Axel Åslund
Hedesunda IF
30:22.182130
+4:45.28450
75.4p
56
Sebastian Jansson
Sälens IF
30:37.183640
+5:00.29960
74.8p
57
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
30:40.183940
+5:03.30260
74.7p
58
Linus Nilsson
IFK Umeå
30:41.184090
+5:05.30410
74.7p
59
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
31:05.186400
+5:28.32720
73.8p
60
Adrian Lundberg
SK Bore
31:25.188440
+5:48.34760
73.1p
61
Adam Boman
Tranemo IF
31:39.189870
+6:02.36190
72.6p
62
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
32:00.191940
+6:23.38260
71.8p
63
Edwin Franzen
IFK Mora SK
32:04.192380
+6:28.38700
71.7p
64
Anton Andersson
Garphyttans IF
32:15.193480
+6:39.39800
71.3p
65
Kasper Wiken
Åsarna IK
32:37.195690
+7:01.42010
70.5p
66
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
32:43.196280
+7:07.42600
70.3p
67
Andreas Albinsson
SK Bore
33:38.201790
+8:02.48110
68.5p
68
Edward Rodge
Storbritannien
33:55.203470
+8:18.49790
68.0p
69
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
34:09.204820
+8:32.51140
67.6p
70
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
34:17.205650
+8:40.51970
67.3p
-
Axel Svingstedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Anton Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
Zackarias Björn
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Martin Mickels
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)