Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Craft Ski Marathon
2019-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:35:47.574600
88.5p
2
Bob Impola
Karlslunds IF SF
1:35:47.574600
88.5p
3
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:35:47.574600
88.5p
4
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:35:48.574700
+1
88.5p
5
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:36:30.578900
+43.4200
87.7p
6
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
1:38:08.588700
+2:21.14000
85.9p
7
Ludwig Tärning
SK Bore
1:38:08.588700
+2:21.14000
85.9p
8
Mikael Andersson
IFK Mora SK
1:38:32.591100
+2:45.16400
85.5p
9
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:38:35.591400
+2:48.16700
85.4p
10
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:38:36.591500
+2:49.16800
85.4p
11
Daniel Södersten
Orsa SK
1:38:36.591500
+2:49.16800
85.4p
12
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
1:38:48.592700
+3:01.18000
85.2p
13
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:38:52.593100
+3:05.18400
85.1p
14
Markus Ottosson
Skellefteå SK
1:39:10.594900
+3:23.20200
84.8p
15
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:40:54.605300
+5:07.30600
83.0p
16
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:41:07.606600
+5:20.31900
82.8p
17
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:41:24.608300
+5:37.33600
82.5p
18
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:41:38.609700
+5:51.35000
82.3p
19
Henrik Alm
Gnosjö FK
1:42:11.613000
+6:24.38300
81.8p
20
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
1:42:16.613500
+6:29.38800
81.7p
21
Ronny Wedin
Pumpen SK
1:42:16.613500
+6:29.38800
81.7p
22
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:42:26.614500
+6:39.39800
81.5p
23
Rasmus Blom
SK Bore
1:42:51.617000
+7:04.42300
81.1p
24
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:43:43.622200
+7:56.47500
80.3p
25
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:44:25.626400
+8:38.51700
79.6p
26
Johan Stridh
Ockelbo SK
1:44:25.626400
+8:38.51700
79.6p
27
Isak Forsberg
Umara SC
1:44:33.627200
+8:46.52500
79.5p
28
Jacob Söderqvist
Pumpen SK
1:44:33.627200
+8:46.52500
79.5p
29
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:44:33.627200
+8:46.52500
79.5p
30
Anders Holmer
Stockholms RK
1:44:40.627900
+8:53.53200
79.4p
31
Lasse Ericsson
Nybro Ski
1:44:46.628500
+8:59.53800
79.3p
32
Tobias Köpman
IFK Mora SK
1:45:05.630400
+9:18.55700
79.0p
33
Elis Weslien
Nybro Ski
1:45:28.632700
+9:41.58000
78.7p
34
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:45:47.634600
+10:00.59900
78.4p
35
Gustav Hall
Pumpen SK
1:45:57.635600
+10:10.60900
78.2p
36
Rasmus Ax
Boxholm-Ekeby SK
1:46:28.638700
+10:41.64000
77.8p
37
Henrik Litzell
Hestra IF
1:46:53.641200
+11:06.66500
77.4p
38
Adam Steen
Axa SC
1:47:21.644000
+11:34.69300
77.0p
39
Pontus Karlsson
Turebergs IF
1:47:21.644000
+11:34.69300
77.0p
40
Andreas Nilsson
IK Stern
1:47:26.644500
+11:39.69800
76.9p
41
Patrik Lind
Tunafors SK
1:49:01.654000
+13:14.79300
75.6p
42
Isak Nilsson
Gnosjö FK
1:49:05.654400
+13:18.79700
75.5p
43
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
1:49:09.654800
+13:22.80100
75.5p
44
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
1:49:24.656300
+13:37.81600
75.3p
45
Daniel Nilsson
Storvreta IK
1:49:29.656800
+13:42.82100
75.2p
46
Andreas Berthagen
Storvreta IK
1:49:34.657300
+13:47.82600
75.1p
47
Patrik Wejnermark
Östervåla IF
1:49:38.657700
+13:51.83000
75.1p
48
Jerry Danielsson
IF Åland
1:49:49.658800
+14:02.84100
74.9p
49
Stefan Palm
Lager 157
1:50:00.659900
+14:13.85200
74.8p
50
Emil Folkesson
Nybro Ski
1:50:00.659900
+14:13.85200
74.8p
51
Adam Nyrén
Karlslunds IF SF
1:50:01.660000
+14:14.85300
74.8p
52
Christofer Stevenson
Team Ormsalva
1:50:24.662300
+14:37.87600
74.4p
53
Kristian Olofsson
Hestra IF
1:50:55.665400
+15:08.90700
74.0p
54
Espen Trældal
Axa SC
1:51:06.666500
+15:19.91800
73.9p
55
Gustaf Johansson
OK Orion
1:51:53.671200
+16:06.96500
73.3p
56
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:51:56.671500
+16:09.96800
73.2p
57
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
1:52:10.672900
+16:23.98200
73.0p
58
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
1:52:29.674800
+16:42.100100
72.8p
59
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
1:52:29.674800
+16:42.100100
72.8p
60
Daniel Erici
Linköpings SK
1:52:42.676100
+16:55.101400
72.6p
61
Karl Ingard
IK Rex
1:53:03.678200
+17:16.103500
72.4p
62
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
1:53:03.678200
+17:16.103500
72.4p
62
Benjamin Lembke
Linköpings SK
1:53:03.678200
+17:16.103500
72.4p
64
Erik Lundell
Istrums SK
1:53:22.680100
+17:35.105400
72.1p
65
Erik Nilsson
Karlslunds IF SF
1:53:27.680600
+17:40.105900
72.1p
66
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
1:53:35.681400
+17:48.106700
72.0p
67
Fredrik Nylund
Älvdalens IF SK
1:54:02.684100
+18:15.109400
71.6p
68
Emil Dahlqvist
Falu IK
1:54:42.688100
+18:55.113400
71.1p
69
Tomas Wiklund
IK Jarl Rättvik
1:54:46.688500
+18:59.113800
71.1p
70
Bill Engman
Karlslunds IF SF
1:54:46.688500
+18:59.113800
71.1p
71
Jens Thorold
Axa SC
1:54:51.689000
+19:04.114300
71.0p
72
Tobias Andervang
Fritsla Vik
1:55:54.695300
+20:07.120600
70.2p
73
Martin Johansson
Linköpings SK
1:56:08.696700
+20:21.122000
70.1p
74
Mathias Myrén
OK Alehof
1:56:28.698700
+20:41.124000
69.8p
75
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
1:56:34.699300
+20:47.124600
69.8p
76
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
1:56:52.701100
+21:05.126400
69.6p
77
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
1:57:25.704400
+21:38.129700
69.2p
78
John Lundström
Berber IS
1:58:41.712000
+22:54.137300
68.3p
79
Johan Wahlberg
Stockholms RK
1:58:47.712600
+23:00.137900
68.2p
80
Mikael Nilsson
Linköpings SK
1:58:59.713800
+23:12.139100
68.1p
81
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
1:59:14.715300
+23:27.140600
67.9p
82
Carl Lönnbark
Falu IK
1:59:16.715500
+23:29.140800
67.9p
83
Johan Larsson
Berber IS
1:59:34.717300
+23:47.142600
67.7p
84
Erik Hårrskog
Falu IK
1:59:37.717600
+23:50.142900
67.7p
85
Magnus Grill
Falun
1:59:38.717700
+23:51.143000
67.7p
86
Simon Nyreröd
Axa SC
2:00:00.719900
+24:13.145200
67.4p
87
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:00:11.721000
+24:24.146300
67.3p
88
John Andersson Gull
AB Karl Hedin IF
2:00:44.724300
+24:57.149600
66.9p
89
Joakim Frisk
Västerås Skidklubb
2:00:52.725100
+25:05.150400
66.8p
90
Henrik Johansson
SK Bore
2:00:57.725600
+25:10.150900
66.8p
91
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:01:05.726400
+25:18.151700
66.7p
92
Ted Hagansbo
Axa SC
2:01:47.730600
+26:00.155900
66.2p
93
Andreas Bengtsson
Hestra IF
2:01:54.731300
+26:07.156600
66.2p
94
Alexander Gingsjö
Axa SC
2:01:55.731400
+26:08.156700
66.2p
95
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:02:11.733000
+26:24.158300
66.0p
96
Erik Danielsson
Sveaskogs IF
2:02:20.733900
+26:33.159200
65.9p
97
Michael Eklöf
LP Vent
2:02:26.734500
+26:39.159800
65.8p
97
Daniel Westlund
Naprapat Walle Skidklubb
2:02:26.734500
+26:39.159800
65.8p
99
Kasper Johansson
Karlslunds IF SF
2:02:43.736200
+26:56.161500
65.7p
100
Mattias Frändå
Karlslunds IF SF
2:02:43.736200
+26:56.161500
65.7p
101
Alexander Stenhols-Lundemo
IK Jarl Rättvik
2:02:53.737200
+27:06.162500
65.5p
102
Anders Hjertberg
Hassela IF
2:03:31.741000
+27:44.166300
65.2p
103
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:04:15.745400
+28:28.170700
64.7p
104
Jonas Madsen
Nybro Ski
2:04:19.745800
+28:32.171100
64.7p
105
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
2:04:19.745800
+28:32.171100
64.7p
106
Linus Laggar
Axa SC
2:04:44.748300
+28:57.173600
64.4p
107
Alex Kamelod
Tunafors SK
2:04:46.748500
+28:59.173800
64.4p
108
Josef Nordlund
OK Linné
2:04:47.748600
+29:00.173900
64.4p
109
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben Hedemora
2:05:22.752100
+29:35.177400
64.0p
110
Elon Strömbäck
Athletic Club Salt Lake
2:06:17.757600
+30:30.182900
63.5p
111
Anders Karlsson
Fritsla Vik
2:06:28.758700
+30:41.184000
63.4p
112
Gustav Berner
Filipstads SF
2:06:28.758700
+30:41.184000
63.4p
113
Mattias Millinger
Johanneshov IF
2:06:38.759700
+30:51.185000
63.3p
114
Erik Thiberg
Hestra IF
2:07:06.762500
+31:19.187800
63.0p
115
Gustav Ydén
Östersund
2:07:11.763000
+31:24.188300
63.0p
116
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:07:28.764700
+31:41.190000
62.8p
117
Christoffer Nordqvist Åberg
Falun Borlänge SK
2:07:34.765300
+31:47.190600
62.7p
118
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:07:36.765500
+31:49.190800
62.7p
119
Rasmus Svenningsson
Lima IF
2:07:41.766000
+31:54.191300
62.7p
120
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:08:09.768800
+32:22.194100
62.4p
121
Gustaf Jacobson
IFK Mora SK
2:08:23.770200
+32:36.195500
62.3p
122
Joel Kröjs
Åf SK
2:08:30.770900
+32:43.196200
62.2p
123
Mattias Slothus
Axa SC
2:08:36.771500
+32:49.196800
62.1p
124
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:08:47.772600
+33:00.197900
62.0p
125
Sven Rindegren
XC Sthlm Ski Club
2:08:58.773700
+33:11.199000
61.9p
126
Mikael Hellsten
Dala XC Ski Team
2:09:20.775900
+33:33.201200
61.7p
127
Erik Karlström
Jokkmokks SK
2:09:37.777600
+33:50.202900
61.6p
128
Anton Helgman
Grava SK
2:09:38.777700
+33:51.203000
61.6p
129
Andreas Ehlis
Motala Aif SK
2:09:50.778900
+34:03.204200
61.5p
130
Peter Blomgren
Nacka Värmdö SK
2:10:04.780300
+34:17.205600
61.3p
131
Jonas Hutter
Säters IF SK
2:10:12.781100
+34:25.206400
61.3p
132
Daniel Eriksson
Malungs IF
2:10:35.783400
+34:48.208700
61.0p
133
Karl Ericsson
XC Sthlm Ski Club
2:10:51.785000
+35:04.210300
60.9p
134
Assar Markström
Åkersberga
2:10:53.785200
+35:06.210500
60.9p
135
Emil Svedin
Domnarvets GOIF
2:11:04.786300
+35:17.211600
60.8p
136
Hans Fredrik Holtling
Roslagsbro IF
2:11:16.787500
+35:29.212800
60.7p
137
Mats Andersson
Finnskoga IF
2:11:39.789800
+35:52.215100
60.5p
138
Hampus Monlars
Orsa SK
2:11:53.791200
+36:06.216500
60.3p
139
Tobias Sjögren
IFK Hedemora SK
2:12:25.794400
+36:38.219700
60.1p
140
Viktor Medén
Axa SC
2:12:27.794600
+36:40.219900
60.0p
141
Johan Andersson
IF Ski Team Skåne
2:12:41.796000
+36:54.221300
59.9p
142
Johan Strand
Axa SC
2:12:43.796200
+36:56.221500
59.9p
143
Max Bäckström
Karlslunds IF SF
2:13:36.801500
+37:49.226800
59.4p
144
Gaetan Delhon
Bromma
2:13:39.801800
+37:52.227100
59.4p
145
Linus Hulander
Lidköpings VSK
2:14:06.804500
+38:19.229800
59.2p
146
Jakob Uhlin
Bålsta SK
2:14:07.804600
+38:20.229900
59.2p
147
Anders Pettersson
Karlslunds IF SF
2:14:08.804700
+38:21.230000
59.2p
148
Andreas Persson
Råda IK
2:15:17.811600
+39:30.236900
58.6p
149
Simon Laggar
Axa SC
2:15:40.813900
+39:53.239200
58.4p
150
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
2:17:38.825700
+41:51.251000
57.4p
151
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:17:47.826600
+42:00.251900
57.4p
152
Simon Sjönneby
IFK Lindesberg
2:18:50.832900
+43:03.258200
56.9p
153
Daniel Pettersson
Tunafors SK
2:18:58.833700
+43:11.259000
56.8p
154
Rasmus Westberg
SK Bore
2:18:59.833800
+43:12.259100
56.8p
155
Dennis Lindholm
Fagersta Södra IK
2:19:41.838000
+43:54.263300
56.5p
156
Emil Gabrils
Team Ormsalva
2:19:56.839500
+44:09.264800
56.3p
157
Ken Slättengren
Nybro Ski
2:21:49.850800
+46:02.276100
55.5p
158
Fredrik Helander
Turebergs IF
2:22:09.852800
+46:22.278100
55.3p
159
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:22:10.852900
+46:23.278200
55.3p
160
Daniel Persson
Ulricehamns IF
2:22:31.855000
+46:44.280300
55.2p
161
Christian Lyckell
Peab Bedriftsidrettslag
2:22:38.855700
+46:51.281000
55.1p
162
Linus Åkerlind
Nusnäs IF
2:22:51.857000
+47:04.282300
55.0p
163
David Olsson
Österfärnebo IF
2:23:39.861800
+47:52.287100
54.7p
164
Tobias Forsell
Hällefors SK
2:24:55.869400
+49:08.294700
54.1p
165
Roger Lindqvist
XC Sthlm Ski Club
2:25:28.872700
+49:41.298000
53.9p
166
Måns Jansson
Filipstads SF
2:25:54.875300
+50:07.300600
53.7p
167
Johan Alfredsson
Karlslunds IF SF
2:26:17.877600
+50:30.302900
53.5p
168
Johannes Bengtsson
Falun
2:26:43.880200
+50:56.305500
53.4p
169
Mikael Haraldsson
Filipstads SF
2:27:35.885400
+51:48.310700
53.0p
170
Jonas Haapasaari
Hestra IF
2:31:00.905900
+55:13.331200
51.6p
171
Niklas Norrby
Kungsgårdens SK
2:32:25.914400
+56:38.339700
51.1p
172
Örjan Landgren
Axa SC
2:35:23.932200
+59:36.357500
50.0p
173
John Sacrédeus
Axa SC
2:35:23.932200
+59:36.357500
50.0p
174
Henrik Björklund
Länsförsäkringar IF
2:39:49.958800
+1:04:02.384100
48.4p
175
Jonas Björklund
Axa SC
2:40:48.964700
+1:05:01.390000
48.1p
176
Gustaf Wendt
Astrazeneca IF
2:43:59.983800
+1:08:12.409100
47.0p
177
Albert Söderlind
Axa SC
2:45:54.995300
+1:10:07.420600
46.4p
178
Joakim Wigertz
Axa SC
2:46:13.997200
+1:10:26.422500
46.3p
179
Patrik Ottosson
Nässjö SF
2:57:47.1066600
+1:22:00.491900
43.0p