Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Konstsnöracet
2018-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Billingens Skidallians
Plats: Skövde
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
16km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
34:50.208900
86.8p
2
Carl Olander
IK Stern
35:57.215600
84.1p
2
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
35:57.215600
84.1p
H 40
16km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Wilhemsson
Lidköpings VSK
37:28.224700
80.7p
2
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
40:00.239900
75.6p
3
Niklas Drakfors
Falköpings AIK SK
44:46.268500
67.5p
H 45
16km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tobias Westman
Göteborgs SK
38:19.229800
78.9p
2
Fredrik Sundberg
Lidköpings VSK
42:19.253800
71.4p
3
Klas Adolfsson
Borås SK
51:55.311400
58.2p
H 50
16km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonas Blom
IFK Skövde SK
39:13.235200
77.1p
2
Jonas Hagström
Falköpings AIK SK
42:47.256600
70.7p
3
Jörgen Lindgren
IK Stern
44:45.268400
67.6p
D 21
12km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
28:19.169800
78.1p
2
Ida Wånggren
Motala Aif SK
33:24.200300
66.2p
3
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
35:22.212100
62.5p
D 50
12km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ulrika Wånggren
Motala Aif SK
35:46.214500
61.8p
2
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
37:43.226200
58.6p
H 20
12km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jakob Tellsén
Vreta Skid O MK
26:23.158200
83.8p
2
Linus Nygren
Ulricehamns IF
26:38.159700
83.0p
3
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
26:41.160000
82.9p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alice Widholm
Lidköpings VSK
12:57.77600
2
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
12:59.77800
3
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
13:05.78400
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
12:31.75000
63.0p
2
Tuva Persson
Tranemo IF Skidklubb
12:36.75500
62.6p
3
Cora Badh
Falköpings AIK SK
13:47.82600
57.3p
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Harald Ekenberg
IK Stern
11:34.69300
2
Edvin Högman
Ulricehamns IF
11:53.71200
3
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
11:56.71500
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Olsson
Åmåls OK
7:06.42500
2
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
7:24.44300
3
Elsa Karlsson
Tranemo IF
7:40.45900
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Klara Pettersson
Åmåls OK
6:40.39900
2
Ella Johnsson
Zinkgruvans IF
7:10.42900
3
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
7:11.43000
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Olsson
Äspereds IF
6:19.37800
2
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
6:35.39400
3
Viggo Rudklint
OK Landehof
6:51.41000
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Höiby
OK Landehof
6:04.36300
2
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
6:12.37100
3
Carl Björk
IFK Skövde SK
6:15.37400
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Wilma Wänerstig
Tidaholm SOK Sisu
5:45.34400
2
Alice Peterson
Borås GIF
5:47.34600
3
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
6:00.35900
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Noel Alsin
Åmåls OK
4:40.27900
2
Filip Weber
Borås GIF
4:47.28600
3
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
4:54.29300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Konstsnöracet 2022
Konstsnöracet 2021
Konstsnöracet 2018
Konstsnöracet 2018
Konstsnöracet 2017
Konstsnöracet 2017
Konstsnöracet 2016
Konstsnöracet 2015
Konstsnöracet 2012
Konstsnöracet 2010
Konstsnöracet 2009
Tävlingar i närheten
Julkaramellen 2018
Klarälvsloppet 2018
Billingen Rollerski, långlopp 2018
Billingen Rollerski, backrace 2018
Tidaholmsloppet 2018
Höstrullen 2018
Rådarullen 2018
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan