Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten jaktstart
2018-12-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Jaktstart
1
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
51:04.306340
2
Hannah Forsman
Valbo Aif
56:56.341580
+5:52.35140
3
Alma Nordström
Vassunda IF
58:32.351140
+7:28.44700
4
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
59:02.354130
+7:57.47690
5
Minna Seger
Garphyttans IF
1:00:11.361060
+9:07.54620
6
Ida Olaspers
Orsa SK
1:00:24.362300
+9:19.55860
7
Thea Braneby
Sunne SLF
1:03:54.383330
+12:49.76890
-
Elin Edström
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
Clara Johansson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
D 20
10km, Längdskidor, Jaktstart
1
Elin Schagerström
Garphyttans IF
52:16.313560
2
Maja Eriksson
Filipstads SF
54:45.328470
+2:29.14810
3
Alicia Jansson
Filipstads SF
55:26.332580
+3:10.18920
4
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
57:18.343710
+5:01.30050
5
Alva Karlsson
OK Borgen
59:22.356160
+7:06.42500
6
Emma Wilkenson
Gävle SK
1:01:35.369430
+9:18.55770
7
Linnea Friberg
Blackstad IF
1:09:33.417270
+17:17.103610
D 21
10km, Längdskidor, Jaktstart
1
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
1:03:57.383650
2
Helene Söderlund
IFK Mora SK
1:05:31.393050
+1:34.9300
3
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
1:05:32.393100
+1:34.9350
4
Josefina Sundman
Åsarna IK
1:06:20.397990
+2:23.14240
5
Sofie Oskarsson
IFK Mora SK
1:06:49.400860
+2:52.17110
6
Emma Björklund
IFK Mora SK
1:07:09.402800
+3:11.19050
7
Emma Larsson
IFK Mora SK
1:08:48.412700
+4:50.28950
8
Lena Wiklund
Högbo GIF
1:10:20.421940
+6:22.38190
9
Mathilda Ruus
Åsarna IK
1:11:15.427490
+7:18.43740
10
Hanna Fritz
IFK Mora SK
1:11:17.427630
+7:19.43880
11
Madelene Melin
Malungs IF
1:11:17.427650
+7:20.43900
12
Sara Persson
Åtvidabergs IF
1:12:33.435200
+8:35.51450
13
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
1:15:52.455110
+11:54.71360
14
Ida Wånggren
Motala Aif SK
1:15:55.455490
+11:58.71740
15
Johanna Viberg
Ufk
1:20:18.481750
+16:21.98000
-
Amelia Furunäs
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
Maria Jonasson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Sandra Olsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
H 18
10km, Längdskidor, Jaktstart
1
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
52:29.314860
2
Rasmus Hedeberg
SK Bore
52:51.317010
+21.2050
3
Kasper Olsen
Grava SK
53:27.320680
+58.5720
4
Arvid Värmsjö
SK Bore
54:07.324660
+1:38.9700
5
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
54:08.324760
+1:39.9800
6
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
54:10.324910
+1:40.9950
7
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
54:25.326450
+1:55.11490
8
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
54:43.328280
+2:14.13320
9
Alexander Thudeen
Sya SK
57:07.342680
+4:38.27720
10
Anton Hänström
Täby OK
1:00:34.363360
+8:05.48400
11
Filip Andersson
Garphyttans IF
1:00:36.363560
+8:07.48600
12
Linus Backlund
Trollhättans SOK
1:16:55.461400
+24:25.146440
-
Hugo Enetjärn
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
H 20
10km, Längdskidor, Jaktstart
1
Filip Kullenberg
IK Stern
1:06:38.399740
H 21
10km, Längdskidor, Jaktstart
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
52:35.315470
2
Gabriel Thorn
SK Bore
52:36.315580
+1.10
3
Oscar Persson
SK Bore
52:42.316140
+6.570
4
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
53:19.319840
+43.4270
5
Eric Rosjö
IFK Mora SK
53:19.319860
+43.4290
6
Jimmie Johnsson
Rembo IK
53:48.322770
+1:13.7200
7
Pontus Nordström
Östervåla IF
53:57.323600
+1:21.8030
8
Jonathan Engström
Borås SK
54:10.324960
+1:34.9390
9
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
55:00.329960
+2:24.14390
10
Erik Rost
Hudiksvalls IF
55:03.330210
+2:27.14640
11
Daniel Södersten
Orsa SK
55:23.332280
+2:48.16710
12
Adam Steen
Axa SC
55:24.332330
+2:48.16760
13
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
55:24.332370
+2:49.16800
14
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
55:44.334380
+3:09.18810
15
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
56:16.337520
+3:40.21950
16
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
56:33.339270
+3:58.23700
17
Axel Jutterström
IFK Mora SK
56:36.339530
+4:00.23960
18
Gabriel Strid
IFK Mora SK
56:38.339770
+4:03.24200
19
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
56:51.341070
+4:16.25500
20
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
57:02.342100
+4:26.26530
21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
57:02.342120
+4:26.26550
22
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
57:18.343770
+4:43.28200
23
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
57:24.344320
+4:48.28750
24
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
57:37.345610
+5:01.30040
25
Mikael Andersson
IFK Mora SK
58:07.348640
+5:31.33070
26
Zackarias Björn
Rembo IK
1:01:37.369620
+9:01.54050
27
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
1:02:07.372690
+9:32.57120
28
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:03:33.381200
+10:57.65630
29
Edvin Nordström
Brottby SK
1:05:28.392720
+12:52.77150
30
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:05:35.393440
+12:59.77870
31
Jonatan Ståhl
Sundbybergs IK
1:05:47.394660
+13:11.79090
32
Johan Pålsson
IF Ski Team Skåne
1:06:35.399470
+14:00.83900
33
Atle Ager
Skeriol IF
1:07:14.403310
+14:38.87740
34
Samuel Björn
Rembo IK
1:10:28.422730
+17:52.107160
35
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:11:57.431670
+19:22.116100
36
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
1:15:21.452020
+22:45.136450
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
Oskar Dag Suomi Olsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Sara Andersson
IFK Mora SK
32:15.193460
2
Malin Oskarsson
SK Leksand
32:16.193510
+0
3
Lina Rydén
IFK Mora SK
32:33.195290
+18.1730
4
Emma Lindberg
SK Leksand
33:09.198860
+54.5300
5
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
33:09.198880
+54.5320
6
Ida Garfvè
IFK Mora SK
33:36.201500
+1:20.7940
7
Erika Lavén
Täby IS SK
34:00.203990
+1:45.10430
8
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
34:14.205360
+1:59.11800
9
Lina Björk
IFK Skövde SK
34:56.209510
+2:40.15950
10
Tove Karlsson
Täby IS SK
34:57.209650
+2:41.16090
11
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
35:25.212470
+3:10.18910
12
Matilda Bandefur
Idre SK
35:26.212540
+3:10.18980
13
Astrid Kolberg
Sunne SLF
35:26.212590
+3:11.19030
14
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
36:20.217970
+4:05.24410
15
Ida Abrahamson
Äspereds IF
36:34.219360
+4:19.25800
16
Moa Hedman
Högbo GIF
36:35.219410
+4:19.25850
17
Stina Nilsson
Rembo IK
37:02.222180
+4:47.28620
18
Nora Bråmer
IFK Mora SK
37:03.222290
+4:48.28730
19
Tova Andersson
Brovallens IF
37:04.222320
+4:48.28760
20
Elsa Carling
Falu IK
37:04.222360
+4:49.28800
21
Tilde Josefsson
Täby IS SK
37:28.224720
+5:12.31160
22
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
37:57.227670
+5:42.34110
23
Julia Bosell
Falu IK
38:36.231540
+6:20.37980
24
Vilma Larsson
Norabygdens SK
38:51.233040
+6:35.39480
25
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
39:40.237940
+7:24.44380
26
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
43:19.259880
+11:04.66320
-
Josefin Ahnbrink
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
H 16
5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
29:02.174100
2
Hugo Ström
Dala-Järna IK
29:40.177940
+38.3740
3
Bosse Lövgren
Falu IK
29:41.178030
+39.3830
4
Kalle Georgsson
Högbo GIF
29:49.178880
+47.4680
5
Albin Gezelius
IFK Mora SK
29:51.179020
+49.4820
6
Elias Danielsson
Högbo GIF
29:52.179100
+50.4900
7
Albin Augustsson
Källbottens IK
30:09.180800
+1:07.6600
8
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
30:09.180860
+1:07.6660
9
Erik Bryne
Sunne SLF
30:30.182910
+1:28.8710
10
Markus Melén
Falu IK
30:30.182960
+1:28.8760
11
Markus Almgren
IFK Mora SK
30:44.184350
+1:42.10150
12
Måns Olsen
Grava SK
30:54.185380
+1:52.11180
13
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
30:56.185550
+1:54.11350
14
Albin Blomberg
Rehns BK
30:57.185600
+1:55.11400
15
Filip Strand
Sunne SLF
30:57.185650
+1:55.11450
16
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
30:58.185710
+1:56.11510
17
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
31:29.188830
+2:27.14630
18
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
31:35.189460
+2:33.15260
19
Albin Källiden
Granbergsdals IF
31:48.190750
+2:46.16550
20
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
31:57.191660
+2:55.17460
21
Axel Karlsson
Täby IS SK
32:05.192420
+3:03.18220
22
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
32:18.193710
+3:16.19510
23
Jacob Larsson
IFK Mora SK
32:25.194420
+3:23.20220
24
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
32:45.196440
+3:43.22240
25
Gabriel Norder
IF Rigor
32:45.196460
+3:43.22260
26
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
33:27.200670
+4:25.26470
27
Esbjörn Montelius
Falu IK
33:52.203160
+4:50.28960
28
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
33:53.203240
+4:51.29040
29
Alfred Hedlund
SK Leksand
34:04.204340
+5:02.30140
30
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
34:48.208730
+5:46.34530
31
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
35:33.213210
+6:31.39010
32
Christian Eriksson
Årjängs IF
36:03.216220
+7:01.42020
33
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
36:04.216320
+7:02.42120
34
Leo Alvolin
Falu IK
36:50.220980
+7:48.46780
35
Anton Andersson
Falu IK
37:40.225970
+8:38.51770
36
Alexander Helmin
Ärla IF
39:46.238580
+10:44.64380
-
Fabian Nordgren
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
Anton Grahn
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Karl Grönland
Sälens IF
23:59:59.8639800
-
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
D 12
2.5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
17:57.107650
2
Selma Partanen
Högbo GIF
18:39.111820
+41.4070
3
Ester Strand
Sävedalens AIK
19:03.114250
+1:06.6500
4
Fanny Jansson
Filipstads SF
19:29.116840
+1:31.9090
5
Lova Masapärs
Malungs IF
19:37.117600
+1:39.9850
6
Edith Carlander
Sya SK
19:54.119300
+1:56.11550
7
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
19:59.119860
+2:02.12110
8
Ella Nordanbro
Falu IK
20:01.120040
+2:03.12290
9
Malva Nisén
Svegs IK
20:34.123350
+2:37.15600
10
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
20:38.123790
+2:41.16040
11
Mercedes Melbye
Årjängs IF
20:52.125110
+2:54.17360
12
Emma Larsson
IFK Mora SK
21:23.128200
+3:25.20450
13
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
21:43.130200
+3:45.22450
14
Evelina Åhl
IFK Mora SK
21:54.131340
+3:56.23590
15
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
22:42.136170
+4:45.28420
16
Alicia Hedin
Norrbärke SK
23:03.138260
+5:06.30510
17
Hennie Löfgren
Stora Tuna IK SK
23:07.138630
+5:09.30880
18
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
23:47.142610
+5:49.34860
19
Elsa Mattsson
Lima IF
24:06.144540
+6:08.36790
20
Tilde Karelius
Lima IF
24:11.145070
+6:14.37320
21
Alma Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
24:13.145240
+6:15.37490
22
Astrid Hagström
Sälens IF
24:51.149070
+6:54.41320
23
Tilde Larsson
Orsa SK
25:05.150450
+7:08.42700
24
Julia Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
27:39.165810
+9:41.58060
25
Hedvig EL Hayek
Ärla IF
30:14.181370
+12:17.73620
-
Ellen Olsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
D 14
2.5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Mira Göransson
Äspereds IF
16:43.100240
2
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
17:11.103000
+27.2660
3
Linnea Björkman
IFK Mora SK
17:13.103240
+30.2900
4
Elsa Palmberg
Högbo GIF
17:37.105620
+53.5280
5
Ellen Berg
Granbergsdals IF
17:40.105900
+56.5560
6
Philippa Eriksson
Filipstads SF
17:45.106430
+1:01.6090
7
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
17:46.106550
+1:03.6210
8
Alva Thudeen
Sya SK
17:51.107020
+1:07.6680
9
Louise Wallin
IFK Mora SK
17:51.107060
+1:08.6720
10
Anna Backlund
Högbo GIF
17:52.107100
+1:08.6760
11
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
17:52.107160
+1:09.6820
12
Lisa Lantz
Sya SK
18:02.108190
+1:19.7850
13
Julia Björn
SK Bore
18:20.109970
+1:37.9630
14
Ebba Augustsson
Källbottens IK
18:21.110010
+1:37.9670
15
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
18:40.111970
+1:57.11630
16
Maya Rennermalm
Sälens IF
18:52.113110
+2:08.12770
17
Nora Nordlund
Falu IK
19:07.114660
+2:24.14320
18
Agnes Josefsson
Täby IS SK
19:07.114680
+2:24.14340
19
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
19:32.117180
+2:49.16840
20
Ellen Bengtsson
Orsa SK
19:55.119440
+3:12.19100
21
Elin Bygg
Malungs IF
19:56.119570
+3:13.19230
22
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
19:57.119640
+3:14.19300
23
Elin Lönnqvist
Ärla IF
19:57.119660
+3:14.19320
24
Selma Stengårds
Lima IF
20:00.119990
+3:17.19650
25
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
20:10.120960
+3:27.20620
26
Agnes Millén
Sälens IF
20:25.122490
+3:42.22150
27
Vera Värmsjö
SK Bore
20:26.122500
+3:42.22160
28
Ida Johansson
IFK Mora SK
20:38.123780
+3:55.23440
29
Saga Värmsjö
SK Bore
20:39.123800
+3:55.23460
30
Frida Tynell
Falu IK
20:49.124870
+4:06.24530
31
Sandra Forsman
Valbo Aif
20:51.125060
+4:08.24720
32
Alice Enetjärn
Hällbybrunns IF
20:58.125710
+4:14.25370
33
Ayla Boberg
Älvdalens IF SK
21:39.129830
+4:55.29490
34
Angelica Dahlgren
Älvdalens IF SK
22:08.132780
+5:25.32440
35
Tuva Appeltofft
Sundbybergs IK
22:31.135090
+5:48.34750
36
Cecilia Nyström
Älvdalens IF SK
22:41.136050
+5:58.35710
-
Elin Gezelius
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Kajsa Limby
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
H 12
2.5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Oskar Olsson
Äspereds IF
16:41.100050
2
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
17:08.102730
+26.2580
3
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
18:00.107990
+1:19.7840
4
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
18:08.108700
+1:26.8550
5
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
18:31.111040
+1:49.10890
6
Fabian Larsson
Norabygdens SK
18:49.112860
+2:08.12710
7
Hampus Hult
Norrbärke SK
19:01.114090
+2:20.13940
8
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
19:39.117820
+2:57.17670
9
Edvin Eriksson
IFK Mora SK
20:18.121780
+3:37.21630
10
Elias Wetterskog
Norrbärke SK
20:24.122360
+3:43.22210
11
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
20:27.122630
+3:45.22480
12
Simon Åkerlind
Lofsdalens SK
20:58.125790
+4:17.25640
13
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
21:14.127360
+4:33.27210
14
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
21:52.131140
+5:10.30990
15
Oscar Johansson
IFK Mora SK
22:19.133850
+5:38.33700
16
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
22:39.135830
+5:57.35680
17
Melker Carlsson
Garphyttans IF
22:54.137350
+6:13.37200
18
Erik Björklund
Orsa SK
23:11.139030
+6:29.38880
19
Adrian Dahlgren
Älvdalens IF SK
24:17.145610
+7:35.45460
20
Arvid Larsson
Norabygdens SK
25:21.152040
+8:39.51890
21
Felix Almgren
IFK Mora SK
26:10.156920
+9:28.56770
22
Erik Öjrell Björklund
Älvdalens IF SK
28:47.172670
+12:06.72520
23
Arvid Stefansson
Älvdalens IF SK
29:27.176630
+12:45.76480
24
Alvin Wikström
Älvdalens IF SK
32:59.197870
+16:18.97720
25
Albin Björn
Älvdalens IF SK
36:41.220060
+20:00.119910
-
Albin Löv
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Elwin Rymark
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
Thijn Omblets
Sälens IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
2.5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Alvar Myhlback
IL Trysilgutten
14:44.88320
2
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
15:37.93680
+53.5260
3
Erik Nederheim
Täby IS SK
15:49.94870
+1:05.6450
4
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
16:03.96280
+1:19.7860
5
Alexander Bjuredal
Sälens IF
16:21.98060
+1:37.9640
6
William Rytter
Älvdalens IF SK
16:33.99260
+1:49.10840
7
Carl Björk
IFK Skövde SK
16:45.100450
+2:01.12030
8
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
16:47.100670
+2:03.12250
9
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
16:48.100720
+2:04.12300
10
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
16:52.101160
+2:08.12740
11
Gustav Eriksson
SK Bore
17:00.101910
+2:15.13490
12
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
17:07.102680
+2:23.14260
13
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
17:17.103630
+2:33.15210
14
Casper Eriksson
Årjängs IF
17:19.103850
+2:35.15430
15
Oskar Bergman
IFK Mora SK
17:22.104140
+2:38.15720
16
Anton Unger
Falu IK
17:24.104340
+2:40.15920
17
Helmer Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
17:33.105220
+2:49.16800
18
Malte Söderlund
Falu IK
17:35.105470
+2:51.17050
19
Oliver Hedberg
Sunne SLF
17:47.106680
+3:03.18260
20
Melvin Löfgren
Falu IK
18:04.108310
+3:19.19890
21
Alfred Derke
Sya SK
18:13.109200
+3:28.20780
22
Gustav Palm
Västerås Skidklubb
18:14.109330
+3:30.20910
23
Filip Eriksson
SK Bore
18:57.113600
+4:12.25180
24
Filip Karlsson
Älvdalens IF SK
19:36.117590
+4:52.29170
25
Nils Blomberg
Rehns BK
19:48.118710
+5:03.30290
26
Sebastian Tysell
Ärla IF
20:00.119950
+5:16.31530
27
Hjalmar El-hayek
Ärla IF
20:41.124090
+5:57.35670
-
Alvin Sörlin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Ville Åkerlund
Sälens IF
23:59:59.8639800
D 10
1.5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Hanna Strand
Sävedalens AIK
13:05.78450
2
Vera Myhlback
IL Trysilgutten
13:37.81690
+32.3140
3
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
13:41.82060
+36.3510
4
Lisa Lundberg
Falu IK
14:26.86580
+1:21.8030
5
Agnes Karlsson
IFK Mora SK
15:18.91770
+2:13.13220
6
Märta Eriksson
Stora Tuna IK SK
15:31.93030
+2:25.14480
7
Molly Rostedt
IFK Mora SK
15:57.95650
+2:52.17100
8
Alva Westerling
Älvdalens IF SK
16:21.98040
+3:15.19490
9
Wilma Grubb
Älvdalens IF SK
16:41.100050
+3:36.21500
10
Elin Bergman
IFK Mora SK
16:41.100070
+3:36.21520
11
Ebba Karelius
Lima IF
16:59.101840
+3:53.23290
12
Anja Nordenström
Domnarvets GOIF
17:10.102920
+4:04.24370
13
Esther Hellman
SK Leksand
17:11.103030
+4:05.24480
14
Nathalie Svahn
IFK Mora SK
17:29.104830
+4:23.26280
15
Alice Bygg
Malungs IF
18:19.109880
+5:14.31330
16
Vilma Hagelberg Nordahl
Falu IK
18:20.109900
+5:14.31350
17
Joline Frykstedt
Lima IF
18:51.113010
+5:45.34460
18
Ellie Mörk
Älvdalens IF SK
19:15.115480
+6:10.36930
19
Wilda Rydqvist
Älvdalens IF SK
19:27.116690
+6:22.38140
20
Felicia Ottosson
SK Bore
19:37.117650
+6:32.39100
H 10
1.5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
12:13.73250
2
Sigge Löfgren
Falu IK
13:28.80790
+1:15.7440
3
Isak Unger
Falu IK
13:29.80810
+1:15.7460
4
Adam Vetterskog
Norrbärke SK
14:04.84390
+1:51.11040
5
Kevin Åkerlind
Lofsdalens SK
14:05.84430
+1:51.11080
6
Anton Carlberg Nilsson
Domnarvets GOIF
14:16.85510
+2:02.12160
7
Mio Eriksson
Norabygdens SK
14:16.85540
+2:02.12190
8
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
14:31.87070
+2:18.13720
9
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
14:52.89160
+2:39.15810
10
Malte Dag Åkerlund
Sälens IF
15:36.93520
+3:22.20170
11
Einar Blomberg
Rehns BK
16:01.96030
+3:47.22680
12
Max Nyström
Älvdalens IF SK
16:08.96710
+3:54.23360
13
Arvid Johansson
Älvdalens IF SK
16:41.100060
+4:28.26710
14
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
16:48.100790
+4:35.27440
15
Isak Vallin
Älvdalens IF SK
17:36.105510
+5:22.32160
16
Assar Degselius
Svegs IK
17:36.105580
+5:23.32230
17
Adam Ryskåsen
Sälens IF
17:40.105930
+5:26.32580
18
Elias EK
Sälens IF
19:03.114230
+6:49.40880
19
Elliot Dag EK
Sälens IF
19:12.115180
+6:59.41830
20
Assar Rosén Thelin
IF Hallby SOK
19:41.118070
+7:28.44720
21
Erik Söderström
Malungs IF
20:08.120790
+7:55.47440
22
Edvin Nylander
Älvdalens IF SK
23:49.142800
+11:35.69450
23
Johannes Blankner
Älvdalens IF SK
28:24.170330
+16:10.96980
-
Viktor Löv
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Texas Eliasson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
D 8
1km, Längdskidor, Jaktstart
-
Elin Östberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
D 21 Motion
5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Ulrika Wånggren
Motala Aif SK
40:57.245690
2
Maria Thelin
Jönköpings OK
45:22.272110
+4:24.26320
-
Eliane Delninger
if
23:59:59.8639800
H 21 Motion
5km, Längdskidor, Jaktstart
1
Håkan Degselius
Svegs IK
31:33.189280
2
Mikael Söderlund
Falu IK
31:38.189740
+4.360
3
Emil Bennermo
Hybo AIK
33:31.201050
+1:57.11670
4
Magnus Hult
Norrbärke SK
34:19.205880
+2:46.16500
5
Björn Albinsson
Väsby SK
35:40.213970
+4:06.24590
6
Hans Nykvist
Stora Tuna IK SK
36:05.216410
+4:31.27030
7
Magnus Ramsin
IFK Skövde SK
42:04.252310
+10:30.62930
8
Håkan Stefansson
Älvdalens IF SK
43:28.260740
+11:54.71360
9
Edwin Stefansson
Älvdalens IF SK
47:53.287230
+16:19.97850
10
Jonas Appeltofft
Sundbybergs IK
51:17.307660
+19:43.118280
-
Klas Larsson
Norabygdens SK
23:59:59.8639800
-
Daniel Olsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800