Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden Distans
2018-12-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Axel Aflodal
Offerdals SK
23:38.141770
89.1p
2
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
23:41.142020
+2.150
89.0p
3
H 20
Johan Herbert
IFK Mora SK
24:12.145180
+34.3310
87.0p
4
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
24:14.145300
+35.3430
87.0p
5
H 18
Emil Danielsson
Högbo GIF
24:31.147080
+53.5210
85.9p
6
H 20
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
24:33.147210
+54.5340
85.8p
7
H 20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
24:35.147420
+56.5550
85.7p
8
H 20
Anton Laine
Kalix SK
24:36.147530
+57.5660
85.7p
9
H 20
Simon Karlsson
IFK Umeå
24:37.147630
+58.5760
85.6p
10
H 18
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
24:43.148220
+1:04.6350
85.3p
11
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
24:46.148520
+1:07.6650
85.1p
12
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
24:50.148960
+1:11.7090
84.9p
13
H 20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
24:57.149620
+1:18.7750
84.5p
14
H 18
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
24:58.149720
+1:19.7850
84.4p
15
H 20
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
25:00.149930
+1:21.8060
84.3p
16
H 18
Georg Ersson
IF Strategen
25:00.149940
+1:21.8070
84.3p
17
H 20
Oskar Årebäck
Bolidens SK
25:01.150070
+1:23.8200
84.2p
18
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
25:03.150200
+1:24.8330
84.2p
19
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
25:04.150320
+1:25.8450
84.1p
20
H 18
Måns Skoglund
Täby IS SK
25:06.150510
+1:27.8640
84.0p
21
H 18
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
25:08.150790
+1:30.8920
83.8p
22
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
25:09.150880
+1:31.9010
83.8p
23
H 20
Martin Mickels
Bålsta SK
25:22.152120
+1:43.10250
83.1p
24
H 18
Gustav Pålsson
Utrikes SK
25:25.152480
+1:47.10610
82.9p
25
H 20
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
25:25.152490
+1:47.10620
82.9p
26
H 20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
25:26.152550
+1:47.10680
82.9p
27
H 20
Joel Andersson
IFK Mora SK
25:27.152610
+1:48.10740
82.8p
28
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
25:27.152630
+1:48.10760
82.8p
29
H 18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
25:31.153030
+1:52.11160
82.6p
30
H 18
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
25:31.153070
+1:53.11200
82.6p
31
H 18
Alexander Melin
Sundbybergs IK
25:35.153450
+1:56.11580
82.4p
32
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
25:37.153650
+1:58.11780
82.3p
33
H 20
Filip Öberg
Kalix SK
25:42.154100
+2:03.12230
82.0p
34
H 20
William Karlsson
IFK Mora SK
25:43.154230
+2:04.12360
82.0p
35
H 20
Andreas Karlsson
Kalix SK
25:45.154410
+2:06.12540
81.9p
36
H 20
Erik Engelin
Offerdals SK
25:45.154440
+2:06.12570
81.9p
37
H 18
Filip Borgström
IF Strategen
25:48.154710
+2:09.12840
81.7p
38
H 18
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
25:49.154860
+2:10.12990
81.6p
39
H 18
Calle Rune
Täby IS SK
25:51.155050
+2:12.13180
81.5p
40
H 18
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
25:52.155180
+2:14.13310
81.5p
41
H 18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
25:53.155230
+2:14.13360
81.5p
42
H 18
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
25:55.155490
+2:17.13620
81.3p
43
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
25:56.155580
+2:18.13710
81.3p
44
H 20
Emil Talsi
Åsarna IK
25:59.155830
+2:20.13960
81.1p
45
H 18
Mårten Gedda
IK Stern
25:59.155860
+2:20.13990
81.1p
46
H 18
Albin Åström
Bodens SK
26:00.155970
+2:22.14100
81.1p
46
H 20
Alfred Nilsson
Filipstads SF
26:00.155970
+2:22.14100
81.1p
48
H 18
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
26:04.156310
+2:25.14440
80.9p
49
H 18
Jonathan Edman
IFK Umeå
26:05.156460
+2:26.14590
80.8p
50
H 18
Truls Gisselman
Rehns BK
26:07.156680
+2:29.14810
80.7p
51
H 20
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
26:12.157100
+2:33.15230
80.5p
52
H 18
Gustav Hedström
Östersunds SK
26:13.157240
+2:34.15370
80.4p
53
H 18
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
26:14.157310
+2:35.15440
80.4p
54
H 18
Eric Carlsson
IFK Umeå
26:16.157520
+2:37.15650
80.3p
55
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
26:18.157750
+2:39.15880
80.2p
56
H 18
Axel Werner
IK Stern
26:21.158060
+2:42.16190
80.0p
57
H 20
Emil Logård
Rehns BK
26:22.158180
+2:44.16310
79.9p
58
H 20
Petter Dahl
IF Strategen
26:25.158440
+2:46.16570
79.8p
59
H 18
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
26:27.158640
+2:48.16770
79.7p
60
H 18
Viktor Svensk
Högbo GIF
26:30.158900
+2:51.17030
79.6p
61
H 18
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
26:30.158990
+2:52.17120
79.5p
62
H 18
Isak Lieback
Ulricehamns IF
26:34.159390
+2:56.17520
79.3p
63
H 20
William Schultz
IFK Umeå
26:36.159530
+2:57.17660
79.3p
64
H 20
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
26:37.159660
+2:58.17790
79.2p
65
H 18
Linus Jonsson
Årjängs IF
26:37.159690
+2:59.17820
79.2p
65
H 18
Martin Blomberg
Lycksele IF
26:37.159690
+2:59.17820
79.2p
67
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
26:46.160590
+3:08.18720
78.8p
68
H 20
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
26:49.160840
+3:10.18970
78.6p
69
H 18
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
26:50.160950
+3:11.19080
78.6p
70
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
26:53.161220
+3:14.19350
78.5p
71
H 18
Per Jutterström
IFK Mora SK
26:53.161260
+3:14.19390
78.4p
72
H 18
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
27:02.162180
+3:24.20310
78.0p
73
H 18
Benjamin Terent
Rehns BK
27:03.162260
+3:24.20390
78.0p
74
H 20
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
27:03.162280
+3:25.20410
77.9p
75
H 18
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
27:06.162510
+3:27.20640
77.8p
76
H 18
Love Kreij
IF Strategen
27:06.162570
+3:28.20700
77.8p
76
H 20
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
27:06.162570
+3:28.20700
77.8p
78
H 18
Martin Elmvall
Högbo GIF
27:10.162900
+3:31.21030
77.7p
79
H 20
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
27:10.162910
+3:31.21040
77.6p
80
H 20
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
27:10.162940
+3:31.21070
77.6p
81
H 18
Karl Grywenz
Täby IS SK
27:11.163090
+3:33.21220
77.6p
82
H 20
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
27:12.163120
+3:33.21250
77.5p
83
H 20
Henrik Millestu
Utrikes SK
27:12.163150
+3:33.21280
77.5p
84
H 18
Anton Mäkinen
Högbo GIF
27:14.163310
+3:35.21440
77.5p
85
H 20
Linus Nilsson
IFK Umeå
27:15.163470
+3:37.21600
77.4p
86
H 18
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
27:15.163490
+3:37.21620
77.4p
87
H 20
Adam Boman
Tranemo IF
27:18.163700
+3:39.21830
77.3p
88
H 18
Edvard Nilsson
Filipstads SF
27:22.164140
+3:43.22270
77.1p
89
H 18
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
27:24.164330
+3:45.22460
77.0p
90
H 20
Filip Kyrö
Högbo GIF
27:24.164360
+3:45.22490
77.0p
91
H 20
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
27:25.164430
+3:46.22560
76.9p
92
H 18
Oskar Algotsson
Åsarna IK
27:26.164530
+3:47.22660
76.9p
92
H 18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
27:26.164530
+3:47.22660
76.9p
94
H 18
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
27:27.164600
+3:48.22730
76.9p
95
H 18
David Sjöberg
Gimo IF SK
27:27.164610
+3:48.22740
76.9p
95
H 20
Axel Svingstedt
Stockviks SF
27:27.164610
+3:48.22740
76.9p
97
H 20
Nick Berg
Orsa SK
27:28.164790
+3:50.22920
76.8p
98
H 20
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
27:30.164980
+3:52.23110
76.7p
99
H 18
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
27:34.165320
+3:55.23450
76.5p
100
H 18
Hugo Sjögren
Tranemo IF
27:39.165800
+4:00.23930
76.3p
101
H 18
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
27:42.166190
+4:04.24320
76.1p
102
H 20
Sven Leander
Åsarna IK
27:45.166440
+4:06.24570
76.0p
103
H 20
Arvid Larsson
IFK Umeå
27:46.166580
+4:08.24710
75.9p
104
H 18
Ask Abrahamsson
IK Stern
27:47.166610
+4:08.24740
75.9p
105
H 18
Anton Karlsson
Tanums IF
27:47.166620
+4:08.24750
75.9p
106
H 18
Albin Lundqvist
Gillberga SK
27:48.166720
+4:09.24850
75.9p
107
H 18
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
27:49.166880
+4:11.25010
75.8p
108
H 20
Max Andersson
Domnarvets GOIF
27:50.166900
+4:11.25030
75.8p
109
H 18
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
27:51.167060
+4:12.25190
75.7p
110
H 18
Melker Eklund
Vårby IK
27:54.167310
+4:15.25440
75.6p
111
H 18
Laban Nordin
Vårby IK
27:55.167470
+4:17.25600
75.5p
112
H 18
Isac Morin
Utrikes SK
27:56.167540
+4:17.25670
75.5p
113
H 18
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
28:00.167970
+4:22.26100
75.3p
114
H 18
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
28:01.168060
+4:22.26190
75.3p
115
H 18
Oskar Åslund
Östersunds SK
28:02.168190
+4:24.26320
75.2p
116
H 18
Rasmus Rudberg
Sya SK
28:04.168300
+4:25.26430
75.2p
117
H 18
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
28:05.168450
+4:26.26580
75.1p
118
H 18
Axel Saitton
Vårby IK
28:07.168660
+4:28.26790
75.0p
119
H 20
Axel Åslund
Hedesunda IF
28:08.168780
+4:30.26910
75.0p
120
H 18
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
28:09.168830
+4:30.26960
74.9p
121
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
28:16.169560
+4:37.27690
74.6p
122
H 18
Jonas Lenz
Matfors SK
28:23.170220
+4:44.28350
74.3p
123
H 20
Adrian Lundberg
SK Bore
28:28.170700
+4:49.28830
74.1p
124
H 18
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
28:39.171880
+5:01.30010
73.6p
125
H 18
Linus Rydin
Tranemo IF
28:42.172100
+5:03.30230
73.5p
126
H 18
Viktor Holmgren
Täfteå IK
28:44.172340
+5:05.30470
73.4p
127
H 20
Kasper Wiken
Åsarna IK
29:08.174780
+5:30.32910
72.4p
128
H 18
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
29:12.175140
+5:33.33270
72.3p
129
H 18
Fabian Csiky
Lycksele IF
29:12.175150
+5:33.33280
72.3p
130
H 18
Martin Lundström
Bodens SK
29:19.175840
+5:40.33970
72.0p
131
H 18
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
29:33.177220
+5:54.35350
71.4p
132
H 18
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
29:35.177480
+5:57.35610
71.3p
133
H 20
Jon Zachrisson
Svegs IK
29:37.177680
+5:59.35810
71.2p
134
H 20
Edwin Franzen
IFK Mora SK
29:39.177890
+6:01.36020
71.2p
135
H 20
William Westerlund
Byske SK
29:42.178100
+6:03.36230
71.1p
136
H 18
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
29:51.179020
+6:12.37150
70.7p
137
H 20
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
30:07.180600
+6:28.38730
70.1p
138
H 18
Johannes Josefsson
Täby IS SK
30:07.180630
+6:28.38760
70.1p
139
H 20
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
30:09.180880
+6:31.39010
70.0p
140
H 18
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
30:26.182550
+6:47.40680
69.4p
141
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
30:27.182600
+6:48.40730
69.3p
142
H 18
Gabriel Miernik
Malmbergets AIF
31:18.187750
+7:39.45880
67.4p
143
H 18
Vincent Johnson
Matfors SK
32:56.197520
+9:17.55650
64.1p
144
H 18
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
33:33.201290
+9:55.59420
62.9p
145
H 18
Lukas Stridsman
Antnäs BK
34:14.205320
+10:35.63450
61.7p
146
H 18
Robin Maenpaa
Finland
23:59:59.8639800
146
H 18
Jon Trägårdh
IFK Umeå
23:59:59.8639800
146
H 18
Simon Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
146
H 20
Gösta Malmström
IK Stern
23:59:59.8639800
146
H 20
Harald Östensen
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
146
H 20
Anton Swedberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
146
H 20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 20
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
12:43.76220
81.2p
2
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
13:03.78210
+19.1890
79.1p
3
D 18
Moa Hansson
Landsbro IF SK
13:20.79940
+37.3620
77.4p
4
D 20
Louise Lindström
Högbo GIF
13:28.80790
+45.4470
76.6p
5
D 18
Tilde Bångman
Offerdals SK
13:48.82760
+1:05.6440
74.8p
6
D 20
Ida Palmberg
Högbo GIF
13:50.82920
+1:07.6600
74.7p
7
D 20
Karolina Hedenström
Östersunds SK
13:56.83500
+1:12.7180
74.2p
8
D 20
Stine.lise Truu
Järpens SK
14:00.83940
+1:17.7620
73.8p
9
D 18
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
14:05.84460
+1:22.8140
73.4p
10
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
14:09.84800
+1:25.8480
73.1p
11
D 18
Maja Årebäck
Bolidens SK
14:10.84900
+1:26.8580
73.0p
12
D 18
Ida Lundgren
IFK Umeå
14:10.84930
+1:27.8610
73.0p
13
D 20
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
14:12.85160
+1:29.8840
72.8p
14
D 18
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
14:14.85320
+1:31.9000
72.6p
15
D 18
Saga Fältenhag
Högbo GIF
14:14.85360
+1:31.9040
72.6p
16
D 18
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
14:15.85410
+1:31.9090
72.5p
17
D 20
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
14:18.85720
+1:35.9400
72.3p
18
D 18
Ella Georgsson
Högbo GIF
14:20.85940
+1:37.9620
72.1p
19
D 20
Maria Novak
Offerdals SK
14:28.86720
+1:45.10400
71.5p
20
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
14:31.87030
+1:48.10710
71.2p
21
D 20
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
14:32.87160
+1:49.10840
71.1p
22
D 18
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
14:32.87170
+1:49.10850
71.1p
23
D 18
Nora Lignell
Lucksta IF
14:33.87230
+1:50.10910
71.1p
24
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
14:33.87290
+1:50.10970
71.0p
25
D 20
Ella Olsson
Högbo GIF
14:35.87400
+1:51.11080
70.9p
26
D 18
Julia Löfström
Månkarbo IF
14:37.87690
+1:54.11370
70.7p
27
D 18
Julia Nilsson
Offerdals SK
14:40.87970
+1:57.11650
70.5p
28
D 20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
14:42.88100
+1:58.11780
70.4p
29
D 20
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
14:42.88180
+1:59.11860
70.3p
30
D 18
Olivia Lavén
Täby IS SK
14:43.88240
+2:00.11920
70.3p
31
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:44.88380
+2:01.12060
70.1p
32
D 18
Gabriella Thors
Malungs IF
14:45.88460
+2:02.12140
70.1p
33
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
14:46.88560
+2:03.12240
70.0p
34
D 20
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
14:47.88620
+2:04.12300
70.0p
35
D 18
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
14:47.88670
+2:04.12350
69.9p
36
D 20
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
14:49.88890
+2:06.12570
69.7p
37
D 18
Eevi-inkeri Tossavainen
Finland
14:50.88930
+2:07.12610
69.7p
38
D 18
Andrea Aulin
Eksjö SOK
14:50.88950
+2:07.12630
69.7p
39
D 18
Ebba Karlsson
Täby IS SK
14:52.89130
+2:09.12810
69.6p
40
D 18
Olivia Norberg
Strömnäs GIF
14:52.89170
+2:09.12850
69.5p
41
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
14:53.89260
+2:10.12940
69.5p
42
D 18
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
14:57.89600
+2:13.13280
69.2p
43
D 18
Lisa Nystedt
Täby IS SK
15:01.90020
+2:18.13700
68.9p
44
D 18
Saga Nilsson
Skellefteå SK
15:01.90080
+2:18.13760
68.8p
45
D 20
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
15:02.90190
+2:19.13870
68.8p
46
D 20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
15:03.90240
+2:20.13920
68.7p
47
D 20
Emma Olsson
Vassunda IF
15:07.90610
+2:23.14290
68.4p
48
D 18
Wilma Johansson
Åsarna IK
15:08.90780
+2:25.14460
68.3p
49
D 18
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
15:08.90790
+2:25.14470
68.3p
50
D 18
Emelie Englund
Bergeforsens SK
15:09.90840
+2:26.14520
68.3p
51
D 18
Josefin Lindström
Högbo GIF
15:10.90950
+2:27.14630
68.2p
52
D 18
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
15:10.90960
+2:27.14640
68.2p
53
D 18
Tilda Ström
Dala-Järna IK
15:10.90990
+2:27.14670
68.2p
54
D 20
Ida Eriksson
Malungs IF
15:12.91120
+2:29.14800
68.1p
55
D 18
Elin Vesterlund
Vännäs SK
15:13.91240
+2:30.14920
68.0p
56
D 18
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
15:13.91260
+2:30.14940
68.0p
57
D 18
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
15:14.91330
+2:31.15010
67.9p
57
D 20
Sara Thyni
Kalix SK
15:14.91330
+2:31.15010
67.9p
59
D 18
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
15:16.91550
+2:33.15230
67.7p
60
D 20
Elin Blomberg
Lycksele IF
15:16.91580
+2:33.15260
67.7p
61
D 20
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
15:17.91660
+2:34.15340
67.7p
62
D 18
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
15:20.91910
+2:36.15590
67.5p
63
D 18
Tuva Persson
Tranemo IF
15:20.91930
+2:37.15610
67.5p
64
D 18
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
15:21.92000
+2:37.15680
67.4p
65
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
15:23.92290
+2:40.15970
67.2p
66
D 18
Sofia Lundkvist
Kalix SK
15:26.92550
+2:43.16230
67.0p
67
D 18
Maja Eriksson
Högbo GIF
15:30.92980
+2:47.16660
66.7p
68
D 18
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
15:32.93140
+2:49.16820
66.6p
68
D 18
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
15:32.93140
+2:49.16820
66.6p
70
D 18
Alva Björk
Orsa SK
15:33.93280
+2:50.16960
66.5p
71
D 18
Ida Maenpaa
Finland
15:36.93590
+2:53.17270
66.3p
72
D 18
Enja Jonsson
Åsarna IK
15:37.93610
+2:53.17290
66.3p
73
D 18
Moa Backlund
Högbo GIF
15:38.93790
+2:55.17470
66.1p
74
D 18
Sara Ingard
IK Rex
15:41.94030
+2:58.17710
66.0p
75
D 18
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
15:46.94570
+3:03.18250
65.6p
76
D 18
Julia Sjödin
Matfors SK
15:47.94660
+3:04.18340
65.5p
77
D 20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
15:48.94730
+3:05.18410
65.5p
78
D 20
Engla Larsson
Hedesunda IF
15:48.94760
+3:05.18440
65.5p
79
D 18
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
15:49.94810
+3:05.18490
65.4p
80
D 20
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
15:49.94860
+3:06.18540
65.4p
81
D 18
Anna Jonsson
Duveds IF
15:49.94870
+3:06.18550
65.4p
82
D 20
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
15:49.94890
+3:06.18570
65.4p
83
D 18
Linnea Johansson
Linköpings SK
15:53.95250
+3:10.18930
65.1p
84
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
15:55.95410
+3:11.19090
65.0p
85
D 18
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
15:55.95420
+3:12.19100
65.0p
86
D 20
Anja Svedholm
Östersunds SK
15:55.95450
+3:12.19130
65.0p
87
D 18
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
15:56.95590
+3:13.19270
64.9p
88
D 18
Amanda Hedström
IK Fryken
15:59.95860
+3:16.19540
64.7p
89
D 20
Johanna Ingard
IK Rex
16:00.95970
+3:17.19650
64.7p
90
D 18
Alva Andreasson
IK Fryken
16:03.96280
+3:20.19960
64.5p
91
D 18
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
16:06.96590
+3:23.20270
64.3p
92
D 18
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
16:08.96720
+3:25.20400
64.2p
93
D 20
Karin Pettersson
IFK Mora SK
16:10.96920
+3:27.20600
64.0p
94
D 20
Michela Andreasson
Gillberga SK
16:12.97100
+3:28.20780
63.9p
95
D 18
Tove Lundh
Bergeforsens SK
16:12.97150
+3:29.20830
63.9p
96
D 18
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
16:13.97290
+3:30.20970
63.8p
97
D 18
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
16:14.97340
+3:31.21020
63.8p
98
D 18
Julia Jonsson
Jättendals IF
16:19.97880
+3:36.21560
63.4p
99
D 20
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
16:26.98590
+3:43.22270
63.0p
100
D 20
Ellen Nykäinen
Pajala IF
16:30.98960
+3:47.22640
62.7p
101
D 18
Cora Badh
Falköpings AIK SK
16:30.98980
+3:47.22660
62.7p
102
D 18
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
16:34.99370
+3:51.23050
62.5p
103
D 18
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
16:35.99410
+3:51.23090
62.5p
104
D 18
Tua Germann
IFK Umeå
16:36.99520
+3:53.23200
62.4p
105
D 20
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
16:36.99560
+3:53.23240
62.4p
106
D 18
Signe Svensson
Järpens SK
16:37.99670
+3:54.23350
62.3p
107
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
16:41.100050
+3:58.23730
62.1p
108
D 18
Linnea Sjödin
Rembo IK
16:48.100750
+4:05.24430
61.6p
109
D 18
Malin Sundén
Strömnäs GIF
17:01.102050
+4:18.25730
60.9p
110
D 20
Karin Rönnbäck
Kalix SK
17:23.104240
+4:40.27920
59.6p
111
D 20
Johanna Johansson
Tranemo IF
17:52.107120
+5:09.30800
58.0p
112
D 18
Cornelia Nilsson
Strömnäs GIF
18:54.113390
+6:11.37070
54.8p
113
D 18
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
19:00.113970
+6:17.37650
54.6p
114
D 20
Olivia Alm
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
115
D 18
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
115
D 18
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
115
D 18
Paige Lembke
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
115
D 18
Elsa Persson
IK Fryken
23:59:59.8639800
115
D 20
Emma Gustafsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
115
D 20
Felicia Konradsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
115
D 20
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)