Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden Sprint
2018-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, inga tider, ingen rankning.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 18
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
2
H 18
Emil Danielsson
Högbo GIF
3
H 18
Truls Gisselman
Rehns BK
4
H 18
Georg Ersson
IF Strategen
5
H 18
Gustav Pålsson
Utrikes SK
6
H 18
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
7
H 18
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
8
H 18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
9
H 18
Måns Skoglund
Täby IS SK
10
H 18
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
11
H 18
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
12
H 18
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
13
H 18
David Sjöberg
Gimo IF SK
14
H 18
Albin Lundqvist
Gillberga SK
15
H 18
Alexander Melin
Sundbybergs IK
16
H 18
Eric Carlsson
IFK Umeå
17
H 18
Isak Lieback
Ulricehamns IF
18
H 18
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
19
H 18
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
20
H 18
Filip Borgström
IF Strategen
21
H 18
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
22
H 18
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
23
H 18
Jonathan Edman
IFK Umeå
24
H 18
Benjamin Terent
Rehns BK
25
H 18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
26
H 18
Viktor Svensk
Högbo GIF
27
H 18
Mårten Gedda
IK Stern
28
H 18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
29
H 18
Linus Jonsson
Årjängs IF
30
H 18
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
31
H 18
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
32
H 18
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
33
H 18
Albin Åström
Bodens SK
34
H 18
Martin Blomberg
Lycksele IF
35
H 18
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
36
H 18
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
37
H 18
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
38
H 18
Per Jutterström
IFK Mora SK
39
H 18
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
40
H 18
Laban Nordin
Vårby IK
41
H 18
Gustav Hedström
Östersunds SK
42
H 18
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
43
H 18
Edvard Nilsson
Filipstads SF
44
H 18
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
45
H 18
Jonas Lenz
Matfors SK
46
H 18
Axel Werner
IK Stern
47
H 18
Love Kreij
IF Strategen
48
H 18
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
49
H 18
Calle Rune
Täby IS SK
50
H 18
Hugo Sjögren
Tranemo IF
51
H 18
Anton Mäkinen
Högbo GIF
52
H 18
Karl Grywenz
Täby IS SK
53
H 18
Simon Strömberg
Täfteå IK
54
H 18
Oskar Åslund
Östersunds SK
55
H 18
Anton Karlsson
Tanums IF
56
H 18
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
57
H 18
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
58
H 18
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
59
H 18
Linus Rydin
Tranemo IF
60
H 18
Martin Elmvall
Högbo GIF
61
H 18
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
62
H 18
Johannes Josefsson
Täby IS SK
63
H 18
Vincent Johnson
Matfors SK
64
H 18
Oskar Algotsson
Åsarna IK
65
H 18
Robin Maenpaa
Finland
66
H 18
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
67
H 18
Fabian Csiky
Lycksele IF
68
H 18
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
69
H 18
Melker Eklund
Vårby IK
70
H 18
Rasmus Rudberg
Sya SK
71
H 18
Isac Morin
Utrikes SK
72
H 18
Martin Lundström
Bodens SK
73
H 18
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
74
H 18
Ask Abrahamsson
IK Stern
75
H 18
Viktor Holmgren
Täfteå IK
76
H 18
Axel Saitton
Vårby IK
77
H 18
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
78
H 18
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
79
H 18
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
80
H 18
Lukas Stridsman
Antnäs BK
81
H 18
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
82
H 18
Gabriel Miernik
Malmbergets AIF
83
H 18
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
84
H 18
Jon Trägårdh
IFK Umeå
85
H 20
Axel Aflodal
Offerdals SK
86
H 20
Petter Dahl
IF Strategen
87
H 20
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
88
H 20
Simon Karlsson
IFK Umeå
89
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
90
H 20
William Karlsson
IFK Mora SK
91
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
92
H 20
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
93
H 20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
94
H 20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
95
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
96
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
97
H 20
Martin Mickels
Bålsta SK
98
H 20
Johan Herbert
IFK Mora SK
99
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
100
H 20
Anton Swedberg
IFK Mora SK
101
H 20
Oskar Årebäck
Bolidens SK
102
H 20
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
103
H 20
Erik Engelin
Offerdals SK
104
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
105
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
106
H 20
Joel Andersson
IFK Mora SK
107
H 20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
108
H 20
Nick Berg
Orsa SK
109
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
110
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
111
H 20
Filip Öberg
Kalix SK
112
H 20
Andreas Karlsson
Kalix SK
113
H 20
Alfred Nilsson
Filipstads SF
114
H 20
Emil Talsi
Åsarna IK
115
H 20
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
116
H 20
Anton Laine
Kalix SK
117
H 20
William Schultz
IFK Umeå
118
H 20
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
119
H 20
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
120
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
121
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
122
H 20
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
123
H 20
Adam Boman
Tranemo IF
124
H 20
Arvid Larsson
IFK Umeå
125
H 20
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
126
H 20
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
127
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
128
H 20
Max Andersson
Domnarvets GOIF
129
H 20
Axel Åslund
Hedesunda IF
130
H 20
Kasper Wiken
Åsarna IK
131
H 20
Emil Logård
Rehns BK
132
H 20
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
133
H 20
Edwin Franzen
IFK Mora SK
134
H 20
Axel Svingstedt
Stockviks SF
135
H 20
Sven Leander
Åsarna IK
136
H 20
Henrik Millestu
Utrikes SK
137
H 20
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
138
H 20
Filip Kyrö
Högbo GIF
139
H 20
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
140
H 20
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
141
H 20
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
142
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
143
H 20
Linus Nilsson
IFK Umeå
144
H 20
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
145
H 20
Adrian Lundberg
SK Bore
146
H 20
William Westerlund
Byske SK
147
H 20
Jon Zachrisson
Svegs IK
148
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
149
H 20
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
Logga in för att slippa de här annonserna
1.1km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 18
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
D 18
Tilde Bångman
Offerdals SK
3
D 18
Maja Årebäck
Bolidens SK
4
D 18
Saga Fältenhag
Högbo GIF
5
D 18
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
6
D 18
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
7
D 18
Tuva Persson
Tranemo IF
8
D 18
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
9
D 18
Ida Lundgren
IFK Umeå
10
D 18
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
11
D 18
Ella Georgsson
Högbo GIF
12
D 18
Julia Löfström
Månkarbo IF
13
D 18
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
14
D 18
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
15
D 18
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
16
D 18
Josefin Lindström
Högbo GIF
17
D 18
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
18
D 18
Gabriella Thors
Malungs IF
19
D 18
Nora Lignell
Lucksta IF
20
D 18
Ebba Karlsson
Täby IS SK
21
D 18
Andrea Aulin
Eksjö SOK
22
D 18
Tilda Ström
Dala-Järna IK
23
D 18
Saga Nilsson
Skellefteå SK
24
D 18
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
25
D 18
Julia Nilsson
Offerdals SK
26
D 18
Emelie Englund
Bergeforsens SK
27
D 18
Ida Maenpaa
Finland
28
D 18
Sofia Lundkvist
Kalix SK
29
D 18
Enja Jonsson
Åsarna IK
30
D 18
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
31
D 18
Linnea Johansson
Linköpings SK
32
D 18
Lisa Nystedt
Täby IS SK
33
D 18
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
34
D 18
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
35
D 18
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
36
D 18
Olivia Lavén
Täby IS SK
37
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
38
D 18
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
39
D 18
Linnea Sjödin
Rembo IK
40
D 18
Alva Andreasson
IK Fryken
41
D 18
Elin Vesterlund
Vännäs SK
42
D 18
Anna Jonsson
Duveds IF
43
D 18
Signe Svensson
Järpens SK
44
D 18
Wilma Johansson
Åsarna IK
45
D 18
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
46
D 18
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
47
D 18
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
48
D 18
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
49
D 18
Alva Björk
Orsa SK
50
D 18
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
51
D 18
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
52
D 18
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
53
D 18
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
54
D 18
Julia Sjödin
Matfors SK
55
D 18
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
56
D 18
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
57
D 18
Tove Lundh
Bergeforsens SK
58
D 18
Julia Jonsson
Jättendals IF
59
D 18
Cora Badh
Falköpings AIK SK
60
D 18
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
61
D 18
Moa Backlund
Högbo GIF
62
D 18
Amanda Hedström
IK Fryken
63
D 18
Malin Sundén
Strömnäs GIF
64
D 18
Sara Ingard
IK Rex
65
D 18
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
66
D 18
Maja Eriksson
Högbo GIF
67
D 18
Cornelia Nilsson
Strömnäs GIF
68
D 18
Tua Germann
IFK Umeå
69
D 20
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
70
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
71
D 20
Louise Lindström
Högbo GIF
72
D 20
Stine.lise Truu
Järpens SK
73
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
74
D 20
Ida Palmberg
Högbo GIF
75
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
76
D 20
Karin Pettersson
IFK Mora SK
77
D 20
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
78
D 20
Ella Olsson
Högbo GIF
79
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
80
D 20
Olivia Alm
Strömnäs GIF
81
D 20
Sara Thyni
Kalix SK
82
D 20
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
83
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
84
D 20
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
85
D 20
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
86
D 20
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
87
D 20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
88
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
89
D 20
Emma Olsson
Vassunda IF
90
D 20
Maria Novak
Offerdals SK
91
D 20
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
92
D 20
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
93
D 20
Ida Eriksson
Malungs IF
94
D 20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
95
D 20
Karolina Hedenström
Östersunds SK
96
D 20
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
97
D 20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
98
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
99
D 20
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
100
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
101
D 20
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
102
D 20
Michela Andreasson
Gillberga SK
103
D 20
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
104
D 20
Johanna Ingard
IK Rex
105
D 20
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
106
D 20
Elin Blomberg
Lycksele IF
107
D 20
Anja Svedholm
Östersunds SK
108
D 20
Johanna Johansson
Tranemo IF
109
D 20
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
110
D 20
Engla Larsson
Hedesunda IF
111
D 20
Ellen Nykäinen
Pajala IF
112
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
113
D 20
Karin Rönnbäck
Kalix SK