Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tannbergssprinten
2018-12-02
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, ingen ranking.
Visa ihopslagen resultatlista
D 20
1.05km, Längdskidor, Fristil
1
Maja Årebäck
Bolidens SK
2
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
4
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
5
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
6
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
7
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
8
Emelie Englund
Bergeforsens SK
9
Elin Blomberg
Lycksele IF
10
Elin Vesterlund
Vännäs SK
11
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
12
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
13
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
14
Tua Germann
IFK Umeå
15
Gisela Bjursell
Norsjö SK
D 21
1.05km, Längdskidor, Fristil
1
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
H 20
1.05km, Längdskidor, Fristil
1
Simon Karlsson
IFK Umeå
2
Georg Ersson
IF Strategen
3
Oskar Årebäck
Bolidens SK
4
Eric Carlsson
IFK Umeå
5
Emrik Nordgren
IFK Umeå
6
Linus Nilsson
IFK Umeå
7
Jonathan Edman
IFK Umeå
8
Arvid Larsson
IFK Umeå
9
Martin Blomberg
Lycksele IF
10
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
11
Laban Nordin
Vårby IK
12
Fabian Csiky
Lycksele IF
13
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
14
Viktor Holmgren
Täfteå IK
15
Melker Eklund
Vårby IK
16
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
17
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
18
Viktor Wiig
IF Strategen
H 21
1.05km, Längdskidor, Fristil
1
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
2
Mattias Sundin
Vårby IK
3
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
4
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
5
Simon Stenberg
Kalix SK
6
Tobias Lindman
Stockviks SF
7
Elias Andersson
Sunderby SK
8
Johan Forslund
Norsjö SK
D 16
0.93km, Längdskidor, Fristil
1
Elin Näslund
Vårby IK
2
Elin Henriksson
Skellefteå SK
3
Elin Forsgren
Vårby IK
4
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
5
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
6
Ebba Englund
Bergeforsens SK
7
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
8
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
9
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
10
Leia Bjursell
Norsjö SK
11
Ronja Bjursell
Norsjö SK
12
Nora Westerlund
Vårby IK
13
Ella Burman
Skellefteå SK
14
Alice Vretblom
IFK Umeå
15
Evelina Nilsson
IFK Umeå
16
Wilma Lundqvist
Kågedalens SK
17
Jade Artaud
Sorsele SK
18
Wilma Johansson
Norsjö SK
19
Brule Gundale
Täfteå IK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16
0.93km, Längdskidor, Fristil
1
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
2
Emil Löfgren
Täfteå IK
3
Arvid Törnblom
IFK Umeå
4
Edwin Nordmark
Täfteå IK
5
Jens Junes
IFK Umeå
6
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
7
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
8
Axel Mannelqvist
Vårby IK
9
Isak Lundholm
Täfteå IK
10
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
11
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
12
Hampus Björck
IFK Umeå
13
Erik Byström
Vårby IK
14
Gustav Berggren
Skellefteå SK
15
Joel Nilsson
IFK Umeå
16
Benjamin Edman
IFK Umeå
17
Elof Karlsson
IFK Umeå
18
Arvid Jonsson
IFK Umeå
19
Linus Grundström
Täfteå IK
20
Andreas Svensson
Vindelns IF
21
Elias Lantto
IFK Umeå
D 10
0.54km, Längdskidor, Fristil
1
Vilma Åkesson
Täfteå IK
2
Evelin Tiger
Lycksele IF
3
Lisa Grundström
Täfteå IK
4
Melinda Eriksson
Lycksele IF
5
Olivia Malm
Skellefteå SK
6
Elsa Hultdin
IFK Umeå
7
Lovisa Nilsson
IFK Umeå
D 12
0.54km, Längdskidor, Fristil
1
Lisa Hilli
IFK Umeå
2
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
3
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
4
Telma Jakobsson
Lycksele IF
5
Alice Broström
Sävast Ski Team IF
6
Thelma Stenlund
Skellefteå SK
7
Nea Seiger
Kågedalens SK
8
Mina Jakobsson
Lycksele IF
9
Ella Åström
Täfteå IK
10
Katja Malm
Skellefteå SK
11
Meja Burman
Skellefteå SK
12
Amelie Lidman
Kågedalens SK
13
Molly Hampusson
IFK Umeå
14
Emelina Olofsson
IFK Umeå
15
Signe Hallgren
IFK Umeå
16
Christin Lenais
Norsjö SK
17
Elli Svanborg
Kågedalens SK
D 14
0.54km, Längdskidor, Fristil
1
Nora Wallenius
Täfteå IK
2
Maja Lundholm
Täfteå IK
3
Ida Åström
Täfteå IK
4
Ellen Berglund
Skellefteå SK
5
Tea Nilsson
Skellefteå SK
6
Nea Malm
Skellefteå SK
7
Anna Johansson
IFK Umeå
8
Thea Lundqvist
Kågedalens SK
9
Philippa Sjöström
Storumans IK
10
Tyra Larsson
IFK Umeå
H 10
0.54km, Längdskidor, Fristil
1
Teodore Westman
IFK Umeå
2
Arvid Lindgren
IFK Umeå
3
Theodor Andersson
Lycksele IF
4
Ossian Nordin
Lycksele IF
5
Hampus Danielsson
Lycksele IF
6
William Rönnlund
Botsmarks SK
7
Elias Vilhelmsson
IFK Umeå
8
Konrad Stewart
Lycksele IF
9
Ivan Johansson
Lycksele IF
H 12
0.54km, Längdskidor, Fristil
1
Frans Lundberg
IFK Umeå
2
Olle Sehlstedt
IFK Umeå
3
Arvid Nordin
Lycksele IF
4
Axel Samuelsson
IFK Umeå
5
Vilmer Malm
Täfteå IK
6
Hugo Danielsson
Lycksele IF
7
EINAR TÖRNBLOM
IFK Umeå
8
Nils Wallenius
IFK Umeå
9
Alvin Lejon
IFK Umeå
10
Axel Larsson
IFK Umeå
11
David Lindgren
IFK Umeå
12
Manfred Nordin
Lycksele IF
13
Viktor Åhman
IFK Umeå
14
Dennis Vilhelmsson
IFK Umeå
15
Oskar Jonsson
IFK Umeå
16
David Kettunen
Vilhelmina IK
H 14
0.54km, Längdskidor, Fristil
1
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
2
Gustav Wissting
Lycksele IF
3
Alfred Ögren
Lycksele IF
4
Otto Timby
Täfteå IK
5
Elias Malm
Täfteå IK
6
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
7
Nolhan Christin
Norsjö SK
8
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
9
Seth Nordin
Lycksele IF
10
Melker Lindgren
Bygdsiljum SK
11
Ivar Törnblom
IFK Umeå
12
Isak Kettunen
Vilhelmina IK
13
Melker Hultdin
IFK Umeå
14
Rasmus Vilhelmsson
IFK Umeå
15
Robin Hilli
IFK Umeå
16
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
17
Alexander Mattsson
IFK Umeå
18
Edvard Svensson
Vindelns IF
19
Casper Rönnlund
Botsmarks SK
20
Walter Nordmark
Täfteå IK