Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gålörullen
2018-10-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
36.5km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bob Impola
Karlslunds IF SF
1:28:28.530700
79.5p
2
Stefan Johansson
XC Sthlm Ski Club
1:28:28.530700
79.5p
3
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:29:32.537100
+1:04.6300
78.4p
4
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:30:28.542700
+2:00.11900
77.4p
5
Anders Holmer
Stockholms RK
1:30:30.542900
+2:02.12100
77.3p
6
Johan Myhr
Bravur Sports Club
1:31:08.546700
+2:40.15900
76.7p
7
Carl Troedsson
Stockholms RK
1:31:11.547000
+2:43.16200
76.6p
8
Fredrik Karlsson
XC Sthlm Ski Club
1:33:20.559900
+4:52.29100
74.5p
9
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
1:33:21.560000
+4:53.29200
74.5p
10
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
1:35:59.575800
+7:31.45000
72.0p
11
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:35:59.575800
+7:31.45000
72.0p
12
Jonas Sjölin
Nässjö SF
1:36:07.576600
+7:39.45800
71.9p
13
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
1:36:08.576700
+7:40.45900
71.8p
14
Martin Höglund
Sundbybergs IK
1:36:08.576700
+7:40.45900
71.8p
15
Pontus Tillenius
Vattholma IF
1:36:08.576700
+7:40.45900
71.8p
16
Bill Engman
Karlslunds IF SF
1:36:11.577000
+7:43.46200
71.8p
17
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
1:37:47.586600
+9:19.55800
70.4p
18
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
1:39:48.598700
+11:20.67900
68.7p
19
Joakim Olsson
Nacka Värmdö SK
1:40:06.600500
+11:38.69700
68.4p
20
Jens Kirk
Stockholms RK
1:40:43.604200
+12:15.73400
67.9p
21
Arne Nordli
XC Sthlm Ski Club
1:41:04.606300
+12:36.75500
67.6p
22
Romain Balieu
Stockholms RK
1:41:08.606700
+12:40.75900
67.6p
23
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
1:44:07.624600
+15:39.93800
65.3p
24
Daniel Erici
Linköpings SK
1:44:07.624600
+15:39.93800
65.3p
25
Mattias Johansson
Axa SC
1:46:36.639500
+18:08.108700
63.5p
26
Oscar Pettersson
XC Sthlm Ski Club
1:47:02.642100
+18:34.111300
63.1p
27
Ola Backlund
Orsa SK
1:47:16.643500
+18:48.112700
63.0p
28
Bujar Bunjaku
XC Sthlm Ski Club
1:49:13.655200
+20:45.124400
61.7p
29
Peter Blomgren
Boo IF
1:50:05.660400
+21:37.129600
61.1p
30
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
1:52:41.676000
+24:13.145200
59.4p
31
Nils Risberg
Sundbybergs IK
1:58:20.709900
+29:52.179100
56.1p
32
Roger Lindqvist
XC Sthlm Ski Club
2:01:22.728100
+32:54.197300
54.5p
33
Mats Jansson
Ufk
2:12:15.793400
+43:47.262600
49.3p
34
Henrik Broström
Stockholms RK
2:15:11.811000
+46:43.280200
48.1p
35
Mika Ejenström
Nacka Värmdö SK
2:20:41.844000
+52:13.313200
46.0p
-
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
23:59:57.8639600
-
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
23:59:58.8639700
-
Emil Folkesson
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Niklas Aubell
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Sven Rindegren
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
-
Magnus Almqvist
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
Marcus Ekermo
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
Stefan Vesterberg
Stockholms RK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)