Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerrullen
2018-09-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
52km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
1:57:53.707280
84.3p
2
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:58:46.712560
+52.5180
83.6p
3
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:02:34.735340
+4:40.27960
80.6p
4
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
2:02:38.735790
+4:45.28410
80.5p
5
Stefan Johansson
XC Sthlm Ski Club
2:02:42.736190
+4:49.28810
80.5p
6
Fredrik Wallström
Naprapat Walle SK
2:05:21.752070
+7:27.44690
78.5p
7
Jimmie Johnsson
Rembo IK
2:07:45.766450
+9:51.59070
76.9p
8
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
2:09:30.776980
+11:37.69600
75.7p
9
Claes Steimert
Mälarö SOK
2:10:11.781020
+12:17.73640
75.2p
10
Carl Troedsson
Stockholms RK
2:10:18.781720
+12:24.74340
75.1p
11
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:10:18.781750
+12:24.74370
75.1p
12
Johan Klinga
Team Pumpen SK
2:10:23.782270
+12:29.74890
75.1p
13
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
2:10:36.783590
+12:43.76210
74.9p
14
Jörgen Roos
Brunflo IF
2:12:33.795210
+14:39.87830
73.7p
15
Magnus Graas
OK Linné
2:13:02.798120
+15:08.90740
73.4p
16
Peter Thunvall
IKJ Haninge
2:13:24.800330
+15:30.92950
73.2p
17
Hans Andersson
Jäderfors SK
2:14:04.804360
+16:10.96980
72.7p
18
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:14:18.805750
+16:24.98370
72.6p
19
Henrik Wallin
Brovallens IF
2:14:23.806240
+16:29.98860
72.5p
20
Jerry Danielsson
IF Åland
2:14:26.806500
+16:32.99120
72.5p
21
Anders Holmer
Stockholms RK
2:14:39.807870
+16:45.100490
72.4p
22
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:14:45.808490
+16:52.101110
72.3p
23
Daniel Karlsson
Turebergs IF
2:17:38.825770
+19:44.118390
70.6p
24
Andreas Sandgren
Hofors AIF Skid och Cykelklubb
2:17:44.826390
+19:51.119010
70.5p
25
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:17:56.827530
+20:02.120150
70.4p
26
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:17:57.827670
+20:03.120290
70.4p
27
Rickard Molin
Naprapat Walle SK
2:18:03.828270
+20:09.120890
70.4p
28
Pontus Tillenius
Wattholma IF
2:18:06.828570
+20:12.121190
70.3p
29
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:18:10.828980
+20:16.121600
70.3p
30
Kurt Andersson
Sätra IF
2:19:35.837440
+21:41.130060
69.5p
31
Daniel Jonsson
Team Pumpen SK
2:20:10.840960
+22:16.133580
69.2p
32
Fredrik Karlsson
XC Sthlm Ski Club
2:20:28.842770
+22:34.135390
69.0p
33
Erik Hållström
Naprapat Walle SK
2:21:22.848150
+23:28.140770
68.5p
34
Patrik Lehtonen
IF Åland
2:22:33.855270
+24:39.147890
67.9p
35
Viktor Hansson
Brohyttans IF
2:23:28.860750
+25:34.153370
67.4p
36
Klas Carlsson
Ufk
2:23:32.861100
+25:38.153720
67.3p
37
Mikael Olsson
Naprapat Walle Skidklubb
2:23:36.861570
+25:42.154190
67.3p
38
Daniel Westlund
Naprapat Walle SK
2:23:37.861620
+25:43.154240
67.3p
39
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:23:47.862660
+25:53.155280
67.2p
40
Martin Konkell
Enebybergs IF
2:24:56.869500
+27:02.162120
66.6p
41
Lars Nilsson
Naprapat Walle SK
2:25:12.871180
+27:18.163800
66.5p
42
Mikael Gelin
Bålsta SK
2:27:05.882410
+29:11.175030
65.5p
43
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:29:45.898470
+31:51.191090
64.2p
44
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:29:54.899380
+32:00.192000
64.1p
45
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
2:31:59.911820
+34:05.204440
63.2p
46
Henrik Einarsson
Rehns BK
2:32:17.913660
+34:23.206280
63.0p
47
Jonas Albäck
Årsunda IF
2:32:30.914900
+34:36.207520
62.9p
48
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:32:35.915440
+34:41.208060
62.9p
49
Per-olof Persson
Norrbärke SK
2:33:19.919800
+35:25.212420
62.5p
50
Göran Klinga
AXA SC
2:34:07.924640
+36:13.217260
62.2p
51
Fredrik Johansson
Norrbärke SK
2:35:46.934580
+37:52.227200
61.4p
52
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:38:13.949250
+40:19.241870
60.4p
53
Peter Rosenqvist
Stockholms RK
2:38:13.949290
+40:20.241910
60.4p
54
Erik Sundén
XC Sthlm Ski Club
2:39:43.958210
+41:49.250830
59.8p
55
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:40:38.963760
+42:44.256380
59.4p
56
Peter Lillbacka
IFK Mora SK
2:42:56.977590
+45:03.270210
58.4p
57
Johan Westin
Axa SC
2:43:40.981930
+45:46.274550
58.2p
58
Joakim Jönsson
Åre Längdskidklubb
2:51:44.1030370
+53:50.322990
55.1p
59
Johan Nordling
Högbo GIF
3:27:52.1247190
+1:29:59.539810
44.7p
-
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
Marcus Lagerquist
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Ronny Wedin
Norbergs SK
23:59:58.8639700
-
Sami Maliniemi
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
23:59:59.8639800
-
Johan Olsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Per Zetterberg
Järfälla Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Kenneth Berglund
Bravura Sports Club
23:59:59.8639800
-
Per Ågren
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Leif Åhman
Hägersta GF
23:59:59.8639800
-
Fredrik Dahlgren
Svaide Roma SOK
23:59:59.8639800
-
Niklas Aubell
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Morgan Åkesson Forsman
Stora Skedvi IK SOFF
23:59:59.8639800
-
Daniel Ehn
Team Pumpen SK
23:59:59.8639800
-
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)