Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värnamorullen
2018-08-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
30km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:06:57.401660
84.2p
2
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:07:59.407800
+1:01.6040
82.4p
3
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
1:08:10.408900
+1:12.7140
82.1p
4
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:08:27.410650
+1:29.8890
81.6p
5
H 21
Carl Olander
IK Stern
1:09:49.418830
+2:51.17070
79.3p
6
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
1:09:51.419020
+2:53.17260
79.3p
7
H 21
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:09:51.419040
+2:53.17280
79.3p
8
H 20
Elias Andersson
Landsbro IF SK
1:10:17.421630
+3:19.19870
78.6p
9
H 21
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:11:24.428350
+4:26.26590
76.9p
10
H 40
Mikael Magnusson
Nybro Ski
1:11:37.429600
+4:39.27840
76.5p
11
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
1:11:47.430610
+4:49.28850
76.3p
12
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
1:11:54.431300
+4:56.29540
76.1p
13
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
1:12:25.434410
+5:27.32650
75.4p
14
H 40
Thomas Persson
Tranemo IF
1:12:43.436210
+5:45.34450
74.9p
15
H 21
Rasmus Helgesson
Ölands SK
1:13:15.439420
+6:17.37660
74.2p
16
H 21
Peter Gustavsson Josephson
OK Stigen
1:13:33.441230
+6:35.39470
73.7p
17
H 40
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:13:40.441980
+6:43.40220
73.6p
18
H 40
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
1:13:41.442020
+6:43.40260
73.6p
19
H 40
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
1:13:44.442310
+6:46.40550
73.5p
20
H 50
Olle Frykfeldtd
IK Hakarpspojkarna
1:13:49.442890
+6:52.41130
73.4p
21
H 21
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
1:14:00.443920
+7:02.42160
73.1p
22
H 50
Niclas Hansson
Burseryds IF
1:14:05.444400
+7:07.42640
73.0p
23
H 20
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
1:14:08.444770
+7:11.43010
72.9p
24
H 21
Johan Englund
OK Stigen
1:14:13.445260
+7:16.43500
72.8p
25
H 50
Peter Nilsson
Ölmstads IS
1:15:23.452280
+8:26.50520
71.3p
26
H 40
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
1:15:42.454160
+8:45.52400
70.9p
27
H 21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
1:15:52.455130
+8:54.53370
70.7p
28
D 21
Moa Hansson
Landsbro IF SK
1:15:54.455310
+8:56.53550
70.6p
29
H 20
Karl Stark
Vaggeryds SOK
1:16:18.457710
+9:20.55950
70.1p
30
H 21
Pontus Petersson
Skillingaryds FK
1:16:34.459370
+9:37.57610
69.8p
31
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:16:41.460080
+9:44.58320
69.6p
32
H 40
Martin Danklint
Tranemo IF
1:16:44.460340
+9:46.58580
69.6p
33
H 21
Johan Päivärinta
Borgstena IF
1:16:46.460590
+9:49.58830
69.5p
34
H 40
Peter Bernroth
Burseryds IF
1:16:48.460760
+9:51.59000
69.5p
35
H 40
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
1:16:51.461080
+9:54.59320
69.4p
36
H 21
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
1:16:53.461270
+9:56.59510
69.4p
37
H 21
Petter Gustafsson
Gnosjö FK
1:17:11.463060
+10:14.61300
69.0p
38
H 21
Johan Lind
Apladalens Lk
1:17:11.463080
+10:14.61320
69.0p
39
H 21
Gustav Nilsson
Apladalens Lk
1:17:12.463120
+10:14.61360
69.0p
40
H 60
Peter Eich
SG Oberammergau
1:19:02.474150
+12:04.72390
66.8p
41
H 40
Peter Håkansson
Växjö Norra IF
1:20:00.479910
+13:02.78150
65.8p
42
H 50
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
1:21:26.488570
+14:29.86810
64.2p
43
H 50
Ove Helgee
Alstermo IF
1:21:27.488660
+14:30.86900
64.2p
44
H 40
Håkan Bjärsholm
Anderstorps OK
1:22:01.492030
+15:03.90270
63.6p
45
H 40
Per Wernersson
IF Hallby SOK
1:23:03.498260
+16:06.96500
62.6p
46
H 20
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
1:23:23.500220
+16:25.98460
62.2p
47
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
1:23:26.500570
+16:29.98810
62.2p
48
H 21
Emil Andersson
IF Hallby SOK
1:26:14.517360
+19:17.115600
59.5p
49
D 21
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
1:29:51.539080
+22:54.137320
56.4p
50
H 40
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
1:30:18.541760
+23:21.140000
56.1p
51
H 40
Henrik Magnisson
Apladalens Lk
1:31:48.550700
+24:50.148940
54.9p
52
H 50
Kenneth Söderberg
Apladalens Lk
1:32:00.551970
+25:03.150210
54.7p
53
H 60
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:32:17.553660
+25:20.151900
54.5p
54
H 50
Per-anders Börjesson
Ronneby OK
1:32:29.554880
+25:32.153120
54.4p
55
H 21
Niclas Ojala
No Club
1:32:35.555440
+25:37.153680
54.3p
56
H 21
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
1:32:58.557720
+26:00.155960
54.0p
57
H 50
Erkki Salmela
Tranemo IF
1:36:59.581840
+30:01.180080
51.2p
58
H 21
Linus Andersson
Gnosjö FK
1:41:15.607470
+34:18.205710
48.5p
59
H 40
Fredrik Nilsson
Rydaholms GOIF
1:42:16.613540
+35:18.211780
47.9p
60
H 50
Johan Törnqvist
Anderstorps OK
1:45:08.630790
+38:11.229030
46.3p
61
H 50
Juha Salmela
Tranemo IF
1:47:41.646010
+40:43.244250
44.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
20km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 21 Motion
Kent Eskilson
SK Hylte
1:06:34.399330
2
H 21 Motion
Andreas Eirefelt Göthamn
Falkenbergs OK
1:12:47.436630
+6:13.37200
3
H 21 Motion
Jimmy Lernevik
IK Hakarpspojkarna
1:15:41.454000
+9:06.54570
4
H 21 Motion
Jesper Svensson
Gnosjö FK
1:23:35.501430
+17:01.102000
10km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
D 21 Motion
Elin Stagnebo
Markaryds FK
34:30.206960
2
H 21 Motion
Martin Stagnebo
No Club
35:15.211410
+44.4350
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)