Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Torsbyrullen Jaktstart
2018-07-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
7km, Rullskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
22:13.133220
85.2p
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
22:21.134020
+8.700
84.8p
3
Marcus Ruus
Åsarna IK
22:42.136140
+29.2820
83.6p
4
Robin Norum
IFK Umeå
22:44.136370
+31.3050
83.5p
5
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
22:46.136550
+33.3230
83.4p
6
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
22:46.136580
+33.3260
83.3p
7
Pontus Hermansson
SK Bore
22:51.137080
+38.3760
83.1p
8
Oscar Persson
SK Bore
22:54.137320
+41.4000
82.9p
9
Gabriel Strid
IFK Mora SK
23:01.138060
+48.4740
82.5p
10
Eugeniy Dementiev
Dinamo Kiev
23:07.138660
+54.5340
82.2p
11
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:11.139060
+58.5740
82.0p
12
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:12.139130
+59.5810
82.0p
13
Eirik Asdøl
Asker SK
23:12.139170
+59.5850
81.9p
14
Erik Silfver
IFK Umeå
23:20.139930
+1:07.6610
81.5p
15
Gabriel Thorn
SK Bore
23:32.141130
+1:19.7810
80.9p
16
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
23:33.141260
+1:20.7940
80.8p
17
Gustav Nordström
Borås SK
23:47.142670
+1:34.9350
80.1p
18
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
23:59.143810
+1:45.10490
79.5p
19
Anton Persson
SK Bore
24:02.144180
+1:49.10860
79.3p
20
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
24:06.144530
+1:53.11210
79.2p
21
Patrick Fossum Kristoffersen
Gjerdrum IL
24:06.144580
+1:53.11260
79.1p
22
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
24:11.145050
+1:58.11730
78.9p
23
Matteo Tanel
Robinson Ski Team
24:12.145160
+1:59.11840
78.9p
24
Alfred Buskqvist
IK Stern
24:13.145270
+2:00.11950
78.8p
25
Clement Mailler
Bozel
24:19.145840
+2:06.12520
78.5p
26
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
24:25.146470
+2:12.13150
78.2p
27
Dmitriy Goroshnikov
Russia
24:26.146590
+2:13.13270
78.2p
28
Jan Koristek
Ski Team Jase Latky
24:38.147790
+2:25.14470
77.6p
29
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
24:46.148540
+2:33.15220
77.2p
30
Tobias Arvidsson
Lima IF
24:54.149370
+2:41.16050
76.8p
31
Francesco Becchis
Under UP
24:56.149520
+2:43.16200
76.8p
32
Lasse Ericsson
Nybro Ski
25:16.151520
+3:03.18200
75.8p
33
Erik Lieback
Ulricehamns IF
25:48.154770
+3:35.21450
74.4p
34
Jan Mikus
Kbl Jasna
25:56.155590
+3:43.22270
74.0p
35
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
26:06.156530
+3:53.23210
73.6p
36
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
26:10.156990
+3:57.23670
73.4p
37
Jacopo Giardina
Team Futura
26:29.158840
+4:16.25520
72.6p
38
Emanuele Becchis
Ski Avis Borgo
26:42.160170
+4:29.26850
72.1p
39
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
26:44.160360
+4:31.27040
72.0p
40
Andreas Viker
IK Stern
26:47.160640
+4:34.27320
71.9p
41
Andreas Blohm
Filipstads SF
26:48.160740
+4:35.27420
71.8p
42
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
27:13.163280
+5:00.29960
70.8p
43
Elis Berg
Sunne SLF
27:21.164080
+5:08.30760
70.5p
44
Jesper Spjuth
IF Ski Team Skåne
28:42.172160
+6:29.38840
67.4p
45
Marcel Bund
SG Klotzsche
31:30.188900
+9:16.55580
61.9p
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Hans-Edvard Bragvin Andresen
Trøsken IL
23:59:59.8639800
-
Mads Berthelsen
Danmark
23:59:59.8639800
-
Kristian Santiago Ankersen
Gruppo Sciatori Brentonico
23:59:59.8639800
-
Baptiste Noel
LA Bressaude
23:59:59.8639800
-
Falk Lembke
Tyskland
23:59:59.8639800
-
Sigurd Braathen Reigstad
Osterøy IL
23:59:59.8639800
-
Rasmus Andersson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Jostein Olafsen
Bærums Verk IF Langrenn
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)