Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Torsbyrullen Masstart
2018-07-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
7km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Robin Norum
IFK Umeå
14:23.86280
84.4p
2
Pontus Hermansson
SK Bore
14:26.86510
+2.130
84.1p
3
Matteo Tanel
Robinson Ski Team
14:26.86540
+2.160
84.1p
4
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
14:26.86590
+3.210
84.0p
5
Anton Persson
SK Bore
14:27.86640
+3.260
84.0p
6
Alfred Buskqvist
IK Stern
14:27.86650
+3.270
84.0p
7
Gabriel Strid
IFK Mora SK
14:27.86670
+3.290
83.9p
8
Francesco Becchis
Under UP
14:28.86710
+4.330
83.9p
9
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
14:28.86730
+4.350
83.9p
10
Marcus Ruus
Åsarna IK
14:30.86920
+6.540
83.7p
11
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
14:30.86970
+6.590
83.6p
12
Gustav Nordström
Borås SK
14:30.86990
+7.610
83.6p
13
Oscar Persson
SK Bore
14:33.87290
+10.910
83.2p
14
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
14:34.87320
+10.940
83.2p
15
Clement Mailler
Bozel
14:34.87340
+10.960
83.2p
16
Eugeniy Dementiev
Dinamo Kiev
14:35.87450
+11.1070
83.1p
17
Gabriel Thorn
SK Bore
14:36.87520
+12.1140
83.0p
18
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
14:36.87530
+12.1150
83.0p
19
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
14:36.87540
+12.1160
83.0p
20
Erik Silfver
IFK Umeå
14:36.87580
+13.1200
82.9p
21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
14:37.87610
+13.1230
82.9p
22
Patrick Fossum Kristoffersen
Gjerdrum IL
14:38.87710
+14.1330
82.8p
23
Jan Koristek
Ski Team Jase Latky
14:39.87820
+15.1440
82.7p
24
Eirik Asdøl
Asker SK
14:39.87860
+15.1480
82.6p
25
Måns Sunesson
Sellnäs IF
14:40.87900
+16.1520
82.6p
26
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
14:44.88310
+20.1930
82.1p
27
Adam Gillman
Garphyttans IF
14:44.88380
+21.2000
82.0p
28
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
14:47.88670
+23.2290
81.7p
29
Dmitriy Goroshnikov
Russia
14:48.88710
+24.2330
81.7p
30
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
14:49.88870
+25.2490
81.5p
31
Jacopo Giardina
Team Futura
14:59.89810
+35.3430
80.5p
32
Emanuele Becchis
Ski Avis Borgo
15:00.89990
+37.3610
80.3p
33
Karl Hjalmarsson
IK Stern
15:01.90010
+37.3630
80.3p
34
Tobias Arvidsson
Lima IF
15:03.90200
+39.3820
80.1p
35
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
15:07.90680
+44.4300
79.6p
36
Elis Berg
Sunne SLF
15:09.90860
+45.4480
79.4p
37
Erik Lieback
Ulricehamns IF
15:16.91510
+52.5130
78.8p
38
Mads Berthelsen
Danmark
15:17.91660
+53.5280
78.6p
39
Jan Mikus
Kbl Jasna
15:20.91980
+57.5600
78.3p
40
Lasse Ericsson
Nybro Ski
15:21.92090
+58.5710
78.2p
41
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
15:30.92940
+1:06.6560
77.4p
42
Andreas Blohm
Filipstads SF
15:33.93200
+1:09.6820
77.1p
43
Andreas Viker
IK Stern
15:36.93500
+1:12.7120
76.8p
44
Jesper Spjuth
IF Ski Team Skåne
15:37.93650
+1:13.7270
76.7p
45
Hans-Edvard Bragvin Andresen
Trøsken IL
15:40.93940
+1:16.7560
76.4p
46
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
15:41.94010
+1:17.7630
76.4p
47
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
15:46.94550
+1:22.8170
75.9p
48
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
15:50.94980
+1:27.8600
75.5p
49
Falk Lembke
Tyskland
16:09.96820
+1:45.10440
73.8p
50
Marcel Bund
SG Klotzsche
16:11.97090
+1:48.10710
73.6p
51
Kristian Santiago Ankersen
Gruppo Sciatori Brentonico
16:12.97140
+1:48.10760
73.5p
52
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
16:13.97240
+1:49.10860
73.4p
53
Baptiste Noel
LA Bressaude
17:01.102020
+2:37.15640
69.5p
54
Sigurd Braathen Reigstad
Osterøy IL
17:49.106890
+3:26.20510
65.9p
55
Rasmus Andersson
Malungs IF
18:09.108830
+3:45.22450
64.6p
56
Jostein Olafsen
Bærums Verk IF Langrenn
19:11.115060
+4:47.28680
60.7p