Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Torsbyrullen Prolog
2018-07-13
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.2km
Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
1:51.11090
2
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
1:52.11130
+0
3
H 21
Baptiste Noel
LA Bressaude
1:52.11160
+0
4
H 20
Alexander Grigoriev
Russia
1:53.11200
+1.10
5
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
1:53.11240
+1.50
6
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:53.11260
+1.70
7
H 21
Hans-Edvard Bragvin Andresen
Trøsken IL
1:53.11270
+1.80
8
H 21
Anton Persson
SK Bore
1:53.11290
+2.100
9
H 21
Jostein Olafsen
Bærums Verk IF Langrenn
1:55.11430
+3.240
10
H 21
Matteo Tanel
Robinson Ski Team
1:56.11500
+4.310
11
H 21
Emanuele Becchis
Ski Avis Borgo
1:56.11510
+4.320
12
H 21
Francesco Becchis
Under UP
1:56.11520
+4.330
13
H 21
Kristian Santiago Ankersen
Gruppo Sciatori Brentonico
1:56.11530
+4.340
14
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:56.11540
+4.350
15
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
1:56.11550
+4.360
16
H 21
Patrick Fossum Kristoffersen
Gjerdrum IL
1:56.11560
+4.370
17
H 20
Raimo Vigants
Madona
1:56.11590
+5.400
17
H 21
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
1:56.11590
+5.400
19
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
1:57.11650
+5.460
20
H 21
Dmitriy Goroshnikov
Russia
1:58.11740
+6.550
21
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
1:58.11760
+6.570
22
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:58.11790
+7.600
23
H 20
Angelo Buttironi
S.C. UBI BANCA GOGGI A.S.D.
1:59.11820
+7.630
24
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:59.11830
+7.640
25
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:59.11840
+7.650
25
H 21
Eugeniy Dementiev
Dinamo Kiev
1:59.11840
+7.650
27
H 21
Sigurd Braathen Reigstad
Osterøy IL
1:59.11880
+7.690
28
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
2:00.11950
+8.760
29
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
2:00.11960
+8.770
30
H 21
Eirik Asdøl
Asker SK
2:00.11990
+9.800
30
H 21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2:00.11990
+9.800
32
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:02.12100
+10.910
33
H 21
Jacopo Giardina
Team Futura
2:02.12140
+10.950
34
H 21
Clement Mailler
Bozel
2:02.12160
+10.970
34
H 21
Mads Berthelsen
Danmark
2:02.12160
+10.970
36
H 21
Jan Mikus
Kbl Jasna
2:02.12170
+10.980
37
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
2:03.12200
+11.1010
38
H 20
Anatoliy Vakhrushev
Russia
2:03.12210
+11.1020
39
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
2:03.12250
+11.1060
40
H 20
Ådne Holter Gigernes
Nes Ski
2:03.12290
+12.1100
40
H 21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
2:03.12290
+12.1100
42
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
2:04.12310
+12.1120
43
H 21
Oscar Persson
SK Bore
2:04.12330
+12.1140
44
H 21
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
2:05.12400
+13.1210
45
H 21
Elis Berg
Sunne SLF
2:05.12420
+13.1230
46
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
2:05.12430
+13.1240
47
H 21
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
2:05.12440
+13.1250
48
H 21
Andreas Viker
IK Stern
2:05.12460
+13.1270
49
H 20
Niks Saulitis
Madona Bjss
2:07.12610
+15.1420
49
H 20
Riccardo Lorenzo Masiero
S.C. Montebelluna
2:07.12610
+15.1420
51
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
2:07.12620
+15.1430
52
H 21
Marcel Bund
SG Klotzsche
2:07.12630
+15.1440
53
H 21
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
2:07.12650
+15.1460
54
H 21
Jan Koristek
Ski Team Jase Latky
2:07.12670
+15.1480
55
H 16
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
2:07.12690
+16.1500
56
H 21
Jesper Spjuth
IF Ski Team Skåne
2:08.12700
+16.1510
57
H 20
Mårten Gedda
IK Stern
2:08.12740
+16.1550
58
H 16
Fredrik Hoksrud Myhre
Gulset IF Ski
2:09.12840
+17.1650
58
H 21
Tobias Arvidsson
Lima IF
2:09.12840
+17.1650
60
H 20
Olle Westin
IK Stern
2:10.12910
+18.1720
61
H 16
Harald Ekenberg
IK Stern
2:10.12920
+18.1730
62
H 21
Erik Lieback
Ulricehamns IF
2:10.12930
+18.1740
63
H 20
Ilvars Bisenieks
Madona Bjss
2:10.12970
+18.1780
64
H 20
Harald Östensen
IFK Skövde SK
2:11.13010
+19.1820
65
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
2:11.13040
+19.1850
66
H 20
Alberto Tognetti Winter
KL
2:11.13060
+19.1870
67
H 21
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
2:12.13100
+20.1910
68
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:12.13170
+20.1980
69
D 21
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
2:12.13180
+20.1990
70
H 21
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
2:13.13280
+21.2090
71
H 20
Isak Lieback
Ulricehamns IF
2:14.13330
+22.2140
72
D 21
Sandra Schuetzova
Cks Ski Jilemnice
2:14.13370
+22.2180
73
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
2:15.13410
+23.2220
74
D 20
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2:15.13430
+23.2240
74
H 20
Edwin Franzen
IFK Mora SK
2:15.13430
+23.2240
76
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:15.13490
+24.2300
77
D 21
Alena Prochazkova
Lk Slavia Umb Banska Bystrica
2:16.13570
+24.2380
78
H 20
Arvid Värmsjö
SK Bore
2:16.13590
+25.2400
79
D 21
Johanna Skottheim
Sälens IF
2:17.13610
+25.2420
80
H 20
Lukas Höiby
OK Landehof
2:17.13640
+25.2450
81
H 20
Henrik Einangshaug
IL Aasguten
2:17.13660
+25.2470
82
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
2:18.13740
+26.2550
83
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:18.13750
+26.2560
84
D 21
Ksenia Konokhova
Russia
2:18.13760
+26.2570
85
H 20
Karl Stark
Vaggeryds SOK
2:18.13770
+26.2580
86
D 21
Lisa Bolzan
S.C. Orsago
2:19.13840
+27.2650
86
H 21
Falk Lembke
Tyskland
2:19.13840
+27.2650
88
D 20
Alba MORTAGNA
S.C. Valdobbiadene
2:20.13920
+28.2730
89
H 20
Moritz Kirschner
Tyskland
2:20.13940
+28.2750
90
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
2:20.13960
+28.2770
91
D 21
Filippa Lindman
Stockviks SF
2:20.13970
+28.2780
92
H 16
Hjalmar Gedda
OK Landehof
2:20.13980
+28.2790
93
H 16
Johannes Solvik
Gulset IF Ski
2:21.14000
+29.2810
94
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:21.14030
+29.2840
95
D 20
Julie Henriette Arnesen
Konnerud IL
2:21.14060
+29.2870
95
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
2:21.14060
+29.2870
97
D 21
Julia Richter
Bjørndal IF
2:21.14070
+29.2880
98
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
2:22.14100
+30.2910
99
D 21
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
2:22.14190
+31.3000
100
H 20
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
2:23.14220
+31.3030
101
D 21
Olga Letucheva
Russia
2:23.14240
+31.3050
102
D 21
Elena Ektova
Russia
2:23.14270
+31.3080
102
D 21
Anna Bolzan
S.C. Orsago
2:23.14270
+31.3080
104
D 21
Varvara Prokhorova
Russia
2:26.14530
+34.3340
105
D 20
Merle Richter
Ssv Sayda
2:27.14620
+35.3430
106
D 20
Olivia Alm
Strömnäs GIF
2:27.14630
+35.3440
107
D 20
Kristina Axelsson
Sya SK
2:27.14650
+35.3460
108
D 21
Elena Lukianova
Russia
2:27.14680
+35.3490
109
D 20
Nora Lignell
Lucksta IF
2:28.14740
+36.3550
110
D 20
Chiara Becchis
Ski Avis Borgo
2:29.14820
+37.3630
111
H 20
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
2:29.14890
+38.3700
112
D 21
Ulrika Axelsson
Sya SK
2:30.14920
+38.3730
113
D 21
Kitija Auzina
Madona Bjss
2:30.14960
+38.3770
114
D 20
Erika Österman
Häverödals SK
2:30.14970
+38.3780
115
D 21
Cordelia Melén Olsson
Häverödals SK
2:31.15070
+39.3880
116
H 16
Isak Österman
Häverödals SK
2:32.15160
+40.3970
117
D 20
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
2:35.15410
+43.4220
118
D 20
Rosa Zimare
Tyskland
2:35.15430
+43.4240
119
H 16
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
2:35.15480
+43.4290
119
D 21
Hanna Fritz
IFK Mora SK
2:35.15480
+43.4290
121
D 20
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
2:35.15490
+44.4300
122
H 20
Nils Wastegård
IK Stern
2:36.15510
+44.4320
123
H 16
Arve Lignell
Lucksta IF
2:36.15540
+44.4350
124
D 21
Louise Roslin
Strömnäs GIF
2:38.15750
+46.4560
125
H 14
Martin Höiby
OK Landehof
2:41.16020
+49.4830
126
D 21
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
2:42.16190
+51.5000
127
D 20
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
2:43.16290
+52.5100
128
D 20
Katja Mueller-kuckelberg
Tyskland
2:53.17280
+1:01.6090
129
D 20
Amanda Hedström
IK Fryken
2:55.17480
+1:03.6290
130
D 16
Thuva Andersson
OK Landehof
3:05.18490
+1:14.7300
131
D 20
Linnea Sjödin
Rembo IK
3:08.18710
+1:16.7520
132
D 16
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
3:40.21980
+1:48.10790
133
D 14
Ines Lignell
Lucksta IF
3:47.22620
+1:55.11430
134
H 20
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
134
H 21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
23:59:59.8639800