Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rollsborundan
2018-10-21
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2018
<<< Lindénarullen
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
17km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
34:26.206500
85.5p
2
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
34:28.206700
+2.100
85.4p
3
H 21
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
34:30.206900
+4.300
85.3p
4
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
34:49.208800
+23.2200
84.3p
5
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
35:08.210700
+42.4100
83.2p
6
H 21
Tobias Westman
Göteborgs SK
35:38.213700
+1:12.7100
81.7p
7
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
35:56.215500
+1:30.8900
80.8p
8
H 21
Carl Olander
IK Stern
36:10.216900
+1:44.10300
80.1p
9
H 21
Andreas Viker
IK Stern
36:12.217100
+1:46.10500
80.0p
10
H 40
Anders Carlson
SOK 68
36:20.217900
+1:54.11300
79.6p
11
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
36:32.219100
+2:06.12500
79.0p
12
H 21
Viktor Hansson
Brohyttans IF
36:44.220300
+2:18.13700
78.5p
13
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
37:01.222000
+2:35.15400
77.7p
14
H 20
Mårten Gedda
IK Stern
37:08.222700
+2:42.16100
77.3p
15
H 20
Harald Ekenberg
IK Stern
37:12.223100
+2:46.16500
77.2p
16
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
37:15.223400
+2:49.16800
77.0p
17
H 21
David Thorell
IK Stern
37:18.223700
+2:52.17100
76.9p
18
H 21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
37:21.224000
+2:55.17400
76.8p
19
H 40
Richard Brankell
Göteborgs SK
37:27.224600
+3:01.18000
76.5p
20
H 50
Jörgen Lindgren
IK Stern
37:48.226700
+3:22.20100
75.6p
21
H 21
Samuel Hahnsson
Gävle SK
39:08.234700
+4:42.28100
72.2p
22
H 50
Anders Bergvall
IK Stern
39:21.236000
+4:55.29400
71.7p
23
H 50
Magnus Öberg Bernhed
Göteborgs SK
39:28.236700
+5:02.30100
71.4p
24
H 50
Patrik Sonehag
IK Stern
39:38.237700
+5:12.31100
71.0p
25
H 50
Kent Eriksson
Borås SK
40:08.240700
+5:42.34100
69.9p
26
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
40:38.243700
+6:12.37100
68.8p
27
H 50
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
40:41.244000
+6:15.37400
68.7p
28
H 21
Johan Olsson
Göteborgs SK
40:52.245100
+6:26.38500
68.3p
29
H 20
Lukas Höiby
OK Landehof
40:58.245700
+6:32.39100
68.1p
30
H 40
Andreas Ireholm
Volvo IF
41:16.247500
+6:50.40900
67.4p
31
H 40
Anders Jägard
IK Stern
41:27.248600
+7:01.42000
67.1p
32
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
41:47.250600
+7:21.44000
66.4p
33
H 60
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
42:34.255300
+8:08.48700
64.8p
34
H 70
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
42:35.255400
+8:09.48800
64.8p
35
H 40
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
42:40.255900
+8:14.49300
64.6p
35
H 60
Sören Skålberg
Göteborgs SK
42:40.255900
+8:14.49300
64.6p
37
H 50
Björn Mattsson
IK Stern
42:43.256200
+8:17.49600
64.6p
38
H 60
Göran Johansson
Magra IS
42:47.256600
+8:21.50000
64.4p
39
H 40
Lars Kullman
OK Alehof
43:27.260600
+9:01.54000
63.2p
40
H 50
Urban Johansson
Kungälvs IK
43:41.262000
+9:15.55400
62.8p
41
H 70
Bertil Persson
Göteborgs SK
43:55.263400
+9:29.56800
62.3p
42
H 40
Hans Westman
OK Alehof
44:24.266300
+9:58.59700
61.5p
43
D 21
Malin Jonsson
IK Stern
44:54.269300
+10:28.62700
60.6p
44
D 21
Malin Hedlund
Ulvsby IF
44:56.269500
+10:30.62900
60.6p
45
D 40
Åsa Brusehed
IK Stern
45:28.272700
+11:02.66100
59.7p
46
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
46:00.275900
+11:34.69300
58.8p
47
D 21
Camilla Lundgren
Göteborgs SK
47:17.283600
+12:51.77000
56.9p
48
H 21
Hampus Johansson
OK Alehof
48:00.287900
+13:34.81300
55.8p
49
D 40
Eleonor Öström
IK Stern
52:24.314300
+17:58.107700
50.2p
50
H 70
Pär Dalberg
IK Stern
55:05.330400
+20:39.123800
47.2p
51
D 40
Annica Harrysson
Joa IF
1:00:04.360300
+25:38.153700
42.6p
52
H 21 Motion
Leif Pettersson
IF Ski Team Skåne
1:15:50.454900
+41:24.248300
32.6p
53
H 20
Nils Wastegård
IK Stern
23:59:58.8639700
54
H 20
Johan Källström
OK Landehof
23:59:59.8639800
54
H 20
Olof Hjalmarsson
IK Stern
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
6.5km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Haral Ekenberg
IK Stern
16:57.101600
2
H 16
Hjalmar Gedda
OK Landehof
18:23.110200
+1:26.8500
3
H 16
Nils Sjöberg
OK Landehof
18:49.112800
+1:52.11100
4
D 14
Kajsa Ekenberg
IK Stern
23:54.143300
+6:57.41600
5
D 14
Ida Öjerskog
OK Landehof
28:44.172300
+11:47.70600
6
D 14
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
6
H 14
Martin Höiby
OK Landehof
23:59:59.8639800
4.3km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 12
Viggo Rudklint
OK Landehof
16:29.98800
2
H 12
Valter Gerle
OK Landehof
17:07.102600
+38.3700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)