Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindénarullen
2018-10-07
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2018
<<< Rollsborundan
Rollsborundan >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
32km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21 Motion
Andreas Lundh
Halmstad OK
1:24:42.508100
65.3p
2
H 21 Motion
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
1:30:50.544900
+6:08.36700
60.9p
3
H 21 Motion
Johan Päivärinta
Borgstena IF
1:33:42.562100
+9:00.53900
59.0p
4
H 21 Motion
Viktor Johansson
Halmstads Skidklubb
1:34:24.566300
+9:42.58100
58.6p
5
H 21 Motion
Stefan Böregård
Krogsereds IK
1:36:11.577000
+11:29.68800
57.5p
6
H 21 Motion
Linus Walldén
SK Graal
1:37:39.585800
+12:57.77600
56.6p
7
H 21 Motion
Michael Edberg
Hylte OK
1:47:10.642900
+22:28.134700
51.6p
8
H 21 Motion
Alf Lingmerth
Halmstads Skidklubb
1:48:12.649100
+23:30.140900
51.1p
9
H 21 Motion
Jörgen Gullbrand
Halmstads Skidklubb
1:54:39.687800
+29:57.179600
48.2p
32km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:09:54.419300
82.2p
2
H 21
Tobias Westman
Göteborgs SK
1:10:37.423600
+43.4200
81.2p
3
H 40
Anders Carlson
SOK 68
1:12:55.437400
+3:01.18000
78.2p
4
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:12:57.437600
+3:03.18200
78.1p
5
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
1:13:57.443600
+4:03.24200
76.9p
6
H 40
Anders Magnusson
IK Stern
1:15:35.453400
+5:41.34000
74.9p
7
H 50
Jörgen Lindgren
IK Stern
1:16:46.460500
+6:52.41100
73.6p
8
H 40
David Ranfalk
IK Stern
1:17:13.463200
+7:19.43800
73.1p
9
H 40
Richard Brankell
Göteborgs SK
1:17:22.464100
+7:28.44700
72.9p
10
H 50
Kent Eriksson
Borås GIF
1:19:32.477100
+9:38.57700
70.6p
11
H 40
Claes Olsson
Göteborgs SK
1:20:00.479900
+10:06.60500
70.1p
12
H 40
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
1:20:06.480500
+10:12.61100
70.0p
13
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:21:07.486600
+11:13.67200
69.0p
14
H 40
Martin Danklint
Tranemo IF
1:21:24.488300
+11:30.68900
68.7p
15
H 50
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
1:21:44.490300
+11:50.70900
68.4p
16
H 60
Karl-gustav Nilsson
Markaryds FK
1:27:03.522200
+17:09.102800
63.6p
17
H 70
Jan Soovik
Göteborgs SK
1:27:33.525200
+17:39.105800
63.2p
18
H 60
Sören Skålberg
Göteborgs SK
1:28:37.531600
+18:43.112200
62.3p
19
H 60
BO Tigerberg
Lidköpings VSK
1:29:01.534000
+19:07.114600
62.0p
20
H 40
Patrik Petersson
Apladalens Lk
1:29:37.537600
+19:43.118200
61.5p
21
H 70
Bertil Persson
Göteborgs SK
1:30:13.541200
+20:19.121800
61.0p
22
H 21
Andreas Nilsson
Markaryds FK
1:30:32.543100
+20:38.123700
60.8p
23
H 40
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
1:30:59.545800
+21:05.126400
60.4p
24
D 21
Camilla Lundgren
Göteborgs SK
1:36:09.576800
+26:15.157400
56.8p
25
H 70
Mats-göran Melin
Apladalens Löparklubb
1:37:20.583900
+27:26.164500
56.0p
26
D 40
Ann-sofie Brink
Markaryds FK
1:47:08.642700
+37:14.223300
50.3p
27
D 21
Helena Bergvall
Markaryds FK
1:56:40.699900
+46:46.280500
45.7p
28
D 40
Annica Harrysson
Johannebergs Scoutkårs IF
2:04:39.747800
+54:45.328400
42.5p
29
H 60
Göran Johansson
Magra IS
23:59:59.8639800
29
D 40
Eleonor Öström
IK Stern
23:59:59.8639800
16km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 17 Motion
Elin Stagnebo
Markaryds FK
1:08:55.413400
2
H 17 Motion
Bo Persson
OK Lindena
1:15:34.453300
+6:39.39800
3
D 17 Motion
Kerstin Nilsson
Markaryds FK
1:19:49.478800
+10:54.65300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)