Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Prolog
2018-04-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Wallin
Ås IF
2:18.13790
2
Julia Blomgren
Östersunds SK
2:20.13900
+1.10
3
Viola Grändborn
Trönö IK
2:22.14150
+3.260
4
Agnes Boström
Kovlands IF
2:24.14340
+5.450
5
Vera Myhlback
Norway
2:25.14470
+6.580
6
Maria Saether Verdenius
Tolga IL
2:25.14480
+6.590
7
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
2:25.14490
+7.600
8
Ella Nordanbro
Falu IK
2:26.14540
+7.650
9
Matilda Westergren
Täfteå IK
2:27.14650
+8.760
10
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
2:29.14810
+10.920
11
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
2:30.14940
+11.1050
12
Hanna Strand
Sävedalens AIK
2:31.15030
+12.1140
13
Malva Nisén
Svegs IK
2:32.15100
+13.1210
14
Wera Eckerbom
Svegs IK
2:32.15160
+13.1270
15
Mercedes Melbye
Årjängs IF
2:32.15170
+13.1280
16
Hanna Oscarsson
Ås IF
2:32.15190
+14.1300
17
Hanna Rydesäter
Rehns BK
2:33.15250
+14.1360
18
Maja Mossberg
Östersunds SK
2:33.15270
+14.1380
19
Erika Udras
Võru Suusaklubi
2:34.15360
+15.1470
20
Ella Åström
Täfteå IK
2:34.15370
+15.1480
21
Tuva Richardsson
Östersunds SK
2:34.15390
+16.1500
22
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
2:35.15470
+16.1580
23
Agnes Karlsson
IFK Mora SK
2:37.15610
+18.1720
24
Lovisa Lilja
Matfors SK
2:37.15690
+19.1800
25
Astrid Stenberg
Hägglunds Ski Team SK
2:40.15910
+21.2020
26
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
2:40.15940
+21.2050
27
Liv Silverkraft
Hägglunds Ski Team SK
2:40.15950
+21.2060
28
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
2:40.15990
+22.2100
29
Nora Strid
Stockviks SF
2:41.16020
+22.2130
30
Meribel Kumm
Võru Suusaklubi
2:41.16040
+22.2150
30
Selma Ullberg
Näsvikens IK
2:41.16040
+22.2150
32
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
2:43.16230
+24.2340
33
Isadora Ugarph Nordström
Näsvikens IK
2:44.16330
+25.2440
34
Lina Grahn-birve
Alnö SK
2:47.16640
+28.2750
35
Ingrid Fuglem
Utleira IL
2:47.16670
+28.2780
36
Agnes Feil
Stockviks SF
2:48.16790
+30.2900
37
Aurora Oldertrøen
Norway
2:49.16850
+30.2960
38
Emilia Larsson
Näsvikens IK
2:49.16870
+30.2980
39
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
2:50.16910
+31.3020
40
Kristin Samuelsson
Östersunds SK
2:50.16940
+31.3050
41
Lina Nilsson
Näsvikens IK
2:51.17050
+32.3160
42
MY Mikaelsson
Vårby IK
2:53.17200
+34.3310
43
Ebba Lundkvist
Östersunds SK
2:54.17380
+35.3490
44
Ebba Persson Kjellgren
Järpens SK
2:56.17500
+37.3610
45
Molly Rostedt
IFK Mora SK
2:56.17570
+37.3680
46
Lovisa Berg
Hägglunds Ski Team SK
2:59.17810
+40.3920
47
Andrine Brørs
Beitstad IL
2:59.17860
+40.3970
48
Märta Ljungdahl
Matfors SK
2:59.17880
+40.3990
49
Astrid Hagström
Sälens IF
3:00.17930
+41.4040
50
Lina Lingman
Trönö IK
3:02.18130
+43.4240
51
Lisen Moberg
Tynderö IK
3:03.18200
+44.4310
52
Elin Bergman
IFK Mora SK
3:03.18250
+44.4360
53
Ebba Karelius
Lima IF
3:05.18430
+46.4540
53
Lisa Graipe
Östersunds SK
3:05.18430
+46.4540
55
Frida Lauri
Hägglunds Ski Team SK
3:06.18520
+47.4630
56
Nathalie Svahn
IFK Mora SK
3:07.18620
+48.4730
57
Ida Stigers
IFK Hedemora SK
3:08.18730
+49.4840
58
Ida Joanne Oldertrøen
Norway
3:08.18770
+49.4880
59
Kajsa Wickenberg
Ås IF
3:09.18840
+50.4950
60
Anna Zachrisson
Järpens SK
3:10.18920
+51.5030
61
Julia Södergren
SWE
3:11.19010
+52.5120
62
Robyn Lindeberg
Ås IF
3:12.19120
+53.5230
63
Ella Zetterström
Svegs IK
3:13.19260
+54.5370
64
Lilja Hoflin
Funäsdalens IF
3:14.19370
+55.5480
65
Molly Lundkvist
Östersunds SK
3:18.19750
+59.5860
66
Emilia Hildahl
Östersunds SK
3:19.19860
+1:00.5970
67
Ellie Mörk
Älvdalens IF SK
3:22.20100
+1:03.6210
68
Ruth Strand
Sävedalens AIK
3:26.20560
+1:07.6670
69
Rebekka Saugestad
Beitstad
3:30.20980
+1:11.7090
70
Martine Rød Feragen
Tynset IL
3:35.21420
+1:16.7530
71
Hilma Degselius
Svegs IK
3:42.22100
+1:23.8210
72
Alva Tänglander
Östersunds SK
3:43.22210
+1:24.8320
73
Alva Widmark
Svegs IK
3:48.22760
+1:29.8870
74
Agnes Dahlin
Kovlands IF
3:49.22800
+1:30.8910
75
Brita Olsson
Offerdals SK
3:49.22820
+1:30.8930
76
Ida Zetterström
Svegs IK
4:17.25620
+1:58.11730
77
Joline Södergren
SWE
4:20.25980
+2:01.12090
78
Märta Boström
Kovlands IF
4:30.26950
+2:11.13060
79
Hanna Perfors
Svegs IK
4:54.29380
+2:35.15490
80
Kajsa Olausson
Offerdals SK
4:55.29480
+2:36.15590
81
Klara-elida Sundsten
Hudiksvalls IF
5:35.33430
+3:16.19540
82
Emma Granström
Funäsdalens IF
5:43.34270
+3:24.20380
83
Alva Grönblad
Matfors SK
6:06.36560
+3:47.22670
84
Wilma Ravald
Funäsdalens IF
10:46.64540
+8:27.50650
-
Wilma Wagenius
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Alice Nordbrandt
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Maja Olofsson
Täfteå IK
23:59:59.8639800