Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Prolog
2018-04-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 501 till 703 av 703[
1
2
]
H 14
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
9
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
1:54.11300
+5.460
11
Hugo Ström
Dala-Järna IK
1:54.11380
+6.540
11
Fabian Nordgren
Falu IK
1:54.11380
+6.540
13
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:55.11400
+6.560
13
Adrian Cornelius Kaasbøll
Byåsen IL
1:55.11400
+6.560
15
Edwin Nordmark
Täfteå IK
1:55.11490
+7.650
16
Edvard Fuglem
Utleira IL
1:56.11500
+7.660
17
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
1:57.11600
+8.760
18
Emil Tänglander
Östersunds SK
1:57.11610
+8.770
18
Kasper Kulsetås
Strindheim IL
1:57.11610
+8.770
20
Axel Arnesson
Ås IF
1:57.11620
+8.780
21
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
1:57.11630
+8.790
22
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
1:58.11700
+9.860
23
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
1:58.11780
+10.940
24
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
1:59.11820
+10.980
25
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:59.11860
+11.1020
26
Alexander Bjuredal
Sälens IF
1:59.11880
+11.1040
27
Hilmer Grenedal
Hudiksvalls IF
2:00.11900
+11.1060
28
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
2:00.11980
+12.1140
29
Nils Borin
Östersunds SK
2:01.12000
+12.1160
30
Love Ingerhed
Tullus Sg
2:01.12030
+12.1190
31
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
2:01.12070
+13.1230
32
Jason Blomqvist
Matfors SK
2:01.12090
+13.1250
33
Axel Rudehill Sundell
Nacka Värmdö SK
2:02.12120
+13.1280
34
Valter Ljungdahl
Matfors SK
2:02.12140
+14.1300
35
Pelle Boberg
Duveds IF
2:03.12200
+14.1360
35
Alvin Noaksson
Ås IF
2:03.12200
+14.1360
37
Anton Andersson
Falu IK
2:03.12230
+14.1390
38
Mattias Larsson
Matfors SK
2:04.12300
+15.1460
39
Magnus Holden
Röros IL
2:04.12310
+15.1470
40
Elias Redman
Östersunds SK
2:04.12350
+16.1510
41
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
2:04.12370
+16.1530
42
Esten Nytrøen
Rendalen il
2:04.12390
+16.1550
43
Karl Haugen Kleppa
Beitstad IL
2:06.12580
+18.1740
44
Iver Fjerdingen Moan
Röros IL
2:07.12610
+18.1770
44
Fredrik Westlund
Sunne SLF
2:07.12610
+18.1770
46
Viking Olsson
Husums IF SK
2:07.12630
+18.1790
47
Björn Rönnestrand
Ås
2:07.12650
+19.1810
47
Linus Ytterbom
Kovlands IF
2:07.12650
+19.1810
49
Tomas Holmgren
Matfors SK
2:07.12660
+19.1820
50
Jakob Torgrimsson
Tullus Sg
2:08.12750
+20.1910
51
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
2:09.12870
+21.2030
52
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
2:10.12950
+22.2110
53
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
2:10.12960
+22.2120
54
Aston Seger
Myssjö-Ovikens IF
2:11.13030
+22.2190
55
Helmer Nordvall
Matfors SK
2:11.13080
+23.2240
56
Eric Staaf
Ås
2:12.13130
+23.2290
57
Gustav Andersson
Myssjö-Ovikens IF
2:12.13140
+24.2300
57
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
2:12.13140
+24.2300
59
Hampus Bergkvist
Matfors SK
2:12.13150
+24.2310
60
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
2:12.13190
+24.2350
61
Johannes Ulander
Husums IF SK
2:14.13300
+25.2460
62
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
2:14.13360
+26.2520
63
Hugo Granström
Sundbybergs IK
2:17.13600
+28.2760
64
Ville Eklöv
Östersunds SK
2:17.13670
+29.2830
65
Viktor Öhman
Hägglunds Ski Team SK
2:17.13690
+29.2850
66
Lukas Walther
Matfors SK
2:18.13710
+29.2870
67
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
2:18.13720
+29.2880
68
Nils Blomberg
Rehns BK
2:19.13820
+30.2980
69
Magnus Sundt
Röros IL
2:19.13880
+31.3040
70
Melwin Bång
Östersunds SK
2:21.14050
+33.3210
71
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
2:23.14230
+34.3390
72
Jonas Rentzhog
Biathlon Östersund IF
2:26.14550
+38.3710
73
Tyr Spovmark
Husums IF SK
2:27.14650
+39.3810
74
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
2:28.14720
+39.3880
75
Noah Ingerhed
Tullus Sg
2:29.14850
+41.4010
76
Kieren Forth
Storbritannien
2:30.14920
+41.4080
77
Adrian Sellsve
Järpens SK
2:33.15200
+44.4360
78
Oskar Olausson
Offerdals SK
2:40.15900
+51.5060
79
Logan Duncan
Storbritannien
2:49.16840
+1:01.6000
-
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Ola Garmo Hov
Norway
23:59:59.8639800
-
Markel Fundin
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Erik Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
1:44.10320
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
1:46.10560
+2.140
3
Kaspar Paarson
Cfc Skischool
1:47.10610
+2.190
4
Joergen Schjoelberg
Tynset IL
1:47.10620
+3.200
5
Gabinus Ripa
Funäsdalens IF
1:48.10710
+3.290
6
Torkild Nytröen
Rendalen il
1:48.10720
+4.300
7
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
1:48.10770
+4.350
8
Gustav Pålsson
Utrikes SK
1:49.10830
+5.410
9
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
1:49.10840
+5.420
10
Mattias Brørs
Beitstad IL
1:49.10870
+5.450
10
Erik Bryne
Sunne SLF
1:49.10870
+5.450
12
Hjalmar Berg
Sunne SLF
1:49.10880
+5.460
13
Tor Rönnestrand
Ås IF
1:50.10930
+6.510
14
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
1:50.10960
+6.540
15
Nils Ole Fuglem
Selbu IL
1:50.10970
+6.550
15
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
1:50.10970
+6.550
17
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
1:51.11070
+7.650
18
Markus Melén
Falu IK
1:52.11120
+8.700
18
Oskar Algotsson
Åsarna IK
1:52.11120
+8.700
20
Gustav Hedström
Östersunds SK
1:52.11140
+8.720
21
Kalle Georgsson
Högbo GIF
1:52.11150
+8.730
22
Albin Blomberg
Rehns BK
1:52.11160
+8.740
23
Vincent Grein
Tullus Sg
1:52.11180
+8.760
24
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
1:52.11190
+8.770
25
Erik Schjoelberg
Röros IL
1:53.11200
+8.780
26
August Rosén
Jättendals IF
1:54.11340
+10.920
26
Philip Georg Johansen
Norway
1:54.11340
+10.920
28
Markus Almgren
IFK Mora SK
1:54.11380
+10.960
29
Albin Gezelius
IFK Mora SK
1:54.11390
+10.970
30
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
1:55.11410
+10.990
31
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
1:55.11430
+11.1010
32
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:55.11480
+11.1060
33
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
1:56.11520
+12.1100
33
Edvin Nordgren
Åsarna IK
1:56.11520
+12.1100
35
Jonas Lenz
Matfors SK
1:56.11580
+12.1160
36
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
1:56.11590
+12.1170
36
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
1:56.11590
+12.1170
38
Arve Lignell
Lucksta IF
1:57.11600
+12.1180
39
Lukas Jonsson
Årjängs IF
1:57.11620
+13.1200
40
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
1:57.11630
+13.1210
40
Nils Norberg
Lucksta IF
1:57.11630
+13.1210
42
Adam Näslund
Bergeforsens SK
1:57.11670
+13.1250
43
Viktor Olsson
Husums IF SK
1:59.11800
+14.1380
43
Anders Dahl
Alnö SK
1:59.11800
+14.1380
45
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
1:59.11820
+15.1400
46
Alexander Danneskog
Jättendals IF
1:59.11840
+15.1420
47
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
2:00.11910
+15.1490
48
Hannes Sjölund Myhr
Ås
2:00.11980
+16.1560
49
Albin Källiden
Granbergsdals IF
2:02.12110
+17.1690
50
Elias Pedersen
Åsarna IK
2:02.12150
+18.1730
51
Hjalmar Gedda
OK Landehof
2:02.12170
+18.1750
52
Kasper Eggen Remseth
Utleira IL
2:02.12180
+18.1760
53
Jakob Wickenberg
Ås
2:03.12220
+19.1800
54
Victor Berglund
Duveds IF
2:03.12270
+19.1850
55
Anton Henriksson
IFK Bergvik
2:07.12640
+23.2220
56
Kalle Rydén
IFK Mora SK
2:13.13220
+28.2800
57
Nils Ring
SWE
2:14.13370
+30.2950
58
Loke Sköld
Häverödals SK
2:15.13480
+31.3060
59
Aksel Halvarsson
Tullus Sg
2:18.13780
+34.3360
60
Njord Spovmark
Husums IF SK
2:22.14130
+38.3710
61
Leo Svahn
Östersunds SK
2:22.14160
+38.3740
62
Tristan Marshall
Storbritannien
2:23.14250
+39.3830
-
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Jon Oscarsson
Ås IF
23:59:59.8639800
H 18
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:42.10180
2
Petter Dahl
IF Strategen
1:43.10290
+1.10
3
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:45.10460
+2.180
4
Samuel Oskarsson
SK Leksand
1:46.10520
+3.240
5
Joel Andersson
IFK Mora SK
1:47.10660
+4.380
6
Truls Gisselman
Rehns BK
1:47.10670
+4.390
7
Linus Nilsson
IFK Umeå
1:48.10730
+5.450
8
Måns Jernberg
Lima IF
1:48.10770
+5.490
9
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:49.10840
+6.560
9
Martin Mickels
Bålsta SK
1:49.10840
+6.560
11
Per Jutterström
IFK Mora SK
1:49.10850
+6.570
11
David Sjöberg
Gimo IF SK
1:49.10850
+6.570
13
Linus Jonsson
Årjängs IF
1:49.10870
+6.590
14
Viktor Wiig
IF Strategen
1:50.10900
+7.620
15
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
1:50.10910
+7.630
16
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:50.10930
+7.650
17
Mårten Gedda
OK Landehof
1:50.10940
+7.660
18
Emil Logård
Rehns BK
1:50.10960
+7.680
19
Lukas Höiby
OK Landehof
1:51.11000
+8.720
20
Filip Borgström
IF Strategen
1:51.11010
+8.730
21
John Hermansson
IFK Mora SK
1:51.11040
+8.760
22
Benjamin Terent
Rehns BK
1:51.11090
+9.810
23
Johan Lüning
Bålsta SK
1:52.11140
+9.860
24
Axel Svingstedt
Stockviks SF
1:52.11150
+9.870
25
Bernt Emil Rognes
Utleira IL
1:53.11280
+11.1000
26
William Fuglem
Utleira IL
1:53.11290
+11.1010
27
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
1:54.11320
+11.1040
28
Love Kreij
IF Strategen
1:54.11360
+11.1080
29
Vincent Johnson
Matfors SK
1:55.11490
+13.1210
30
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
1:56.11590
+14.1310
31
Joseph Rosenfeld
Storbritannien
2:07.12610
+24.2330
32
Nore Ring
Biathlon Östersund IF
2:09.12870
+26.2590
33
Edwin Stefansson
Älvdalens IF SK
2:41.16040
+58.5760
34
Edward Vestman
Åsarna IK
2:57.17650
+1:14.7370
-
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Anton Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Magnus Hoegli
Byåsen IL
23:59:59.8639800
-
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
Emil Danielsson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Erik Engelin
Offerdals SK
23:59:59.8639800
H 19
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Grate
IFK Umeå
1:38.9740
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:40.9940
+2.100
3
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:40.9970
+2.130
4
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
1:41.10020
+2.180
5
Adam Westman
Hudiksvalls IF
1:41.10070
+3.230
6
Max Novak
Offerdals SK
1:41.10090
+3.250
7
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
1:42.10100
+3.260
8
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:42.10110
+3.270
9
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:42.10180
+4.340
10
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
1:43.10230
+4.390
11
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:44.10300
+5.460
11
Fredrik Brørs
Beitstad IL
1:44.10300
+5.460
13
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
1:44.10330
+5.490
14
Sigurd Braathen Reigstad
Norway
1:44.10360
+6.520
15
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:45.10430
+6.590
16
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
1:45.10490
+7.650
17
Arvid Jonsson
Duveds IF
1:46.10510
+7.670
18
Emrik Nordgren
IFK Umeå
1:46.10570
+8.730
19
Pontus Hermansson
SK Bore
1:47.10620
+8.780
20
Emanuele Becchis
Ski
1:48.10720
+9.880
21
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:48.10790
+10.950
22
Clement Mailler
LA Bressaude
1:49.10870
+11.1030
23
Edward Rodge
Storbritannien
2:09.12890
+31.3050
-
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Visar resultat 501 till 703 av 703[
1
2
]