Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2018-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Morten Hegle Svendsen
Norway
1:31:02.546100
78.2p
2
Ola Ravald
Ås IF
1:31:10.546900
+8.700
78.1p
3
Fredrik Hansson
Åre Björnen Skidcenter
1:31:32.549100
+30.2900
77.9p
4
Ove Feragen
Norway
1:31:42.550100
+40.3900
77.7p
5
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
1:32:47.556600
+1:45.10400
77.0p
6
Axel Jonsson
Duveds IF
1:35:08.570700
+4:06.24500
75.4p
7
Magnus Oscarsson
Ås IF
1:36:30.578900
+5:28.32700
74.5p
8
Erik Bergman
IFK Mora SK
1:37:57.587600
+6:55.41400
73.5p
9
Sebastian Olsson
SK Bore
1:38:38.591700
+7:36.45500
73.1p
10
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:39:55.599400
+8:53.53200
72.3p
11
Arnt Egil Brørs
Norway
1:40:00.599900
+8:58.53700
72.3p
12
Gustav Sundström
Berber IS
1:40:28.602700
+9:26.56500
72.0p
13
Thomas Henriksson
Tynderö IK
1:40:44.604300
+9:42.58100
71.8p
14
ulf bernhardsson
Östersunds SK
1:41:05.606400
+10:03.60200
71.6p
15
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
1:41:39.609800
+10:37.63600
71.3p
16
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
1:41:55.611400
+10:53.65200
71.1p
17
Mattias Ström
Dala-Järna IK
1:42:22.614100
+11:20.67900
70.8p
18
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
1:42:35.615400
+11:33.69200
70.7p
19
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:43:41.622000
+12:39.75800
70.1p
20
Lars Göran Dahl
SWE
1:43:56.623500
+12:54.77300
69.9p
21
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
1:44:18.625700
+13:16.79500
69.7p
22
Niklas Sundelin
Östersunds SK
1:45:31.633000
+14:29.86800
69.0p
23
Anton Hallor
Karlslunds IF SF
1:45:34.633300
+14:32.87100
69.0p
24
Lukas Deininger
Switzerland
1:45:52.635100
+14:50.88900
68.8p
25
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:45:53.635200
+14:51.89000
68.8p
26
Håkan Degselius
Svegs IK
1:45:58.635700
+14:56.89500
68.8p
27
Martin Melander
Alnö Race Team
1:46:19.637800
+15:17.91600
68.6p
28
Björn Rentzhog
SWE
1:47:04.642300
+16:02.96100
68.2p
29
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
1:48:09.648800
+17:07.102600
67.6p
30
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
1:49:28.656700
+18:26.110500
66.9p
31
Johan Miller
Alnö Race Team
1:49:32.657100
+18:30.110900
66.8p
32
Per Ullberg
Funäsdalens IF
1:49:47.658600
+18:45.112400
66.7p
33
Björn Larsson
Sveaskogs IF
1:49:51.659000
+18:49.112800
66.7p
34
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
1:50:33.663200
+19:31.117000
66.3p
35
Jonas Kojan
Funäsdalens IF
1:50:37.663600
+19:35.117400
66.3p
36
Jan Östlund
Högbo GIF
1:50:45.664400
+19:43.118200
66.2p
37
Johan Sandström
SWE
1:51:09.666800
+20:07.120600
66.0p
38
Björn Jonsson
Duveds IF
1:51:25.668400
+20:23.122200
65.9p
39
Tomas Bredberg
IFK Mora SK
1:51:27.668600
+20:25.122400
65.9p
40
Anders Rennermalm
Lima IF
1:51:41.670000
+20:39.123800
65.7p
41
Kristofer Öhman
Hägglunds Ski Team SK
1:52:26.674500
+21:24.128300
65.4p
42
Olof Rentzhog
Frösö IF
1:52:33.675200
+21:31.129000
65.3p
43
Björn Blomgren
Östersunds SK
1:53:15.679400
+22:13.133200
64.9p
44
Ove Källström
Sollefteå Skidor IF
1:53:55.683400
+22:53.137200
64.6p
45
Johans Widenberg
Saléns IF
1:54:24.686300
+23:22.140100
64.4p
46
Anders Hermansson
SWE
1:54:33.687200
+23:31.141000
64.3p
47
Nicholas Lundkvist
Östersunds SK
1:54:48.688700
+23:46.142500
64.2p
48
Oscar Stenhammar
SWE
1:55:01.690000
+23:59.143800
64.1p
49
Mattias Aspholm
Hägglunds Ski Team SK
1:55:10.690900
+24:08.144700
64.0p
50
Håkan Melin
Sundbybergs IK
1:55:33.693200
+24:31.147000
63.8p
51
Anders Rindborg
IFK Falun
1:55:36.693500
+24:34.147300
63.8p
52
Mats Jonsson
Duveds IF
1:55:46.694500
+24:44.148300
63.7p
53
Karl Johan Norell
Edsbyns SK
1:55:48.694700
+24:46.148500
63.7p
54
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
1:55:54.695300
+24:52.149100
63.7p
55
Börje Samuelsson
Östersunds SK
1:55:56.695500
+24:54.149300
63.6p
56
Peter Ståhl
Gävle SK
1:56:22.698100
+25:20.151900
63.4p
57
Martin Ingesson
Edsbyns SK
1:57:38.705700
+26:36.159500
62.8p
58
Jan Jacob Verdenius
Norway
1:58:02.708100
+27:00.161900
62.7p
59
Samuel Nilsson
Trafikverkets FF
1:58:19.709800
+27:17.163600
62.5p
60
Jonas Persson
Trönö IK
1:58:24.710300
+27:22.164100
62.5p
61
Jan Olof Nilsson
Funäsdalens IF
1:58:31.711000
+27:29.164800
62.4p
62
Per Hård AF Segerstad
Västerås Skidklubb
2:00:20.721900
+29:18.175700
61.6p
63
Mattias Myhr
SWE
2:00:28.722700
+29:26.176500
61.6p
64
Lennart Wasell
Järpens SK
2:00:37.723600
+29:35.177400
61.5p
65
Peter Rydesäter
Rehns BK
2:00:38.723700
+29:36.177500
61.5p
66
Oliver Olsson
Uddevalla IS
2:00:42.724100
+29:40.177900
61.5p
67
Björn Israelsson
Kälens SK
2:00:54.725300
+29:52.179100
61.4p
68
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:00:54.725300
+29:52.179100
61.4p
69
Andreas Gårdstam
IK Stern
2:01:15.727400
+30:13.181200
61.2p
70
Emil Dahl
SWE
2:01:40.729900
+30:38.183700
61.0p
71
Peter Eklöv
Östersunds SK
2:02:01.732000
+30:59.185800
60.9p
72
Åke Jansson
Näldens IF
2:02:29.734800
+31:27.188600
60.7p
73
Andreas Lundiin
Järpens SK
2:03:25.740400
+32:23.194200
60.3p
74
Olle Skoglund
Hudiksvalls IF
2:04:47.748600
+33:45.202400
59.7p
75
Petter Hillborg
Gävle SK
2:04:52.749100
+33:50.202900
59.7p
76
Markus Lund
SWE
2:05:05.750400
+34:03.204200
59.6p
77
Mathias Franzen
Idre SK
2:05:29.752800
+34:27.206600
59.4p
78
Nils-olov Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:05:56.755500
+34:54.209300
59.2p
79
Svante Rusck
Rävdun SK
2:07:41.766000
+36:39.219800
58.5p
80
Fredrik Johansson
No Club
2:08:20.769900
+37:18.223700
58.2p
81
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:10:49.784800
+39:47.238600
57.3p
82
Johan Johansson
SWE
2:10:56.785500
+39:54.239300
57.2p
83
Sven Kleppa
Norway
2:12:49.796800
+41:47.250600
56.5p
84
Lars Stengårds
Lima IF
2:12:54.797300
+41:52.251100
56.5p
85
Gustaf Moberg
Östersunds SK
2:13:00.797900
+41:58.251700
56.4p
86
Bengt T C Collberg
Östersund
2:13:07.798600
+42:05.252400
56.4p
87
Olle Hulteberg
Grava SK
2:16:51.821000
+45:49.274800
55.0p
88
Max Rindborg
IFK Falun
2:17:03.822200
+46:01.276000
55.0p
89
Lennart Ingesson
Edsbyns SK
2:17:22.824100
+46:20.277900
54.8p
90
Ali Hamadani
Falu IK
2:18:43.832200
+47:41.286000
54.4p
91
Björn Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
2:19:34.837300
+48:32.291100
54.1p
92
Jimmy Hägglund
Sollefteå Skidor IF
2:22:52.857100
+51:50.310900
53.0p
93
Mathias Haglund
SWE
2:27:34.885300
+56:32.339100
51.5p
94
Stefan Sundell
Nacka Värmdö SK
2:27:50.886900
+56:48.340700
51.4p
95
Per Levinson
SWE
2:27:54.887300
+56:52.341100
51.4p
96
Andre Nordström
Ås IF
2:27:57.887600
+56:55.341400
51.3p
97
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
2:35:58.935700
+1:04:56.389500
49.0p
98
Lars Thorssell
SWE
2:36:13.937200
+1:05:11.391000
48.9p
99
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
2:45:42.994100
+1:14:40.447900
46.4p
100
Andreas Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
2:49:49.1018800
+1:18:47.472600
45.4p
101
Björn Olofsson
SWE
2:58:21.1070000
+1:27:19.523800
43.4p
102
Bosse Olsson
Söderhamns SK
3:02:52.1097100
+1:31:50.550900
42.4p
103
Johan Hedman
SWE
3:33:03.1278200
+2:02:01.732000
36.9p