Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Reistadløpet
2018-04-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
50km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Tord Asle Gjerdalen
Team Santander
2:10:58.785700
86.5p
2
H 21
Chris Andre Jespersen
Team Koteng
2:12:32.795100
+1:34.9300
85.5p
3
H 21
Anders Aukland
Team Santander
2:13:04.798300
+2:06.12500
85.1p
4
H 21
Daniel Rickardsson
Lager 157
2:13:58.803700
+3:00.17900
84.6p
5
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Team Santander
2:14:35.807400
+3:37.21600
84.2p
6
H 21
Toni Livers
Skigo XC Team
2:15:32.813100
+4:34.27300
83.6p
7
H 21
Andreas Nygaard
Team Santander
2:15:56.815500
+4:58.29700
83.3p
8
H 21
Alexis Jeannerod
Team Bauer
2:16:13.817200
+5:15.31400
83.2p
9
H 21
Øystein Pettersen
Team BN Bank
2:16:35.819400
+5:37.33600
82.9p
9
H 21
Simen Håkon Østensen
Team BN Bank
2:16:35.819400
+5:37.33600
82.9p
11
H 21
Kjetil Hagtvedt Dammen
Rustad IL
2:18:03.828200
+7:05.42400
82.1p
12
H 21
Anders Høst
Team Serneke
2:18:04.828300
+7:06.42500
82.0p
13
H 21
Morten Eide Pedersen
Team BN Bank
2:18:08.828700
+7:10.42900
82.0p
14
H 21
Haakon MIKALSEN
Nordreisa IL
2:18:13.829200
+7:15.43400
82.0p
15
H 21
Ilia Chernousov
Team Bauer
2:18:18.829700
+7:20.43900
81.9p
16
H 21
Torleif Syrstad
Team Koteng
2:18:20.829900
+7:22.44100
81.9p
17
H 21
Petter Engdahl
Team Santander
2:18:29.830800
+7:31.45000
81.8p
18
H 21
Oscar Persson
Lager 157
2:18:56.833500
+7:58.47700
81.5p
19
H 21
Stian Hoelgaard
Team Koteng
2:18:57.833600
+7:59.47800
81.5p
20
H 21
Andreas Holmberg
Team Serneke
2:19:25.836400
+8:27.50600
81.2p
21
H 21
Oscar Kardin
Team Santander
2:19:51.839000
+8:53.53200
81.0p
22
H 21
Mauro BRIGADOI
Team Trentino Robinson Trainer
2:19:56.839500
+8:58.53700
80.9p
23
H 21
Anton Karlsson
Lager 157
2:20:36.843500
+9:38.57700
80.6p
24
H 21
Jörgen Brink
Brink Ski Team
2:21:43.850200
+10:45.64400
79.9p
25
H 21
Tore Berdal Björnseth
Team Koteng
2:21:57.851600
+10:59.65800
79.8p
26
H 21
Magnus Vesterheim
Team Parkettpartner
2:22:35.855400
+11:37.69600
79.4p
27
H 21
Fredrik Byström
Lager 157
2:22:42.856100
+11:44.70300
79.4p
28
H 21
Francesco FERRARI
Team Trentino Robinson Trainer
2:22:44.856300
+11:46.70500
79.3p
29
H 21
Dietmar Noeckler
Team Trentino Robinson Trainer
2:22:45.856400
+11:47.70600
79.3p
30
H 21
Petr Novak
Vltava Fund Craft Team
2:23:09.858800
+12:11.73000
79.1p
31
H 21
Magnus Bleken
Rudsbygd IL
2:23:13.859200
+12:15.73400
79.1p
32
H 21
Vetle Thyli
Team Norgehus
2:23:57.863600
+12:59.77800
78.7p
33
H 21
Runar Hermo
Team Synnfjell
2:23:59.863800
+13:01.78000
78.6p
34
H 21
Lukas Bauer
Team Bauer
2:24:02.864100
+13:04.78300
78.6p
35
H 21
Marcus Johansson
Lager 157
2:24:13.865200
+13:15.79400
78.5p
36
H 21
Adam Fellner
Team Bauer
2:25:11.871000
+14:13.85200
78.0p
37
H 21
Thomas Gifstad
Skigo XC Team
2:25:40.873900
+14:42.88100
77.7p
38
H 21
Simen Nordli Engebretsen
Team Parkettpartner
2:25:46.874500
+14:48.88700
77.7p
39
H 21
Pontus Nordström
Team Serneke
2:26:07.876600
+15:09.90800
77.5p
40
H 21
Fabian STOCEK
Vltava Fund Craft Team
2:26:41.880000
+15:43.94200
77.2p
41
H 21
Ståle Fenstad
Rustad IL
2:26:50.880900
+15:52.95100
77.1p
42
H 51 Motion
Kristian OLSEN
Tromsø SK
2:27:16.883500
+16:18.97700
76.9p
43
H 21
John Kristian Dahl
Team Koteng
2:27:25.884400
+16:27.98600
76.8p
44
H 21
Bruno Debertolis
Team Trentino Robinson Trainer
2:27:26.884500
+16:28.98700
76.8p
45
H 21
Jimmie Johnsson
Lager 157
2:27:51.887000
+16:53.101200
76.6p
46
H 21
Vegard Vinje
Lyn Ski
2:28:45.892400
+17:47.106600
76.1p
47
H 51 Motion
Fred Anders Solbakken
Bjørn Myhre Sport
2:28:48.892700
+17:50.106900
76.1p
48
H 21
Petter Kaarby
Lyn Ski
2:29:28.896700
+18:30.110900
75.7p
49
H 21
Toralf Heimdal
Dölaski Norge
2:30:01.900000
+19:03.114200
75.5p
50
H 21
Riccardo Mich
Team Futura
2:30:47.904600
+19:49.118800
75.1p
51
H 51 Motion
Trond Olav Berg
Rustad IL
2:31:53.911200
+20:55.125400
74.5p
52
D 21
Masako Ishida
Team Koteng
2:31:55.911400
+20:57.125600
74.5p
53
D 21
Justyna Kowalczyk
Team Trentino Robinson Trainer
2:32:07.912600
+21:09.126800
74.4p
54
H 31 Motion
Åsmund H Morgestad Røros
Sømådal TTT
2:33:23.920200
+22:25.134400
73.8p
55
H 21 Motion
Vegard Johnsen
Ankenes SK
2:33:35.921400
+22:37.135600
73.7p
56
H 21
Jakub PSENICKA
Vltava Fund Craft Team
2:34:00.923900
+23:02.138100
73.5p
57
D 21
Astrid Øyre Slind
Team Koteng
2:34:08.924700
+23:10.138900
73.4p
57
H 21
Florian Goebel
Xc-ski.de Skimarathonteam
2:34:08.924700
+23:10.138900
73.4p
59
H 21
Loris Frasnelli
Team Trentino Robinson Trainer
2:34:17.925600
+23:19.139800
73.4p
60
H 31 Motion
Erik Carleton
No Club
2:34:20.925900
+23:22.140100
73.3p
61
H 21 Motion
Erlend NYHUS
Bardu IL
2:34:37.927600
+23:39.141800
73.2p
62
H 21 Motion
Erik Viklund
Härnösands OK
2:35:08.930700
+24:10.144900
73.0p
63
H 21 Motion
Ole Martin Nesvold
Alta IF
2:35:53.935200
+24:55.149400
72.6p
64
H 31 Motion
Vegar Skildheim
Kvaløysletta Skilag
2:36:10.936900
+25:12.151100
72.5p
65
H 21 Motion
Martin Christensen
Tromsø SK
2:37:01.942000
+26:03.156200
72.1p
66
H 41 Motion
Rune Skog
Bjerkvik IF
2:37:25.944400
+26:27.158600
71.9p
67
H 21
Tue Roemer
Rustad IL
2:38:05.948400
+27:07.162600
71.6p
68
H 21 Motion
Johan Grundnes
Gjelleråsen IF
2:38:28.950700
+27:30.164900
71.4p
69
H 51 Motion
Arnulf Bekkevoll
Dölaski Norge
2:38:31.951000
+27:33.165200
71.4p
70
H 21 Motion
Trygve Sølberg Ellingsen
Tromsøstudentenes Idrettslag
2:38:38.951700
+27:40.165900
71.3p
71
H 41 Motion
Øyvind Lyngedal
Tromsø SK
2:39:13.955200
+28:15.169400
71.1p
72
H 21
Kjetil Tyrom
Team Parkettpartner
2:39:45.958400
+28:47.172600
70.8p
73
H 19 Motion
Olav Lanes Severinsen
Tromsø SK
2:40:44.964300
+29:46.178500
70.4p
74
D 21
Katerina Smutna
Team Bauer
2:40:53.965200
+29:55.179400
70.3p
75
D 21
Kari Vikhagen Gjeitnes
Team Santander
2:40:54.965300
+29:56.179500
70.3p
76
H 51 Motion
Bjørn-Erik Nybakken
Tromsö
2:41:31.969000
+30:33.183200
70.1p
77
D 21
Maria Gräfnings
Skigo XC Team
2:41:56.971500
+30:58.185700
69.9p
78
H 21
Jan Srail
Team Bauer
2:42:11.973000
+31:13.187200
69.8p
79
H 21
Robin Frost
Team Forever Nordic
2:42:12.973100
+31:14.187300
69.8p
80
H 21 Motion
Karl Fridtjof Wedum
Follebu SK
2:42:14.973300
+31:16.187500
69.7p
81
H 41 Motion
Kenneth Daleng
Salangen IF Ski
2:42:19.973800
+31:21.188000
69.7p
82
H 21 Motion
Matej Kubina
HSK Benecko
2:43:00.977900
+32:02.192100
69.4p
83
H 41 Motion
Valery Smutin
Saint-petersburg
2:43:25.980400
+32:27.194600
69.2p
84
D 21
Heli Annika Heiskanen
Team Trentino Robinson Trainer
2:43:35.981400
+32:37.195600
69.2p
85
H 17 Motion
Tobias Nikoali Overvik
Boif Ski
2:43:37.981600
+32:39.195800
69.2p
86
H 21 Motion
Amund Brendbakken
Gjøvik SK
2:43:38.981700
+32:40.195900
69.1p
87
H 19 Motion
Sigurd Arne Brones Engen
Kvaløysletta Skilag
2:44:51.989000
+33:53.203200
68.6p
88
D 21
Britta Johansson Norgren
Lager 157
2:45:21.992000
+34:23.206200
68.4p
89
H 17 Motion
Trygve Ryvoll
Tromsø SK
2:45:26.992500
+34:28.206700
68.4p
90
H 31 Motion
Petter Reinemo
Bergkameratene Ski
2:46:30.998900
+35:32.213100
67.9p
91
D 21
Roxane LACROIX
Team Bauer
2:46:38.999700
+35:40.213900
67.9p
92
D 21
Gunhild Eliassen
Nordreisa IL
2:47:01.1002000
+36:03.216200
67.7p
93
H 21 Motion
Ruben Björkli Olsen
Senja Ski
2:47:07.1002600
+36:09.216800
67.7p
94
H 31 Motion
Andri Marugg
ZUOZ
2:47:58.1007700
+37:00.221900
67.4p
95
H 21 Motion
Geir Olav Haugen
Tromsøstudentenes Idrettslag
2:48:13.1009200
+37:15.223400
67.3p
96
D 21
Sofie Elebro
Team Santander
2:48:18.1009700
+37:20.223900
67.2p
97
H 21
Thomas Stoeggl
Skimarathon Team AUT
2:48:42.1012100
+37:44.226300
67.1p
98
H 61 Motion
Alvin Granild
Grovfjord IL
2:49:06.1014500
+38:08.228700
66.9p
99
H 21 Motion
Mads Buhaug
Øyer og Tretten IF
2:50:01.1020000
+39:03.234200
66.5p
100
H 31 Motion
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:50:14.1021300
+39:16.235500
66.4p
101
H 21 Motion
Mikael Lähteenmäki
Team Electrofit
2:51:20.1027900
+40:22.242100
66.0p
102
H 41 Motion
Hans Erik Børve
Salangen IF Ski
2:51:46.1030500
+40:48.244700
65.9p
103
H 31 Motion
Sindre Aaberg Nilsen
IK Junkeren
2:53:07.1038600
+42:09.252800
65.3p
104
H 19 Motion
Carl-Fredrik Astad
Tromsø SK
2:53:28.1040700
+42:30.254900
65.2p
105
H 41 Motion
Erik Steene
Tromsø SK
2:53:37.1041600
+42:39.255800
65.1p
106
H 41 Motion
Martin Ivarsson
Alingsås
2:53:38.1041700
+42:40.255900
65.1p
107
H 19 Motion
Mats Jörgen Nordmo Ingdal
Mellembygd IL
2:53:51.1043000
+42:53.257200
65.1p
108
H 51 Motion
Morten Bie
No Club
2:53:57.1043600
+42:59.257800
65.0p
109
H 31 Motion
Vemund Svanes Bertelsen
Rustad IL
2:54:07.1044600
+43:09.258800
65.0p
110
D 21
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
2:54:18.1045700
+43:20.259900
64.9p
111
H 51 Motion
Odd Arild Nordseth
Storsteinnes IL
2:54:30.1046900
+43:32.261100
64.8p
112
H 51 Motion
Ronald Seglsten
Tromsø SK
2:56:05.1056400
+45:07.270600
64.2p
113
H 41 Motion
Håkon Melseth
Bardufoss OG Omegn IF
2:56:25.1058400
+45:27.272600
64.1p
114
H 41 Motion
Espen Norbye
Team Tomasjord
2:56:48.1060700
+45:50.274900
64.0p
115
H 51 Motion
Vadim Prisivko
Skisport
2:56:49.1060800
+45:51.275000
64.0p
116
H 41 Motion
Stein Olaf Kollstrøm
Tromsø SK
2:57:10.1062900
+46:12.277100
63.8p
117
H 17 Motion
Kristian Löftingsmo
Medkila Skilag
2:57:44.1066300
+46:46.280500
63.6p
118
H 31 Motion
Simen Bjøringsøy
Nydalens Skiklubb
2:59:30.1076900
+48:32.291100
63.0p
119
H 31 Motion
Nils Risberg
Sundbybergs IK
2:59:59.1079800
+49:01.294000
62.8p
120
H 51 Motion
Johnny Ivar Ryvoll
Tromsø SK
3:00:12.1081100
+49:14.295300
62.8p
121
H 51 Motion
Torgrim Nyvoll
FLO Fors Rll-Nord Forsvaret
3:00:33.1083200
+49:35.297400
62.6p
122
H 31 Motion
Iver Martinsen
Tromsø SK
3:00:51.1085000
+49:53.299200
62.5p
123
H 21 Motion
Eirik Renna Eilertsen
Tromsøstudentenes Idrettslag
3:01:16.1087500
+50:18.301700
62.4p
124
H 21 Motion
Håkon Nordtorp
Oslo
3:01:17.1087600
+50:19.301800
62.4p
125
H 31 Motion
Iver Martens
UiT B.I.L.
3:01:21.1088000
+50:23.302200
62.4p
126
H 51 Motion
Arild Nikolaisen
Bardu IL
3:01:26.1088500
+50:28.302700
62.3p
127
H 21 Motion
Felix Schwarzmeier
No Club
3:01:27.1088600
+50:29.302800
62.3p
128
D 41 Motion
Heidi Rognli Heimdal
Bardu IL
3:01:33.1089200
+50:35.303400
62.3p
129
D 51 Motion
Line Heimdal
Bardu IL
3:01:40.1089900
+50:42.304100
62.2p
130
H 31 Motion
Ole Mathis Hætta
Statnett SF
3:02:21.1094000
+51:23.308200
62.0p
131
H 31 Motion
Nikolai Lindvall
Lokomotiv Tromsø Runners Club
3:03:00.1097900
+52:02.312100
61.8p
132
H 61 Motion
Svein Harald Hansen
Senja Ski
3:04:53.1109200
+53:55.323400
61.2p
133
H 51 Motion
Stein Nestvold
Elkem Bil
3:07:52.1127100
+56:54.341300
60.2p
134
H 41 Motion
Roger Simonsen
Bardu IL
3:07:55.1127400
+56:57.341600
60.2p
135
H 51 Motion
Trond Inge Carlsen
Rustad IL
3:08:09.1128800
+57:11.343000
60.1p
136
H 41 Motion
Stig-Arne Engen
Kvaløysletta Skilag
3:09:07.1134600
+58:09.348800
59.8p
137
H 41 Motion
Bård-gunnar Hansen
Manndalen Uil
3:10:07.1140600
+59:09.354800
59.5p
138
D 51 Motion
Margrete Gaski
Bardu IL
3:10:42.1144100
+59:44.358300
59.3p
139
H 61 Motion
John Lindrupsen
Kvaløysletta Skilag
3:11:27.1148600
+1:00:29.362800
59.0p
140
H 61 Motion
Randor Magne Nordnes
Unglyn IL
3:12:01.1152000
+1:01:03.366200
58.9p
141
H 51 Motion
Ji?í Kubín
Opavsky Sportovni Klub
3:12:26.1154500
+1:01:28.368700
58.7p
142
H 41 Motion
Risto Ponkala
Tornio
3:12:28.1154700
+1:01:30.368900
58.7p
143
H 31 Motion
Jøran Sivertsen
Bardu IL
3:12:54.1157300
+1:01:56.371500
58.6p
144
H 31 Motion
Jakob Grahn
No Club
3:13:37.1161600
+1:02:39.375800
58.4p
145
H 51 Motion
Eirik Spissøy
Pioner IL
3:13:47.1162600
+1:02:49.376800
58.3p
146
D 51 Motion
Reidun Tveit Sund
Fett Skiklubb
3:14:03.1164200
+1:03:05.378400
58.3p
147
H 51 Motion
Eidar Tøllefsen
Andørja Sportsklubb
3:14:07.1164600
+1:03:09.378800
58.2p
148
H 51 Motion
Göran Persen
Tromsø SK
3:14:32.1167100
+1:03:34.381300
58.1p
149
H 51 Motion
Torgeir Johnson
Norconsult
3:14:34.1167300
+1:03:36.381500
58.1p
150
H 19 Motion
Jonas Azouaoui
Setermoen Motta
3:14:44.1168300
+1:03:46.382500
58.0p
151
H 51 Motion
Tor Haugberg
Fauske IL
3:15:07.1170600
+1:04:09.384800
57.9p
152
H 21 Motion
Einar Lund
Bäverns IF
3:15:09.1170800
+1:04:11.385000
57.9p
153
H 31 Motion
Petr Puncochar
Czech Worldloppet Masters
3:15:43.1174200
+1:04:45.388400
57.8p
154
H 21 Motion
Hallvard Haugen Nordbrøden
KSAT
3:16:41.1180000
+1:05:43.394200
57.5p
155
D 19 Motion
Hanne Kristine Kroken
Kvaløysletta Skilag
3:17:32.1185100
+1:06:34.399300
57.2p
156
H 21 Motion
Sindre Fritzner
UIT-BIL
3:17:44.1186300
+1:06:46.400500
57.2p
157
D 31 Motion
Line Holtet Evensen
UiT B.I.L.
3:18:26.1190500
+1:07:28.404700
57.0p
158
H 61 Motion
Geir Bjørsvik
TUIL ski
3:18:42.1192100
+1:07:44.406300
56.9p
159
H 31 Motion
sondre wold arntsen
Innstrandens IL
3:18:57.1193600
+1:07:59.407800
56.8p
160
H 21 Motion
Robin Lundin
Uppsala
3:19:07.1194600
+1:08:09.408800
56.8p
161
D 31 Motion
Ingjerd Rosslund
No Club
3:19:11.1195000
+1:08:13.409200
56.7p
162
H 21 Motion
Joakim Ripman Sletten
Multiconsult
3:19:25.1196400
+1:08:27.410600
56.7p
163
H 41 Motion
Andreas Robertsen
Tromsø SK
3:19:33.1197200
+1:08:35.411400
56.6p
164
H 41 Motion
Ståle Karlsen
Medkila Skilag
3:19:40.1197900
+1:08:42.412100
56.6p
165
H 51 Motion
Martin Schuster
Opavsky Sportovni Klub
3:19:44.1198300
+1:08:46.412500
56.6p
166
H 71 Motion
Hans Grøseth
Lønset IL
3:20:03.1200200
+1:09:05.414400
56.5p
167
H 31 Motion
Nikolai Osmund Bjørnsund
Team Beard Bakeries
3:20:39.1203800
+1:09:41.418000
56.3p
168
H 51 Motion
Håkon Brynjulfsen
Senja Ski
3:21:05.1206400
+1:10:07.420600
56.2p
169
D 41 Motion
Kirsten Lien
Røldal IL
3:21:06.1206500
+1:10:08.420700
56.2p
170
H 41 Motion
Tom Pettersen
Luftfartstilsynet
3:21:07.1206600
+1:10:09.420800
56.2p
171
H 61 Motion
Ola Mellem
Tromsdalen Uil
3:21:12.1207100
+1:10:14.421300
56.2p
172
H 41 Motion
Torstein Johansen
No Club
3:21:25.1208400
+1:10:27.422600
56.1p
173
H 61 Motion
Ole Ivar Reistad
Kvam IL
3:21:35.1209400
+1:10:37.423600
56.1p
174
H 41 Motion
Arne Bjørnar Langnes
No Club
3:21:49.1210800
+1:10:51.425000
56.0p
175
H 31 Motion
Raymond Vedal
Bardu IL
3:21:51.1211000
+1:10:53.425200
56.0p
176
H 61 Motion
Sigmund Salamonsen
Storsteinnes IL
3:22:10.1212900
+1:11:12.427100
55.9p
177
H 51 Motion
Knut-Inge Midtbø
Sørreisa Skilag
3:23:02.1218100
+1:12:04.432300
55.7p
178
H 41 Motion
Odd Reistad Solheim
IL TRY
3:23:07.1218600
+1:12:09.432800
55.6p
179
H 51 Motion
Hans Anton Uhre
Team 6847
3:23:13.1219200
+1:12:15.433400
55.6p
180
H 41 Motion
Jim Hagen
No Club
3:23:27.1220600
+1:12:29.434800
55.5p
181
H 61 Motion
Rune Karlsen
Bodö
3:23:37.1221600
+1:12:39.435800
55.5p
182
H 31 Motion
Andreas Rustad Hansen
Team 6847
3:23:53.1223200
+1:12:55.437400
55.4p
183
H 21 Motion
Ola Walle Østlie
nordbygda IL
3:24:11.1225000
+1:13:13.439200
55.3p
184
H 41 Motion
Marco Sontacchi
Team Futura
3:24:26.1226500
+1:13:28.440700
55.3p
184
H 51 Motion
Marco Crestani
Team Futura
3:24:26.1226500
+1:13:28.440700
55.3p
186
H 31 Motion
Morten Føyen
Kvaløysletta Skilag
3:26:40.1239900
+1:15:42.454100
54.7p
187
H 21 Motion
Terje Magnus Bakken Sørensen
NTNUI
3:27:49.1246800
+1:16:51.461000
54.4p
188
H 61 Motion
Ove Hellevang
IK HIND
3:28:08.1248700
+1:17:10.462900
54.3p
189
H 41 Motion
Tommy Lars Johnsen
IF Kilkameratene
3:28:44.1252300
+1:17:46.466500
54.1p
190
H 31 Motion
Thomas Bogholm Nystad
Multiconsult BIL
3:29:43.1258200
+1:18:45.472400
53.9p
191
D 41 Motion
Marita Engevik
Kvaløysletta Skilag
3:32:23.1274200
+1:21:25.488400
53.2p
192
H 51 Motion
Carlo Cortinovis
S.C. Lissone
3:32:34.1275300
+1:21:36.489500
53.2p
193
H 41 Motion
Jarle Andre Johansen
UIT-BIL
3:33:11.1279000
+1:22:13.493200
53.0p
194
H 31 Motion
Anders Bjerkås
Breivik IL
3:33:13.1279200
+1:22:15.493400
53.0p
194
H 61 Motion
Harald Barfod
Oppegård IL
3:33:13.1279200
+1:22:15.493400
53.0p
196
D 51 Motion
Trine Tobiassen
Team 6847
3:33:38.1281700
+1:22:40.495900
52.9p
197
H 31 Motion
Tomek Jansson
Stockholm
3:36:00.1295900
+1:25:02.510100
52.3p
198
H 21 Motion
Sigve Solheim
UIL RØYKEN
3:36:07.1296600
+1:25:09.510800
52.3p
199
D 31 Motion
Kristine Sandberg
Artilleribataljonen- Setermoen - Brigade Nord
3:36:54.1301300
+1:25:56.515500
52.1p
200
H 51 Motion
Gjert Olav Risbøl
Harstad
3:37:04.1302300
+1:26:06.516500
52.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 21 Motion
Kristin Brandtsegg Lome
KSAT
3:37:07.1302600
+1:26:09.516800
52.0p
202
H 61 Motion
Knut Stabell
Moss SK
3:38:04.1308300
+1:27:06.522500
51.8p
203
H 41 Motion
Alar Just
Team TT
3:38:34.1311300
+1:27:36.525500
51.7p
203
H 51 Motion
Avo Kirsipuu
No Club
3:38:34.1311300
+1:27:36.525500
51.7p
205
D 21
Karen Messenger
Rocky Mountain Racers
3:39:08.1314700
+1:28:10.528900
51.6p
206
H 41 Motion
Gunnar Johnsen
Harstad
3:41:00.1325900
+1:30:02.540100
51.1p
207
H 51 Motion
Jostein Kristiansen
Statoil IF
3:41:01.1326000
+1:30:03.540200
51.1p
208
H 21 Motion
Mikael Møller
Jægervatnet IL
3:41:13.1327200
+1:30:15.541400
51.1p
209
H 61 Motion
Odd Jarl Borch
Universitetet i Nordland
3:41:59.1331800
+1:31:01.546000
50.9p
210
H 41 Motion
David Hodr
Czech Worldloppet Masters
3:43:20.1339900
+1:32:22.554100
50.6p
211
H 31 Motion
Erlend Andreas Finnseth
E-Team
3:43:42.1342100
+1:32:44.556300
50.5p
212
H 31 Motion
Jon Fjeldet
Gausdal skilag
3:44:36.1347500
+1:33:38.561700
50.3p
213
H 51 Motion
Jan Seifert
Czech Worldloppet Masters
3:45:22.1352100
+1:34:24.566300
50.1p
214
D 21 Motion
Mari Gjerde Christiansen
Multiconsult BIL
3:45:23.1352200
+1:34:25.566400
50.1p
215
H 31 Motion
Magnus Sørensen
Multiconsult
3:45:54.1355300
+1:34:56.569500
50.0p
216
H 31 Motion
Bjørn Andreassen
Hæren
3:46:09.1356800
+1:35:11.571000
49.9p
217
H 61 Motion
Jan Arne Bakkehaug
Øvre Salangen IL
3:47:32.1365100
+1:36:34.579300
49.6p
218
H 61 Motion
Espen Lyche
One Team Skiing
3:47:53.1367200
+1:36:55.581400
49.6p
219
H 51 Motion
Flemming Moss
København SK
3:48:05.1368400
+1:37:07.582600
49.5p
220
D 31 Motion
Therése Ivarsson
Alingsås
3:48:36.1371500
+1:37:38.585700
49.4p
221
H 41 Motion
Jari Jääskeläinen
No Club
3:48:37.1371600
+1:37:39.585800
49.4p
222
H 51 Motion
Tor-Arne Chruickshank
Salangen IF Ski
3:48:38.1371700
+1:37:40.585900
49.4p
223
H 31 Motion
Tom Erik Richardsen
Breivik IL
3:48:41.1372000
+1:37:43.586200
49.4p
224
H 51 Motion
Jørn T. Røkaas
Fossum IF
3:49:30.1376900
+1:38:32.591100
49.2p
225
H 41 Motion
Magne-Petter Sollid
Tif
3:49:55.1379400
+1:38:57.593600
49.1p
226
D 31 Motion
Turid Haugen
Narvik
3:51:10.1386900
+1:40:12.601100
48.9p
227
H 51 Motion
Øystein Stellander
Kvæfjord il
3:51:17.1387600
+1:40:19.601800
48.8p
228
H 61 Motion
Rune Østgård
Bergen CK
3:51:20.1387900
+1:40:22.602100
48.8p
229
D 31 Motion
Lisa Pavall
Fauske IL
3:52:37.1395600
+1:41:39.609800
48.6p
230
H 51 Motion
Heino Piirsoo
Tallinn
3:53:40.1401900
+1:42:42.616100
48.3p
231
H 51 Motion
Andrea Nejrotti
Ski Nordico Torino
3:54:53.1409200
+1:43:55.623400
48.1p
232
H 31 Motion
Børge Weines
Team 6847
3:57:06.1422500
+1:46:08.636700
47.6p
233
H 31 Motion
Børge Johansen
TUIL ski
3:57:08.1422700
+1:46:10.636900
47.6p
234
H 41 Motion
Rune André Tøllefsen
Medkila Skilag
3:57:11.1423000
+1:46:13.637200
47.6p
235
D 51 Motion
Rita Johanne Lyngmo
Rita Johanne Lyngmo
3:57:54.1427300
+1:46:56.641500
47.5p
236
H 61 Motion
Jan Flasar
Czech Worldloppet Masters
3:58:11.1429000
+1:47:13.643200
47.4p
237
H 61 Motion
Dagfinn Storflor
Dalebrand IL
4:00:55.1445400
+1:49:57.659600
46.9p
238
D 41 Motion
Berit Amundsen
Brønnøysund
4:01:39.1449800
+1:50:41.664000
46.7p
239
H 41 Motion
Morten Gammelgård Pedersen
No Club
4:03:15.1459400
+1:52:17.673600
46.4p
240
D 21 Motion
Kaja Krogh
Multiconsult BIL
4:03:34.1461300
+1:52:36.675500
46.4p
241
H 41 Motion
Rune Heide
Team Galskap
4:05:05.1470400
+1:54:07.684600
46.1p
242
H 51 Motion
Raul Olesk
Estonian Worldloppet Club
4:06:10.1476900
+1:55:12.691100
45.9p
243
H 21
Carl Henrik Carlsen
Team Brink
4:06:22.1478100
+1:55:24.692300
45.8p
244
H 51 Motion
Opletal Petr
PM Trinec
4:06:24.1478300
+1:55:26.692500
45.8p
245
D 41 Motion
Nina Nerdal
Tromsdalen
4:06:56.1481500
+1:55:58.695700
45.7p
246
H 21 Motion
Vegard Aasland
Nordkjosbotn IL
4:07:02.1482100
+1:56:04.696300
45.7p
247
H 21 Motion
Bernt Kristian Flekstad Vik
Tromsøstudentenes Idrettslag
4:07:05.1482400
+1:56:07.696600
45.7p
248
H 61 Motion
Geir Rune Fredriksen
Unglyn IL
4:07:34.1485300
+1:56:36.699500
45.6p
249
D 61 Motion
Karen Blomli
Tromsø SK
4:10:18.1501700
+1:59:20.715900
45.1p
250
H 41 Motion
Lars Nyhus
Asker
4:11:05.1506400
+2:00:07.720600
45.0p
251
H 51 Motion
Lubor Golan
Czech Worldloppet Masters
4:11:23.1508200
+2:00:25.722400
44.9p
252
D 61 Motion
Liv Bentzen
Brønnøysund
4:11:47.1510600
+2:00:49.724800
44.8p
253
D 41 Motion
Sonja Elvebakk
No Club
4:11:58.1511700
+2:01:00.725900
44.8p
254
H 51 Motion
Roar Langen
One Team Skiing
4:12:45.1516400
+2:01:47.730600
44.7p
255
H 21 Motion
Pål Henrik Levi Bersvendsen
Team Beard Bakeries
4:14:28.1526700
+2:03:30.740900
44.4p
256
H 61 Motion
Cestmir Cada
Czech Worldloppet Masters
4:15:06.1530500
+2:04:08.744700
44.3p
257
H 71 Motion
Eugenio Uberti
Ski Nordico Torino
4:15:33.1533200
+2:04:35.747400
44.2p
258
H 41 Motion
Ivar Nerdal
Tromsdalen
4:17:52.1547100
+2:06:54.761300
43.8p
259
H 21 Motion
Oscar Eriksson
Björklinge SOK
4:20:34.1563300
+2:09:36.777500
43.3p
260
H 41 Motion
Lars Tore Sørensen
Team Tomasjord
4:20:50.1564900
+2:09:52.779100
43.3p
261
D 51 Motion
Hilde Kathrine Overvik
Flatåsen
4:24:04.1584300
+2:13:06.798500
42.7p
262
H 51 Motion
Martin Pisacka
Czech Worldloppet Masters
4:24:23.1586200
+2:13:25.800400
42.7p
263
H 31 Motion
Kristian Hauglie
No Club
4:27:35.1605400
+2:16:37.819600
42.2p
264
H 61 Motion
Renny Asplund
Skuttunge SK
4:30:19.1621800
+2:19:21.836000
41.8p
265
H 51 Motion
Tom Fors
No Club
4:32:39.1635800
+2:21:41.850000
41.4p
266
H 51 Motion
Arild Magne Gundersen
No Club
4:33:17.1639600
+2:22:19.853800
41.3p
267
H 31 Motion
Thomas Ludvigsen
Ludvigsens Helsetjenste
4:34:35.1647400
+2:23:37.861600
41.1p
268
D 51 Motion
Tove Elisabeth Svee
Team 6847
4:35:40.1653900
+2:24:42.868100
40.9p
269
D 31 Motion
Dagrun Weines
Team 6847
4:36:09.1656800
+2:25:11.871000
40.9p
270
D 31 Motion
Josefin Eriksson
Skuttunge SK
4:42:56.1697500
+2:31:58.911700
39.9p
271
H 41 Motion
Gunnar Folden Grundetjern
Storfjord IL
4:47:15.1723400
+2:36:17.937600
39.3p
272
H 41 Motion
Damian Harris-Dowsett
Cambridge Blue
4:52:46.1756500
+2:41:48.970700
38.5p
273
D 31 Motion
Saioa Ibarrola Barandsika
Team B3it
4:56:20.1777900
+2:45:22.992100
38.1p
274
H 61 Motion
Hans Erik Wold
Lyngstad og Omegn IL
4:56:21.1778000
+2:45:23.992200
38.1p
275
H 61 Motion
Iain Boyd
No Club
5:00:07.1800600
+2:49:09.1014800
37.6p
276
H 71 Motion
Luciano Fiore
Ski Nordico Torino
5:15:17.1891600
+3:04:19.1105800
35.8p
277
H 41 Motion
Johan Chr. Stenersen
One Team Skiing
5:17:23.1904200
+3:06:25.1118400
35.5p
278
H 61 Motion
Christer Bengtsson
Djursholms IF
5:42:41.2056000
+3:31:43.1270200
32.9p
279
H 51 Motion
Jean Delbecq
No Club
5:42:42.2056100
+3:31:44.1270300
32.9p
280
H 41 Motion
Kjell-Dagfinn Engen
IL Kampen
5:45:42.2074100
+3:34:44.1288300
32.6p
281
H 31 Motion
Aleksander Tretnes
Tretnes Helsetjenester
5:46:00.2075900
+3:35:02.1290100
32.6p
282
H 51 Motion
Duras Jaroslav
Czech Worldloppet Masters
6:07:11.2203000
+3:56:13.1417200
30.7p
283
H 41 Motion
Lars Georg Fordal
Barentssekretariatet
6:29:56.2339500
+4:18:58.1553700
28.9p
284
D 21 Motion
Kajsa Sundelin
No Club
7:43:30.2780900
+5:32:32.1995100
24.3p
285
D 31 Motion
Kristine Jerijærvi
Sandnes IL
7:46:00.2795900
+5:35:02.2010100
24.2p
286
D 21
Sara Lindborg
Team Serneke
23:59:58.8639700
286
H 21
Joar Thele
Lyn Ski
23:59:58.8639700
286
H 21 Motion
Asbjørn Reinertsen Liaøy
Tromsøstudentenes Idrettslag
23:59:58.8639700
286
H 31 Motion
Per-Håkon Klingsheim
No Club
23:59:58.8639700
286
H 41 Motion
Rainer Jost
Coco
23:59:58.8639700
291
D 21
Evelina Bångman
Ski Team Mäenpää
23:59:59.8639800
291
D 21
Laila Kveli
Team Tynell
23:59:59.8639800
291
H 21
Nils-Ingar Aadne
Team BN Bank
23:59:59.8639800
291
H 21
Niklas Dyrhaug
Team Koteng
23:59:59.8639800
291
H 21
Bob Impola
Team Serneke
23:59:59.8639800
291
H 21
Erlend Nydal
Team Synnfjell
23:59:59.8639800
291
H 21
Torgeir Skare Thygesen
Rustad IL
23:59:59.8639800
291
D 31 Motion
Katrin Elfberg
Tromsøstudentenes Idrettslag
23:59:59.8639800
291
H 21 Motion
Sondre Halvor LANGE
Sortland Og Omegn Ski
23:59:59.8639800
291
H 21 Motion
Magnus Stensås
Tydal IL
23:59:59.8639800
291
H 21 Motion
Tore Weel
No Club
23:59:59.8639800
291
H 31 Motion
Geir Fjellro Loitegard
Hedmark Flyklubb
23:59:59.8639800
291
H 31 Motion
Alexander OS
Fauske IL
23:59:59.8639800
291
H 41 Motion
Bjørn Karl Borgersen
Harstad
23:59:59.8639800
291
H 41 Motion
Roy Even Hagensen
Senja Ski
23:59:59.8639800
291
H 41 Motion
Martin Nymo
Aleris
23:59:59.8639800
291
H 41 Motion
Tore Olsen
Kvaløysletta Skilag
23:59:59.8639800
291
H 51 Motion
Trygve S Deraas
Tromsø SK
23:59:59.8639800
291
H 51 Motion
Bjørn Gundersen
Oslo
23:59:59.8639800
291
H 51 Motion
Gjermund Hellerud
Vikersund IF
23:59:59.8639800
291
H 61 Motion
Ole Ingebrigt Dyrhaug
Tydal IL
23:59:59.8639800
291
H 61 Motion
Odd-Georg Erikstad
lødingen idrettslag
23:59:59.8639800
291
H 71 Motion
Kjell Johnsen
Tromsø SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)