Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Usm Distans
2008-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pål Forsberg
Alnö SK
14:07.84640
2
Daniel Holmgren
Spöland Vännäs IF
14:23.86210
+15.1470
3
Joacim Remneland
Bengtsfors Bois
14:27.86650
+20.1910
4
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
14:28.86710
+20.1970
5
Johan Forsberg
Agnäs IK
14:35.87470
+28.2730
6
Patrik Millestu
Häggenås SK
14:37.87670
+30.2930
7
Philip Burland
Alnö SK
14:40.87950
+33.3210
8
Kim Nilsson
Töcksfors IF
14:42.88120
+34.3380
9
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
14:43.88210
+35.3470
10
Olof Andersson
Häggenås SK
14:50.88910
+42.4170
11
Håkan Emilsson
Offerdals SK
14:51.89060
+44.4320
12
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
14:52.89110
+44.4370
13
Viktor Axelsson
Borås SK
14:54.89330
+46.4590
14
Elias Alvebro
Häggenås SK
14:59.89850
+52.5110
15
Mattias Bångman
Offerdals SK
15:02.90180
+55.5440
16
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
15:14.91360
+1:07.6620
17
Viktor Forsblom
Falu IK
15:19.91850
+1:12.7110
18
Joakim Lundqvist
Malmbergets Aif
15:19.91890
+1:12.7150
19
Marcus Axelsson
Töcksfors IF
15:20.91960
+1:13.7220
20
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
15:20.91990
+1:13.7250
21
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
15:21.92070
+1:14.7330
22
Gustav Larsson
Näsvikens IK
15:22.92180
+1:15.7440
23
Victor Olsson
Söderala AIK
15:23.92230
+1:15.7490
24
Petrus Stenqvist Ryen
IFK Mora SK
15:41.94080
+1:34.9340
25
Daniel Fakt
Bjursås IK
15:44.94370
+1:37.9630
26
Niko Lehtonen
IK Rex
15:46.94530
+1:38.9790
27
Jimmy Seger
Sundbybergs IK
15:50.94970
+1:43.10230
28
Ludvig Nordqvist
Sya SK
15:53.95200
+1:45.10460
29
Henric Öberg
Strömnäs GIF
15:58.95710
+1:50.10970
30
Oskar Lundgren
Röbäcks SK
15:58.95740
+1:51.11000
31
Emil Lundgren
Röbäcks SK
16:01.96060
+1:54.11320
32
Martin Norberg
Malmbergets Aif
16:08.96740
+2:01.12000
33
Johannes Carlzén
Tvärreds IF
16:08.96790
+2:01.12050
34
Gustav Lindblad
Alnö SK
16:12.97120
+2:04.12380
35
Nils Persson
Östersunds SK
16:14.97300
+2:06.12560
36
Jens Masimov
IFK Hedemora SK
16:15.97480
+2:08.12740
37
Anton Mattsson
SK Bore
16:18.97780
+2:11.13040
38
Johan Jakobsson
Röbäcks SK
16:19.97880
+2:12.13140
39
Harald Kempe
Tynderö IK
16:23.98220
+2:15.13480
40
Simon Lindholm
Stockviks SF
16:26.98520
+2:18.13780
41
Tobias Palolampi
Tynderö IK
16:33.99250
+2:26.14510
42
Erik Skoglund
Lucksta IF
16:35.99460
+2:28.14720
43
Patrik Thell
Garphyttans IF
16:38.99700
+2:30.14960
44
Magnus Persson
Bottnaryd IF
16:39.99880
+2:32.15140
45
Joakim Eriksson
Tierps IF
16:40.99970
+2:33.15230
46
Erik Strindlund
Östersunds SK
16:45.100420
+2:37.15680
47
Philip Forsman
IFK Umeå
16:58.101770
+2:51.17030
48
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
17:12.103180
+3:05.18440
49
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
17:14.103360
+3:07.18620
50
Pierre Ohlson
Filipstads SF
17:17.103670
+3:10.18930
51
Kristoffer Fallgren
SK Bore
17:22.104150
+3:15.19410
52
Simon Svanebo
Alnö SK
17:43.106230
+3:35.21490
53
Daniel Björk
IK Rex
18:28.110720
+4:20.25980
54
Henrik Westher
Tvärreds IF
18:30.110930
+4:22.26190
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)