Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS Intervalstart fri stil
2018-03-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
24:00.143900
89.4p
2
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
25:15.151400
+1:15.7400
85.2p
3
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
25:40.153900
+1:40.9900
83.9p
4
Samuel Oskarsson
SK Leksand
25:48.154700
+1:48.10700
83.5p
4
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
25:48.154700
+1:48.10700
83.5p
6
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
26:03.156200
+2:03.12200
82.8p
7
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
26:06.156500
+2:06.12500
82.6p
8
Jakob Tapani
Sågmyra SK
26:14.157300
+2:14.13300
82.2p
9
Alexander Lundstein
Storvreta IK
26:15.157400
+2:15.13400
82.2p
10
Isak Lieback
Ulricehamns IF
26:17.157600
+2:17.13600
82.1p
11
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
26:19.157800
+2:19.13800
82.0p
12
Thomas Fällgren
Arvika IS
26:24.158300
+2:24.14300
81.7p
13
Emil Danielsson
Högbo GIF
26:43.160200
+2:43.16200
80.8p
14
Edvard Nilsson
Filipstads SF
26:55.161400
+2:55.17400
80.3p
15
Emil Hagström
Garphyttans IF
27:01.162000
+3:01.18000
80.0p
16
Per Jutterström
IFK Mora SK
27:03.162200
+3:03.18200
79.9p
17
Rasmus Rudberg
Sya SK
27:23.164200
+3:23.20200
79.0p
18
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
27:46.166500
+3:46.22500
77.9p
19
Martin Elmvall
Högbo GIF
27:53.167200
+3:53.23200
77.6p
20
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
28:06.168500
+4:06.24500
77.1p
21
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
28:14.169300
+4:14.25300
76.7p
22
Johan Lüning
Bålsta SK
28:17.169600
+4:17.25600
76.6p
23
Andreas Albinsson
SK Bore
28:23.170200
+4:23.26200
76.3p
24
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
28:35.171400
+4:35.27400
75.8p
25
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
28:38.171700
+4:38.27700
75.7p
26
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
28:44.172300
+4:44.28300
75.5p
27
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
28:49.172800
+4:49.28800
75.3p
28
Albin Lundqvist
Gillberga SK
28:56.173500
+4:56.29500
75.0p
29
Linus Jonsson
Årjängs IF
29:02.174100
+5:02.30100
74.7p
30
Arvid Värmsjö
SK Bore
29:22.176100
+5:22.32100
73.9p
31
Anton Björk
Orsa SK
29:34.177300
+5:34.33300
73.4p
32
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
31:04.186300
+7:04.42300
70.1p
33
Petter Bengtsson
Storvreta IK
31:39.189800
+7:39.45800
68.9p
34
Anton Andersson
Garphyttans IF
31:57.191600
+7:57.47600
68.2p
-
Arvid Schön
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Albin Berger
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
Martin Mickels
Bålsta SK
23:59:58.8639700
-
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Johannes Josefsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)