Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hallbyloppet
2018-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
23:47.142600
86.8p
2
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
24:09.144800
+22.2100
85.4p
3
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
24:29.146800
+42.4100
84.1p
4
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
24:46.148500
+59.5800
83.0p
5
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
24:59.149800
+1:12.7100
82.2p
6
H 20
Elias Andersson
Landsbro IF SK
25:33.153200
+1:46.10500
80.2p
7
H 20
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
25:39.153800
+1:52.11100
79.9p
8
H 18
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
25:41.154000
+1:54.11300
79.8p
9
H 21
Ragnar Thulin
Jönköping
26:14.157300
+2:27.14600
77.9p
10
H 20
Axel Svensson
Landsbro IF SK
26:41.160000
+2:54.17300
76.5p
11
H 35
Jonas Peterson
Borås GIF
26:49.160800
+3:02.18100
76.1p
12
H 35
Mikael Magnusson
Nybro Ski
27:39.165800
+3:52.23100
73.6p
13
H 35
Tomas Pettersson Hjelmkvist
IF Hallby SOK
27:47.166600
+4:00.23900
73.2p
14
H 18
Karl Stark
Vaggeryds SOK
28:10.168900
+4:23.26200
72.1p
15
H 35
Andreas Karlsson
IF Hallby SOK
28:38.171700
+4:51.29000
70.8p
16
H 35
Olle Frykfeldtd
IK Hakarpspojkarna
28:56.173500
+5:09.30800
70.0p
17
H 18
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
29:03.174200
+5:16.31500
69.7p
18
H 18
Alfons Peterson
Borås GIF
29:33.177200
+5:46.34500
68.4p
19
H 35
Per Orestig
OK Gränsen
30:00.179900
+6:13.37200
67.3p
20
H 50
Anders Abrahamsson
Eksjö SOK
31:19.187800
+7:32.45100
64.3p
21
H 21
Mattias Modeen
No Club
31:46.190500
+7:59.47800
63.3p
22
H 35
Ricard Sjögren
Tranemo IF
32:17.193600
+8:30.50900
62.2p
23
H 21
Simon Nilsson
Vindrarps SK
32:57.197600
+9:10.54900
60.8p
24
H 18
Adam Hertz
IF Hallby SOK
33:03.198200
+9:16.55500
60.6p
25
H 18
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
33:12.199100
+9:25.56400
60.4p
26
H 35
Klas Adolfsson
Borås SK
39:28.236700
+15:41.94000
50.2p
6.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
16:49.100800
2
D 18
Moa Hansson
Landsbro IF SK
17:26.104500
+37.3600
70.7p
3
H 16
Erik Fransson
Borås SK
17:29.104800
+40.3900
4
H 16
Hugo Sjögren
Tranemo IF
17:30.104900
+41.4000
5
H 16
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
17:35.105400
+46.4500
6
H 16
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
17:46.106500
+57.5600
7
H 16
Joel Björnlinger
IK Vista
18:19.109800
+1:30.8900
8
H 16
Olof Hedin
Eksjö SOK
18:28.110700
+1:39.9800
9
D 18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
18:31.111000
+1:42.10100
66.6p
10
H 16
Alexander Thudeen
Sya SK
18:33.111200
+1:44.10300
11
H 16
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
19:18.115700
+2:29.14800
12
D 16
Cora Badh
Falköpings AIK SK
20:25.122400
+3:36.21500
13
D 18
Felicia Norrby
Tranemo IF
20:41.124000
+3:52.23100
59.6p
14
H 16
Isac Karlsson
Tranemo IF
20:44.124300
+3:55.23400
15
D 16
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
20:45.124400
+3:56.23500
16
D 16
Emma Eriksson
Eksjö SOK
21:00.125900
+4:11.25000
17
D 16
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
21:45.130400
+4:56.29500
18
D 16
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
21:50.130900
+5:01.30000
19
D 16
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
22:48.136700
+5:59.35800
20
H 21
Hampus Fyhr
SOK Aneby
23:01.138000
+6:12.37100
53.6p
21
D 16
Isabell Pettersson
SOK Aneby
23:29.140800
+6:40.39900
22
D 16
Frida Mouchard
IF Hallby SOK
28:34.171300
+11:45.70400
3.3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Gabriel Norder
IF Rigor
8:27.50600
2
H 14
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
8:29.50800
+2.100
3
H 14
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
8:33.51200
+6.500
4
H 14
Anton Grahn
IF Hallby SOK
8:53.53200
+26.2500
5
H 14
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
8:58.53700
+31.3000
6
H 14
Axel Broms
FK Friskus Varberg
9:06.54500
+39.3800
7
H 14
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
9:14.55300
+47.4600
8
H 14
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
9:33.57200
+1:06.6500
9
H 14
Eskil Peterson
Borås GIF
9:34.57300
+1:07.6600
10
H 14
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
9:44.58300
+1:17.7600
11
H 14
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
9:56.59500
+1:29.8800
12
H 14
Lukas Karlén
IF Hallby SOK
10:00.59900
+1:33.9200
13
D 14
Lisa Lantz
Sya SK
10:14.61300
+1:47.10600
14
D 14
Alva Thudeen
Sya SK
10:21.62000
+1:54.11300
15
D 14
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
10:22.62100
+1:55.11400
16
H 12
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
10:44.64300
+2:17.13600
17
H 12
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
10:46.64500
+2:19.13800
18
H 12
Arvid Trofast
Borensbergs IF SK
10:51.65000
+2:24.14300
19
D 14
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
11:00.65900
+2:33.15200
20
H 12
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
11:02.66100
+2:35.15400
20
H 12
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
11:02.66100
+2:35.15400
22
H 14
Alfred Derke
Sya SK
11:03.66200
+2:36.15500
23
H 12
Emil Marinus
Vreta Skid o Mk
11:09.66800
+2:42.16100
24
D 14
Felicia Abelsson
Landsbro IF SK
11:20.67900
+2:53.17200
25
D 14
Felicia Fyhr
SOK Aneby
11:25.68400
+2:58.17700
25
D 14
Tilda Rosander
SOK Aneby
11:25.68400
+2:58.17700
27
H 14
Alfred Nilsson
IK Vista
11:29.68800
+3:02.18100
27
H 12
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
11:29.68800
+3:02.18100
29
H 14
Viggo Nilsson
Ölmstads IS
11:39.69800
+3:12.19100
30
H 12
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
11:42.70100
+3:15.19400
31
H 12
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
11:45.70400
+3:18.19700
32
H 12
Albin Georgsson
IF Hallby SOK
11:46.70500
+3:19.19800
33
D 14
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
11:51.71000
+3:24.20300
34
H 12
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
11:52.71100
+3:25.20400
35
D 12
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
11:56.71500
+3:29.20800
36
D 12
Maja Lax
Nässjö SF
12:02.72100
+3:35.21400
36
D 12
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
12:02.72100
+3:35.21400
38
D 12
Edith Carlander
Sya SK
12:04.72300
+3:37.21600
39
D 14
Felicia Lax
Tenhults SOK
12:08.72700
+3:41.22000
40
H 12
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
12:11.73000
+3:44.22300
41
D 14
Ida Georgsson
IF Hallby SOK
12:15.73400
+3:48.22700
42
H 12
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
12:25.74400
+3:58.23700
43
D 14
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
12:29.74800
+4:02.24100
44
D 12
Jennifer Sandell
Sya SK
12:31.75000
+4:04.24300
45
D 12
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
12:42.76100
+4:15.25400
46
D 12
Elsa Karlsson
Tranemo IF
13:00.77900
+4:33.27200
47
H 12
Isak Hertz
IF Hallby SOK
13:08.78700
+4:41.28000
48
H 14
Albin Jansson
Forserums SOK
14:48.88700
+6:21.38000
49
H 12
Melker Svensson
Landsbro IF SK
14:50.88900
+6:23.38200
50
D 14
Andrea Lundell
IF Hallby SOK
16:08.96700
+7:41.46000
51
H 12
Hugo Olin
IF Hallby SOK
22:53.137200
+14:26.86500
Logga in för att slippa de här annonserna
2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
5:13.31200
2
D 10
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
5:30.32900
+17.1600
3
H 10
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
5:43.34200
+30.2900
4
H 10
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
5:58.35700
+45.4400
5
H 10
Alvin Marinus
Vreta Skid o Mk
6:13.37200
+1:00.5900
6
H 10
Filip Ivarsson -
IK Hakarpspojkarna
6:23.38200
+1:10.6900
7
H 10
Malte Lax
Nässjö SF
6:58.41700
+1:45.10400
8
H 10
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
6:59.41800
+1:46.10500
9
D 10
Isabell Fransson
Boxholm-Ekeby SK
7:05.42400
+1:52.11100
10
H 10
Arvid Rosander
SOK Aneby
8:26.50500
+3:13.19200
11
D 10
Ida Lundén
IF Hallby SOK
8:28.50700
+3:15.19400
12
D 10
Inez Palmér
IF Hallby SOK
8:53.53200
+3:40.21900
13
D 10
Stina Lundén
IF Hallby SOK
9:32.57100
+4:19.25800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)