Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Prolog
2018-03-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 16
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Märta Rosenberg
Jämtland Härjedalen
7:19.43880
2
Lisa Ingesson
Norrbotten
7:30.44980
+11.1000
3
Hanna Lundberg
Norrbotten
7:32.45100
+12.1120
4
Josefin Lindström
Gästrikland
7:39.45810
+19.1830
5
Saga Nilsson
Västerbotten
7:40.45970
+20.1990
6
Saga Fältenhag
Gästrikland
7:41.46010
+21.2030
7
Elina Franzén
Dalarna
7:49.46830
+29.2850
8
Julia Löfström
Uppland
7:53.47210
+33.3230
9
Ebba Karlsson
Stockholm
7:55.47450
+35.3470
10
Emma Höglund
Ångermanland
7:56.47530
+36.3550
11
Kajsa Rapp
Dalarna
7:56.47560
+36.3580
12
Tilda Ström
Dalarna
7:56.47590
+37.3610
13
Elin Modin
Ångermanland
7:58.47780
+39.3800
14
Lisa Nystedt
Stockholm
8:00.47990
+41.4010
15
Anja Andersdotter
Örebro Län
8:02.48120
+42.4140
16
Lova Broström
Östergötland
8:03.48210
+43.4230
17
Emma Lindqvist
Norrbotten
8:06.48580
+47.4600
18
Andrea Aulin
Småland
8:07.48600
+47.4620
19
Ida Nilsson
Medelpad
8:07.48670
+47.4690
20
Enja Jonsson
Jämtland Härjedalen
8:08.48730
+48.4750
21
Emelie Englund
Medelpad
8:13.49200
+53.5220
22
Sofia Lundkvist
Norrbotten
8:13.49220
+53.5240
23
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
8:14.49330
+54.5350
24
Sigrid Hübenette
Ångermanland
8:14.49390
+55.5410
25
Elin Westh
Värmland
8:15.49490
+56.5510
26
Elin Vesterlund
Västerbotten
8:16.49500
+56.5520
27
Cora Badh
Västergötland
8:19.49880
+1:00.5900
28
Alma Nordström
Uppland
8:21.50070
+1:01.6090
29
Sara Ingard
Uppland
8:25.50400
+1:05.6420
30
Alva Björk
Dalarna
8:25.50450
+1:05.6470
31
Agnes Öhrn
Medelpad
8:25.50490
+1:06.6510
32
Alva Eriksson
Ångermanland
8:26.50590
+1:07.6610
33
Julia Lundgren
Västerbotten
8:32.51190
+1:13.7210
34
Lovisa Moqvist
Göteborg
8:36.51520
+1:16.7540
35
Emma Eriksson
Småland
8:36.51550
+1:16.7570
36
Tove Lundh
Medelpad
8:36.51580
+1:16.7600
37
Emma Ling
Småland
8:38.51760
+1:18.7780
38
Hannah Forsman
Gästrikland
8:39.51880
+1:19.7900
39
Amanda Norrby Rydin
Västergötland
8:40.51940
+1:20.7960
40
Wilma Johansson
Jämtland Härjedalen
8:44.52350
+1:24.8370
41
Tua Germann
Västerbotten
8:46.52520
+1:26.8540
42
Maja Högfeldt
Västergötland
8:54.53330
+1:34.9350
43
Linda-louise Köld
Västmanland
9:00.53930
+1:40.9950
44
Julia Eriksson
Västergötland
9:04.54320
+1:44.10340
45
Wilma Björn
Värmland
9:06.54510
+1:46.10530
46
Thea Braneby
Värmland
9:12.55130
+1:52.11150
47
Hoa Sjöholm
Stockholm
9:15.55480
+1:55.11500
48
Linda Forsby
Värmland
9:16.55570
+1:56.11590
49
Clara Johansson
Bohuslän Dal
9:38.57790
+2:19.13810
50
Stina Gustafsson
Örebro Län
10:44.64370
+3:24.20390
-
Wilma Fridell
Småland
23:59:59.8639800
-
Ellen Bylund
Uppland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)