Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hammerdalsspelen
2008-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Hammerdals IF
Plats: Hammerdal
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
9.9km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Teodor Peterson
Åsarna IK
26:07.156600
81.4p
2
Robin Norum
IFK Umeå
26:42.160100
78.9p
3
Jesper Modin
Piteå Elit SK
26:43.160200
78.8p
D 15
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Gustafson
Litsbygdens SK
22:14.133300
2
Jennifer Lindblom
Svegs IK
23:22.140100
3
Hanna Thelberg
Valbo Aif
25:24.152300
D 16
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Dahl
Litsbygdens SK
21:48.130700
2
Anna Österberg
Remsle SK
23:17.139600
3
Evelina Bångman
Sundbybergs IK
23:28.140700
D 20
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Brodin
Falu IK
20:07.120600
65.0p
2
Linda Lundberg
Jukkasjärvi IF
20:13.121200
64.6p
3
Cecilia Nilsson
Gellivare SK
20:26.122500
63.8p
H 15
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Holmgren
Spöland Vännäs IF
20:06.120500
2
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
20:41.124000
3
Patrik Millestu
Häggenås SK
20:50.124900
H 16
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oscar Kardin
Östersunds SK
18:48.112700
2
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
19:00.113900
3
Carl Quicklund
Östersunds SK
19:17.115600
D 11
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Malin Jangenmalm
IFK Strömsund
18:45.112400
D 12
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Esmeralda Svenningsson
IFK Umeå
15:32.93100
2
Angelica Henriksson
Graninge-Alliansen
19:16.115500
D 13
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hedda Bångman
Sundbybergs IK
11:19.67800
2
Frida Andersson
Östersunds SK
12:34.75300
3
Emma Åsberg
Duveds IF
13:36.81500
D 14
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lina Kardin
Östersunds SK
12:20.73900
1
Matilda Andersson
Häggenås SK
12:20.73900
3
Julia Månsson
Östersunds SK
12:51.77000
H 11
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marcus Alvebro
Häggenås SK
12:55.77400
2
John Eriksson
Offerdals SK
13:30.80900
3
Emil Sellsve
Järpens SK
15:16.91500
H 12
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elias Dahl
Litsbygdens SK
11:59.71800
2
Niklas Andersson
Häggenås SK
12:00.71900
3
Per Andersson
Häggenås SK
12:16.73500
H 13
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Edvard Sundman
Finland
11:33.69200
2
Olle Jonsson
Duveds IF
11:47.70600
3
Emil Persson
Östersunds SK
12:19.73800
H 14
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Erik Andersson
Häggenås SK
11:22.68100
2
Kristian Holmén
Finland
11:24.68300
3
Emil Svensson
Östersunds SK
11:34.69300
D 10
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Josefin Sundman
Finland
7:04.42300
2
Amanda Nordqvist
Ramsele IK
9:16.55500
3
Matilda Nordqvist
Ramsele IK
9:58.59700
H 9
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Matheus Abrahamsson Gjersvold
Hammerdal IF
9:45.58400
2
Erik Jangenmalm
IFK Strömsund
10:05.60400
3
Oskar Ed
Järpens SK
10:32.63100
H 10
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Arvid Jonsson
Duveds IF
7:17.43600
2
Hampus Millestu
Häggenås SK
7:53.47200
3
Carl Rotvold
Åsarna IK
7:55.47400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Hammerdalsspelen 2009
Hammerdalsspelen 2008
Tävlingar i närheten
Ösk Skidan 3 2008
Ösk Skidan 2 2008
Flatarundan - Engcon Cup 2008
Ösk Skidan 1 2008
ICA-Loppet 2008
Milkoloppet 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan