Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2018-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
0.81km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Ångermanland
1:55.11430
2
Alva Hermansson
Dalarna
2:02.12140
+7.610
3
Matilda Bandefur
Dalarna
2:03.12200
+7.670
4
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
2:03.12250
+8.720
5
Jonna Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
2:03.12270
+8.740
6
Erika Lavén
Stockholm
2:05.12420
+9.890
7
Lisa Larsson
Norrbotten
2:06.12510
+10.980
8
Lina Rydén
Dalarna
2:06.12530
+11.1000
9
Tuva Lundin
Medelpad
2:06.12560
+11.1030
9
Evelina Crüsell
Västerbotten
2:06.12560
+11.1030
11
Molly Furunäs
Dalarna
2:06.12580
+11.1050
12
Malin Oskarsson
Dalarna
2:07.12620
+11.1090
13
Elin Björklind
Västmanland
2:07.12630
+12.1100
14
Tilde Josefsson
Stockholm
2:07.12650
+12.1120
15
Nora Westerlund
Ångermanland
2:08.12740
+13.1210
16
Vilda Book
Jämtland Härjedalen
2:08.12780
+13.1250
17
Astrid Kolberg
Värmland
2:09.12860
+14.1330
18
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
2:09.12880
+14.1350
19
Sara Henriksson
Medelpad
2:10.12920
+14.1390
20
Leia Bjursell
Västerbotten
2:10.12930
+15.1400
21
Moa Hansson
Gästrikland
2:10.12950
+15.1420
21
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
2:10.12950
+15.1420
23
Alva Isaksson
Norrbotten
2:10.12990
+15.1460
24
Ida Abrahamson
Västergötland
2:11.13010
+15.1480
25
Greta Lind
Stockholm
2:11.13050
+16.1520
26
Ellen Holm
Östergötland
2:13.13230
+18.1700
27
Yrla Abrahamsson
Göteborg
2:13.13240
+18.1710
28
Ida Rosjö
Småland
2:13.13250
+18.1720
29
Ida Garfvè
Dalarna
2:13.13270
+18.1740
30
Amanda Johansson
Västergötland
2:13.13280
+18.1750
31
Ronja Bjursell
Västerbotten
2:14.13360
+19.1830
31
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
2:14.13360
+19.1830
33
Kerstin Åberg
Stockholm
2:14.13390
+19.1860
34
Ella Turesson
Norrbotten
2:15.13410
+19.1880
35
Linda Hedlund
Norrbotten
2:15.13430
+20.1900
36
Klara Forslund
Medelpad
2:15.13450
+20.1920
37
Felicia Abelsson
Småland
2:15.13480
+20.1950
38
Emmi Nyberg
Uppland
2:16.13530
+21.2000
39
Belle Spets
Ångermanland
2:16.13580
+21.2050
40
Elsa Gustafsson
Stockholm
2:17.13620
+21.2090
41
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
2:17.13640
+22.2110
41
Tilda Thudèn
Östergötland
2:17.13640
+22.2110
43
Hedda Samuelsson
Jämtland Härjedalen
2:17.13690
+22.2160
44
Nora Engström
Västerbotten
2:18.13720
+22.2190
45
Ninni Einarsson
Värmland
2:18.13740
+23.2210
46
HIlma Claesson
Stockholm
2:18.13750
+23.2220
47
Ella Johansson
Norrbotten
2:19.13820
+23.2290
47
Ella Burman
Västerbotten
2:19.13820
+23.2290
49
Maja Wallberg
Ångermanland
2:19.13850
+24.2320
50
Tilda Rosander
Småland
2:19.13880
+24.2350
51
Alma Olsson
Örebro Län
2:19.13890
+24.2360
52
MY Werner
Göteborg
2:21.14040
+26.2510
53
Klara Danielsson
Norrbotten
2:22.14150
+27.2620
54
Stina Karlsson
Västergötland
2:23.14200
+27.2670
55
Vera Edvardsson
Stockholm
2:23.14220
+27.2690
56
Elsa Granholm
Medelpad
2:23.14270
+28.2740
57
Wilma Nilsson
Ångermanland
2:23.14280
+28.2750
58
Nanna Grönborg
Medelpad
2:24.14320
+28.2790
59
Emma Bengtsson
Västergötland
2:24.14370
+29.2840
60
Ylva Sandström
Medelpad
2:24.14380
+29.2850
61
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
2:25.14420
+29.2890
62
Brule Gundale
Västerbotten
2:25.14430
+30.2900
62
Felicia Fyhr
Småland
2:25.14430
+30.2900
64
Linnea Berglund
Norrbotten
2:26.14500
+30.2970
65
Wilma Lundqvist
Västerbotten
2:26.14510
+30.2980
66
Emilia Johansson
Ångermanland
2:27.14680
+32.3150
67
Alva Dahlin
Medelpad
2:28.14730
+33.3200
68
Emilia Eriksson
Västergötland
2:28.14770
+33.3240
69
Signe Schagerström
Örebro Län
2:29.14840
+34.3310
70
Alva Adill
Uppland
2:29.14880
+34.3350
71
Thea Flogård
Göteborg
2:29.14890
+34.3360
72
Vilma Larsson
Örebro Län
2:30.14940
+35.3410
73
Vilja Björklund
Gästrikland
2:30.14950
+35.3420
74
Ingrid Åstot
Västerbotten
2:30.14980
+35.3450
75
Moa Ingvarsson
Västmanland
2:31.15000
+35.3470
76
Ebba Andersson
Medelpad
2:32.15140
+37.3610
77
Louise Hallander
Östergötland
2:33.15290
+38.3760
78
Elvira Bylund
Hälsingland
2:34.15340
+39.3810
78
Klara Skåninger
Stockholm
2:34.15340
+39.3810
80
Melke Björkman
Göteborg
2:34.15360
+39.3830
81
Tilda Sahlberg
Hälsingland
2:35.15440
+40.3910
82
Linnea Hedin
Värmland
2:36.15520
+40.3990
83
Elsa Larsson
Stockholm
2:36.15560
+41.4030
83
Kristina Vestman
Ångermanland
2:36.15560
+41.4030
85
Agnes Nilsson
Norrbotten
2:37.15610
+41.4080
86
Wilma Åkebring
Medelpad
2:38.15710
+42.4180
87
Emma Johansson
Medelpad
2:42.16140
+47.4610
88
Alva Nilsson
Västerbotten
2:43.16240
+48.4710
89
Wilma Bohm
Göteborg
2:44.16370
+49.4840
90
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
2:45.16400
+49.4870
91
Frida Jansson
Uppland
2:45.16490
+50.4960
92
Amanda Fredriksson
Uppland
2:46.16560
+51.5030
93
Linnea Nordström
Uppland
2:56.17580
+1:01.6050
94
Dorothea Petersson
Uppland
2:59.17880
+1:04.6350