Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sankt Olofsrännet
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
24:33.147200
85.6p
2
H 20
Jacob Stark
Stockviks SF
25:52.155100
+1:19.7800
81.2p
3
H 20
Viktor Wiig
IF Strategen
26:26.158500
+1:53.11200
79.5p
4
H 35
Jan Fridlund
Alnö Race Team
26:30.158900
+1:57.11600
79.3p
5
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
27:08.162700
+2:35.15400
77.4p
6
H 35
Martin Melander
Alnö Race Team
27:27.164600
+2:54.17300
76.5p
7
H 35
Jonas Nordlund
Alnö SK
28:14.169300
+3:41.22000
74.4p
8
D 20
Sandra Wiig
Stockviks SF
28:40.171900
+4:07.24600
73.3p
9
D 35
Jenny Kling
Selånger SOK
29:47.178600
+5:14.31300
70.5p
10
H 21 Motion
Johan Miller
Alnö Race Team
30:53.185200
+6:20.37900
68.0p
11
H 21
Robert Johansson
Selånger SOK
33:01.198000
+8:28.50700
63.6p
12
D 35
Monika Wounder
Alnö Race Team
37:43.226200
+13:10.78900
55.7p
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Axel Lundgren
Stockviks SF
13:00.77900
2
H 16
Adam Näslund
Bergeforsens SK
13:05.78400
+5.400
3
H 15
Anders Dahl
Alnö SK
13:21.80000
+21.2000
4
H 16
Jonne Liukkonen
Stockviks SF
13:24.80300
+24.2300
5
H 15
Oskar Vikström
Stockviks SF
13:29.80800
+29.2800
6
H 15
Nils Norberg
Lucksta IF
13:37.81600
+37.3600
7
D 15
Amanda Pallin
Alnö SK
13:51.83000
+51.5000
8
H 16
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
13:56.83500
+56.5500
9
H 15
Arve Lignell
Lucksta IF
14:10.84900
+1:10.6900
10
D 16
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
14:25.86400
+1:25.8400
11
D 15
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
14:30.86900
+1:30.8900
12
D 16
Tove Lundh
Bergeforsens SK
15:05.90400
+2:05.12400
13
D 15
Ebba Englund
Bergeforsens SK
15:06.90500
+2:06.12500
14
D 16
Emelie Englund
Bergeforsens SK
15:24.92300
+2:24.14300
15
D 15
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
15:50.94900
+2:50.16900
16
D 15
Trude Burman
Alnö SK
15:58.95700
+2:58.17700
17
D 15
Maja Andersson
Bergeforsens SK
16:16.97500
+3:16.19500
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 13
Elias Bengtsson
Tynderö IK
6:54.41300
1
H 14
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
6:54.41300
3
H 13
David Palmgren
Bergeforsens SK
6:55.41400
+1
4
H 13
Simon Nordlander
Stockviks SF
7:00.41900
+6.500
5
H 13
Hugo Nordlander
Stockviks SF
7:02.42100
+8.700
6
D 13
Ida Bergfors
Matfors SK
7:17.43600
+23.2200
6
H 13
Jason Blomqvist
Matfors SK
7:17.43600
+23.2200
8
D 13
Emma Strand
Selånger SOK
7:23.44200
+29.2800
9
D 14
Louise Jonsson
Alnö SK
7:28.44700
+34.3300
10
H 13
Elis Liukkonen
Stockviks SF
7:29.44800
+35.3400
11
H 13
Mattias Larsson
Matfors SK
7:31.45000
+37.3600
12
H 14
Johan Lindén
Selånger SOK
7:34.45300
+40.3900
13
H 13
Nils Engberg
Bondsjöhöjdens IK
7:37.45600
+43.4200
14
D 13
Julia Byvall
Matfors SK
7:41.46000
+47.4600
15
H 11
Kalle Birve
Alnö SK
7:42.46100
+48.4700
16
H 14
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
7:56.47500
+1:02.6100
17
D 14
Ylva Sandström
Stockviks SF
7:59.47800
+1:05.6400
18
H 12
Alfred Johansson
Selånger SOK
8:04.48300
+1:10.6900
19
H 12
Emil Lundgren
Stockviks SF
8:06.48500
+1:12.7100
20
H 11
Eskil Engberg
Bondsjöhöjdens IK
8:07.48600
+1:13.7200
21
H 11
Isak Lind
Selånger SOK
8:10.48900
+1:16.7500
22
D 13
Saga Östling
Kovlands IF
8:13.49200
+1:19.7800
23
H 12
William Forslund
Stockviks SF
8:20.49900
+1:26.8500
24
D 12
Signe Feil
Stockviks SF
8:22.50100
+1:28.8700
25
H 11
Pontus Westfal
Alnö SK
8:24.50300
+1:30.8900
26
H 12
Vilmer Lindgren
Alnö SK
8:26.50500
+1:32.9100
27
D 13
Moa Flodin
Alnö SK
8:27.50600
+1:33.9200
28
D 12
Julia Jonsson
Alnö SK
8:31.51000
+1:37.9600
28
D 12
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
8:31.51000
+1:37.9600
30
H 12
August Lilja
Matfors SK
8:32.51100
+1:38.9700
31
D 12
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
8:33.51200
+1:39.9800
32
D 11
Ida Gradin
Stöde IF
8:36.51500
+1:42.10100
33
D 11
Klara Edström
Stockviks SF
8:46.52500
+1:52.11100
33
H 11
Axel Tjärnlund
Stockviks SF
8:46.52500
+1:52.11100
33
D 12
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
8:46.52500
+1:52.11100
36
D 11
Frida Bergkvist
Lucksta IF
8:52.53100
+1:58.11700
37
H 11
Zack Söderholm
Alnö SK
8:53.53200
+1:59.11800
38
D 11
Wilma Lindström
Alnö SK
9:12.55100
+2:18.13700
39
H 11
Hugo Hässler
Stockviks SF
9:15.55400
+2:21.14000
40
D 11
Alva Strand
Selånger SOK
9:19.55800
+2:25.14400
41
H 12
Isak Jeppling
Alnö SK
9:27.56600
+2:33.15200
42
H 11
Erik Nordin
Lucksta IF
9:29.56800
+2:35.15400
43
D 12
Alva Norgren
Selånger SOK
9:39.57800
+2:45.16400
44
D 11
Enola Jonsson
Alnö SK
9:52.59100
+2:58.17700
45
H 11
Albin Widmark
Selånger SOK
11:19.67800
+4:25.26400
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Oskar Jansson
Stockviks SF
4:44.28300
2
H 10
Albin Tuvesson
Stockviks SF
4:45.28400
+1
3
H 10
Samuel Nordlund
Alnö SK
5:09.30800
+25.2400
4
H 10
Isak Engberg
Stockviks SF
5:15.31400
+31.3000
5
D 10
Agnes Boström
Kovlands IF
6:12.37100
+1:28.8700
6
H 9
Axel Danielsson Johansson
Stockviks SF
6:27.38600
+1:43.10200
7
H 9
Isak Norgren
Selånger SOK
6:36.39500
+1:52.11100
8
D 10
Lovisa Lilja
Matfors SK
6:38.39700
+1:54.11300
9
D 10
Nora Strid
Stockviks SF
6:44.40300
+2:00.11900
10
D 9
Julia Wikander
Alnö SK
6:55.41400
+2:11.13000
11
H 10
Hugo Wenzel
Norrala IF
6:56.41500
+2:12.13100
12
D 10
Ida-maria Hugozon
Stockviks SF
7:01.42000
+2:17.13600
13
H 9
Mille Björklund
Alnö SK
7:03.42200
+2:19.13800
14
D 10
Nellie Andersson
Lucksta IF
7:12.43100
+2:28.14700
15
D 9
Agnes Feil
Stockviks SF
7:26.44500
+2:42.16100
16
H 9
Alexander Dufva
Stockviks SF
7:44.46300
+3:00.17900
17
D 9
Milia Lockner
Selånger SOK
7:49.46800
+3:05.18400
18
H 9
Vidar Sjöblom
Stockviks SF
7:55.47400
+3:11.19000
19
D 10
Jennifer Carlén
Tynderö IK
8:01.48000
+3:17.19600
20
H 9
Jonas Lind
Stockviks SF
8:07.48600
+3:23.20200
21
H 9
Erik Lind
Selånger SOK
8:08.48700
+3:24.20300
22
H 9
Isak Rundén
Tynderö IK
8:16.49500
+3:32.21100
22
D 10
Alma Hammarström
Selånger SOK
8:16.49500
+3:32.21100
24
D 9
Jonna Viksell
Bergeforsens SK
8:43.52200
+3:59.23800
25
D 9
Astrid Cardell
Alnö SK
8:45.52400
+4:01.24000
26
D 9
Selma Normelli
Selånger SOK
8:59.53800
+4:15.25400
27
H 9
Gustav Sjödin
Stockviks SF
9:19.55800
+4:35.27400
28
H 10
Vilgot Coox
Selånger SOK
9:34.57300
+4:50.28900
29
D 9
Inez Olsson Wallin
Stockviks SF
10:03.60200
+5:19.31800
30
D 10
Felicia Engqvist
Selånger SOK
11:26.68500
+6:42.40100
31
D 9
Alva Enmarker
Stockviks SF
14:33.87200
+9:49.58800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)