Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Distans
2018-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Ström
Dalarna
8:42.52100
2
Arvid Törnblom
Västerbotten
8:51.53000
+9.800
2
Erik Franzén
Dalarna
8:51.53000
+9.800
4
Elias Danielsson
Gästrikland
9:05.54400
+23.2200
5
Edwin Nordmark
Västerbotten
9:09.54800
+27.2600
6
Simon Claesson
Västergötland
9:10.54900
+28.2700
7
Bosse Lövgren
Dalarna
9:13.55200
+31.3000
8
Pelle Boberg
Jämtland Härjedalen
9:15.55400
+33.3200
9
Hilmer Grenedal
Hälsingland
9:17.55600
+35.3400
9
Rikard Sjödin
Ångermanland
9:17.55600
+35.3400
11
Axel Broms
Halland
9:19.55800
+37.3600
12
Isak Andersson Lind
Västerbotten
9:20.55900
+38.3700
13
Arvid Norberg
Hälsingland
9:21.56000
+39.3800
13
Elliot Åkesson
Småland
9:21.56000
+39.3800
15
Edvin Högman
Västergötland
9:22.56100
+40.3900
16
Fabian Nordgren
Dalarna
9:23.56200
+41.4000
17
Anton Grahn
Småland
9:28.56700
+46.4500
18
Viktor Norberg
Dalarna
9:29.56800
+47.4600
19
Melker Hendén
Västergötland
9:31.57000
+49.4800
20
Hjalmar Oskarsson
Jämtland Härjedalen
9:32.57100
+50.4900
20
Sebastian Svahn
Dalarna
9:32.57100
+50.4900
22
Johan Borg
Hälsingland
9:35.57400
+53.5200
22
Gabriel Norder
Halland
9:35.57400
+53.5200
24
Linus Antonsen
Norrbotten
9:36.57500
+54.5300
25
Edvin Schön
Uppland
9:37.57600
+55.5400
26
Jonathan Hedberg
Värmland
9:38.57700
+56.5500
27
Marcus Nilsson
Ångermanland
9:39.57800
+57.5600
28
Alfons Wedin
Örebro Län
9:40.57900
+58.5700
29
Victor Eriksson
Jämtland Härjedalen
9:41.58000
+59.5800
29
Axel Mäkinen
Gästrikland
9:41.58000
+59.5800
29
Valter Eriksson
Norrbotten
9:41.58000
+59.5800
32
Adam Dahlgren
Västergötland
9:42.58100
+1:00.5900
33
Hugo Persson
Östergötland
9:44.58300
+1:02.6100
34
Jesper Lundholm
Norrbotten
9:45.58400
+1:03.6200
35
Erik Byström
Ångermanland
9:47.58600
+1:05.6400
36
Gabriel Claesson
Småland
9:51.59000
+1:09.6800
36
Eskil Peterson
Västergötland
9:51.59000
+1:09.6800
38
Filip Ragnvaldsson
Jämtland Härjedalen
9:53.59200
+1:11.7000
38
Henning Lindh Ten Berg
Jämtland Härjedalen
9:53.59200
+1:11.7000
40
Isac Lundblad
Ångermanland
9:54.59300
+1:12.7100
41
Melker Åkerström
Västergötland
9:55.59400
+1:13.7200
42
Linus Nilsson
Bohuslän Dal
10:00.59900
+1:18.7700
42
Albert Marjeta
Norrbotten
10:00.59900
+1:18.7700
44
Oskar Jäderblom
Uppland
10:04.60300
+1:22.8100
44
Lukas Ejvinsson
Medelpad
10:04.60300
+1:22.8100
46
Sebastian Höglund
Ångermanland
10:07.60600
+1:25.8400
47
Ruben Tholander
Stockholm
10:08.60700
+1:26.8500
47
Filip Sundin
Värmland
10:08.60700
+1:26.8500
49
Calle Gustafsson
Ångermanland
10:10.60900
+1:28.8700
50
Wilhelm Sterner
Stockholm
10:11.61000
+1:29.8800
51
Johan Lindén
Medelpad
10:12.61100
+1:30.8900
52
Henrik Fladrich
Östergötland
10:13.61200
+1:31.9000
53
Viggo Stein
Jämtland Härjedalen
10:15.61400
+1:33.9200
54
Arvid Ekberg
Stockholm
10:17.61600
+1:35.9400
54
Kalle Sörling
Gästrikland
10:17.61600
+1:35.9400
56
Lukas Walther
Medelpad
10:19.61800
+1:37.9600
57
Erik Josefsson
Norrbotten
10:20.61900
+1:38.9700
57
Benjamin Edman
Västerbotten
10:20.61900
+1:38.9700
59
Martin Lundholm
Norrbotten
10:22.62100
+1:40.9900
60
Sebastian Fransson
Östergötland
10:23.62200
+1:41.10000
61
Efraim Wiksten Melander
Medelpad
10:26.62500
+1:44.10300
62
Axel Arnesson
Jämtland Härjedalen
10:29.62800
+1:47.10600
63
Sebastian Pettersson
Östergötland
10:30.62900
+1:48.10700
64
Axel Rustas
Uppland
10:31.63000
+1:49.10800
65
Johan Thulin
Uppland
10:35.63400
+1:53.11200
65
Axel Sandberg
Göteborg
10:35.63400
+1:53.11200
67
Valter Ljungdahl
Medelpad
10:37.63600
+1:55.11400
68
Ludvig Wibom
Stockholm
10:43.64200
+2:01.12000
69
Linus Grundström
Västerbotten
10:44.64300
+2:02.12100
70
Axel Svensson
Stockholm
10:53.65200
+2:11.13000
71
Elof Karlsson
Västerbotten
10:59.65800
+2:17.13600
72
Arvid Jonsson
Västerbotten
11:01.66000
+2:19.13800
73
Axel Stenvall
Västerbotten
11:06.66500
+2:24.14300
74
Alexander Helmin
Södermanland
11:21.68000
+2:39.15800
75
Wiliam Björklin
Gästrikland
11:22.68100
+2:40.15900
76
Isak Bodin
Ångermanland
11:33.69200
+2:51.17000
77
Michael Chao Pettersson
Göteborg
11:37.69600
+2:55.17400
78
Erik Sundberg
Ångermanland
11:45.70400
+3:03.18200
79
Gustav Andersson
Jämtland Härjedalen
11:48.70700
+3:06.18500
80
Albin Värnebjörk
Uppland
11:50.70900
+3:08.18700
81
Sune Ögren
Norrbotten
11:51.71000
+3:09.18800
82
Lukas Karlén
Småland
11:56.71500
+3:14.19300
83
Anton Larsson
Göteborg
12:02.72100
+3:20.19900
84
Anton Fredin
Uppland
12:33.75200
+3:51.23000
85
Folke Hultgårdh
Stockholm
13:35.81400
+4:53.29200
86
Alexander Hägglund
Västerbotten
16:20.97900
+7:38.45700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)