Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Jaktstart Örnsköldsvik
2018-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
27:00.161920
80.3p
2
Moa Lundgren
IFK Umeå
27:34.165320
+34.3300
78.7p
3
Linn Svahn
IFK Umeå
28:03.168270
+1:03.6250
77.4p
4
Alicia Persson
Stockviks SF
28:04.168340
+1:04.6320
77.4p
5
Kristina Axelsson
Sya SK
28:12.169120
+1:12.7100
77.1p
6
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
28:16.169500
+1:15.7480
76.9p
7
Emma Larsson
IFK Mora SK
28:33.171210
+1:32.9190
76.2p
8
Tua Dahlgren
Offerdals SK
28:44.172380
+1:44.10360
75.7p
9
Stine.lise Truu
Järpens SK
28:57.173600
+1:56.11580
75.2p
10
Josefina Sundman
Åsarna IK
28:57.173630
+1:57.11610
75.2p
11
Ida Gustavsson
IFK Umeå
29:23.176290
+2:23.14270
74.1p
12
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
29:29.176860
+2:29.14840
73.9p
13
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
29:29.176870
+2:29.14850
73.9p
14
Ida Palmberg
Högbo GIF
29:41.178030
+2:41.16010
73.4p
15
Ida Persson
Högbo GIF
29:44.178310
+2:43.16290
73.3p
16
Vendela Blom
Stockviks SF
30:00.179950
+3:00.17930
72.7p
17
Sofie Oskarsson
SK Leksand
30:06.180520
+3:06.18500
72.5p
18
Sandra Wiig
Stockviks SF
30:13.181210
+3:12.19190
72.2p
19
Evelina Niemi
Kalix SK
30:36.183580
+3:36.21560
71.3p
20
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
31:15.187400
+4:14.25380
69.9p
21
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
31:15.187460
+4:15.25440
69.9p
22
Madelene Melin
Malungs IF
31:16.187500
+4:15.25480
69.9p
23
Lucia Michalickova
Östersunds SK
31:16.187530
+4:16.25510
69.9p
24
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
31:51.191020
+4:51.29000
68.7p
25
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
31:51.191070
+4:51.29050
68.7p
26
Tilda Jacobsson
Rembo IK
31:51.191090
+4:51.29070
68.7p
27
Carolina Yngvesson
Rembo IK
31:54.191350
+4:54.29330
68.6p
28
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
31:55.191480
+4:55.29460
68.5p
29
Nora Jacobsson
Rembo IK
32:26.194510
+5:25.32490
67.5p
30
Moa Westh
SK Bore
32:26.194560
+5:26.32540
67.5p
31
Michela Andreasson
Gillberga SK
32:39.195840
+5:39.33820
67.1p
32
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
32:40.195940
+5:40.33920
67.0p
33
Maja Petersson
Vårby IK
32:48.196750
+5:48.34730
66.8p
34
Elin Blomberg
Lycksele IF
33:18.199730
+6:18.37710
65.8p
35
Linda Mari Tillstam
Bodens SK
33:33.201240
+6:33.39220
65.4p
36
Ellen Svensson
Borås SK
33:45.202470
+6:45.40450
65.0p
37
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
33:54.203340
+6:54.41320
64.7p
38
Felicia Konradsson
Lycksele IF
33:58.203780
+6:58.41760
64.6p
39
Matilda Melén
Falu IK
35:41.214030
+8:41.52010
61.6p
40
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
36:53.221290
+9:53.59270
59.7p
41
Emma Gustafsson
Bodens SK
39:23.236230
+12:23.74210
56.1p
-
Maria Olofsson
Kalix SK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)