Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Skidfestival Jaktstart
2018-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
20:47.124600
84.9p
1
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
20:47.124600
84.9p
3
H 21
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
21:14.127300
+27.2600
82.7p
4
H 21
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
21:27.128600
+40.3900
81.7p
5
H 21
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
21:45.130400
+58.5700
80.3p
6
H 21
Simon Grenlöv
Äspereds IF
22:12.133100
+1:25.8400
78.3p
7
H 18
Erik Backlund
Äspereds IF
22:34.135300
+1:47.10600
76.7p
7
H 20
Petter Persson
Borås SK
22:34.135300
+1:47.10600
76.7p
9
H 18
Mårten Gedda
OK Landehof
22:36.135500
+1:49.10800
76.5p
10
H 18
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
22:50.136900
+2:03.12200
75.6p
11
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
23:15.139400
+2:28.14700
73.9p
12
H 18
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
23:29.140800
+2:42.16100
73.0p
13
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
23:32.141100
+2:45.16400
72.8p
14
H 40
Peter Ettling
Finspångs SOK
23:33.141200
+2:46.16500
72.8p
15
H 18
Rasmus Rudberg
Sya SK
23:45.142400
+2:58.17700
72.0p
16
H 18
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
23:47.142600
+3:00.17900
71.9p
17
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
24:27.146600
+3:40.21900
69.5p
18
H 18
Axel Björkman
IF Hallby SOK
25:12.151100
+4:25.26400
67.1p
19
H 18
Karl Stark
Vaggeryds SOK
25:21.152000
+4:34.27300
66.6p
20
H 50
Ulf Högfeldt
Borås SK
25:23.152200
+4:36.27500
66.5p
21
H 40
Niklas Åkerlind
IFK Skövde SK
25:52.155100
+5:05.30400
65.0p
22
H 18
Adam Hertz
IF Hallby SOK
25:53.155200
+5:06.30500
64.9p
23
H 40
Johan Käll
Borås GIF
26:03.156200
+5:16.31500
64.4p
24
H 40
Per Larsson
Borås SK
26:13.157200
+5:26.32500
64.0p
25
H 40
Andreas Davidson
Borås SK
26:31.159000
+5:44.34300
63.1p
26
H 20
Filip Kullenberg
IK Stern
26:38.159700
+5:51.35000
62.8p
27
H 50
Bengt Bern
FK Herkules
27:21.164000
+6:34.39300
60.8p
28
H 40
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
27:30.164900
+6:43.40200
60.4p
29
H 50
Royne Andersson
Norabygdens SK
29:06.174500
+8:19.49800
56.5p
30
H 50
Peter Torgen
Istrums SK
30:20.181900
+9:33.57200
53.9p
4.5km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 16
Axel Werner
IK Stern
10:33.63200
2
H 16
Hugo Sjögren
Tranemo IF
10:44.64300
+11.1000
2
H 16
Johan Källström
OK Landehof
10:44.64300
+11.1000
4
H 16
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
10:56.65500
+23.2200
5
H 16
Axel Elmblad
Gnosjö FK
10:57.65600
+24.2300
6
H 16
Oskar Lundberg
Borås SK
10:58.65700
+25.2400
7
H 16
Erik Fransson
Borås SK
10:59.65800
+26.2500
7
H 16
Alexander Thudeen
Sya SK
10:59.65800
+26.2500
9
H 16
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
11:01.66000
+28.2700
10
H 16
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
11:12.67100
+39.3800
11
H 16
Joel Björnlinger
IK Vista
11:17.67600
+44.4300
12
H 16
Adrian Skiöld
Borås SK
11:19.67800
+46.4500
13
H 16
Gustav Andersson
Borås SK
11:30.68900
+57.5600
14
H 16
Harald Ekenberg
IK Stern
11:32.69100
+59.5800
14
H 16
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
11:32.69100
+59.5800
16
H 16
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
11:33.69200
+1:00.5900
17
H 16
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
11:58.71700
+1:25.8400
18
H 16
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
12:02.72100
+1:29.8800
19
H 16
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
12:08.72700
+1:35.9400
20
H 16
David Musslinder
Falköpings AIK SK
12:14.73300
+1:41.10000
21
H 16
Albin Nyqvist
OK Landehof
12:20.73900
+1:47.10600
22
H 16
Nils Körle
OK Landehof
12:24.74300
+1:51.11000
22
H 16
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
12:24.74300
+1:51.11000
24
H 16
Isac Karlsson
Tranemo IF
12:33.75200
+2:00.11900
25
D 16
Alice Widholm
Lidköpings VSK
12:37.75600
+2:04.12300
26
D 16
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
12:38.75700
+2:05.12400
27
D 16
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
12:42.76100
+2:09.12800
28
H 16
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
12:43.76200
+2:10.12900
29
D 20
Felicia Norrby
Tranemo IF
12:52.77100
+2:19.13800
56.5p
30
D 16
Cora Badh
Falköpings AIK SK
12:59.77800
+2:26.14500
31
D 16
Tuva Forsell
Sya SK
13:00.77900
+2:27.14600
32
H 16
Nils Sjöberg
OK Landehof
13:03.78200
+2:30.14900
33
H 16
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
13:07.78600
+2:34.15300
34
H 16
Helmer Tallbacka
IFK Skövde SK
13:08.78700
+2:35.15400
35
D 16
Emma Eriksson
Eksjö SOK
13:09.78800
+2:36.15500
36
D 16
Maja Högfeldt
Borås SK
13:13.79200
+2:40.15900
36
H 16
Kalle Inemyr
Istrums SK
13:13.79200
+2:40.15900
38
D 20
Ellen Svensson
Borås SK
13:14.79300
+2:41.16000
55.0p
39
D 16
Lina Björk
IFK Skövde SK
13:15.79400
+2:42.16100
40
D 16
Emma Ling
IF Hallby SOK
13:16.79500
+2:43.16200
41
D 16
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
13:25.80400
+2:52.17100
41
D 16
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
13:25.80400
+2:52.17100
43
D 16
Kristina Finnskog
Tranemo IF
13:32.81100
+2:59.17800
44
D 16
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
14:01.84000
+3:28.20700
45
H 16
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
14:35.87400
+4:02.24100
46
D 16
Mirjam Inemyr
Istrums SK
14:51.89000
+4:18.25700
47
H 16
Odin Torbrink
OK Landehof
16:58.101700
+6:25.38400
Logga in för att slippa de här annonserna
3km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 14
Martin Höiby
OK Landehof
7:29.44800
2
H 14
Melker Hendén
Ulricehamns IF
7:45.46400
+16.1500
2
H 14
Edvin Högman
Ulricehamns IF
7:45.46400
+16.1500
4
H 14
Simon Claesson
Ulricehamns IF
7:54.47300
+25.2400
5
H 14
Axel Broms
FK Friskus Varberg
8:00.47900
+31.3000
6
H 14
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
8:06.48500
+37.3600
7
H 14
Anton Grahn
IF Hallby SOK
8:08.48700
+39.3800
8
H 14
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
8:09.48800
+40.3900
9
H 14
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
8:11.49000
+42.4100
9
H 14
Axel Sandberg
OK Landehof
8:11.49000
+42.4100
11
H 12
Carl Björk
IFK Skövde SK
8:12.49100
+43.4200
12
H 14
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
8:14.49300
+45.4400
13
H 14
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
8:16.49500
+47.4600
14
D 14
Mira Göransson
Äspereds IF
8:18.49700
+49.4800
15
H 14
Melker Åkesson
OK Landehof
8:21.50000
+52.5100
16
D 14
Yrla Abrahamsson
IK Stern
8:25.50400
+56.5500
17
H 12
Malte Henden
Ulricehamns IF
8:28.50700
+59.5800
18
H 14
Eskil Peterson
Borås GIF
8:30.50900
+1:01.6000
19
D 14
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
8:32.51100
+1:03.6200
20
H 12
Anton Weber
Borås GIF
8:36.51500
+1:07.6600
20
H 14
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
8:36.51500
+1:07.6600
22
H 14
Viktor Karlsson
Borås SK
8:37.51600
+1:08.6700
23
H 14
Elias Nyqvist
OK Landehof
8:38.51700
+1:09.6800
24
H 12
Oskar Olsson
Äspereds IF
8:42.52100
+1:13.7200
25
H 12
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
8:48.52700
+1:19.7800
26
H 14
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
8:54.53300
+1:25.8400
27
D 14
Maja Axelsson
OK Landehof
8:55.53400
+1:26.8500
27
D 14
Lisa Lantz
Sya SK
8:55.53400
+1:26.8500
29
D 12
Ester Strand
Sävedalens AIK
8:56.53500
+1:27.8600
30
H 12
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
8:57.53600
+1:28.8700
30
D 14
MY Werner
IK Stern
8:57.53600
+1:28.8700
32
D 12
Elsa Moqvist
OK Landehof
9:00.53900
+1:31.9000
33
H 14
Anton Wahlberg
Borås SK
9:02.54100
+1:33.9200
34
D 14
Alva Thudeen
Sya SK
9:03.54200
+1:34.9300
34
H 14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
9:03.54200
+1:34.9300
34
H 14
Philip Merkel
Tranemo IF
9:03.54200
+1:34.9300
37
D 14
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
9:05.54400
+1:36.9500
38
D 14
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
9:06.54500
+1:37.9600
38
H 14
Michael Chao Pettersson
IK Stern
9:06.54500
+1:37.9600
40
D 14
Ida Abrahamson
Äspereds IF
9:08.54700
+1:39.9800
41
H 12
Viktor Persson
Borås SK
9:10.54900
+1:41.10000
42
H 12
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
9:12.55100
+1:43.10200
43
D 12
Nike Werner
IK Stern
9:14.55300
+1:45.10400
43
H 12
Lucas Mårts
IK Stern
9:14.55300
+1:45.10400
45
H 14
Oskar Österlund
Borås SK
9:17.55600
+1:48.10700
46
H 12
Emil Carlén
OK Landehof
9:18.55700
+1:49.10800
47
H 14
Filip Berglund
Ulricehamns IF
9:19.55800
+1:50.10900
48
D 14
Emma Bengtsson
Tranemo IF
9:20.55900
+1:51.11000
49
D 14
Sofie Ettling
Finspångs SOK
9:23.56200
+1:54.11300
50
D 14
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
9:24.56300
+1:55.11400
51
H 12
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
9:29.56800
+2:00.11900
52
H 12
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
9:34.57300
+2:05.12400
52
D 14
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
9:34.57300
+2:05.12400
54
H 12
Erik Pihl
Borås SK
9:35.57400
+2:06.12500
55
H 12
Pål Hassellöf
IK Stern
9:36.57500
+2:07.12600
56
D 12
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
9:37.57600
+2:08.12700
56
H 14
Filip Lyckelid
Borås GIF
9:37.57600
+2:08.12700
58
D 14
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
9:38.57700
+2:09.12800
58
H 14
Anton Larsson
OK Landehof
9:38.57700
+2:09.12800
60
D 12
Edith Carlander
Sya SK
9:41.58000
+2:12.13100
60
D 14
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
9:41.58000
+2:12.13100
62
H 14
Albin Sundström
Hestra IF
9:45.58400
+2:16.13500
63
H 14
Linus Holmström
Borås GIF
9:46.58500
+2:17.13600
64
H 14
Viggo Nilsson
Ölmstads IS
9:49.58800
+2:20.13900
65
H 12
Melvin Rydin
Tranemo IF
9:53.59200
+2:24.14300
65
H 14
Alfred Nilsson
IK Vista
9:53.59200
+2:24.14300
67
D 12
Ella Rosengren
Borås SK
9:54.59300
+2:25.14400
67
D 12
Alva Bengtsson
Tranemo IF
9:54.59300
+2:25.14400
67
D 14
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
9:54.59300
+2:25.14400
70
D 12
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
9:55.59400
+2:26.14500
71
D 14
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
9:57.59600
+2:28.14700
71
D 14
Ida Gotting
Grönahögs IK
9:57.59600
+2:28.14700
73
D 14
Alice Nossler
Tidaholm SOK Sisu
9:58.59700
+2:29.14800
74
D 12
Hanna Lidström
OK Landehof
10:10.60900
+2:41.16000
75
D 12
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
10:11.61000
+2:42.16100
76
H 12
Ludvig Åkvist
Borås GIF
10:13.61200
+2:44.16300
76
H 12
Erik Kindlund
Tranemo IF
10:13.61200
+2:44.16300
78
D 12
Stina Widholm
Lidköpings VSK
10:15.61400
+2:46.16500
79
D 12
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
10:17.61600
+2:48.16700
79
D 14
Sandra Ling
IF Hallby SOK
10:17.61600
+2:48.16700
81
H 14
Melvin Brandt
Borås SK
10:20.61900
+2:51.17000
82
H 12
Miron Weber
Vreta Skid o Mk
10:21.62000
+2:52.17100
83
D 12
Ingrid Skiöld
Borås SK
10:24.62300
+2:55.17400
84
D 14
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
10:27.62600
+2:58.17700
85
H 12
Isac Berglund
Ulricehamns IF
10:31.63000
+3:02.18100
86
D 12
Vera Sandelin
IFK Skövde SK
10:32.63100
+3:03.18200
86
H 12
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
10:32.63100
+3:03.18200
88
H 12
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
10:37.63600
+3:08.18700
88
H 14
Anton Nyman
Borås SK
10:37.63600
+3:08.18700
90
H 14
Algot Lindgren
Tranemo IF
10:38.63700
+3:09.18800
91
H 12
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
10:40.63900
+3:11.19000
92
D 12
Elma Rudklint
OK Landehof
10:41.64000
+3:12.19100
92
H 12
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
10:41.64000
+3:12.19100
94
D 12
Elsa Karlsson
Tranemo IF
10:48.64700
+3:19.19800
94
D 14
Emelie Persson
Borås SK
10:48.64700
+3:19.19800
96
H 12
Emil Ling
IF Hallby SOK
10:50.64900
+3:21.20000
96
H 12
Wilmer Wall
Borås SK
10:50.64900
+3:21.20000
96
H 12
Axel Kamstedt
IF Hallby SOK
10:50.64900
+3:21.20000
99
D 12
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
10:51.65000
+3:22.20100
99
H 12
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
10:51.65000
+3:22.20100
101
H 12
Anton Olsson
Äspereds IF
10:52.65100
+3:23.20200
102
D 14
Alisa Kurkinen
Hestra IF
10:53.65200
+3:24.20300
103
H 12
Vile Torbrink
OK Landehof
10:55.65400
+3:26.20500
103
H 12
Isak Hertz
IF Hallby SOK
10:55.65400
+3:26.20500
105
D 12
Ebba Johansson
Borås SK
11:00.65900
+3:31.21000
106
D 12
Vilma Högman
Ulricehamns IF
11:05.66400
+3:36.21500
107
D 12
Elin Quick
Falköpings AIK SK
11:07.66600
+3:38.21700
108
D 14
Rebecca Norling
IK Stern
11:13.67200
+3:44.22300
109
D 12
Tuva Carlsson
Sya SK
11:14.67300
+3:45.22400
109
D 14
Amanda Lind
Hestra IF
11:14.67300
+3:45.22400
111
D 12
Mimmi Leiderth
Ulricehamns IF
11:16.67500
+3:47.22600
112
H 12
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
11:22.68100
+3:53.23200
113
D 14
Julie Sylvan
Borås SK
11:30.68900
+4:01.24000
114
D 12
Elsa Hallin
Ulricehamns IF
11:34.69300
+4:05.24400
114
H 14
Jonathan Nordblom
IK Vista
11:34.69300
+4:05.24400
116
H 12
Adam Carlsson
Sya SK
12:04.72300
+4:35.27400
117
D 12
Alva Johansson
Ulricehamns IF
12:13.73200
+4:44.28300
118
D 12
Alice Pettersson
Borås SK
12:20.73900
+4:51.29000
119
H 12
Simon Persson
Borås SK
12:26.74500
+4:57.29600
120
D 12
Linnéa Bertilsson
Borås SK
12:43.76200
+5:14.31300
121
D 12
Moa Nyman
Borås SK
12:46.76500
+5:17.31600
122
D 14
Elin Danielsson
Istrums SK
12:50.76900
+5:21.32000
123
H 14
Hugo Johansson
Hestra IF
12:54.77300
+5:25.32400
124
D 12
Alice Ettling
Finspångs SOK
13:17.79600
+5:48.34700
125
D 12
Alice Mohr
Borås SK
13:20.79900
+5:51.35000
126
H 12
Emil Edenvik
Borås GIF
13:23.80200
+5:54.35300
127
H 12
Emil Andreasson
Borås SK
14:41.88000
+7:12.43100
128
D 12
Celina Kurkinen
Hestra IF
15:01.90000
+7:32.45100
128
D 14
Maja Inghammar
Hestra IF
15:01.90000
+7:32.45100
130
H 12
Viggo Jansson
Borås GIF
15:37.93600
+8:08.48700
131
D 12
Frida Sandberg
OK Landehof
17:41.106000
+10:12.61100
1.5km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 10
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
4:18.25700
2
H 10
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
4:24.26300
+6.500
3
H 10
Viggo Rudklint
OK Landehof
4:29.26800
+11.1000
4
H 10
Melker Erlandsson
Tranemo IF
4:32.27100
+14.1300
5
H 10
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
4:39.27800
+21.2000
6
D 10
Hanna Strand
Sävedalens AIK
4:47.28600
+29.2800
7
H 10
Melker Swärd
Tidaholm SOK Sisu
4:48.28700
+30.2900
8
D 10
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
4:49.28800
+31.3000
9
D 10
Ella Mårtensson
Borås SK
4:53.29200
+35.3400
10
D 10
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
4:55.29400
+37.3600
11
H 10
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
4:59.29800
+41.4000
12
H 10
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
5:01.30000
+43.4200
13
H 10
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
5:05.30400
+47.4600
14
H 10
Elias Bengtsson
Tranemo IF
5:07.30600
+49.4800
15
H 10
Oscar Dahlander
Borås SK
5:12.31100
+54.5300
16
H 10
Emil Johansson
Borås GIF
5:14.31300
+56.5500
17
H 10
Valter Gerle
OK Landehof
5:18.31700
+1:00.5900
18
H 10
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
5:25.32400
+1:07.6600
19
H 10
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
5:35.33400
+1:17.7600
19
H 10
Olle Johansson
IK Stern
5:35.33400
+1:17.7600
21
D 10
Ella Wahlberg
Borås SK
5:36.33500
+1:18.7700
22
D 10
Signe Lyckelid
Borås GIF
5:39.33800
+1:21.8000
23
H 10
Melker Sundström
Hestra IF
5:42.34100
+1:24.8300
24
H 10
Björn Johansson
Lidköpings VSK
5:50.34900
+1:32.9100
25
H 10
Oliver Larsson
Borås SK
5:52.35100
+1:34.9300
25
H 10
Otis Richardsson
Borås GIF
5:52.35100
+1:34.9300
27
H 10
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
5:53.35200
+1:35.9400
28
D 10
Ester Lindgren
Tranemo IF
6:06.36500
+1:48.10700
29
D 10
Andrea Bäckström
Tranemo IF
6:17.37600
+1:59.11800
30
D 10
Julia Holmström
Borås GIF
6:20.37900
+2:02.12100
31
D 10
Edith Davidson
Borås SK
6:22.38100
+2:04.12300
31
D 10
Amanda Larsson
OK Landehof
6:22.38100
+2:04.12300
33
D 10
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
6:34.39300
+2:16.13500
34
D 10
Alva Peterson
Borås SK
6:35.39400
+2:17.13600
35
D 10
Alva Hallin
Ulricehamns IF
6:47.40600
+2:29.14800
36
D 10
Maja Lundgren
Borås GIF
6:53.41200
+2:35.15400
37
H 10
Joel Johansson
Borås GIF
6:56.41500
+2:38.15700
38
H 10
Jonathan Edenvik
Borås GIF
6:57.41600
+2:39.15800
39
H 10
Filip Fredriksson
Hestra IF
7:34.45300
+3:16.19500
40
D 10
Stella Björk
Borås SK
7:49.46800
+3:31.21000
41
D 10
Irma Brandt
Borås SK
7:50.46900
+3:32.21100
42
H 10
Hampus Bengtsson
Hestra IF
7:55.47400
+3:37.21600
43
H 10
Melvin Wingertz
Borås SK
7:56.47500
+3:38.21700
44
H 10
Melvin Tyrén
Borås SK
7:58.47700
+3:40.21900
45
D 10
Lovisa Slotte Hulden
Borås SK
8:10.48900
+3:52.23100
46
H 10
Edward Fridén
Borås GIF
11:20.67900
+7:02.42100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)