Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Tekniksprint
2018-03-02
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
0.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Anger
Dalarna
1:58.11780
2
Måns Skoglund
Stockholm
2:02.12110
+3.230
3
Calle Rune
Stockholm
2:02.12190
+4.310
4
Rasmus Westerlund
Medelpad
2:03.12220
+4.340
4
Rasmus Hedeberg
Värmland
2:03.12220
+4.340
6
Gustav Pålsson
Jämtland Härjedalen
2:03.12240
+4.360
7
Nils Bergström
Dalarna
2:03.12260
+4.380
8
Gustav Karlsson
Stockholm
2:04.12320
+5.440
9
Albin Åström
Norrbotten
2:04.12370
+5.490
10
Simon Nilsson
Småland
2:06.12570
+7.690
11
Jonas Carlsson
Dalarna
2:06.12580
+8.700
12
Martin Blomberg
Västerbotten
2:07.12610
+8.730
13
Sander Krouwel
Dalarna
2:07.12680
+9.800
14
Eric Westberg
Värmland
2:07.12690
+9.810
15
Viktor Majbäck
Norrbotten
2:08.12790
+10.910
16
Karl Grywenz
Uppland
2:09.12800
+10.920
16
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:09.12800
+10.920
18
Alexander Jonsson
Småland
2:09.12890
+11.1010
19
Oskar Lundberg
Västergötland
2:10.12900
+11.1020
20
Hugo Sjögren
Västergötland
2:10.12910
+11.1030
21
Tobias Snell
Norrbotten
2:10.12970
+11.1090
22
Adam Näslund
Medelpad
2:10.12980
+12.1100
23
Emil Granstedt
Småland
2:12.13110
+13.1230
24
Laban Nordin
Ångermanland
2:12.13120
+13.1240
25
Jonas Lenz
Medelpad
2:12.13140
+13.1260
26
Birk Blomqvist
Jämtland Härjedalen
2:12.13170
+13.1290
27
Axel Werner
Göteborg
2:12.13190
+14.1310
28
Olle Andersson
Västergötland
2:13.13260
+14.1380
29
Gustav Hedström
Jämtland Härjedalen
2:14.13370
+15.1490
30
David Melin
Uppland
2:14.13380
+16.1500
30
Melker Eklund
Ångermanland
2:14.13380
+16.1500
32
Olof Hedin
Småland
2:15.13410
+16.1530
33
Axel Saitton
Ångermanland
2:15.13490
+17.1610
34
Pontus Lundholm
Norrbotten
2:16.13530
+17.1650
35
Ludvig Jonsson
Hälsingland
2:17.13610
+18.1730
36
Isac Morin
Jämtland Härjedalen
2:17.13630
+18.1750
36
Hugo Enetjärn
Södermanland
2:17.13630
+18.1750
38
Kasper Olsen
Värmland
2:17.13660
+18.1780
39
Johan Källström
Göteborg
2:17.13690
+19.1810
40
Hampus Hallberg
Hälsingland
2:18.13700
+19.1820
41
Gabriel Nordgren
Västerbotten
2:19.13800
+20.1920
41
Axel Gustavsson
Småland
2:19.13800
+20.1920
43
Viktor Holmgren
Västerbotten
2:20.13900
+21.2020
44
Erik Fransson
Västergötland
2:20.13910
+21.2030
45
Jonne Liukkonen
Medelpad
2:20.13940
+21.2060
46
Nils Körle
Göteborg
2:20.13990
+22.2110
47
Filip Andersson
Örebro Län
2:21.14080
+23.2200
48
Alexander Thudeen
Östergötland
2:23.14210
+24.2330
49
Arvid Henning
Ångermanland
2:23.14220
+24.2340
50
Axel Lundgren
Medelpad
2:23.14290
+25.2410
51
Sebastian Rilde
Örebro Län
2:24.14320
+25.2440
52
Jon Trädgårdh
Västerbotten
2:24.14330
+25.2450
53
Arvid Aronsson
Bohuslän Dal
2:25.14460
+26.2580
54
Philip Forngren
Stockholm
2:29.14800
+30.2920
55
Felix Bäckstäde
Gotland
2:33.15200
+34.3320
56
Benjamin Claesson
Småland
2:34.15300
+35.3420
57
Emanuel Alsin
Bohuslän Dal
2:37.15610
+38.3730
58
David Dudal
Örebro Län
2:38.15710
+39.3830
59
Oscar Ericsson
Värmland
2:38.15720
+39.3840
60
Johan Bergius Persson
Gotland
2:39.15830
+40.3950
61
Ludwig Gertzell
Örebro Län
2:39.15890
+41.4010
-
Nils Schagerström
Örebro Län
23:59:59.8639800
-
Sebastian Norr
Uppland
23:59:59.8639800