Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Skidfestival distans
2018-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
4.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Axel Werner
IK Stern
9:29.56800
2
Hugo Sjögren
Tranemo IF
9:52.59100
+23.2200
3
Johan Källström
OK Landehof
9:53.59200
+24.2300
4
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
9:53.59200
+24.2300
5
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
9:56.59500
+27.2600
6
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
9:57.59600
+28.2700
7
Oskar Lundberg
Borås SK
10:09.60800
+40.3900
8
Erik Fransson
Borås SK
10:16.61500
+47.4600
9
Gustav Andersson
Borås SK
10:20.61900
+51.5000
10
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
10:21.62000
+52.5100
11
Alexander Thudeen
Sya SK
10:22.62100
+53.5200
12
Axel Elmblad
Gnosjö FK
10:27.62600
+58.5700
13
Harald Ekenberg
IK Stern
10:33.63200
+1:04.6300
14
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
10:35.63400
+1:06.6500
15
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
10:41.64000
+1:12.7100
16
Adrian Skiöld
Borås SK
10:50.64900
+1:21.8000
17
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
10:50.64900
+1:21.8000
18
David Musslinder
Falköpings AIK SK
10:53.65200
+1:24.8300
19
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
11:04.66300
+1:35.9400
20
Joel Björnlinger
IK Vista
11:09.66800
+1:40.9900
21
Nils Sjöberg
OK Landehof
11:12.67100
+1:43.10200
22
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
11:12.67100
+1:43.10200
23
Isac Karlsson
Tranemo IF
11:18.67700
+1:49.10800
24
Nils Körle
OK Landehof
11:22.68100
+1:53.11200
25
John Gustavsson
Hestra IF
11:24.68300
+1:55.11400
26
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
11:25.68400
+1:56.11500
27
Albin Nyqvist
OK Landehof
11:31.69000
+2:02.12100
28
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
11:33.69200
+2:04.12300
29
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
11:50.70900
+2:21.14000
30
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
11:54.71300
+2:25.14400
31
Kalle Inemyr
Istrums SK
11:58.71700
+2:29.14800
32
Helmer Tallbacka
IFK Skövde SK
12:01.72000
+2:32.15100
33
Lukas Gustafsson
Hestra IF
13:15.79400
+3:46.22500
34
Odin Torbrink
OK Landehof
14:43.88200
+5:14.31300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)