Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kvällscupen 2, Hindåskvällen, 2018, Göteborg
2018-01-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 8
Julia Swahn
OK Landehof
1
H 8
Albin Mårts
IK Stern
1
H 8
Ivan Hassellöf
IK Stern
1
H 8
Jonathan Rex
OK Landehof
1
H 8
Emil Johansson
IK Stern
1
H 8
Emil Strid
OK Landehof
1
D 8
Edith Kuylenstierna
Sävedalens AIK
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Karl Hjalmarsson
IK Stern
14:38.87700
70.5p
2
H 16
Johan Källström
OK Landehof
14:53.89200
+15.1400
3
H 16
Harald Ekenberg
IK Stern
15:41.94000
+1:03.6200
4
H 20
Oscar Höiby
OK Landehof
16:03.96200
+1:25.8400
64.3p
5
H 16
Hjalmar Gedda
OK Landehof
16:25.98400
+1:47.10600
6
H 20
Filip Kullenberg
IK Stern
16:35.99400
+1:57.11600
62.2p
7
H 16
Nils Sjöberg
OK Landehof
16:44.100300
+2:06.12500
8
H 20
Oskar Persson
OK Landehof
17:13.103200
+2:35.15400
59.9p
9
H 16
Albin Nyqvist
OK Landehof
17:26.104500
+2:48.16700
10
H 16
Emil Ravakko
Sävedalens AIK
17:29.104800
+2:51.17000
11
H 16
Nils Körle
OK Landehof
17:44.106300
+3:06.18500
12
D 16
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
17:49.106800
+3:11.19000
13
H 16
Simon Wiksell
IK Stern
17:54.107300
+3:16.19500
14
H 20
Olof Hjalmarsson
IK Stern
17:55.107400
+3:17.19600
57.6p
15
H 20
Olle Stefansson
IK Stern
18:07.108600
+3:29.20800
56.9p
16
H 20
Nils Wastegård
IK Stern
18:16.109500
+3:38.21700
56.5p
17
H 16
Sondre Swahn
OK Landehof
18:39.111800
+4:01.24000
18
D 16
Thuva Andersson
OK Landehof
18:57.113600
+4:19.25800
19
D 20
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
19:06.114500
+4:28.26700
54.0p
20
D 20
Elin Wiksell
IK Stern
20:16.121500
+5:38.33700
50.9p
21
D 20
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
21:08.126700
+6:30.38900
48.8p
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Viggo Rudklint
OK Landehof
7:32.45100
2
H 10
Valter Gerle
OK Landehof
8:06.48500
+34.3300
3
D 10
Hanna Strand
Sävedalens AIK
8:09.48800
+37.3600
4
H 10
Olle Johansson
IK Stern
9:41.58000
+2:09.12800
4
H 10
Viggo Näsman
Sävedalens AIK
9:41.58000
+2:09.12800
6
H 10
Ludvig Löwendahl
OK Landehof
9:55.59400
+2:23.14200
7
D 10
Liv Hammarberg
Sävedalens AIK
9:57.59600
+2:25.14400
8
D 10
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
10:00.59900
+2:28.14700
9
D 10
Amanda Larsson
OK Landehof
10:16.61500
+2:44.16300
10
D 12
Elsa Moqvist
OK Landehof
10:51.65000
+3:19.19800
11
H 12
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
11:03.66200
+3:31.21000
12
H 12
Pål Hassellöf
IK Stern
11:16.67500
+3:44.22300
12
H 12
Emil Carlén
OK Landehof
11:16.67500
+3:44.22300
14
H 12
Lucas Mårts
IK Stern
11:32.69100
+4:00.23900
15
D 12
Nike Werner
IK Stern
11:42.70100
+4:10.24900
16
D 12
Ester Strand
Sävedalens AIK
11:45.70400
+4:13.25200
17
H 12
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
12:03.72200
+4:31.27000
17
H 12
Alfred Swahn
OK Landehof
12:03.72200
+4:31.27000
19
D 12
Hanna Lidström
OK Landehof
12:10.72900
+4:38.27700
20
D 10
Meja Strid
OK Landehof
12:15.73400
+4:43.28200
21
D 10
Linnéa Rex
OK Landehof
12:23.74200
+4:51.29000
22
D 12
Kajsa Ekenberg
IK Stern
12:24.74300
+4:52.29100
23
D 12
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
12:25.74400
+4:53.29200
24
D 10
Moa Wallström
Sävedalens AIK
12:32.75100
+5:00.29900
25
H 12
Vile Torbrink
OK Landehof
12:37.75600
+5:05.30400
26
D 12
Elma Rudklint
OK Landehof
12:42.76100
+5:10.30900
26
H 12
Olle Gedda
OK Landehof
12:42.76100
+5:10.30900
28
H 14
Martin Höiby
OK Landehof
13:02.78100
+5:30.32900
29
D 12
Tilde Strid
OK Landehof
13:03.78200
+5:31.33000
30
H 10
Rasmus Toftered
Sävedalens AIK
13:19.79800
+5:47.34600
31
D 12
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
13:24.80300
+5:52.35100
32
H 12
Albin Svensson
IK Stern
13:25.80400
+5:53.35200
33
H 14
Melker Åkesson
OK Landehof
13:46.82500
+6:14.37300
34
H 12
Sidor Nordling
IK Stern
13:55.83400
+6:23.38200
35
D 14
Yrla Abrahamsson
IK Stern
14:05.84400
+6:33.39200
36
H 14
Elias Nyqvist
OK Landehof
14:08.84700
+6:36.39500
37
H 14
Nils Olsson
Göteborgs SK
14:15.85400
+6:43.40200
38
H 14
Axel Sandberg
OK Landehof
14:23.86200
+6:51.41000
39
D 14
MY Werner
IK Stern
14:46.88500
+7:14.43300
40
H 14
Erik Källström
OK Landehof
14:57.89600
+7:25.44400
41
D 12
Ida Löwendahl
OK Landehof
15:01.90000
+7:29.44800
42
D 14
Maja Axelsson
OK Landehof
15:06.90500
+7:34.45300
43
H 14
Michael Chao Pettersson
IK Stern
15:31.93000
+7:59.47800
44
H 14
Anton Larsson
OK Landehof
15:56.95500
+8:24.50300
45
H 12
Ludvig Möller
IK Stern
16:34.99300
+9:02.54100
46
D 14
Wilma Bohm
IK Stern
16:47.100600
+9:15.55400
47
D 14
Elin Sjöberg
OK Landehof
17:20.103900
+9:48.58700
48
D 14
Thea Flogård
IK Stern
17:21.104000
+9:49.58800
49
D 14
Rebecca Norling
IK Stern
17:28.104700
+9:56.59500
50
D 14
Lova Möller
IK Stern
17:50.106900
+10:18.61700
51
D 14
Ida Körle
OK Landehof
18:29.110800
+10:57.65600
52
D 14
Melke Björkman
IK Stern
18:36.111500
+11:04.66300
53
D 14
Emma Stadig
IK Stern
19:54.119300
+12:22.74100
54
H 14
Wilmer Nordling
IK Stern
20:48.124700
+13:16.79500
55
D 14
Maja Karlsson
OK Landehof
20:57.125600
+13:25.80400
56
D 12
Frida Sandberg
OK Landehof
21:04.126300
+13:32.81100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)