Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
DM Stockholm
2018-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Täby IS SK
Plats: Täby Konstsnöspår
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anna Lindmark
Föreningen IKJ Haninge
35:00.209990
58.1p
2
Elin Löfås
Turebergs IF
36:53.221200
55.0p
3
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
39:19.235840
51.4p
D 35
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Malin Bjurhager
Täby IS SK
37:23.224270
54.2p
2
Carina Sundén
Huddinge SK LF
37:50.226920
53.5p
D 40
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kristina Strandberg
Täby IS SK
32:42.196120
62.5p
2
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
32:51.197030
62.2p
3
Jenny Josefsson
Täby IS SK
34:46.208550
58.6p
D 45
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anna Åberg
Föreningen IKJ Haninge
34:14.205380
59.5p
2
Daniela Profir
Sundbybergs IK
35:45.214450
56.8p
D 50
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ingela Prtic
Sundbybergs IK
35:00.209940
58.1p
2
Johanna Almlund
Föreningen IKJ Haninge
39:02.234100
51.8p
D 60
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gunilla Kreiss
Järla IF SK
41:15.247480
48.8p
2
Kerstin Amberg
Järla IF SK
42:48.256770
47.0p
H 21
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
25:59.155890
80.2p
2
Markus Bäck
XC Sthlm Ski Club
26:55.161480
77.1p
3
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
27:09.162810
76.5p
H 35
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Adeler
Nacka Värmdö SK
29:36.177500
69.6p
2
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
29:40.177930
69.4p
3
Göran Kampegård
Föreningen IKJ Haninge
30:29.182810
67.4p
H 40
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johan Myhr
Bravur Sports Club
27:26.164540
75.6p
2
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
29:05.174410
71.0p
3
Lars Martinsson
Nacka Värmdö SK
30:07.180670
68.3p
H 45
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jerker Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
29:29.176850
69.9p
2
Niklas Aubell
Nacka Värmdö SK
29:55.179480
68.8p
3
Anders Eriksson
Föreningen IKJ Haninge
30:24.182350
67.6p
H 50
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Peter Rune
Täby IS SK
27:31.165040
75.3p
2
Hans Carlsson
Väsby SK
31:21.188060
65.4p
3
Mårten Lindskog
Föreningen IKJ Haninge
32:42.196110
62.5p
H 55
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Björn Nordén
Sundbybergs IK
30:22.182100
67.7p
2
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
30:52.185120
66.5p
3
Per Sandgren
Nacka Värmdö SK
31:26.188520
65.2p
H 75
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lars Englund
Järla IF SK
37:39.225870
53.8p
2
Arne Wahlberg
Väsby SK
45:20.271960
44.2p
D 16
5.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Karlsson
Täby IS SK
14:52.89130
2
Lisa Nystedt
Täby IS SK
15:10.90990
3
Tove Karlsson
Täby IS SK
16:10.96970
H 16
5.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
12:51.77080
2
Måns Skoglund
Täby IS SK
12:53.77240
3
Calle Rune
Täby IS SK
13:05.78450
D 12
2.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Agnes Josefsson
Täby IS SK
8:28.50790
2
Alva Widegren
Mälarö SOK
8:43.52220
3
Irma Lind
Täby IS SK
8:54.53310
D 14
2.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erika Lavén
Täby IS SK
7:26.44510
2
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
7:33.45220
3
Tilde Josefsson
Täby IS SK
7:35.45460
H 12
2.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Nederheim
Täby IS SK
7:26.44530
2
Olle Rune
Täby IS SK
8:24.50300
3
Hugo Enhörning
Täby IS SK
8:43.52210
H 14
2.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
7:11.43090
2
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
7:37.45690
3
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
7:47.46660
D 10
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Noomi Zeffer
Mälarö SOK
5:36.33590
2
Hedda Fochsen
Täby IS SK
5:53.35220
3
Astrid Skantze
IFK Lidingö SOK
6:13.37290
H 10
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Skoglund
Täby IS SK
5:11.31040
2
William Dovander
Sundbybergs IK
5:13.31230
3
Aron Sundholm
Nacka Värmdö SK
5:39.33840
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
DM Stockholm 2019
DM Stockholm 2018
DM stockholm 2017
Tävlingar i närheten
Rexaracet 2018
Gålörullen 2018
UVK-Rullen 2018
Skoklosterrullen 2018
Roslagen Open Championship 2018
Rullskidgalejet 2018
Skimaterialoppet 2018
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan