Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2018-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 18
1.35km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
3
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
4
Tilde Bångman
Offerdals SK
5
Maja Årebäck
Bolidens SK
6
Ella Georgsson
Högbo GIF
7
Olivia Alm
Strömnäs GIF
8
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
9
Elin Schagerström
Garphyttans IF
10
Elsa Wallin
Högbo GIF
11
Ida Lundgren
IFK Umeå
12
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
13
Louise Lindström
Högbo GIF
14
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
15
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
17
Ella Olsson
Sågmyra SK
18
Linn Tapani
Sågmyra SK
19
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
20
Ida Wasell
Järpens SK
21
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
22
Karolina Hedenström
Östersunds SK
23
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
24
Tuva Persson
Tranemo IF
25
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
26
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
27
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
28
Emma Jönsson
Östersunds SK
29
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
30
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
31
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
32
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
33
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
34
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
35
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
36
Julia Nilsson
Offerdals SK
37
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
38
Emma Olsson
Vassunda IF
39
Linnea Johansson
Linköpings SK
40
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
41
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
42
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
43
Olivia Lavén
Täby IS SK
44
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
45
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
46
Linnea Sjödin
Rembo IK
47
Lia Arvidsson
IFK Umeå
48
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
49
Signe Svensson
Järpens SK
50
Ellen Nykäinen
Pajala IF
51
Jenny Edin
Matfors SK
52
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
53
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
54
Kerstin Näslund
SK Bore
55
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
56
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
57
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
58
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
59
Elsa Persson
IK Fryken
60
Sara Uddegård
Offerdals SK
61
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
62
Louise Adolfsson
SK Bore
63
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
64
Ida Olaspers
Orsa SK
65
Alva Andreasson
IK Fryken
66
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
67
Engla Larsson
Hedesunda IF
68
Johanna Ingard
IK Rex
69
Julia Jonsson
Jättendals IF
70
Johanna Dahl
Vårby IK
71
Maja Eriksson
Högbo GIF
72
Axelina Jonsson
Rembo IK
-
Gabriella Thors
Malungs IF
-
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
-
Maja Eriksson
Filipstads SF
-
Maja Karlsson
Årjängs IF
-
Amanda Hedström
IK Fryken
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
1.35km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
2
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
3
Linn Svahn
IFK Umeå
4
Emma Larsson
IFK Mora SK
5
Alicia Persson
Stockviks SF
6
Tua Dahlgren
Offerdals SK
7
Johanna Andersson
IFK Mora SK
8
Kristina Axelsson
Sya SK
9
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
10
Ida Palmberg
Högbo GIF
11
Maja Petersson
Vårby IK
12
Stine.lise Truu
Järpens SK
13
Ida Gustavsson
IFK Umeå
14
Ida Persson
Högbo GIF
15
Sandra Wiig
Stockviks SF
16
Sofie Oskarsson
SK Leksand
17
Maria Olofsson
Kalix SK
18
Nora Jacobsson
Rembo IK
19
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
20
Frida Olofsson
Vårby IK
21
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
22
Sara Thyni
Kalix SK
23
Vendela Blom
Stockviks SF
24
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
25
Carolina Yngvesson
Rembo IK
26
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
27
Lucia Michalickova
Östersunds SK
28
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
29
Madelene Melin
Malungs IF
30
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
31
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
32
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
33
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
34
Michela Andreasson
Gillberga SK
35
Elin Theander
Malungs IF
36
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
37
Elin Blomberg
Lycksele IF
38
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
39
Moa Westh
SK Bore
40
Tilda Jacobsson
Rembo IK
41
Ida Eriksson
Malungs IF
42
Anna Herbert
IFK Mora SK
43
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
44
Linda Mari Tillstam
Bodens SK
45
Felicia Konradsson
Lycksele IF
46
Anja Svedholm
Östersunds SK
47
Linn Halvardsson
Åmåls OK
48
Emma Gustafsson
Bodens SK
-
Josefina Sundman
Åsarna IK
-
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
-
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
-
Emma Wasell
Järpens SK
H 18
1.35km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
2
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
3
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
4
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
5
Truls Gisselman
Rehns BK
6
William Karlsson
Källbottens IK
7
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
8
Emil Danielsson
Högbo GIF
9
Emil Hagström
Garphyttans IF
10
Malte Stefansson
Oxbergs IF
11
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
12
Petter Dahl
IF Strategen
13
Filip Öberg
Kalix SK
14
Martin Mickels
Bålsta SK
15
Isak Lieback
Ulricehamns IF
16
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
17
Joel Andersson
IFK Mora SK
18
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
19
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
20
Mårten Gedda
OK Landehof
21
Georg Ersson
IF Strategen
22
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
23
Simon Åstot
IFK Umeå
24
William Schultz
IFK Umeå
25
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
26
Erik Engelin
Offerdals SK
27
John Hermansson
IFK Mora SK
28
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
29
Samuel Oskarsson
SK Leksand
30
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
31
Jesper Persson
Åsarna IK
32
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
33
Per Jutterström
IFK Mora SK
34
Alexander Melin
Sundbybergs IK
35
Max Andersson
Domnarvets GOIF
36
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
37
Arvid Värmsjö
SK Bore
38
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
39
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
40
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
41
Kasper Wiken
Åsarna IK
42
Benjamin Terent
Rehns BK
43
Edvard Nilsson
Filipstads SF
44
Albin Sjölén
Stockviks SF
45
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
46
Jonathan Edman
IFK Umeå
47
Arvid Larsson
IFK Umeå
48
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
49
Albin Lundqvist
Gillberga SK
50
Erik Granström
Strömnäs GIF
51
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
52
Harald Östensen
IFK Skövde SK
53
Nils Kylborn
Almby IK
54
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
55
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
56
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
57
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
58
Jakob Tapani
Sågmyra SK
59
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
60
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
61
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
62
Axel Åslund
Hedesunda IF
63
Linus Jonsson
Årjängs IF
64
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
65
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
66
Arvid Schön
Storvreta IK
67
Filip Borgström
IF Strategen
68
Vincent Johnson
Matfors SK
69
Emil Logård
Rehns BK
70
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
71
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
72
Thomas Fällgren
Arvika IS
73
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
74
Axel Svingstedt
Stockviks SF
75
Martin Elmvall
Högbo GIF
76
Fabian Csiky
Lycksele IF
77
Hampus Östlin
Sunderby SK
78
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
79
Linus Nilsson
IFK Umeå
80
Johannes Josefsson
Täby IS SK
81
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
82
William Selander
Östersunds SK
83
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
84
Erik Backlund
Äspereds IF
85
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
86
Henrik Millestu
Utrikes SK
87
Oskar Åslund
Östersunds SK
88
Harald Carling
Falu IK
89
Axel Björkman
IF Hallby SOK
90
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
91
Rasmus Rudberg
Sya SK
92
Karl Stark
Vaggeryds SOK
93
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
94
Alfons Peterson
Borås GIF
95
Love Kreij
IF Strategen
96
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
97
Arvid Andersson
Garphyttans IF
98
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
99
Nils Wastegård
IK Stern
-
Adam Boman
Tranemo IF
-
Anton Björk
Orsa SK
-
Ask Abrahamsson
IK Stern
-
Oskar Persson
OK Landehof
H 20
1.35km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
2
Adam Persson
IF Hallby SOK
3
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
4
Leo Johansson
Skillingaryds FK
5
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
6
Johan Herbert
IFK Mora SK
7
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
8
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
9
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
10
Simon Stenberg
Kalix SK
11
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
12
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
13
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
14
Axel Jutterström
IFK Mora SK
15
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
16
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
17
Isak Augustsson
IFK Mora SK
18
Elis Berg
Sunne SLF
19
Anton Swedberg
IFK Mora SK
20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
21
Carl Rotvold
Åsarna IK
22
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
23
Adam Westman
Hudiksvalls IF
24
Alfred Nilsson
Filipstads SF
25
Jesper Matti
Bodens SK
26
Edvin Nordström
Brottby SK
27
Nick Berg
Orsa SK
28
Arvid Jonsson
Duveds IF
29
Olle Westin
IK Stern
30
Emil Talsi
Åsarna IK
31
Karl Ingard
IK Rex
32
Samuel Björn
Rembo IK
33
Jonatan Palander
Sellnäs IF
34
Albin Persson
Tranemo IF
35
Tobias Lindman
Stockviks SF
36
Petter Persson
Borås SK
37
Albin Johansson
Sätra IF
38
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
39
Albert Carling
Falu IK
40
Linus Nygren
Ulricehamns IF
41
Emrik Nordgren
IFK Umeå
42
Andreas Karlsson
Kalix SK
43
Gösta Malmström
IK Stern
44
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
45
Zackarias Björn
Rembo IK
46
Filip Kyrö
Högbo GIF
47
Anton Laine
Kalix SK
48
William Westerlund
Byske SK
49
Axel Svensson
Landsbro IF SK
50
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
51
Markus Norman
Kalix SK
52
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
53
Karl Hjalmarsson
IK Stern
54
Joel Åström
Bodens SK
55
Jacob Stark
Stockviks SF
56
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
57
Tobias Olsson
Åsarna IK
58
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
59
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
60
Hampus Millestu
Utrikes SK
61
Johan Samuelsson
Husums IF SK
62
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
63
Jack Karlsson
Garphyttans IF
64
Adrian Lundberg
SK Bore
65
Edwin Franzen
IFK Mora SK
66
Jon Zachrisson
Svegs IK
-
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
-
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
-
Oskar Årebäck
Bolidens SK
-
Valdemar Nilsson
Bodens SK