Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Luleå Gjutarens Vinterspel
2018-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
12km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Mats Riekkola
Luleå Gjutarens IF
34:48.208700
78.2p
2
H 21
Andreas Nilsson
Sävast Ski Team IF
36:39.219800
+1:51.11000
74.3p
3
H 21
Henrik Blom
Rejlers IF
36:48.220700
+2:00.11900
74.0p
4
H 21
Martin Åkerlund
Kågedalens SK
37:48.226700
+3:00.17900
72.0p
5
H 21
Henrik Strand
Axa SC
38:28.230700
+3:40.21900
70.8p
6
H 21
Marcus Look
Studentidrott
39:32.237100
+4:44.28300
68.9p
8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
24:23.146200
75.8p
2
D 21
Ellen Scheidegger
Studentidrott
28:06.168500
+3:43.22200
65.7p
3
H 18
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
28:50.172900
+4:27.26600
64.1p
4
H 18
Björn Andersson
Luleå Gjutarens IF
32:07.192600
+7:44.46300
57.5p
5
D 18
Ellen Wikström
Luleå Gjutarens IF
33:36.201500
+9:13.55200
55.0p
4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Lukas Stridsman
Antnäs BK
13:01.78000
2
H 16
Jakob Fredby
Luleå Gjutarens IF
13:47.82600
+46.4500
3
H 15
Lowe Sandström
Antnäs BK
14:08.84700
+1:07.6600
4
D 16
Agnes Orädd
Älvsby IF SK
15:41.94000
+2:40.15900
5
D 15
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
16:03.96200
+3:02.18100
6
D 15
Hanna Gunnari
Luleå Gjutarens IF
17:55.107400
+4:54.29300
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
7:37.45600
2
H 13
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
8:05.48400
+28.2700
2
H 14
Albert Marjeta
Kalix SK
8:05.48400
+28.2700
4
H 14
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
8:19.49800
+42.4100
5
D 14
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
8:41.52000
+1:04.6300
6
D 13
Alma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
8:57.53600
+1:20.7900
7
D 13
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
8:58.53700
+1:21.8000
8
D 13
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
9:00.53900
+1:23.8200
9
D 13
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
9:02.54100
+1:25.8400
10
H 14
Arvid Welin
Ersnäs IF
9:03.54200
+1:26.8500
11
D 13
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
9:06.54500
+1:29.8800
12
D 14
Clara Granljung
Kalix SK
9:07.54600
+1:30.8900
13
D 13
Vilja Åkerlund
Kågedalens SK
9:10.54900
+1:33.9200
14
D 14
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
9:11.55000
+1:34.9300
15
D 13
Hedda Schulz
Sunderby SK
9:19.55800
+1:42.10100
16
D 13
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
9:28.56700
+1:51.11000
17
D 14
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
9:29.56800
+1:52.11100
17
D 14
Wilma Lundqvist
Kågedalens SK
9:29.56800
+1:52.11100
19
D 13
Lovisa Isaksson
Luleå Gjutarens IF
9:42.58100
+2:05.12400
20
D 14
Klara Danielsson
Sävast Ski Team IF
9:53.59200
+2:16.13500
21
H 13
William Roberts
Sävast Ski Team IF
9:55.59400
+2:18.13700
22
D 13
Alva Engström
Luleå Gjutarens IF
10:23.62200
+2:46.16500
23
H 13
Joel Huhtasaari
Luleå Gjutarens IF
10:30.62900
+2:53.17200
24
D 13
Emma Hasselström
Sunderby SK
10:32.63100
+2:55.17400
25
D 13
Amanda Persson
Kalix SK
11:29.68800
+3:52.23100
26
D 13
Vera Joki
Kalix SK
11:31.69000
+3:54.23300
27
H 13
Alfred Svarvare Schefström
Luleå Gjutarens IF
12:45.76400
+5:08.30700
2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Ulrik Jonsson
Strömnäs GIF
6:33.39200
2
H 12
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
7:10.42900
+37.3600
3
H 12
Arvid Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
7:14.43300
+41.4000
4
D 12
Nea Malm
Skellefteå SK
7:22.44100
+49.4800
5
D 12
Emmy Johansson
Gällivare SK
7:44.46300
+1:11.7000
6
D 12
Thea Lundqvist
Kågedalens SK
7:52.47100
+1:19.7800
7
D 12
Sofia Markström
Luleå Gjutarens IF
8:04.48300
+1:31.9000
8
D 12
Julia Riekkola
Luleå Gjutarens IF
8:06.48500
+1:33.9200
9
H 12
Theo Hadebrandt
OK Gränsen
8:52.53100
+2:19.13800
10
D 12
Josefin Persson
Kalix SK
8:57.53600
+2:24.14300
11
D 12
Emilia Höglund
Älvsby IF SK
9:23.56200
+2:50.16900
12
H 12
Viktor Blomquist
Älvsby IF SK
10:26.62500
+3:53.23200
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Ruben Eriksson
Luleå Gjutarens IF
5:38.33700
2
H 10
Andre Jonsson
Strömnäs GIF
5:46.34500
+8.700
3
D 11
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
5:48.34700
+10.900
4
D 11
Selma Johansson
Strömnäs GIF
5:58.35700
+20.1900
5
H 9
Ivar Kronholm
Luleå Gjutarens IF
6:09.36800
+31.3000
6
H 11
Axel Kastensson
Luleå Gjutarens IF
6:11.37000
+33.3200
7
D 11
Märta Johansson
Luleå Gjutarens IF
6:18.37700
+40.3900
8
D 11
Ester Törngren
Sävast Ski Team IF
6:20.37900
+42.4100
9
H 11
Edvin Nilsson
Sävast Ski Team IF
6:22.38100
+44.4300
10
D 10
Maja Stridsman
Luleå Gjutarens IF
6:26.38500
+48.4700
11
D 10
Hilda Ramström
Luleå Gjutarens IF
6:28.38700
+50.4900
12
H 10
Axel Engström
Luleå Gjutarens IF
6:29.38800
+51.5000
13
D 10
Milly Hansson
Malmbergets AIF
6:37.39600
+59.5800
14
H 10
Jack Edström
Strömnäs GIF
6:45.40400
+1:07.6600
15
D 11
Olivia Jonsson
Sävast Ski Team IF
6:47.40600
+1:09.6800
15
D 11
Juvina Agerfalk
Sävast Ski Team IF
6:47.40600
+1:09.6800
17
H 9
Elias Åberg
Luleå Gjutarens IF
6:48.40700
+1:10.6900
18
D 11
Svea Pettersson
Älvsby IF SK
6:49.40800
+1:11.7000
19
D 10
Astrid Lund
Luleå Gjutarens IF
6:50.40900
+1:12.7100
20
D 11
Delia Aidanpää
Sunderby SK
6:54.41300
+1:16.7500
21
D 10
Linnèa Persson
Kalix SK
6:56.41500
+1:18.7700
22
D 11
Elvira Åkerlund
Strömnäs GIF
7:01.42000
+1:23.8200
23
H 9
Ole Breistrand
Luleå Gjutarens IF
7:07.42600
+1:29.8800
24
D 9
Thelma Falk
Luleå Gjutarens IF
7:09.42800
+1:31.9000
25
D 10
Iris Bergkvist
Luleå Gjutarens IF
7:20.43900
+1:42.10100
26
H 10
Alexander Danielsson
Sävast Ski Team IF
7:28.44700
+1:50.10900
26
H 11
Elias Isaksson
Sunderby SK
7:28.44700
+1:50.10900
28
D 9
Adina Aidanpää
Sunderby SK
7:33.45200
+1:55.11400
29
D 10
Saga Persson
Kalix SK
7:36.45500
+1:58.11700
30
H 10
Ville Malmström
Strömnäs GIF
7:38.45700
+2:00.11900
31
H 9
Philip Fredriksson
Luleå Gjutarens IF
7:40.45900
+2:02.12100
32
H 9
Sixten Pettersson
Antnäs BK
7:42.46100
+2:04.12300
32
H 10
Joel Östman
Luleå Gjutarens IF
7:42.46100
+2:04.12300
34
H 10
Kimi Eriksson Oksannen
Luleå Gjutarens IF
7:47.46600
+2:09.12800
35
H 11
Leo Welin
Ersnäs IF
7:49.46800
+2:11.13000
36
H 9
Malte Kempe
Luleå Gjutarens IF
7:50.46900
+2:12.13100
37
H 11
Anton Hansson
Bergnäsets AIK
8:12.49100
+2:34.15300
38
H 11
Emil Engström
Luleå Gjutarens IF
8:14.49300
+2:36.15500
39
H 10
Viktor Jonsson
Luleå Gjutarens IF
8:16.49500
+2:38.15700
40
H 9
Robin Verlehag
Luleå Gjutarens IF
8:18.49700
+2:40.15900
40
D 10
Vera Edeskär
Luleå Gjutarens IF
8:18.49700
+2:40.15900
42
D 9
Irma Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
8:23.50200
+2:45.16400
43
H 9
Albin Berggren
Luleå Gjutarens IF
8:27.50600
+2:49.16800
44
D 9
Ella Andefors
Sunderby SK
8:38.51700
+3:00.17900
45
H 9
Hannes Huhtasaari
Luleå Gjutarens IF
8:55.53400
+3:17.19600
46
D 10
Hedda Edin
Luleå Gjutarens IF
9:00.53900
+3:22.20100
47
H 9
Ludvig Johansson
Luleå Gjutarens IF
9:15.55400
+3:37.21600
48
D 9
Tilda Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
9:20.55900
+3:42.22100
49
D 9
Siri Huuva
Luleå Gjutarens IF
9:22.56100
+3:44.22300
50
H 9
Nils Welin
Ersnäs IF
9:31.57000
+3:53.23200
51
H 11
Ove Renberg
Bergnäsets AIK
9:43.58200
+4:05.24400
52
D 9
Isabell Norberg
Luleå Gjutarens IF
9:58.59700
+4:20.25900
53
H 9
Erik Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
10:38.63700
+5:00.29900
54
D 9
Felicia Mäki
Luleå Gjutarens IF
10:43.64200
+5:05.30400
55
D 10
Ida Bäck
Luleå Gjutarens IF
10:45.64400
+5:07.30600
56
D 11
Ebba Rönnbäck
Luleå Gjutarens IF
11:28.68700
+5:50.34900
57
H 9
Axel Edgert-nilsson
Luleå Gjutarens IF
12:18.73700
+6:40.39900
58
H 9
Hjalmar Edin
Luleå Gjutarens IF
12:28.74700
+6:50.40900
59
H 9
Victor Malmström Isaksson
Luleå Gjutarens IF
13:37.81600
+7:59.47800
60
H 9
Hrithik Bhalla
Luleå Gjutarens IF
14:44.88300
+9:06.54500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)