Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2018-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
22:54.137300
87.1p
2
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
22:55.137410
+1.10
87.1p
3
Erik Engelin
Offerdals SK
23:00.137910
+6.510
86.8p
4
Simon Åstot
IFK Umeå
23:04.138310
+10.910
86.5p
5
William Schultz
IFK Umeå
23:16.139500
+22.2100
85.8p
6
Emil Danielsson
Högbo GIF
23:17.139630
+23.2230
85.8p
6
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
23:17.139630
+23.2230
85.8p
8
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
23:32.141150
+38.3750
84.9p
9
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
23:34.141310
+40.3910
84.8p
10
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
23:35.141470
+41.4070
84.7p
11
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
23:37.141660
+43.4260
84.6p
12
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
23:44.142340
+50.4940
84.2p
13
Filip Öberg
Kalix SK
23:49.142830
+55.5430
83.9p
14
Jesper Persson
Åsarna IK
23:50.142920
+56.5520
83.9p
15
Jonathan Edman
IFK Umeå
23:55.143400
+1:01.6000
83.6p
16
Mårten Gedda
OK Landehof
23:56.143530
+1:02.6130
83.6p
17
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
24:00.143960
+1:06.6560
83.3p
18
Martin Mickels
Bålsta SK
24:05.144420
+1:11.7020
83.1p
19
Malte Stefansson
Oxbergs IF
24:07.144620
+1:13.7220
83.0p
20
Emil Hagström
Garphyttans IF
24:14.145310
+1:20.7910
82.6p
21
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
24:17.145650
+1:23.8250
82.4p
22
Georg Ersson
IF Strategen
24:25.146460
+1:31.9060
82.0p
23
Erik Granström
Strömnäs GIF
24:26.146580
+1:32.9180
81.9p
24
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
24:32.147190
+1:38.9790
81.6p
25
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
24:35.147460
+1:41.10060
81.4p
26
Joel Andersson
IFK Mora SK
24:48.148770
+1:54.11370
80.8p
27
Truls Gisselman
Rehns BK
24:50.148900
+1:56.11500
80.7p
28
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
24:51.149080
+1:57.11680
80.6p
29
Albin Sjölén
Stockviks SF
24:52.149180
+1:58.11780
80.5p
30
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
24:53.149280
+1:59.11880
80.5p
31
David Höglund
IFK Mora SK
25:00.149920
+2:06.12520
80.2p
32
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
25:00.149950
+2:06.12550
80.2p
33
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
25:04.150320
+2:10.12920
80.0p
34
Petter Dahl
IF Strategen
25:04.150350
+2:10.12950
79.9p
35
Thomas Fällgren
Arvika IS
25:04.150390
+2:10.12990
79.9p
36
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
25:06.150550
+2:12.13150
79.8p
37
Alexander Melin
Sundbybergs IK
25:07.150610
+2:13.13210
79.8p
38
Benjamin Terent
Rehns BK
25:07.150620
+2:13.13220
79.8p
39
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
25:12.151170
+2:18.13770
79.5p
40
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
25:14.151320
+2:20.13920
79.5p
41
Filip Borgström
IF Strategen
25:16.151560
+2:22.14160
79.3p
42
Max Andersson
Domnarvets GOIF
25:23.152260
+2:29.14860
79.0p
43
Isak Lieback
Ulricehamns IF
25:28.152720
+2:34.15320
78.8p
44
Linus Nilsson
IFK Umeå
25:31.153040
+2:37.15640
78.6p
45
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
25:33.153240
+2:39.15840
78.5p
46
Arvid Larsson
IFK Umeå
25:36.153500
+2:42.16100
78.4p
47
Jakob Tapani
Sågmyra SK
25:37.153650
+2:43.16250
78.3p
48
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
25:40.153990
+2:46.16590
78.1p
49
Måns Jernberg
Lima IF
25:44.154330
+2:50.16930
78.0p
50
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
25:46.154520
+2:52.17120
77.9p
51
Fabian Csiky
Lycksele IF
25:46.154570
+2:52.17170
77.9p
52
Edvard Nilsson
Filipstads SF
25:49.154820
+2:55.17420
77.8p
53
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
25:49.154860
+2:55.17460
77.7p
54
Nils Kylborn
Almby IK
25:49.154880
+2:55.17480
77.7p
55
Oskar Åslund
Östersunds SK
25:52.155140
+2:58.17740
77.6p
56
William Selander
Östersunds SK
25:52.155150
+2:58.17750
77.6p
57
Per Jutterström
IFK Mora SK
25:55.155420
+3:01.18020
77.5p
58
Arvid Värmsjö
SK Bore
25:59.155840
+3:05.18440
77.3p
59
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
26:01.156000
+3:07.18600
77.2p
60
Arvid Schön
Storvreta IK
26:02.156150
+3:08.18750
77.1p
61
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
26:07.156600
+3:13.19200
76.9p
62
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
26:07.156630
+3:13.19230
76.9p
63
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
26:09.156830
+3:15.19430
76.8p
64
John Hermansson
IFK Mora SK
26:13.157240
+3:19.19840
76.6p
65
Axel Svingstedt
Stockviks SF
26:15.157410
+3:21.20010
76.5p
66
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
26:16.157530
+3:22.20130
76.5p
67
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
26:27.158620
+3:33.21220
76.0p
68
Albin Lundqvist
Gillberga SK
26:27.158640
+3:33.21240
76.0p
69
Emil Logård
Rehns BK
26:29.158860
+3:35.21460
75.9p
70
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
26:30.158970
+3:36.21570
75.8p
71
Martin Elmvall
Högbo GIF
26:37.159670
+3:43.22270
75.5p
72
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
26:41.160050
+3:47.22650
75.3p
73
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
26:44.160390
+3:50.22990
75.2p
74
Kasper Wiken
Åsarna IK
26:46.160520
+3:52.23120
75.1p
75
Samuel Oskarsson
SK Leksand
26:47.160620
+3:53.23220
75.1p
76
Erik Backlund
Äspereds IF
26:49.160870
+3:55.23470
75.0p
77
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
26:54.161370
+4:00.23970
74.7p
78
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
26:58.161720
+4:04.24320
74.6p
79
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
26:58.161790
+4:04.24390
74.6p
80
Julius Berg
Sunne SLF
27:01.162090
+4:07.24690
74.4p
81
Harald Östensen
IFK Skövde SK
27:02.162130
+4:08.24730
74.4p
82
William Karlsson
Källbottens IK
27:04.162350
+4:10.24950
74.3p
83
Love Kreij
IF Strategen
27:17.163670
+4:23.26270
73.7p
84
Karl Stark
Vaggeryds SOK
27:19.163800
+4:25.26400
73.7p
85
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
27:19.163860
+4:25.26460
73.7p
86
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
27:34.165360
+4:40.27960
73.0p
87
Linus Jonsson
Årjängs IF
27:50.166960
+4:56.29560
72.3p
88
Rasmus Rudberg
Sya SK
27:54.167330
+5:00.29930
72.2p
89
Harald Carling
Falu IK
27:56.167550
+5:02.30150
72.1p
90
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
27:57.167610
+5:03.30210
72.1p
91
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
28:23.170260
+5:29.32860
71.0p
92
Axel Björkman
IF Hallby SOK
28:23.170290
+5:29.32890
71.0p
93
Henrik Millestu
Utrikes SK
28:32.171100
+5:38.33700
70.7p
94
Arvid Andersson
Garphyttans IF
29:02.174110
+6:08.36710
69.5p
95
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
29:25.176460
+6:31.39060
68.6p
96
Nils Wastegård
IK Stern
29:30.176980
+6:36.39580
68.4p
97
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
29:39.177880
+6:45.40480
68.1p
98
Johannes Josefsson
Täby IS SK
30:24.182310
+7:30.44910
66.5p
99
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
30:44.184360
+7:50.46960
65.8p
-
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
Alfons Peterson
Borås GIF
23:59:58.8639700
-
Oskar Persson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Lukas Höiby
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
Vincent Johnson
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Hampus Östlin
Sunderby SK
23:59:59.8639800
-
Albin Berger
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
David Sjöberg
Gimo IF SK
23:59:59.8639800
-
Axel Åslund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
Viktor Wiig
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
Anton Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
Adam Boman
Tranemo IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)