Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Masstart
2018-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
41:07.246600
84.0p
2
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
45:32.273120
+4:25.26420
76.3p
3
Linn Svahn
IFK Umeå
45:39.273830
+4:32.27130
76.1p
4
Alicia Persson
Stockviks SF
46:11.277020
+5:04.30320
75.3p
5
Johanna Andersson
IFK Mora SK
46:31.279090
+5:24.32390
74.8p
6
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
46:32.279150
+5:25.32450
74.8p
7
Kristina Axelsson
Sya SK
46:36.279550
+5:29.32850
74.7p
8
Tua Dahlgren
Offerdals SK
47:18.283710
+6:11.37010
73.6p
9
Evelina Niemi
Kalix SK
47:36.285530
+6:29.38830
73.2p
10
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
47:38.285780
+6:31.39080
73.1p
11
Maria Olofsson
Kalix SK
47:44.286300
+6:37.39600
73.0p
12
Josefina Sundman
Åsarna IK
48:07.288690
+7:00.41990
72.4p
13
Ida Palmberg
Högbo GIF
48:08.288750
+7:01.42050
72.4p
14
Sandra Wiig
Stockviks SF
48:32.291150
+7:25.44450
71.9p
15
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
49:01.294010
+7:54.47310
71.2p
16
Ida Persson
Högbo GIF
49:06.294540
+7:59.47840
71.1p
17
Stine.lise Truu
Järpens SK
49:10.294940
+8:03.48240
71.0p
18
Vendela Blom
Stockviks SF
49:14.295320
+8:07.48620
70.9p
19
Ida Gustavsson
IFK Umeå
49:44.298300
+8:37.51600
70.2p
20
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
49:49.298850
+8:42.52150
70.1p
21
Elin Theander
Malungs IF
49:54.299380
+8:47.52680
70.0p
22
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
50:14.301320
+9:07.54620
69.6p
23
Sofie Oskarsson
SK Leksand
50:41.304050
+9:34.57350
69.0p
24
Lucia Michalickova
Östersunds SK
50:51.305070
+9:44.58370
68.8p
25
Madelene Melin
Malungs IF
51:14.307340
+10:07.60640
68.3p
26
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
51:22.308140
+10:15.61440
68.1p
27
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
51:24.308350
+10:17.61650
68.1p
28
Sara Thyni
Kalix SK
51:28.308760
+10:21.62060
68.0p
29
Carolina Yngvesson
Rembo IK
51:39.309810
+10:32.63110
67.8p
30
Frida Olofsson
Vårby IK
51:45.310460
+10:38.63760
67.6p
31
Ellen Svensson
Borås SK
52:11.313080
+11:04.66380
67.1p
32
Maja Petersson
Vårby IK
52:16.313520
+11:09.66820
67.0p
33
Michela Andreasson
Gillberga SK
52:31.315070
+11:24.68370
66.7p
34
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
52:41.316020
+11:34.69320
66.5p
35
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
52:54.317320
+11:47.70620
66.3p
36
Nora Jacobsson
Rembo IK
53:15.319480
+12:08.72780
65.8p
37
Moa Westh
SK Bore
54:07.324660
+13:00.77960
64.8p
38
Felicia Konradsson
Lycksele IF
55:10.330900
+14:03.84200
63.7p
39
Elin Blomberg
Lycksele IF
55:36.333520
+14:29.86820
63.2p
40
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
55:38.333760
+14:31.87060
63.2p
-
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
23:59:58.8639700
-
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:58.8639700
-
Ida Eriksson
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
Sanna Forsman
Öje IF
23:59:58.8639700
-
Linda Mari Tillstam
Bodens SK
23:59:58.8639700
-
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Sara Persson
Åtvidabergs IF
23:59:59.8639800
-
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
Alma Bergqwist
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)