Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Molidenrännet
2018-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
D/H 15 & 16 även jaktstart på EM, detta resultat är klassisk prolog enbart.
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emma Forsgren
Vårby IK
9:50.58900
2
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
10:17.61600
+27.2600
3
Iris Grimbert
IFK Umeå
10:34.63300
+44.4300
4
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
10:56.65500
+1:06.6500
5
Skade Spovmark
Husums IF SK
12:33.75200
+2:43.16200
6
Klara Olofsson
Vårby IK
13:00.77900
+3:10.18900
-
Hedvig Ulander
Husums IF SK
23:59:59.8639800
-
Märta Hübenette
Husums IF SK
23:59:59.8639800
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
8:50.52900
2
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
9:39.57800
+49.4800
3
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:47.58600
+57.5600
4
Alma Söderlund
Molidens IK
10:02.60100
+1:12.7100
5
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
10:13.61200
+1:23.8200
6
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
10:17.61600
+1:27.8600
7
Alva Perbo
Vårby IK
12:00.71900
+3:10.18900
-
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Ida Lindquist
Husums IF SK
23:59:59.8639800
D 15
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elsa Eriksson
Husums IF SK
8:34.51300
D 16
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
8:22.50100
2
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
8:54.53300
+32.3100
3
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
8:55.53400
+33.3200
4
Sanna Sundström
Husums IF SK
9:08.54700
+46.4500
5
Tea Nilsson
Anundsjö IF
10:28.62700
+2:06.12500
-
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
9:36.57500
2
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
9:44.58300
+8.700
3
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
9:53.59200
+17.1600
4
Erik Gustafsson
Vårby IK
10:02.60100
+26.2500
5
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
10:17.61600
+41.4000
6
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
10:27.62600
+51.5000
7
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
10:55.65400
+1:19.7800
8
Jonatan Persson
Molidens IK
13:11.79000
+3:35.21400
-
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:08.48700
2
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
8:36.51500
+28.2700
3
Viking Olsson
Husums IF SK
8:39.51800
+31.3000
3
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
8:39.51800
+31.3000
5
Johannes Ulander
Husums IF SK
9:38.57700
+1:30.8900
6
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
9:41.58000
+1:33.9200
7
Erik Sundberg
Vårby IK
10:13.61200
+2:05.12400
8
Knut Saitton
Vårby IK
10:17.61600
+2:09.12800
-
Carl Gustafsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
H 15
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
7:36.45500
2
Viktor Olsson
Husums IF SK
8:00.47900
+24.2300
3
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
8:02.48100
+26.2500
4
Axel Mannelqvist
Vårby IK
8:21.50000
+45.4400
5
Teo Eikelboom
Vårby IK
8:53.53200
+1:17.7600
H 16
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Laban Nordin
Vårby IK
7:24.44300
2
Melker Eklund
Vårby IK
7:44.46300
+20.1900
3
Axel Saitton
Vårby IK
7:52.47100
+28.2700
4
Njord Spovmark
Husums IF SK
8:26.50500
+1:02.6100
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ellen Westerlund
Vårby IK
14:06.84500
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
6:33.39200
2
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
6:39.39800
+6.500
3
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
7:01.42000
+28.2700
4
Ester Sundberg
Sidensjö IK
7:18.43700
+45.4400
5
Liv Silverkraft
Hägglunds Ski Team SK
7:44.46300
+1:11.7000
6
Tuva Norberg
Hägglunds Ski Team SK
7:45.46400
+1:12.7100
7
Sally Söderlund
Molidens IK
9:02.54100
+2:29.14800
8
Emma Perbo
Vårby IK
9:06.54500
+2:33.15200
9
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
9:27.56600
+2:54.17300
10
Sara Häggquist
Vårby IK
10:05.60400
+3:32.21100
-
Lovisa Berg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oskar Gustafsson
Vårby IK
6:32.39100
2
Mille Dolk
Sollefteå Skidor IF
6:38.39700
+6.500
3
Sigge Saitton
Vårby IK
6:47.40600
+15.1400
4
William Backlund
Sidensjö IK
7:28.44700
+56.5500
5
Leo Nordin
Vårby IK
7:29.44800
+57.5600
6
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
8:22.50100
+1:50.10900
7
Sixten Westman
Molidens IK
9:31.57000
+2:59.17800