Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Nätraskidan / DM Distans
2018-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
11.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Per Liv
Högbo GIF
32:46.196500
2
H 21
Emil Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
33:28.200700
+42.4100
3
H 21
Daniel Jonsson
I21 IF
35:36.213500
+2:50.16900
4
H 21
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
37:53.227200
+5:07.30600
5
H 21
Andreas Domeij
1life IF
23:59:59.8639800
8.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 35
Robert Åström
Hägglunds Ski Team SK
24:53.149200
73.5p
2
H 35
Anders Mannelqvist
Vårby IK
26:43.160200
+1:50.10900
68.5p
3
H 35
Christer Ahlberg
Vårby IK
27:16.163500
+2:23.14200
67.1p
4
H 35
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
27:52.167100
+2:59.17800
65.6p
5
H 35
Daniel Knutsson
Skogslöparna
28:37.171600
+3:44.22300
63.9p
6
H 35
Björn Byström
Vårby IK
30:31.183000
+5:38.33700
59.9p
5.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 18
Julia Johansson
Skorpeds SK
12:43.76200
82.5p
2
H 16
Melker Eklund
Vårby IK
17:02.102100
+4:19.25800
3
D 20
Matilda Nordqvist
I21 IF
17:06.102500
+4:23.26200
61.3p
4
D 21
Anna Hedström
I21 IF
17:21.104000
+4:38.27700
60.5p
5
H 15
Viktor Olsson
Husums IF SK
17:33.105200
+4:50.28900
6
D 16
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
17:46.106500
+5:03.30200
7
D 16
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
19:00.113900
+6:17.37600
8
D 20
Amanda Nordqvist
I21 IF
19:02.114100
+6:19.37800
55.1p
9
D 21
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
19:08.114700
+6:25.38400
54.8p
10
H 50
Mikael Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
19:29.116800
+6:46.40500
53.8p
11
D 16
Sanna Sundström
Husums IF SK
19:38.117700
+6:55.41400
12
H 16
Njord Spovmark
Husums IF SK
19:42.118100
+6:59.41800
13
D 35
Maria Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
21:28.128700
+8:45.52400
48.9p
14
D 16
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
21:43.130200
+9:00.53900
15
D 35
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
22:18.133700
+9:35.57400
47.0p
16
H 50
Urban Edlund
Hägglunds Ski Team SK
22:51.137000
+10:08.60700
45.9p
17
D 21
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
30:27.182600
+17:44.106300
34.5p
18
H 16
Laban Nordin
Vårby IK
23:59:59.8639800
18
D 16
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
23:59:59.8639800
18
D 16
Hanna Edlund
Nätra SK
23:59:59.8639800
18
H 15
Teo Eikelboom
Vårby IK
23:59:59.8639800
18
H 15
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
18
D 18
Emelie Wiberg
Nätra SK
23:59:59.8639800
18
D 15
Klara Torshage
Vårby IK
23:59:59.8639800
2.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 13
Viking Olsson
Husums IF SK
8:13.49200
2
H 13
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
8:18.49700
+5.400
3
D 14
Elin Näslund
Vårby IK
8:22.50100
+9.800
4
H 14
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:23.50200
+10.900
5
H 14
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
8:27.50600
+14.1300
6
H 14
Erik Byström
Vårby IK
8:28.50700
+15.1400
7
H 14
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
8:30.50900
+17.1600
8
D 14
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
8:48.52700
+35.3400
9
H 14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
9:03.54200
+50.4900
10
H 13
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
9:16.55500
+1:03.6200
11
H 13
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
9:21.56000
+1:08.6700
12
H 14
Jakob Torgrimsson
Tullus Sg
9:31.57000
+1:18.7700
13
D 14
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:47.58600
+1:34.9300
14
D 14
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
9:50.58900
+1:37.9600
15
D 13
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
9:59.59800
+1:46.10500
16
D 13
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
10:09.60800
+1:56.11500
17
D 14
Belle Spets
Vårby IK
10:13.61200
+2:00.11900
18
D 13
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
10:14.61300
+2:01.12000
19
D 13
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
10:17.61600
+2:04.12300
20
H 13
Knut Saitton
Vårby IK
10:39.63800
+2:26.14500
21
H 14
Johannes Ulander
Husums IF SK
10:55.65400
+2:42.16100
22
H 13
William Gafvelin
Nätra SK
11:09.66800
+2:56.17500
23
H 13
Albin Hannemann
Nätra SK
11:57.71600
+3:44.22300
24
D 13
Alva Perbo
Vårby IK
12:01.72000
+3:48.22700
25
H 14
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
25
H 14
Carl Gustafsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
25
D 13
Nora Wallenius
IFK Umeå
23:59:59.8639800
25
D 13
Ida Lindquist
Husums IF SK
23:59:59.8639800
25
D 13
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 12
Ida Åström
Täfteå IK
8:19.49800
2
H 11
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:20.49900
+1
3
D 12
Minna Mikaelsson
Vårby IK
8:38.51700
+19.1800
4
H 12
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
8:48.52700
+29.2800
5
H 11
Arvid Nordin
Lycksele IF
8:50.52900
+31.3000
6
H 11
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
8:53.53200
+34.3300
7
H 12
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
8:58.53700
+39.3800
8
H 11
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
9:16.55500
+57.5600
9
H 12
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
9:17.55600
+58.5700
10
D 11
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
9:21.56000
+1:02.6100
11
H 11
Erik Gustafsson
Vårby IK
9:33.57200
+1:14.7300
12
D 12
Emma Forsgren
Vårby IK
9:39.57800
+1:20.7900
13
D 11
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
9:43.58200
+1:24.8300
14
D 11
Iris Grimbert
IFK Umeå
9:44.58300
+1:25.8400
15
H 11
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
9:47.58600
+1:28.8700
16
D 12
Ida Hallin
Husums IF SK
9:50.58900
+1:31.9000
17
D 11
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
10:00.59900
+1:41.10000
18
D 12
Penny Spets
Vårby IK
10:08.60700
+1:49.10800
19
D 12
Märta Hübenette
Husums IF SK
10:10.60900
+1:51.11000
20
D 11
Hedvig Ulander
Husums IF SK
10:16.61500
+1:57.11600
21
D 12
Skade Spovmark
Husums IF SK
10:39.63800
+2:20.13900
22
D 11
Klara Sondell
Vårby IK
10:52.65100
+2:33.15200
23
H 12
Alfred Jonsson
Nätra SK
11:12.67100
+2:53.17200
24
D 12
Elsa Edlund
Nätra SK
11:47.70600
+3:28.20700
25
D 12
Tess Claesson
Nätra SK
12:45.76400
+4:26.26500
26
D 12
Ida Moström Ahlberg
Vårby IK
13:21.80000
+5:02.30100
27
H 12
Ture Mannelqvist
Vårby IK
23:59:59.8639800
27
H 12
Joel Byström
Vårby IK
23:59:59.8639800
27
H 12
Oliwer Sturk Kindberg
Nätra SK
23:59:59.8639800
27
D 12
Nora Nordqvist
Husums IF SK
23:59:59.8639800
27
D 11
Elvira Nässén
Vårby IK
23:59:59.8639800
27
D 11
Ella Forsberg
Vårby IK
23:59:59.8639800
27
D 11
Klara Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
27
D 11
Felicia Karlsson
Nätra SK
23:59:59.8639800
27
D 11
Emelie Häggström
Vårby IK
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
5:29.32800
2
D 10
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
5:33.33200
+4.300
3
D 10
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
5:35.33400
+6.500
4
D 10
MY Mikaelsson
Vårby IK
5:45.34400
+16.1500
5
H 9
Oscar Gustafsson
Vårby IK
5:54.35300
+25.2400
6
D 9
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
6:11.37000
+42.4100
7
D 10
Emmy Gustafsson
Vårby IK
6:14.37300
+45.4400
7
H 9
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
6:14.37300
+45.4400
9
D 10
Evelina Jonsson
Nätra SK
6:15.37400
+46.4500
10
H 10
Sigge Saitton
Vårby IK
6:20.37900
+51.5000
11
D 10
Tuva Norberg
Hägglunds Ski Team SK
6:29.38800
+1:00.5900
12
D 10
Ella Åström
Täfteå IK
6:30.38900
+1:01.6000
13
H 10
Elias Häggström
Vårby IK
6:33.39200
+1:04.6300
13
H 10
Leo Nordin
Vårby IK
6:33.39200
+1:04.6300
15
D 9
Astrid Stenberg
Hägglunds Ski Team SK
6:42.40100
+1:13.7200
16
D 10
Signe Westman
Sidensjö IK
6:45.40400
+1:16.7500
17
D 9
Märta Mannelqvist
Vårby IK
6:48.40700
+1:19.7800
18
H 10
Mille Dolk
Sollefteå Skidor IF
6:55.41400
+1:26.8500
19
H 9
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
7:14.43300
+1:45.10400
20
D 9
Livia Forsberg
Vårby IK
7:26.44500
+1:57.11600
21
D 10
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
7:27.44600
+1:58.11700
22
H 9
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
7:29.44800
+2:00.11900
23
D 10
Emma Perbo
Vårby IK
7:55.47400
+2:26.14500
24
D 9
Hannah Viberg
Vårby IK
7:57.47600
+2:28.14700
25
D 9
Emma Byström
Vårby IK
8:05.48400
+2:36.15500
26
D 10
Ella Gafvelin
Nätra SK
8:11.49000
+2:42.16100
27
D 10
Clara Blomdahl
Nätra SK
8:24.50300
+2:55.17400
28
D 9
Lara Güvenkaya
Vårby IK
8:32.51100
+3:03.18200
29
H 10
Edvin Olofsson
Vårby IK
9:04.54300
+3:35.21400
30
D 9
Linn Claesson
Nätra SK
9:40.57900
+4:11.25000
31
D 9
Sara Häggquist
Vårby IK
10:26.62500
+4:57.29600
32
D 9
Signe Grimell
Vårby IK
11:41.70000
+6:12.37100
33
D 10
Ellen Nordlander
Nätra SK
13:21.80000
+7:52.47100
34
H 10
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
34
H 10
Vilmer Edlund
Nätra SK
23:59:59.8639800
34
D 10
Saga-li Hannemann
Nätra SK
23:59:59.8639800
34
D 10
Lovisa Berg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
34
H 9
Theodor Karlsson
Nätra SK
23:59:59.8639800
34
D 9
Tifa Liljedahl Holmgren
Nätra SK
23:59:59.8639800
34
D 9
Cornelia Berglund Petterson
Nätra SK
23:59:59.8639800
34
D 9
Stella Kristoffersson
Vårby IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)