Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
45e Dackefejden
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
13.86km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Tobias Johansson
Axa SC
39:29.236800
78.3p
2
H 21
Joakim Åleheim
Nybro Ski
40:13.241200
+44.4300
76.9p
3
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
40:35.243400
+1:06.6500
76.2p
4
H 45
Mikael Magnusson
Nybro Ski
41:34.249300
+2:05.12400
74.4p
5
H 40
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
41:48.250700
+2:19.13800
74.0p
6
H 35
Peter Gustavsson Josephson
OK Stigen
42:14.253300
+2:45.16400
73.2p
7
H 40
Patrik Petersson
Apladalens Lk
42:42.256100
+3:13.19200
72.4p
8
H 40
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
43:03.258200
+3:34.21300
71.8p
9
H 21
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
43:13.259200
+3:44.22300
71.6p
10
H 45
Niclas Hansson
Burseryds IF
43:21.260000
+3:52.23100
71.3p
11
H 21
Rasmus Helgesson
Ölands SK
46:10.276900
+6:41.40000
67.0p
12
H 21
Johan Lind
Apladalens Lk
46:14.277300
+6:45.40400
66.9p
12
H 21
Jonathan Hansson
Burseryds IF
46:14.277300
+6:45.40400
66.9p
14
H 21
Martin Malmerfors
Skillingaryds FK
47:08.282700
+7:39.45800
65.6p
15
H 21
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
50:29.302800
+11:00.65900
61.3p
16
H 45
Ove Helgee
Alstermo IF
50:41.304000
+11:12.67100
61.0p
17
H 40
Daniel Bokinge
Apladalens Lk
51:48.310700
+12:19.73800
59.7p
18
H 21
Erik Blomgren Regnander
Rydaholms GOIF
53:22.320100
+13:53.83200
57.9p
19
H 40
Andreas Berg
Apladalens Lk
55:56.335500
+16:27.98600
55.3p
20
H 45
Patrik Johansson
Apladalens Lk
56:45.340400
+17:16.103500
54.5p
21
H 45
Billy Östlund
Rydaholms GOIF
1:03:47.382600
+24:18.145700
48.5p
22
H 35
Johan Hedenberg
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
22
H 21
Per Rooth
Brittatorps Tk
23:59:59.8639800
22
H 40
Peder Karlén
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
22
H 45
Folke Lindroos
Lenhovda IF
23:59:59.8639800
22
H 45
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
23:59:59.8639800
6.93km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 70
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
28:30.170900
53.8p
2
H 70
Stig Johansson
Axa SC
29:51.179000
+1:21.8000
51.3p
3
H 70
Lars-olof Svensson
ASK Växjö
30:28.182700
+1:58.11700
50.3p
4
D 21
Emelie Nilsson
Ölands SK
30:31.183000
+2:01.12000
50.2p
5
D 21
Marléne Blomgren Svensson
Rydaholms GOIF
30:42.184100
+2:12.13100
49.9p
6
H 65
Per-Elis Svensson
Lönashults GIF
30:43.184200
+2:13.13200
49.9p
7
H 70
Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
30:55.185400
+2:25.14400
49.6p
8
D 21
Malin Josephson
OK Stigen
30:59.185800
+2:29.14800
49.5p
9
H 70
Sten Rooth
Brittatorps Tk
33:25.200400
+4:55.29400
45.9p
10
H 70
Jan Johansson
SOK Viljan
23:59:59.8639800
4.62km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 20
Wilma Sundler
Rydaholms GOIF
20:49.124800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)